GIOTTO'S PROFESSIONAL MM 5570 aluminium monopod, fluid-os fejjel és a GIOTTO'S PROFESSIONAL MT 9361 állvány, valamint GIOTTO'S MH-1000 gömbfej hirdetések már nem aktuálisak!
Sziasztok! Azután érdeklődnék, hogy használt e már valaki Uniqball gömbfejet viszonylag nagyobb teleobjektívhez, mik a tapasztalatok róla? Igazából az érdekelne, hogy Uniqball vagy Gimbal? köszönöm
Ennek a szerkezetnek a becsületes neve nem árnyékoló, hanem napellenző.
Nem tehető fel más gépre, objektívre, mint amihez gyárilag ajánlják.
Azt a napellenzőt kell megkeresned amit a gyártó a Te gépedhez és optikádhoz javasol. Adapterek nincsenek, vagy én legalábbis nem tudok róla.
Az optika szűrőmenetébe becsavarhatsz olyan univerzális, menetes (a szűrőmenet méretét meg kell adni) napellenzőt. Ez esetben viszont a napellenzőnek illeszkednie kell az objektív látószögéhez. nagylátószög esetén nem sok lehetőséged van. Keress rá rá a ,,napellenző barkácsolás" kifejezésre.
Sziasztok! Chinon CM-3 ill. Zenit 12XP régi filmes kameráim vannak, állványt vennék hozzájuk. Hol tudom megnézni, hogy milyen szabványú menetük van? Várhatóan ugyanolyan lesz? És a mai gépeken mennyire szabványos ez?
Jó állapotban lévő, állvány + állványfej együtt eladó! -45.000 Ft
Manfrotto gyorscseretalp jár hozzá. - MADE IN ITALY
Aki ismeri, tudja mit jelent a Manfrottó minőség!
128RCNAT-os fluid fej (kar jár hozzá). Videózásra is tökéletesen alkalmas! Szépen finoman jár!
Kevés használatból eredő sérüléssel (pl állványtalp befogónál). Szép állapotban. Zöld szinben, gumírzott lábbal. A lábai becsavarható gumitalpakon vannak, ezek tüskéket rejtenek, hogy az állvány terepen is biztonságosan megállja a helyét!
Szállítási segítség: A lábakon, távtartó található, amivel a lábakat össze lehet fogni, megakadályozva ezzel a felesleges szétnyílást szállítás közben!
Serial: NB28
Súlya: 2.2 Kg Maximim terhelhetősége: 5 kg Anyaga: aluminium (a lábakon gumi tappancs) Maximális méret (fejjel együtt): 165 cm Szállítási méret (fejjel együtt): 72 cm
Megtekinthető, kipróbálható Budapesten. Posta a vevő terhére és felelősségére, az MPL díjszabása alapján országszerte!
Kérlek titeket, hogy inkább e-mailban keressetek, azt előbb észreveszem: balazs.meszaros@balazsmeszaros.hu , 0620-414-7221
Az már nem a legjobb, ha ki kell húzni a középső oszlopot...biztosan instabilabbá válik és már elég egy kis szellő is a berezgéshez...
A sirui még érdekes módon kevésbé ismert ám nagyon minőségi (nem is olcsó...) cuccai vannak. Nekem a K-30X fej van meg, tán két éve pont eladta valaki jobb áron, nagy mázlim volt. Precíz és remek minőségű simán bírná a nagyobb teléket is ha lenne. Az állványokról is jókat hallottam.
Hosszú töprengés és keresgélés után a kiszemelt Induro AT313 helyett egy jónak ígérkező Benro A2970F lett nálam állványban a befutó lecserélvén a Manfrotto 190-et.
attól is függ, hogy mik a jövőbeni tervek (lesz e nehezebb tele vagy keményebb túrakörülmények (szeles, esős). Mindenképp ha 1,5 kg a cuccod, azt szorozd meg kettővel...másrészt bár a túraállványok kicsik, könnyebbek, de sokszor alacsonyra húzhatóak ki és vékonyka lábakon állnak.
Kérdés, hogy a túrázás az félig túra félig tájfotó e és ha igen mekkora távolságok...kisebb túrára szerintem megérheti a Manfrotto 190-es verziója, remek kezdő állvány, vagy esetleg paraméterekben hozzá hasonló más márkában. Használtan általában szoktak lenni az adok-veszekben. Mindenképp tesztelgesd, nézd meg a lábak alsó szekcióját milyen átmérő és a gépet rátéve rákoppintva kicsit az obira mennyire rezeg be. Persze csak ha komolyabb terveid is lesznek majd később állvnyos fotózás terén.
Feleslegessé vált Cullmann Nanomax 260 állványomat eladom a hozzá tartozó táskával. Ajándék hozzá a CB6.3 gömbfej, ami működik, de kis javítást igényel -javítás nélkül is használható -én így használtam. Az állvány a Cullmann középkategóriába tartozó, nagyobb tudással rendelkező statívja. Jellemzői a jól használhatóság és a könnyű hordozhatóság. Stabil, kétállású, terpeszthető állványlábakkal. A csomag részét képezi egy táska is.
Terhelhetőség: 3 kg
Saját tömeg: 1,3 kg
Hossz összecsukva: 54 cm
Minimális magasság: 31 cm
Maximális magasság: 166 cm
Lábak átmérője: 23 mm
Beépített fej: igen
Anyaga: alumínium
Lábak keresztmetszete: kör
Lábszekciók száma: 4
Gyorskioldás: igen
Középoszlop: kör keresztmetszetű, középen menetesen szétszedhető. Szétcsavarva a középoszlop kivehető, megfordítható, de a középoszlop mindkét végén szabvány 1/4"-os csavar található, így megfordítás nélkül is átrakható a fej fentről a középoszlop aljára.
Állvány vásárláson töröm a fejem. Elsősorban túrázáshoz, tehát fontos feltétel, hogy ne legyen túl nagy és nehéz. Canon EOS 700D-m van, a legnehezebb objektív amit rátennék egy 55-250-es tele. Mivel szűkös keret, ezért a Manfrotto Compact Light a kiszemelt. A Compact Actiont is nézegettem még.
Kérdésem volna: egy dolog, hogy elbírja a fenti kombinációt (1,5 kg a terhelhetőség), de nem túl könnyű, nem remeg-e be exponáláskor, elég stabil-e? Van esetleg valakinek tapasztalata vele? Érdemes esetleg gyűjtögetni drágább állványra (pl. ManFrotto BeFree), vagy kezdésnek megteszi ez is?
A saját tapasztalatomat leírva válaszolnék többeteknek egyszerre.:)
Nekem "utazó" állványnak egy Sirui T-005KX-em van, egy kicsi C-10X gömbfejjel, nagyon hasonló, mint a BeFree. A minőséggel semmi probléma, jól összerakott, jó kis állvány. A gömbfej mérete ellenére 15kg-ig van hitelesítve (váz+24-105-öt simán tartja, nem konyul le, 70-200-al az obi talpán is stabil bármilyen szögben), az alja 4kg-ig, és 1,1kg az egész. Ez 1305-ig húzható ki (plusz a fej), de teljesen kihúzva azért már remeg, mint a kocsonya (főleg a hosszú középső szár miatt), erre én egy 055 XPRO3-at választottam (kihúzva a 190-est sem éreztem elég stabilnak, az a 0,5 kg meg már mindegy:) ). Más Siruikról is azt olvastam, hogy jó minőségű cuccok.
Gömbfejet én is most keresek, ami jobban illik a nagy állványhoz. "Olcsóbb" panorámás fejnek én a 498RC2-t találtam, bár én csak Manfrotto-kat néztem.