Keresés

Részletes keresés

lapar Creative Commons License 2019.06.20 0 0 15953

Ha mozgatom a bizbaszát hátul, akkor nyit-zár, de amikor felteszem a vázra, akkor az exponáló lenyomására nem zár mindig. Pedig benyomódik a másik biz-basz, aminek be kell nyomódnia. (bocsánat a "szakkifejezésekért") 

Előzmény: Jahno (15952)
Jahno Creative Commons License 2019.06.19 0 0 15952

Tekerd meg, de azért nem túl erősen, lehet összeragadt kicsit valami olajtól a lamella.

Előzmény: lapar (15951)
lapar Creative Commons License 2019.06.19 0 0 15951

Sziasztok!

Most szántam rá magam, hogy eladjam a Zenitemet, de kiderült, hogy a rajta levő Helios 44M-4 obi blendéje szorúl, nem ugrik be, vagy ki.

Mit tudok ezzel tenni, vagy lenne itt valaki, aki adna érte némi aprópénzt így.

Zenit 12 XP , az obi rajta 58 mm, f 1:2

Noxin Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15950

Mikor hogy van keletje... 15-ért jó eséllyel elmegy hamar, a 30 túlzás. Valahol a kettő közt kell próbálkozni, jofogast, hardveraprot megnézni előtte.

Előzmény: Törölt nick (15917)
félligjimi Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15949

Köszönöm, hogy segítettetek. Valóban ilyen, azt gondoltam valaki már megbuherálta!

Előzmény: faki (15947)
In Lak'ech Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15948

No ez jobb.

Előzmény: faki (15947)
faki Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15947
Előzmény: félligjimi (15940)
In Lak'ech Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15946

Bár a fotóról nem eldönthető, de biztos, hogy a domborúbb van befele.

Előzmény: félligjimi (15943)
In Lak'ech Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15945

Bár a fotórol nem lehet eldönteni, de biztos, hogy a domborúbb kell befele.

Előzmény: félligjimi (15943)
In Lak'ech Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15944

No nagy nehezen megvan a doksijaim közt. :-)

 

Előzmény: félligjimi (15943)
félligjimi Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15943

Domború- domború, és a domborúbb fele van belül. A neten sem találtam értékelhető képet.

Előzmény: In Lak'ech (15941)
In Lak'ech Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15942

  Felülbírálom az alább írottakat. Sajnos nem mindig. A csillagászati távcsöveknél mindig, de itt nem.

Mindjárt próbálok küldeni neked metszeti rajzot az obidról.

In Lak'ech Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15941

Úgy tudom, hogy amennyiben sík-domború a lencse, akkor a sík van a szenzor felé, ha pedig domború-domború, akkor a kisebb görbületű. Nem tudom, hogy az általad kérdezett obié pontosan milyen lencsét tartalmaz.

Előzmény: félligjimi (15940)
félligjimi Creative Commons License 2019.02.06 0 0 15940

Sziasztok!  Van egy Jupiter 37a obim. Valaki tudna segíteni? A hátsó lencsetag domborúbb fele van belül. Így van gyárilag szerelve?   Köszi a választ!

Előzmény: In Lak'ech (15939)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.12.11 0 0 15939

Igen, ez gomba. Sajnos.

Előzmény: astreno (15936)
pater68 Creative Commons License 2018.12.11 0 0 15938

Gomba. Elméletileg javítható. Elméletileg nem kell elkülönítani. 

 

(Ha javítás, tisztítás történik, csak a gomba nem terjed tovább, viszont a bevonat nem nő vissza. Én is elkülönítem az ilyet...)

Előzmény: astreno (15932)
Zozzantoz Creative Commons License 2018.12.11 0 0 15937

Ez gomba lesz (illetve már az).

Előzmény: astreno (15936)
astreno Creative Commons License 2018.12.11 0 0 15936

Készítettem egy tükröződő képet is.

