Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

valaki ül kint a szárnyon Creative Commons License 2017.02.16 0 0 73072

Sziasztok.

Géppark fiatalításon gondolkodunk itthon.

Most egy 2005-ös 1,6-os benzines O2 van.

Néztünk egy 2014/5-ik havi Škoda Octavia Elegance 1.4 TSI DSG-t.

Van esetleg valakinek tapasztalata vagy tanácsa?

Én automata váltóst szeretnék elsősorban azért is néztem ezt pl.

köszi!

MZ/Y Creative Commons License 2017.02.16 0 0 73071

Na, éppen led-szalagról akarok kérdezni. :) De lakásba, úgyhogy akinek van véleménye, tapasztalata, az fáradjon már utánam a sof-off -ba, nem akarnám itt idegesíteni, aki nem vevő az off-ra.

Előzmény: (M)Ákos (73068)
Horváth Ozzy Creative Commons License 2017.02.16 0 0 73070

ó erre nem is gondoltam... persze hogy fehér. köszi h felhívtad rá a figyelmem, akkor ez az ötlet kuka. sebaj, akkor marad a csere. vagy ha nem a ledek rosszak akkor első körben megnézem javítható-e a panel. mert azért sajnálnám kidobni csak azért mert kicsit esetleg elkorrodált a nyák.

Előzmény: (M)Ákos (73068)
rend- Creative Commons License 2017.02.16 0 0 73069

Sziasztok!

 

Lenne egy I-es octim. Gyárilag halog lámpás kiadás de megvan minden a xenonhoz.

 

- Megvan a 2 xenon lámpa

- Megvannak a szint érzékelők első és hátsók felfogatásokkal, tokkal vonóval

- Van kábelem és csatlakozóm is az első és hátsó szenzorra és a bal első lámpára. A kábelem az első és hátsó szenzort nem köti össze, gondolom ott csatlakozik a kábelkorbácsra, vagy az autó valamelyik pontjára. 

 

Van valakinek valami bekötési segédlete? Nem én csinálmán, de valami magyarázat hozzá stb?

 

Balázs

 

(M)Ákos Creative Commons License 2017.02.16 0 0 73068

Ha fehér fényű az a led szalag, akkor ne rakd be: pink színt fogsz kapni, és a fényerő nagy része kárba is megy. A tipikus fehér LED fényében nagyon kevés a piros összetevő, ezért piros "üveg" mögé piros LED kell. (Ki is próbálhatod a jelenséget egy piros szűrővel, pl. az ajtó figyelmeztető lámpával.)

A másik probléma lehet még, hogy a gyári piranha (?) ledek fénye lencsével van koncentrálva a megfelelő irányba, eltérő ledecskékkel megint bukhatsz egy csomót a hasznos fényerőből.

Szerintem. :)

Előzmény: Horváth Ozzy (73067)
Horváth Ozzy Creative Commons License 2017.02.16 0 0 73067

az azért roppant bosszantó hogy az FL előttinél ilyen egyszerűen le lehet venni külön azt a műanyag borítást a féklámpa mögött, az FL-nél meg egy nagy műanyagból van az egész nyűves hátsó ajtó borítás :( ha csak ilyen kis panel lenne azt még ilyen hidegben is megkockáztatnám lepattintani. várom a jó időt... vagy ha nagyon nem jön akkor előveszem a régi hajszárítót meg a hosszabbítót :)

-

@Draganovic: köszi a linkeket, hasznos lehet még más célra. de ha ezt nem lehetne könnyen szerelni akkor nem költenék rá ilyen cégeknél mert gyanítom többe lenne mint a cromax-nál egy vadi új. és nem is fillértb.ni akarok, csak gondoltam ha szét lehet szedni akkor akár meg is csinálhatnám. vagy ha nagyon szét van rohadva a panel vagy maga a led(ek) purcant(ak) ki akkor meg beletenni a ledcsíkomat (amit eredetileg csomagtérvilágításnak szántam csak közben rájöttem hogy két erős w5w led a sima izzók helyett már pont elég fényt ad) és lehet hogy sokkal jobban is nézne ki :) vagy full trágyán, ki tudja. ha jól láttam a videón nem egy zárt búrában van a led panel hanem csak simán a piros lámpatest nyitott hátuljába. gondolom ezért is rohad szét...

