Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

amator11 Creative Commons License 2022.01.05 0 0 123024

Kíváncsiságból (nem vitát gerjesztve) belenéztem egy puntó kézikönyve ahol a Selenia Digitek Pure Energ.-t javasolja és ott is fel van tüntetve az olajadatlapon egy Fiat szabvány, míg a kézikönyvben csak olaj márkát emleget...

Előzmény: amator11 (123023)
amator11 Creative Commons License 2022.01.05 0 0 123023

https://olajshop.hu/spg/797650/FIAT-motorolaj-szabvanyok-specifikaciok?gclid=EAIaIQobChMI9dCEsIeb9QIVx-N3Ch3VpwnLEAAYBCAAEgIU4vD_BwE

 

Én úgy tudtam, hogy a "acea C3" egy "általános(abb) specifikációs kategóriát jelöl, mely kategóriákon belül létez(het) nek egyéb gyártói specifikációk.

 

Mondom ezt űgy, hogy a Fiat kézikönyvet még nem néztem, de Ford, Renault, Citroen, BMW-t igen.

 

Persze az ajánlott csereperióduson most lépjünk túl....

Előzmény: Rigo35 (123015)
amator11 Creative Commons License 2022.01.05 0 0 123022

Köszönöm.

Előzmény: ovoid (123021)
ovoid Creative Commons License 2022.01.05 0 0 123021

Nagymozis a szélesebbik, háromsoros kijelző.

Pl amin látszik a külső hőmérséklet is, a display bal alsó sarkában. Vagy elő jön rajta a "Cruise-control" felirat.

Ha jól tippelek ebből van többféle is (nem a turbót is  kijelzősre gondolok).

Ne vedd biztosra, de nekem, ha jól emléxem a "51803124 selesped robotic" jó lett....

 

Itt egy kis kijelzős

 

és egy nagy (hirtelen nem találtam jobb képet, bocs)

 

Alvázszám alapján, én még nemigen boldogultam, soha.....

 

Előzmény: amator11 (123020)
amator11 Creative Commons License 2022.01.05 0 0 123020

Koszi.

 

Mit jelent a nagy mozis? Esetleg egy link a hasznaltauto autoi kozul?

 

Alvazszam alapjan neten meg tudom nezni a gyari felszereltseget?

Előzmény: ovoid (123018)
Rigo35 Creative Commons License 2022.01.05 0 0 123019

Így van...

Amúgy leömlő repedést egy jól képzett hegesztő tud javítani öntvénypálcával??Vagy mi a menete?

Hallani hallottam,sajátomon még nem néztem.Yt-n láttam róla képet hol a gyenge pontja.

Bravósoknál is akkor ez a helyzet gondolom..

 

Előzmény: -ikszipszilonze- (123017)
ovoid Creative Commons License 2022.01.05 0 0 123018

Ha kis szerencséd van, tudja a tempomatot is.

Programban engedélyezni kell persze.

De lehet, hogy az óracsoportot is cserélned kell! Ha nagymozis, akkor talán nem. A zöld jelecske a bal alsó sarokban, még nem jelenti azt, hogy működik is!

Ha veszed a tempomat karocskát, szerezz hozzá fedőlemezt is, mert a 2. nyílás reszelve, csúnya  :)

Visszaolvasva, keresve van még bőven róla írás....

 

T-Jet Fa...a!

Lejjebb az "olajos tanács" nagyon megfontolandó, szerintem is! Tudom nehéz otthagyni egyet, amikor már körbenézted és tetszik.  De ha elhozod, sokkba fájhat!

Előzmény: amator11 (123012)
-ikszipszilonze- Creative Commons License 2022.01.05 0 0 123017

Igazi férfi ezektől nem retten meg.

M32 probléma nincs GP esetén, csak az Abarth GP kapták meg, a GP T-jet igazi szarolasz 5 -ös váltót kapott.

Leömlő repedés meg majd ha jön, javítjuk.

Előzmény: gss (123016)
gss Creative Commons License 2022.01.05 0 0 123016

Bocsi,nem akartam a T-jet tulajok lelkivilágába taposni, és a szívó benzinesekhez képest értettem a több problémát nem más márkákhoz képest.

 

Ki lehet fogni, elhiszem ha 2-300 ezret elmegy vki hiba nélkül, de az M32 váltó hiba, és a leömlő repedésről tényleg nem hallottatok-olvastatok!?

Rigo35 Creative Commons License 2022.01.05 0 0 123015

Így igaz!

