Keresés

Részletes keresés

olahtamas- Creative Commons License 2013.03.22 0 0 39132

Jó volna egy koordináta, és akkor ez is felkerülhetne a turistautak.hu-ra is pl.

 

Előzmény: HEV (39126)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.22 0 0 39131

Nem, dehogy, rendszeresen nézegetem, és ha valami fontos, akkor írok is (Güszi2).

Az igazság az, hogy nekem az a kényelmes, ha itt van az indexen:-)

 

Köszi mindenkinek (HEV és Hörpölin).

 

Holnap remélem, komoly lépést teszek abba az irányba, amerre egy fél évvel ezelőtt terveztem indulni.

Mikor beírtam a problémát, még nem volt biztos, hogy összejön, de időközben sikerült a kapcsolatfelvétel, és most már csak az autónak kell elvinni (azt, hogy hova, az még "titok").

Előzmény: nagypapi (39125)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.22 0 0 39130

Nagyon köszönöm.

Azt hiszem, elég lesz a LINK a táblázatban.

Előzmény: K. Kata (39128)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.22 0 0 39129

Nem 80 nap alatti a teljesítés (86 nap szükségeltetett), de le a kalappal.

 

http://nol.hu/utazas/20130321-kialtvany_az_orszagos_kek_korert

 

"Egyetlen ember egyhavi munkája elegendő lenne, hogy az egész nyomvonal minden érintett községének, városának, azok polgármesteri hivatalainak, szálláshelyeinek listája, élelmiszer- és italboltjainak, üzleteinek, patikáinak nyitva tartása a túrázó rendelkezésére álljon. Az is, hogy mikor rendel az orvos, és melyik templomban mikor van mise."

 

Kicsit túlzónak tartom a megállapítást, de ha ennyi, akkor ennyi.:-)))

K. Kata Creative Commons License 2013.03.22 0 0 39128

Sőt itt még képek is vannak róla: 

http://www.tomord.hu/turistic/turistik.htm

 

De húsvétkor személyesen is le fogom ellenőrizni, kíváncsi vagyok kiknek a beírásával találkozom a vendégkönyvben :-)

Előzmény: Güsziológus (39123)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.22 0 0 39127

...és ez az önkormányzat vendégháza. Amikor elérjük Tömörd főutcáját Kőszeg felől, a kék jelzés balra fordul, az épület a másik irányban van kb. 100 lépésnyire. Három külön bejáratú apartmanból áll (külön bejáratok az utcáról!), szépen bebútorozva, WC + fürdőszobával, kis konyhasarokkal, központi fűtéssel. Akiket érdekel, még TV is van az apatmanokban!

 

Minden apartmanhoz van külön vendégkönyv, úgy látom, nagyon sokan írtak beléjük és csupa pozitív dolgokat! Mi írtunk be Rebeccával és Nickkel két könyvbe is: ők a sajátjukba angolul, én a saját szobáméba magyarul. :-)

 

Ezt a szállást mindenkinek csakis ajánlhatom, Éder Lászlóné pedig nagyon kedves, szinte leste a kívánságainkat! Ő a Faluházban a könyvtáros is, oda is bemehettünk egy kis internetezésre (nem nekem kellett a konneksön :-)). Ismeri a parkban álló "nagy" Chernel kúria lakóit is, oda is bejuttatott bennünket. Tehát a tömördi önkormányzati vendégház nyugodtan lehetne az "etalon", ha ezt a nívóját a jövőben is tartani tudja majd! 

 

Abban egyetértek veled Güszi, hogy pont itt a rákfene: az adózás! A NAVajonki nagyot tud ám csapni a kisembereken, hogy belegebedjenek, de aki sokat lop az...  de ezt inkább hagyjuk. :-(

Előzmény: HEV (39126)
HEV Creative Commons License 2013.03.22 0 0 39126


Éder Lászlóné

9738 Tömörd, Fő utca 20.
Telefon: +36 20 554-2504

Szobaár:
2.500 Ft/Fő/éj

Előzmény: Güsziológus (39123)
nagypapi Creative Commons License 2013.03.22 0 0 39125

Güszi, Téged már hivatalosan is eltiltottak a ttt túrafórum olvasgatásától? :-)

 

Amúgy az egyik utolsó szög a falusi magánszállásadók koporsójába néhány éve lett beütve, mikor megszüntették az alacsony összegű ilyen jellegű bevételek (azt hiszem 400 ezer Ft éves bevételig) adómentességét.

A kisebb településeken az önkormányzatoknál érdemes érdeklődni, egy telefont megér, és sokszor tudnak segíteni.

(Mindig Körösszakál ugrik be, milyen király szállásom volt ott, közvetlenül a központban az AK mentén, bruttó 1000 forintért - számlával!)

