Keresés

Részletes keresés

TarrG Creative Commons License 2015.02.24 0 0 16283

Szia!

 

Köszi a választ! Egyelőre nekem megfelel a minősége. Majd idővel kiderül, hogy hol kötök ki. Kezdetnek elég lesz. :)

Előzmény: edgar18 (16281)
edgar18 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 16282

Nem akartam rajzolgatni viszont beszurok egy optikai rendszert ahol latszik, hogy az akromatikus elotetlencse a laposabb vagy enyhebben gorbult feluletevel fordul a targy fele.

Mindegy , hogy most tavcso ele vagy a fenykepezogek otikaja ele illeszted az eloetlencset.

A fenykepezogep eseteben az adott gep optikaja es az eloet szabja meg a lekepezesi arany ( http://bit.ly/1DQB4PE ) addig a tavcso elotetnel a rajzon lathato modon alakul a vegso nagyitas.

 

    

Előzmény: edgar18 (16281)
edgar18 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 16281

Tok mindegy, higy melyik lencse van elol.

Kiveve a 10 D a gorbulete miatt.

Kimondott minoseg nem varhato az ilyen egyszeru lencsektol meg ha aszferikui is a feluletuk.

Amikor jarkalsz az ocskapiacon es latsz egy 40-50 mm-es atmeroju akromatikus objektivet erdemes megvenni mert szazszor jobb kepe van mind az altalad vasarolt lencseknek.

Vadaszni a tavcsovekbol kibanyaszott objektiveket amelyek gyujtotavolsaga 125 mm (8 D) korul szokott lenni, es mindig a laposabb oldalaval forduljon a targy fele amikor makrozol.

A masik megoldas amikor egy kesz valamilyen objetivet teszel a mar meglevo objektived ele. 

Szamtalan megodas van, amennyiben korbenezel a makro vilagban sok otletet talalsz.

Előzmény: TarrG (16279)
raczno Creative Commons License 2015.02.19 0 0 16280

sziasztok,

 

mindenkinek köszönöm a hozzá szólásokat, ha minden igaz, szombaton tulajdonosa leszek egy "körvakunak",

és majd kedvemre tesztelhetem

 

szép fényeket + üdv: raczno

Előzmény: moTmeN (16277)
TarrG Creative Commons License 2015.02.18 0 0 16279

Sziasztok!

 

Végül megrendeltem ezt a Phottix makró lencsét.

http://www.phottix.com/index.php/en/filters/phottix-1-2-4-10x.html

 

Szerintetek mennyire fontos hogy melyik lencse van elől? Áll ugye egy 10x-es, egy 4x-es, egy 2x-es és egy 1x-es lencséből, amiket egymásba lehet tekerni, így nagyobb lesz a nagyítás. 

 

Mondjuk a 10-es az annyira domború, hogy azt csak utoljára tudom rárakni, mert úgy nem megy rá a többi. De a 4-es,2-es és 1-es lencse rátekerhető egymásra tetszőlegesen.

 

Eddigi tapasztalat, hogy beltérben nehéz használni, mert nagyobb fény kell neki, mint ami egy sima fotózáshoz, de így is egész jókat tudtam velük lőni.

kaposznyak Creative Commons License 2015.02.18 0 0 16278

Kösz a választ, én is olcsósága miatt vettem meg, egy jó makró obira még gyűjteni kell. Az biztató, hogy kézből tudtad használni.

Előzmény: Blackbird 1 (16274)
moTmeN Creative Commons License 2015.02.18 0 0 16277

100-as nem L-es obin hasznalok MR-14ex-et. 
Csak ezt a fenyt hasznalva az en izlesemnek kicsit lapos kepet eredmenyez, de tovabbi mellekfennyel (surlofeny, vagy teljesen oldalrol erkezo), fofenykent hasznalva szerintem franko dolog.

fotozz_216136.jpg egy jo pelda, mire gondolok.
fotozz_213945.jpg eseteben ha jol remlik, egy vaku villant oldalrol is, igy kisse plasztikussabb lett a kep.

 

Előzmény: raczno (16270)
wdtomi Creative Commons License 2015.02.17 0 0 16276

Színhőmérséklet 5500K, mint általában. olyat érdemes venni, amelyik szabályozható melyik oldalon mekkorát villanjon. Nekem van egy Sigma DG140 vagy hasonló a neve elvileg hirdettem is, illetve egy Dörr, elég egyszerű, de TTl képes, ez nem szabályozható, ha budapesti vagy ki tudod ezeket próbálni, de a komolyabbakért azért megkérik a pénzt...technika, témaföggő, de sajnos ahol kell a fény, oda kell valamilyen vaku...

Előzmény: raczno (16270)
Blackbird 1 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 16275

Én használok egy régi még filmes vázakra tervezett TTL-es Vivitar macro flash 6000 Af típusu (villanócsöves) körvakut. Kb 2,5-3 éve vettem a vaterán 10000 forintért.Szerintem nagyon jól használható,igaz csak manuális módban,nem lehet szabályozni a villanás erejét,csak a rekeszelés marad.Lehetett kapni olyan körvakut is ahol ezt fokozatokkal,vagy fokozat mentesen egy potméterrel is lehetett állítani,ez sokkal jobb és kényelmesebb megoldás,de így is nagyon jól használható.Az obi szűrő menetébe,megfelelő méretű menetes gyűrűkkel lehet rögzíteni,A vastagsága elöl az objektívnél 23mm.