Előzmény: (M)Ákos (73064)
Vargaakossandor Creative Commons License 2017.02.16 0 0 73066


 Üdvözlöm egy kérdésem lenne van egy skoda octavia 1 autóm gyári hangszórók egy jvc kd r469 fejegység gél. És az a problémám hogy a jobb oldalon elől mind két hangszóró bol csak a magas szól erre keresek megoldást válaszát köszönöm

Draganovic Creative Commons License 2017.02.16 0 0 73065

Ha nem sikerül szétszedni:

 

http://retrofitheadlights.hu/

 

Ha közelebb van itt egy másik:

 

http://autouveg4.hu/fenyszorok/

 

Mind a kettővel volt dolgom megbizható,nem drága,jó munkát végeznek.

 

2011 utáni autók lámpagyártása megváltozott sok esetben már nem hőrelágyulóragasztóval rakják össze ,azt szétszedni meg szívás házilag roncsolás nélkül nem megy ,erre szakember kell.

Előzmény: Horváth Ozzy (73063)
(M)Ákos Creative Commons License 2017.02.16 0 0 73064

Igen, a visszaépítésre gondoltam.

Szinte hallom, hogy anyázott a következő tulaj, amikor ki akarta cserélni egy újra. :)

Előzmény: Horváth Ozzy (73063)
Horváth Ozzy Creative Commons License 2017.02.16 0 0 73063

köszi. én mopndjuk arra nem is gondoltam hogy a ledeket kicserélni mert biztos hogy nincs pont olyan formájú és fényerejű úgy meg nagyon hülyén nézne ki. hanem az egész nyákot ledetől kihajítani és belerakni ezt a nagyon jó és homogén fényerejű led csíkomat. a méreteket Ákos videója alapján se könnyű megsaccolni de az a lényeg hogy akkor elvileg szétszedhető. arra gondoltam hogy össze van ragasztva a lámpatest és csak melegítéssel vagy vágással (barmolással) lehet szétszedni. akkor azért teszek vele egy próbát, hátha jobban is fog kinézni mint az eredeti. de előtte azért rendelek egy újat is, biztos ami biztos :)

-

@MÁkos youtube mester köszi! :) Először azt hittem a panel szilós rögztésére gondolsz, annak meg mondjuk mindegy hogy néz ki. De aztán láttam a lámpafészket, na az tényleg szép :D Mentségére legyen mondva, gondolom le akarta úgy szigetelni hogy ne folyjon be többet a víz és ne rohadjon szét a led panelja (meg még ki tudja mi az ajtón belül).

Előzmény: Syracusa (73049)
skt15 Creative Commons License 2017.02.16 0 0 73062

" megveszem a gyári fékcsövet, párban, DRÁGÁN :-("

 

Nem az a drága...

Előzmény: Pécz Dávid (73059)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.16 0 0 73061

Lehet, hogy sokat állt az autó, mielőtt megvetted. A Sharan-nál mind a két hátsó féket ki kellett cserélni, mert a gyér használattól berozsdásodott. 

Előzmény: Pécz Dávid (73059)
Octi19 Creative Commons License 2017.02.16 0 0 73060

Nekem az Octiban átbőrözték 1xx ezer km-nél mert már nagyon csúnyán meg volt kopva. Azon bőr volt! A váltógombon is, csak a váltószoknyában nem vagyok biztos, hogy az nem-e műbőr volt inkább.

De az enyémen a fényesebb, simább tapintású bőr volt, mert láttam később egy újabb autóban egy mattabb és puhább tapintású bőrrel bevont, gyári bőrkormányt is.

Előzmény: fepeti001 (73057)
Pécz Dávid Creative Commons License 2017.02.16 0 0 73059

Vettem célszerszámot a dugattyú visszatekeréséhez, de mivel azzal sem tudtam visszatekerni, így a vége két új nyereg, két új tárcsa, új betét garn. és két új gumicső lett. De a fém fékcső nincs még megoldva. Mivel használnám már az autót, szerintem megveszem a gyári fékcsövet, párban, DRÁGÁN :-(

 

Még egyszer köszönöm a segítő hozzászólásokat!!!

Előzmény: Octi19 (72979)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.16 0 0 73058

Az O2-sen bőr. Az O3-son nem vagyok biztos benne, de lehet, hogy valamilyen őrőlt kivitele a bőrnek- fogásra nem olyan mind az O2-be. Vettem egy gyári váltódiót a O2-be, annak a burkolata nem bőr. 

Előzmény: fepeti001 (73057)
fepeti001 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73057

"36oe km van az egyik Scoutban és a bőrkörmányt még nem kell újrahúzni, mert neki való zsírral kezelem."

Lehet, hogy totál blődség, valahol azt olvastam, hogy a bőrkormány valójában műbőr.... így lenne?

Előzmény: Törölt nick (73052)
skt15 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73056

Olyanokkal szoktam kezelni, amikre bőrápolót írtak.

Ma csak ritkán ezzel az Armorallal. 