A sok fosvag...en tsi meg közvetlen befecsis társaikhoz képest fényévekkel megbizhatóbb.6.éve hajtom a T-jetem,kopó alkatrészeken kívül semmi  peobléma vele.Ha valaki venni akar,szivesen adok tanácsot ezügyben.

Itt csak az acea C3 a megengedett olaj.Ha olajbeöntő sapkát levéve kokszlerakódás van a veztengely és környékén,hagyjátok azt ott.(nem belevalóval használták ).30e felejtős.Le kell harmadolni !!

Rengeteg képem munkám van fennt visszalapozgatva,csak nicket váltottam közben.

Előzmény: Directors5 (123014)
Directors5 Creative Commons License 2022.01.05 0 0 123014

Miért lenne sokkal problémásabb a T-jet ? Pár dolgot felsorolnál ? 

gss Creative Commons License 2022.01.04 0 0 123013

T-jet sokkal problémásabb.

Annyira nem off,mert nagyon sokan bravóra váltanak a puntóról.

Facebookon van csoport mindkét típusra, ott kis keresgéléssel a megoldást és a korrekt-gyakorlott megoldóembert is megtalálod.

De tuti hogy itt is volt már téma, keress rá baloldalt a keresőben.

Előzmény: amator11 (123012)
amator11 Creative Commons License 2022.01.04 0 0 123012

Mégis szóba jöttek az 1.4 T-jetek meg a bravo is. Szinte hasonló árban vannak, de ez itt off tudom.

 

Szóval Puntó.

 

Ennek milyen az elektromos kialakítása? Ha multifunkciós kormány van rajta de nincs tempómat, akkor felrakunk egyet, diagban engedélyezni és megy vagy kábelezni is kell?

Előzmény: Varshi (123002)
Énvagyok148V Creative Commons License 2022.01.02 0 0 123011

Jah, gondoltam, hogy dízel mert a benzinesnek nem így néz ki a saruja, meg a dízel keményebben jár így jobban ráz mindent ami hozzá van kötve. Én nem akartam felgyújtani, mert egyébként annyi jót tett már nekem a szolgálataival, hogy akkor sem haragudnék rá ha többet sose tudnám beindítani. Mondjuk azért az igen megviselne.. :)

Előzmény: nemtomika (123008)
Énvagyok148V Creative Commons License 2022.01.02 0 0 123010

Én többször is megtisztítom évente, amióta meghalt az eredetije kb. 8 éves korában. Sajnos belemegy a nyomásmérő részébe a kondenzvizes olajos trutyi (hülye helyre tette a digó a fííínom Bosch cuccot...) aztán kemény mínuszokban meg belefagy és tönkreteszi a szenzort. Azt a csatit nagyon könnyen szét lehet szedni, kézre esik, sajnos ez valóban nem mondható el mindegyikről.. Olvastam olyat, hogy a motor környékén lévő csatikat csak levett negatív saruval lehet szétszedni. Hát én nem veszem le sose és mégis minden rendben van. Nyilván szétbontott csatival nem adja rá az ember a gyújtást..

Szóval a nyomásmérő nyílásába óvatosan belefolyatok egy kis WD-40-et, az ugye felold minden trutyit meg kihozza a vizet is, aztán féktisztítóval átöblítem és kész. Így még a második darab hibátlanul teszi a dolgát kb. 6 év után is.

Előzmény: Varshi (123007)
nemtomika Creative Commons License 2022.01.02 0 0 123009

És a lényeg,hogy ötből háromszor nem indult!

nemtomika Creative Commons License 2022.01.02 0 0 123008

Igen,de már régi történet , csak gondoltam előkeresem újra a képet,váljon hasznára mindenkinek.

Legalább két hónap szívás volt,mert természetesen álló helyzetben minden jónak tűnt a mérések során.

Menet közben a motor lengése miatt tele volt minden hibajelzőkkel.

Akkoriban én is fel akartam gyújtani! :-))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Énvagyok148V (123005)
Varshi Creative Commons License 2022.01.02 0 0 123007

Én anno egyszer megtisztítottam, nem nagy varázslat. De én nem szeretem ezeket piszkálni, mindig félek, hogy kárt teszek vele. Már eleve a köcsög csatik széthúzása, ha nem melegben vagy, imádnak merevedni, törni.

 

Mondjuk amíg nem ingadozik (alapjárat vagy menet közben rángatás), addig nem is kell piszkálni. Ez a nagy előnye a széria autóknak: ha semmi furcsa működést nem észlelsz, az a jó. A tuningoltaknál a "kicsit szarul működés" is lehet normális. :D  Abba már bele is fáradtam.