Előzmény: raczno (16268)
Blackbird 1 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 16274

Én használtam Sigma 70-300mm objektívet,igaz nem Apo változatot és nem Canon-on,hanem Pentax-on.Előnye hogy olcsón hozzá lehet jutni,főleg használtan.Hátrányai:csak 1:2-es leképzést tud,és teleobjektívként eléggé lágy a képe 300mm-en,Én kb 1 évig nagyon jól elvoltam vele,de igazából,aki megteheti az inkább hagyja ki ezt a lépcsőt és vegyen használt vagy új  valódi macró obit.Amúgy én mindig szabad kézből használtam.

Előzmény: kaposznyak (16267)
hajszalpisti Creative Commons License 2015.02.16 0 0 16273

(580-as) 2drb vaku ...

Előzmény: hajszalpisti (16272)
hajszalpisti Creative Commons License 2015.02.16 0 0 16272

Canon EX 2 Speedlight... Nekem van , de nem hasznaltam . Ugy hallottam lencsere rakni barmilyen vakut hulyeseg .

( nem vagyok fenykepesz )

Előzmény: raczno (16270)
kaposznyak Creative Commons License 2015.02.16 0 0 16271

Személyes tapasztalatom sajnos nincs, én végül külső vakut vettem, várnod kell, hátha valaki rutinos is hozzászól.

Előzmény: raczno (16270)
raczno Creative Commons License 2015.02.16 0 0 16270

100 L-re tenném...

milyenek a tapasztalatok? színhőmérséklet?

 

raczno

Előzmény: kaposznyak (16269)
kaposznyak Creative Commons License 2015.02.16 0 0 16269

Üdv.

 

Amit írok, én is itt kaptam válaszként hasonló kérdésemre.

 

Elég vastagok, szóval 50mm és alatta nehezen vagy egyáltalán nem férsz hozzá miatta a témához. 100 mm és felette már használható.

Előzmény: raczno (16268)
raczno Creative Commons License 2015.02.16 0 0 16268

szép estét Fórumlakók!

 

tanácsért és tapasztalatokért fordulok hozzátok...

makrózáshoz keresek a lencse elejére csíptethető villanó és világító valamit,

amit makró körvakunak neveznek...

 

ki használ ilyet? milyenek a tapasztalatok? melllik típust érdemes megvenni..

 

köszi + szép fényeket: raczno

kaposznyak Creative Commons License 2015.02.12 0 0 16267

Sziasztok.

 

Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG Macro (Canon)kapcsolatban van valakinek tapasztalata? 200 és 300mm között van rajta makró funkció.

 

Mennyire használható? Kézből esélytelen?

Kulombos Creative Commons License 2015.02.09 0 0 16266

Egérrel ki kell jelölni, akkor könnyen olvasható...

Előzmény: raczno (16261)
raczno Creative Commons License 2015.02.09 0 0 16265

én a cserélhető mattüveg után érdeklődnék, ami a 

60d-ben cserélhető..., a manuális élesség állításához

pedig nem árt a törőékes mattüveg..., legalábbis így olvastam...

Előzmény: P*istD (16257)
bandita39 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 16264

Láthatatlan írásba burkolt reklám.

Előzmény: raczno (16261)
bandita39 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 16263

:)

Előzmény: cannonball (16262)
cannonball Creative Commons License 2015.02.09 0 0 16262

feketével a hülye is tud írni, és a vak is el tudja olvasni :-)

Előzmény: raczno (16261)
raczno Creative Commons License 2015.02.09 0 0 16261

Nagyon ravasz! Most látom csak, hogy micsoda

színt választott, öröm olvasni...

Előzmény: raczno (16260)
raczno Creative Commons License 2015.02.09 0 0 16260

Hát, biztosan az én hibám, de nem tudok olvasni

A sorok között... ;-)

Előzmény: cannonball (16259)
cannonball Creative Commons License 2015.02.08 0 0 16259

Leírta világosan!

Előzmény: raczno (16258)
raczno Creative Commons License 2015.02.08 0 0 16258

???

 

nem vagy bőbeszédű... :-)

Előzmény: P*istD (16257)
P*istD Creative Commons License 2015.02.08 0 0 16257

Előrelépés csak a 70D lenne, olvass utána, érdemes....

Előzmény: raczno (16256)
raczno Creative Commons License 2015.02.08 0 0 16256

sziasztok Fórumlakók,

 

használ valaki C 60D-t makrózásra törőékes mattüveggel?

Jelenleg egy 600D-m van, és gondolkodok a cserén, de nem akarom elkapkodni..., a cserélhető mattüveg lenne a fő szempont...

mennyire macerás a mattüveget cserélni? na és milyen gyakran lehet (kopik, lötyögni fog)

hogy viselkedik AF-es obikkal kültérben, beltérben,...és a vakuzás, satöbbbbbi

makrózásra ( 100 L), M42-es obikkal és általános képalkotásra használnám. 

 

számomra fura módon eléggé sok most az eladó 60D..., talán van valami típushibájuk?

vagy csak mindenki felfelé vált

 

ha esetleg Győr környékén van valakinek törőékes mattüveggel felszerelt gépe, szívesen megnézném...

 

a válaszokat ide, vagy a publikus mélemre várom,és tisztelettel köszönöm...

 

üdv: raczno

kenya15 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 16255

Nem semmi :))) jó kis játékszer

Előzmény: edgar18 (16253)
edgar18 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 16254

Valami nincs rebdben mert 4-szer nagyobb meretben  nyilik meg az utobbi  felvetelek mind az eredeti.

Ezert egy kicsit gyenge a minoseg.

Igazabo 640 x 480 pixel kellene legyen a megnyilt  felvetel ami mar szinte tokeletes .

 

 

Előzmény: edgar18 (16253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!