Előzmény: Törölt nick (73055)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73055

Azért reped a bőr, mert kiszárítod. Nem a megfelelő szerrel kezeled. 

A szűcs, ezzel a szerrel tünteti el a ráncokat az újrabőrőzött antik ülőgarnitúrától a sarkoknál. A bőr megnyúlik egy picit, aztán 8-9 óra múlva kirugja magát.  

Előzmény: skt15 (73053)
szaki 212 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73054

Sziasztok!

Az autóm 17970-es hibakódot ír és hidegen elég egyenetlenül jár a motor,Meg néha akkor is izzít amikor nem kellene.

A durva fordítás szerint valami üzemanyag mechanikus beállítás.

1,9 TDI.2002.Alh.

 

Van valakinek tippje mi lehet a gond?

 

Ezt találta a neten:https://www.youtube.com/watch?v=CXghY7t0Wqg

 

skt15 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73053

Saját tapasztalatom.

Ami bőrt gyakran ápolgattam, sokkal töredezettebb lett

Előzmény: Törölt nick (73052)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73052

Honnan tudod? Szűcsmester ezt ajánlotta. 

Mindenfélével probálkoztok, de az se tudjátok mit tartalmaz. Olvasd el a címkéjét és probáld meg értelmezni. Az, hogy egy gyártó azt  állítja, hogy az általa gyártott szer jó a bőrre, az a mai világban nem jelent semmit. 

36oe km van az egyik Scoutban és a bőrkörmányt még nem kell újrahúzni, mert neki való zsírral kezelem. 

Előzmény: skt15 (73026)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73051

nincs, csere

Előzmény: Horváth Ozzy (73048)
(M)Ákos Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73050

Talán ezen a videón O2-ét javítják. Mondjuk az a szilózás elég igénytelen.

Előzmény: Horváth Ozzy (73048)
Syracusa Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73049

Tavaly cseréltem, pár LED kiment, be is jelzett már a lámpakontroll. Javítani akartam első körben, de amit kivettem, azon a nyák fóliája szanaszét volt rohadva, forrasztások dettó. A rögzítési pontok is szétmállottak a lámpaházon, pont addig voltak csak egyben, amíg kivettem a helyéről. Talán egy maradt használható. Innentől nem is volt értelme a nyákot javítgatni, nem lett volna mibe visszarakni.

Raktam be új utángyártott lámpát, gyárival egyező (inkább jobb) minőségűt. Az ablakmosó fúvókáját tettem csak át a régiből. Az újban is benne volt, de a réginek nem volt semmi baja és amúgy is összekövesedett a csővel.

 

Előzmény: Horváth Ozzy (73048)
Horváth Ozzy Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73048

hali. valaki szedett már szét (vagy cserélt esetleg) o2 fl kombi pótféklámpát? 1 led kiégett benne, 1 meg villog. ha valaki látott már ilyet kiszedve az érdekelne hogy vajon van-e esély szétszedni a lámpát és kicserélni ez egész belsejét? van egy kb pont beleillő 12V-os led csíkom és lehet azt beletenném. persze ha csak szétbarmolni lehet akkor inkább veszek egy másikat tizenpárezer ft-ért. de mivel egyelőre még hideg van, fűtött garázsom meg nincs, így még nem nagyon akarom lebontani a csomagtérajtó burkolatát mert 0 fok körül biztos tömegesen lennének öngyilkosok a pöckök. csak gondoltam felkészülök előre. köszi.

Hannsg52 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73047

Miért ne tudnám magam bekötni? Egy mozdulat kivenni és betenni az öv csatot.

Előzmény: Octi19 (73042)
lobelt77 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73046

Addig nyafogtam,míg végül megtalálták a columbus keretet a Skoda Bara autóházban!

3900.-ft,gyári! A cikkszám is jól látható,ha valakinek ilyenre lenne szüksége!

Kösz mindenkinek a segítséget!

Szipolykaa Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73045

Igen, köszi, a három elhangzott tipp közül ezt fogom legelőször kipróbálni, bár a többi se rossz.

(Gyerök megint elvitte... Levelezőn nehéz lesz beletanulni...)

Előzmény: nohab (73044)
nohab Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73044

"AUX" hangforrásra állítsd.

Előzmény: Szipolykaa (72988)
nohab Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73043

IKEA bőrbútor-ápolót (tisztító+ápoló) ajánlották. Én vettem, csak még nem jutottam el odáig, mert hideg ősz volt, mire eljutottam a vételig.

 

Cipőápolót nekem nem ajánlották, ott más a funkció, nem fogsz ráülni a cipőre, elég merev és vastag is a bőr, több anyagot be tud szívni...

Előzmény: Draganovic (73023)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!