Keresés

Részletes keresés

Frint Creative Commons License 2001.05.22 0 0 203
Szia! Igen, ilyen nagyok lehetnek az eltérések.Sőt. Az engedélyezett szerek között találtam 6-os értéket is,(csak gázálarcban!!!)és 10000 körülit is...nem kell megijedni ettől, ez patkányra vonatkozik, bár én őket is sajnálom.
A múltkor említettem a lóbogár elleni technológiát. Kiegészítésként az igazsághoz tartozik, hogy 3 napos munkaegészégügyi várakozás van, de nem hiszem, hogy másnap a fűben játszó gyermekeket bármi baj érhetné emiatt. Egy 24 órát mindenképp érdemes azért kivárni.
Előzmény: onobody (202)
onobody Creative Commons License 2001.05.20 0 0 202
"""Az LD50 érték többet mutat, az Actara esetében ez 5000, Bi 58-nál 600. Az Actara legalább 2 hétig hat a tetvekre paprikánál, a Bi 58 5-6 napig. Egyébbként az Actara is idegméregnek """

Ezt elirtad , vagy ténylek ekkora az eltérés?
Már az LD50 értékre gondolok.
Meghökkentő a különbség!

Üdv Onobody

Chess Creative Commons License 2001.05.19 0 0 201
Igen, Vondozeb vagy Dithane vagy hasonló. Hozzá egy kis Basudin 600 moly és levéltetű végett.
Egyébbként mindent jobb megelőzni mint utólag kezelgetni. Ugyvanez mint a lakástűzzel.
Előzmény: pireisz (200)
pireisz Creative Commons License 2001.05.18 0 0 200
Szia Chess! Köszi a gyors választ. Annyi sok mindent irtál, hogy a bőség zavarában, most nem tudom, melyiket fújjam rá. Egyébként már egyáltalán nincs levele. Tehát most Vonzodab kellene, ha jól értettem. A lisztharmatra is megelőzés szükséges? A levéltetűre? A molyokra? Elnézést, de a védelemhez tök béna vagyok.
Előzmény: Chess (198)
Chess Creative Commons License 2001.05.17 0 0 199
Zsenge fűre nem ajánlok semmit, finoman nyírogatni, kézzel gyomlálgatni majd a 2.-3. nyírás után búza, kukorica hormonhatású gyomirtószerei bevethetők. Pl. Banvel 480 7 ml/100 m2-re mindössze az ajánlott és vége pitypangnak meg más évelő kétszikű gyomoknak.
Előzmény: Powerflower (197)
Chess Creative Commons License 2001.05.17 0 0 198
Szia pireisz !
A barackod tuti, hogy nem moniliától sínylődik. Őszibarck és főleg a kopasz fajták tipikus betegsége a tafrinás levélfodrosodás. Hő optimuma 5- 14 C -ig van és csapdék is kell neki. Ha ez megvan akkor lehet kapaszkodni, rezes lemosó lombhullás után majd fakadás előtt, utána rögtön Bravo majd ha már van levél Score. De ha szárazság van és melegebb akkor már nem ellenfél. A beteg levelek lehullanak az ujabbak egészségesek lesznek, ha agyökér elég erős akkor nem lesz semmi baj. Az eddigi beteg levelei rügyből indultak de most indul a hajtásnövekedés, a jövő évi vesszők képződése. Lesz leveled elegendő. mostmár néhány Vondozeb vagy a drágább Delán is elegendő. lisztharmatra Topas 100 mert a kopaszok egy része lisztharmatra is érzékeny. A kopaszbarack mindig rázósabb növényvédelmileg, de nem kell utána borotválkozni. :-))
Vigyázz a levéltetűre (Actar, Chess) és a hajtást hervasztó gyümölcsmolyokra (Basudin 600) és nem lesz baj. Fitohorm, Biomit plus vagy más levéltrágya segíthet rajta, de nehogy leperzseld túladagolással.
Előzmény: pireisz (196)
Powerflower Creative Commons License 2001.05.17 0 0 197
Sziasztok!