Előzmény: Énvagyok148V (123004)
Varshi Creative Commons License 2022.01.02 0 0 123006

Attól függ, mit szeretnél vele csinálni. Alapvetően szerintem nem szükséges az autóhoz. Én talán egyedül turbónyomást néztem vele, de elvileg pont nem szeretnétek turbóst. Már nem emlékszem, mim volt (Torque Lite?), de hibakódot nem sikerült vele törölnöm - ráadásul a spéci kódokat ezek nem ismerik, csak az általános OBD-ket, azzal meg gyakran nem mész semmire. Hibakereséshez kevés, máshoz meg nem kell igazából.

Ergo játszani jó, de egy idő után megunod.

Előzmény: amator11 (123003)
Énvagyok148V Creative Commons License 2022.01.02 0 0 123005

Az szép..  Én megrángattam az enyémet, de egyben lévőnek tűnt. Ez milyen motor? Dízel?

Előzmény: nemtomika (122993)
Énvagyok148V Creative Commons License 2022.01.02 0 0 123004

Egyelőre tartja magát a jóság. :)

Nekem mindig 1200 körülire áll be a fordulat hidegindítás után, ez független a külső hőmérséklettől. Amikor a MAP szenzor volt rossz, akkor alig akart beindulni, mert a szenzor méri a beszívott levegő hőmérsékletét is, akkor azt hitte hogy nyár van, ezért semmi dúsítás és plusz levegő bejuttatása a motorba nem történt, tehát az ECU a melegen szokásos alapjárati fordulatot állította be. Szürreális dolog, hogy tök egyenletesen járt és a gázra is reagált, de olyan enervált volt a motor járása. Hogy megkönnyítsem az indítást, féktisztítót fújtam a légszűrőházba. Ez segített, amíg megjött az új MAP szenzor.

Előzmény: Varshi (122988)
amator11 Creative Commons License 2022.01.02 0 0 123003

Köszönöm. Még egy kérdés.

 

Elm 237 obd bt olvasasó van itthon. Milyen progit javasoltok hozzá hibakód olvasáshoz?

 

Telón leviekben van Torque vagy valami hasonló. Ez elég vagy létezik jobb progi hozzá?

Előzmény: Varshi (123002)
Varshi Creative Commons License 2022.01.02 0 0 123002

Annyit tudsz tenni, hogy "terelgeted". Pl. azt az autót támogatod ($), ami szerinted biztonságosabb, jobb döntés. Amelyiket olcsóbb fenntartani, ill. javítani, esetleg törés esetén feltámasztani.

 

Nyilván vannak alulmotorizált autók, egy 1.2-es Grandét nem is javasolnék. Az 1.4 8V is városba jó, sőt ott a rövid váltónak hála meglepően jó, nem 77 lónak érződik. Városon kívül meg nem szabad előzni addig, amíg jönnek szembe, és akkor mindegy, hogy 11-12 mp kell neki 80-ról 120-ra (óra szerint). De attól, hogy mondjuk 95 ló van benne, nem fog tudni hirtelen minden előzési szitut megoldani erőből. Ahhoz még 200 ló se biztos, hogy elég, ezt kell elsőre megtanulniuk. (Hogy a gázelvétel és visszasorolás szinte mindig sokkal biztonságosabb, mint teligázt adni.)

 

Amúgy statisztika, hogy a jogsi utáni első években nem kiugró a fiatalok baleseti aránya. Az 5. évnél kezd megugrani, amikor már azt hiszik, hogy van rutinjuk. Azt úgyse fogod tudni elkerülni, hogy "versenyezzen", ha éppen akar. Szerintem csak _túl_ erős autót nem szabad adni alá hirtelen, lehetőleg legyenek meg a fokozatok. +/- 20 ló nem a világ, nem azon fog múlni, hogy nyugodtan alhatsz-e, ha későn jön haza.

Előzmény: amator11 (123001)
amator11 Creative Commons License 2022.01.02 0 0 123001

Elég átfogó ismereteim vannak az autós megoldásokról (nem mindent javítok itthon). De ha megnézel a +teljesség igénye nélkül" egy Tibi múhelye (Mini, Volvó, stb) vagy Red Power Garage (csak BMW) youtube sorozatot, akkor látni lehet, hogy neves gyártók és vagy nem kellően felkészült szerelők, illetve az elhanyagolt vagy el nem mondott és emiatt elmaradt karbantartások következménye mi lehet.