 

Előzmény: astreno (15935)
astreno Creative Commons License 2018.12.11 0 0 15935

Tükrözzem meg a képet? Csak viccelek... Másképpnem látszik. Ha csak átnézek rajta, akkor tisztáknak látom a lencséket. Csak ellenfényben rajzolódik ki a lentebbi valami. Ha nem gomba, első körben kipróbálom, mert nem biztos, hogy ér annyit, hogy megjavíttassam, lehet így is kielégítő képet ad. Csak várom az adaptert hozzá.

Előzmény: In Lak'ech (15934)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.12.10 0 0 15934

Nem átesőfényes, hanem tükröző fotó kellene.

Előzmény: In Lak'ech (15933)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.12.10 0 0 15933

Hát nem egyértelmű a fotó. Vagy gomba, vagy a lencsetagokat összeragasztó kanadabalzsam repedezett meg. Tudsz még róla más megvilágításban is fotót készíteni? Ha ez utóbbi, akkor az 100%-ban javítható. Ha gomba, akkor a nyomát eltüntetni már nem lehet, de a továbbterjedését meg lehet állítani.

Nem kell karanténban tartanod. A gomba nem vírus. :-) Ha nincs meg az életfeltétele, akkor nem él meg más eszközön. Előszeretettel szeret gombásodni a valódi bőr tokban tárolt optika. Főleg egy jó ködös novemberi kinntöltött éjszaka után. :-)

Előzmény: astreno (15932)
astreno Creative Commons License 2018.12.10 0 0 15932

Sziasztok!

 

Tapasztaltabbak segítségét kérném: ez gomba?

 

 

Ha igen, akkor ez javítható? Tudom, elkülönítve kell tartanom, karantén alatt, szaraz, hűvös helyen...

2rol_ler Creative Commons License 2018.11.16 -1 0 15931

Sziasztok!

 

Carl Zeiss Jena, manuális af, Tessar 2,8/50 mm, M42 objektív, serial: 5089770. Tartozék: első, hátsó kupak. K&F M42-EOS alakítóval együtt, alkudozóknak 15.000,- Ft-ért, alku nélkül 12.000,- Ft-ért elvihető. Serial: nincs. Tartozék: doboz, karcolást gátló csomagolás. Az objektívet csak kipróbáltam, jó állapotban van, a K&F makulátlan, új, 1x használtam.

 

Egyik eszköz sem garanciális, azt kapod, amit a képeken látsz.


Vevő terhére (cca. 1.800,- Ft) és felelősségére futárral is elküldöm - előre utalás esetén.

Kismaroson vannak az eszközök. Tel: +36209733786 Balázs Rolland

 

Zozzantoz Creative Commons License 2018.11.13 0 0 15930

Nem lehet, létezik.

Előzmény: In Lak'ech (15929)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.11.13 0 0 15929

Próbáltam utánanézni, de 80-asban nem is találtam electric-et. Lehet, hogy nem is létezik ebből a fókuszból,

Előzmény: Noxin (15926)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.11.13 0 0 15928

Köszönöm. Nem tudtam, hogy van külön topik. Elég béna vagyok, még a keresőt sem nagyon tudom normálisan használni. be vagyok oltva számítógép ellen. :-)

Előzmény: Noxin (15926)
Noxin Creative Commons License 2018.11.13 0 0 15927

azért írj rám, megnézném azért, hátha :-)

Előzmény: In Lak'ech (15925)
Noxin Creative Commons License 2018.11.13 0 1 15926

Mea culpa :-)

viszont van külön adok-veszek m42, ott hamarabb eladod, ha már én most nem tudom... túl sok 80 körüli obim van már

de azért fáj a szívem kicsit

Előzmény: In Lak'ech (15925)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.11.13 0 0 15925

Az elecric-el kapcsolatban igazad van. Azt meg én kevertem az 1,8/50-el. Az is van a birtokomban, és az electric.

Előzmény: Noxin (15923)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.11.13 0 0 15924

Szerintem kevered az 1,8/50-essel. :-)) Az tényleg 20 ezer körül van.

Előzmény: Noxin (15923)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!