Most ultettunk fuvet. Tuti hogy elobb vagy utobb kibujik a gyom. Mit ajanlotok, milyen gyomirto a jo ilyen zsenge vagy meg ki sem bujt funek?

Lett mutragyazva is.

Koszi MindenkiNet ;o)

pireisz Creative Commons License 2001.05.17 0 0 196
Helló Chess! Van egy nagy problémám. A törpe kopaszbarack olyan moníliás lett, hogy minden levele beteg. Én ugyan kétszer is megpermeteztem, de úgy látom, hogy nem volt ép levele, mert nagyon sok lehullott és a többi is beteg. Meg lehet még menteni? Túlélheti levél nélkül? Szedjem le a maradékot? Mit tegyek rá?
barnetto Creative Commons License 2001.05.16 0 0 195
Chess, a véleményedre lennék kiváncsi, hátha itt olvasod:

Szintén tetveim (zöld és fekete) vannak, de más is. Annyi baj, hogy 5 év alatt nem volt ennyi, mint most tavasszal. Kérlek Benneteket, ajánljatok valami csodaszer(eke)t, ha tudtok.

gyertyán - a levélfonákon behúzódó, barnásvörös foltok,főleg a főér 2 oldalán
juhar - barnás-vörös lé folyik a megrepedt törzsén
hárs - világos, nem átlyukadt foltok a leveleken
platán - a friss hajtáskezdemények elszáradtak
szil - sűrűn átlyuggatott levelek, 4-5 féle szárnyas rovar (nem tetű)
meggy - elszáradt virágcsomók
éger - ki se hajtott
csavartfűz - a nagy, zöld ágakon barnás folt jelenik meg, ami terjed, elválik alatta a kéreg, végül elszárad az ág
nyári orgona - a fele bokor virágzik,a felén levél sincs, csak rügy
berkenye - hajtásvég szárad

Mogyoróormányos ellen van szer?
Ha csak egyre választ kapok, már jó! Még sosem permeteztünk, de szerzek készüléket.

st.jeromos Creative Commons License 2001.05.15 0 0 194
Hello!

Pár éve (olyan 6-7)vettem egy könyvet, a címe: Milyen szert használjak? Ez elég sokat használ, de általában rá van írva, hogy kontakt vagy felszívódó.

Előzmény: bd (193)
bd Creative Commons License 2001.05.14 0 0 193
Ha nem tanulta az ember és nincs felírva a csomagolásra, honnan tudni, hogy
melyik a kontakt és melyik a felszívódó,
melyiket nem szabad a csonthéjjasokra és mikor
és mimindenre kell még figyelni?

bd

st.jeromos Creative Commons License 2001.05.14 0 0 192
Helló!

Szombaton voltam vegyszereket is venni és sajna kiderült, hogy 60 nap a várakozási ideje így ez kimarad, mert lassan érik az eper és sajnálnám veszni hagyni. Viszont a Basudin 5G -nek gyakorlatilag nincs várakozási ideje: 0 nap. Csak a kukorica esetében van, ott 14 nap.
Valakinek van felhasználási tapasztalata vele?

Üdv.: St.Jeromos

Előzmény: st.jeromos (190)
Frint Creative Commons License 2001.05.11 0 0 191
Megpróbálom mindkettőt, köszönöm a segítséget.
Előzmény: Chess (187)
st.jeromos Creative Commons License 2001.05.10 0 0 190
Hello!

Az Arvalin után egy hónapig nem lehet kajálni a területről, a Galitonnál mennyi a várakozási idő?

Előzmény: Frint (181)
st.jeromos Creative Commons License 2001.05.10 0 0 189
Hello!