 

Pl nagyon nem mindegy, hogy egy futóműben külön lehet cserélni a gombfejet vagy szilentet vagy csak a komplett lengőkar cserélhető. Vagy a hátsó féktárcsa csak aggyal és csapággyal együtt van esetleg külön. És még számos példa lehet erre.

 

 

Ő veszi az autót és ő is fogja fent tartani. Hiába magyarázok neki, hogy a 2.0 városba sok lesz fogyasztásilag vagy az 1,4 75 le is elég pályára.

 

Fiatal. Érzelmileg dönt mint a nők. De majd megtanulja. :)

Előzmény: Kormi76 (122999)
Kormi76 Creative Commons License 2022.01.02 0 0 123000

Nézd,a gyári tűrés 0.8L/1000km(a legtöbb esetben nem fogy ennyi,fele sem)......ez még az új Tipokba 2018-ig beépített EUR5-6 normás 1.416v motoroknál is így volt,konstrukciós sajátosság. 

A márkaszervizek ez alatti érték alatt nem is foglalkoznak érdemben a vevőreklamációval.

Minden benzines Fiat használttesztben megemlítik ezt a jelenséget,figyelni kell rá ennyi az egész.

 

Előzmény: Varshi (122965)
Kormi76 Creative Commons License 2022.01.01 0 0 122999

Szinte minden 1.2-1.416v motor csipegeti az olajat új korától kezdve,technikai felépítése nagyon hasonló az Opel Ecotec szériájáéhoz....1000km/1-2deci a legjellemzőbb de 0,5 liter is előfordul.

Ez nem feltétlenül utal hibára,gyárilag 0,8l/1000km a tűrés.

A mindössze 2,9 literes kenőanyag tartály kicsi,a mennyiség alulméretezett,könnyű csapágyasra hajtani a gépet ha a tulajdonos 2-3ezrenként nem néz olajszintet.

Más jellemző hibája ezeknek a motoroknak nincs,elég tartósak megbízhatóak.Nem valami takarékosak de hát az olasz autó nem is arról szól.

Előzmény: amator11 (122994)
amator11 Creative Commons License 2022.01.01 0 0 122998

Köszi a válaszokat!

 

"De a 22 éves fiamnak lehet, hogy én is az 1.4 16V-t venném inkább, pláne ha első autó."

 

Ja, először a Citroen/Peugeot/Mini 150 Le-s vagy több Le-s THP motorokat nézegette, most meg a 2.0-s benzineseket, mondván az legalább gyorsul pályán.

 

Persze hiába mondom 900 ekm-el a hátam mögött heti 2-3 szori pályázással, hogy a M3-on ha tartósan tud menni 130-at akkor már szerencséje van...

Előzmény: Varshi (122997)
Varshi Creative Commons License 2022.01.01 0 0 122997

Üdv!

 

Talán a legtöbb Fiat-nál elmondható, hogy ha digit klíma van benne, akkor azt ellenőrizni kell (a terelőlapátok minden irányba működnek-e), de olyan durva hibák, mint a felemlegetett Off autók/motorok esetén, nem igazán tudnék mondani.

 

Amúgy a 120 lovas turbóst is meg szabad venni, talán annyi van vele, hogy azt biztos jobban hajtották, hiszen eleve amiatt vette valaki, illetve keményebb a futómű, meg mintha csak 5 sebességes lenne, bár ez szerintem alapvetően mindegy. Még esetleg a Fiat Linea is jó ötlet lehet, nem olyan szép, de abból is volt T-Jet, és talán "nyugodtabb családapák autója", így megkíméltebb állapotú lehet. Árakat nem néztem!

 

De a 22 éves fiamnak lehet, hogy én is az 1.4 16V-t venném inkább, pláne ha első autó.

Előzmény: amator11 (122994)
gss Creative Commons License 2022.01.01 0 0 122996

tipushibák: https://www.youtube.com/watch?v=YEXSAdYsj2c

hozzászólásokat is olvasd végig

 

+totalcar/népitélet ha olvasni akarsz még

Előzmény: amator11 (122994)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.01 0 0 122995

Üdv és BUÉK mindenkinek! 

 

Segítsetek!

A multifunkciós kijelző semmit nem mutat, csak háttér világítása van.

Mi lehet a nyűge? Egyébként minden hibátlanul működik. 

 

A múltkori tempomat "eldobás" magától megjavult. Várjak most is?

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!