Levéltetűre bagyon jó és gyors a Pirimor, vagy
a Bi58 bár ez utóbbit csak akkor kapod meg, ha ismernek az üzletben ugyanis ehhez is kell a
méreg engedély.
Trafinára SZVSZ a legjobb a Delan kis üvegben
is kapható kb.5-600 Ft/1 dl. Nekem itthon ez a mennyiség két évre szokott elég lenni, mert csak
7 db őszibarackot kell vele befújni.
Viszont néha mást is ki kell próbálni ezért ta-
valy vettem egy kis üveg Bravo 500-at 200 ml szin-
tén olyan 5-600 forint, bár lehet, hogy ehhez szintén kellett volna engedély. Viszont már mintegy 15 éve ugyanott veszem a permetezőszert
és ezért ha üres a bolt, akkor az ilyesmit is
megkapom. A Delan-t viszont feltétlenül javasolom
nagyon jó.

Előzmény: bd (188)
bd Creative Commons License 2001.05.10 0 0 188
Levéltetüre ACTARA-t kértem, csak igazolványra adtak volna. Mi mást ajánlotok?

Tafrinára Score ampullás 5+15 literre ezerötszáz Ft körűl, flakonos ötezervalamennyi. 5 literes permetezőm elég egy alkalomra, túl drága lenne. Más felszívódót nem tudtak mondani.

Van-e javaslatotok, szombaton fújnék.

bd

Chess Creative Commons License 2001.05.10 0 0 187
Kedves Frint !
Leveleteture, burgonyabogarra az Actarat ajanlom, mert felszivodo, mert hosszu hatoideju.
Piretroid masnap delre hatastalan, csak telibe talalva pusztul a kartevo. Fonakon ha nem kap szert, megmarad. Hagymalegy nehezebb eset, Basudin 600 EW beontozve esti orakban jobb lehet mint a tobbi, nemi gazhatas plussz melyhatas egyutt. 4-5 ml folyomterenkent, kb. 2 het varkozasi idovel eheto.
Előzmény: Frint (178)
Chess Creative Commons License 2001.05.10 0 0 186
Kedves Eva !
Igen, a Saprol felszivodo de hatekonysaga kisebb mint a triazoloke. Valoszinuleg a gyorsabb lebomlasuk miatt, de a molekulak kozott is van kepesseg kulonbseg. Komolyabb uzemek mar nem hasznaljak.
Előzmény: Megyesi Éva (179)
Frint Creative Commons License 2001.05.09 0 0 185
Nem olyan veszélyes a dolog. A pázsitra rászórod a port, permetszerűen locsolt vízzel lemosod a talaj felszínére, napsütés...az én fecskéim is megeszik, nem lett bajuk tőle.A fűre már délután rá lehet menni, nincs munkaegészségügyi várakozási idő. Az a lényeg, hogy amikor a délelőtti órékban gázosodik a szer, ne legyen ott gyermek, bár lefelé húzódik a gáz, nem lehet belőle gond. Egy jó órányi fóliatakarás nagyban növelné a hatást. ( Szeklicét feladtam, remélem túléli.)
Előzmény: onobody (184)
onobody Creative Commons License 2001.05.08 0 0 184
Értem!
Nekem a pázsit alól kellene kifüstölnöm őket.
Meddig marad mérgező a terület?
A kislányom fel lenne háborodva , ha napokig nem
mehetne ki a kertbe.
A bogár maga mérgező? - Ahogy irtad a madarak.
Sajnálnám a feketerigóinkat!
Több is a kertbe van szokva.

Üdv Onobody

Előzmény: Frint (181)
Frint Creative Commons License 2001.05.08 0 0 183
Szia!
Az Arvalin más hatóanyagot tartalmaz, nedvesség hatására fejleszt erősen mérgező gázt. A Piretrin más tészta, de az sem jó, ha az ember bőrére kerül.
Előzmény: pireisz (182)
pireisz Creative Commons License 2001.05.08 0 0 182
Már megint tanultam valamit. Bőrön keresztül is felszívódik a Galation. És az Arvalin? A Piretrin?
Frint Creative Commons License 2001.05.08 0 0 181
Hali!
Frint #1 módszere lóbogár ellen (minden jog fenntartva)
Szóval: végy 1 doboz Galition 5G-t.(1100 Ft) A sikeres kezelés feltétele a délelőtti erős napsütés, 20-25 fokos meleg. A kezelenő területet előző este jól be kell locsolni. Amint a nap jól felmelegítette a felső, immár nedves talajréteget(ezzel csaljuk fel a lóbogarat)óvatosan lehintjük az anyagot.Kézzel nem illik megfogni, bőrön keresztül is felszívódik, ezért én kiselejtezett szia szűrővel hintem el egyenletesen. Ahol túrás nyomát látom, oda többet szórok. NEM KELL bedolgozni, beásni!!!Ha a terület elbírja,és a vetemény/palánta nem károsodik, ill. nagyon erősen fertőzött, akkor fóliával egy órácskára le lehet takarni a talajt, ez nagyban növeli a hatást.
Tulajdonképp' készen is volnánk, hátradőlés, várakozás, napocska süssön tovább. Rövid idő elteltével megjelennek az áldozatok, bár ha nem vagyunk frissek a madarak összefogdossák őket. Tán mondanom sem kell, hogy zárt fóliasátor alatt a hatás frenetikus. Két hét múlva meg lehet ismételni, de a java első körben elpusztul.
Hát ennyi, több éve bevált e módszer.Frint, a lóbogár-gyilkos
Előzmény: onobody (180)
onobody Creative Commons License 2001.05.07 0 0 180
Szia Frint!
Várom a lobogárelháritás infot.
Onobody

Előzmény: Frint (178)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.05.07 0 0 179
Chess, mit szólsz a Saprolhoz monilia ellen? Felszívódó.
Előzmény: Chess (176)
Frint Creative Commons License 2001.05.07 0 0 178
Kedves Chess! A hagymalegyek és a hagymában lakó nyűvek minden évben jelentős kárt okoznak nálan, a pórét egyszerűen imádják :(
Már látom a legyeket, repkednek. Mit ajánlasz ellene? Van dughagymás és magról vetett is. Várakozási idők?
Borzasztó levéltetves évünk lesz, a kajszin hihetetlenül sok van, lefújtam Fendonával, két nap múlva újra jöttek...
A 10 csíkos bogarakat kézzel gyűjtöm, de lehet, hogy nem fogok bírni velük...a bogarat mérgezzem meg v. a krumpli levelét??? Örök dilemma.Mit tanácsolsz?
Lóbogarak a hirtelen meleg miatt intenzív életet élnek... :((( Bevált technológiámat szívesen +osztom mindenkivel. Frint
bd Creative Commons License 2001.05.07 0 0 177
Chess, azt hiszem beletaláltál!
Talajom nincsen, csak kavics (kétöklömnyiek) meg valami agyagféleség, ilyenkor már csak csákánnyal tudok gyomlálni, a kapa visszapattan a felszínről.
Nekem itt már sosem lesz édenkertem?
Egy juhar meg egy ecetfa nő magától, nem tetves, nem gombás, nem szárad ki.
Meg galagonya, csipke és kökény.
bd
Előzmény: Chess (176)
Chess Creative Commons License 2001.05.05 0 0 176
Szia ! A rezes szerek nem igazán ajánlatosak fakadás után őszibarackban. Alapozásra fontosak de utána más csoportból kell választani. Tafrinára jó a Bravo, Score de moniliára inkább Topast javasolnék.
Szeder színváltása talajproblémára vagy vízhiányra utal, a tüskétlen szeder imádja a vizet. Nálam a csatorna kifolyás után vanak és burjánzanak, a szomszédom tőlem 20 m-re képtelen szárazabb talajsávjában szedret megtartani. A lentebb említet kipusztulások is talajproblémára utalnak. Üdv
Chess
Előzmény: bd (175)
bd Creative Commons License 2001.05.04 0 0 175
Őszibarack tafrinára és meggy-monilára felszívódó van-e?
Championnal fujtam, mégis kezd a levél pödörödni.

A tüskétlen szeder levele feketésbordóra változott. Ez mi lehet?

bd

onobody Creative Commons License 2001.05.03 0 0 174
Aha értem , mindegy , jövőre lehet hogy megpróbálom.

Lisztharmatra nem Clortosip-ot használtam ,
nálam is karathane a nyerő.

Üdv Onobody

Előzmény: Chess (173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!