Előzmény: Güsziológus (39123)
Lud Creative Commons License 2013.03.22 0 0 39124

az OKT nyomvonalvezetése és szakaszolása a településekhez és a (már részben megszűnt) tömegközlekedéshez kapcsolódik, ezért nem hiszem hogy nagy realitása lenne turistaházak építésének. a másik vonatkozás, hogy a kéktúrázók az átlagosnál nagyobb fizikai áldozatot hoznak, ergo nem is igénylik a gazdaságilag a szállásadóknak megtérülő szolgáltatásokat. ha 20 kilométerenként lenne wellness szálloda az sem növelné a kéktúrázók számát.

a matraclágerekre vagy esőházakra lenne igény, de ezek üzemeltetése ugyancsak nehezen finanszírozható.

a másik dolog, hogy a Mátrában jobban megéri üzemeltetni egy szállást, mint a Cserehátban. ennek finanszírozása úgy történhetne, hogy hálózatban menne az üzemelés, és pl. a szálláskedvezmények miatt sokan váltanának valamiféle tagságit amire kedvezményt kapnának mindenhol, és a tagsági díjából lehetne támogatni a kevésbé frekventált helyeket.

az alacsony igény miatt szerintem ez a megoldás sem életképes.

 

egy nyilvántartás feltétlenül hasznos lehetne, de még vannak a Güszi által jelzett "hivatalos" akadályok.

 

Előzmény: olahtamas- (39122)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.22 0 0 39123

"...hivatalos kéktúra szálláshely..."

 

Már tervezik az elsőt, vélelmezhetően a referenciát. Ha megkötik a szerződést és fel is épül, akkor már csak kb. 50 hasonló kéne:-)))

 

Amúgy én nem hiszek abban, hogy erre van előre.

Abban az időben, amikor fiatal voltam, még más volt a koncepció.

Nem lett semmi a turistaházak központosításából, kiprivatizálták, ami ért valamit, a többi sorsa az enyészet.

Az erdészetek és a vadászok sikeresen megvédték a turistáktól a környezetet.

 

Az elmúlt tíz évben, mióta figyelem, sok új szálláshely van (önkormányzati, magán, stb.), azok, akik vették a minimális fáradtságot, és beszámoltak az állapotokról, sokat tettek azért, hogy összeállhasson egy lista.

 

Eltökélt szándékom, hogy pontosítom a meglévőt, és közzé is teszem.

Van egy gondom.

A kis településeken a szállásadók nem publikálják, hogy szállást adnak, hisz ha ezt tennék, akkor adózniuk kéne.

Magyarul nem számlaképesek.

Ettől még tökéletes a szolgáltatás, de hivatalos közeg számára nem biztos, hogy nyitottak.

 

Végül egy konkrét probléma.

 

Kéne a tömördi szálláslehetőségről információ.

Cím (hol van)

Ki üzemelteti?

Elérhetőség

 

Hörpölin topictárs nemrég járt arra, ha megkérhetlek:-)))

Előzmény: olahtamas- (39122)
olahtamas- Creative Commons License 2013.03.21 0 0 39122

Azért reménykedjünk, hogy valami megoldást csak lehet találni.

pl. MTSZ "hivatalos kéktúra szálláshely" -nek nyilvánítana pár helyet és esetleg matraclágerek kialakításához adna segítséget, ahol el lehetne lenni különösebb előzetes bejelentkezés nélkül is.

Előzmény: Lud (39116)
olahtamas- Creative Commons License 2013.03.21 0 0 39121

Ej-ha!

Most gondolkodóba is estem, hogy milyen tudományosan is lehet kéktúrázónak lenni :)

Most épp azon morfondírozom, hogy zöldturista vagyok e, ha épp kéktúrázom, vagy ökoturista, vagy más? :)

Előzmény: hörpölin (39119)
HEV Creative Commons License 2013.03.21 0 0 39120

Szép munka, sok tényadattal! Remélhetőleg elolvassák olyanok is akik akár hasznosítani is tudnák, - bár most éppen költöznek :-)

Előzmény: hörpölin (39119)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.21 0 0 39119

A legkomolyabb munka - aminek csupán a kétharmada foglalkozik a kéktúrázással, de ott mélyre ás a szerző - megvan nekem. Ezt a szerzője akkor, 2011 nyarán néhányunknak, akik írásban jeleztük felé, email-ben elküldte. Én ezt a dokumentumot (kb. 1 MByte, pdf formátumban) feltöltöm és linken megadom az elérhetőségét. Kérlek Benneteket arra, hogy a dokumentumot ne terjesszétek, belőle ne idézzetek, még a szerző megnevezésével sem. Minden ilyen dologhoz szükség van a szerző és az iskola írásbeli beleegyezésére is. Szóval csakis saját használatra! :-)

Link

Előzmény: HEV (39118)
HEV Creative Commons License 2013.03.21 0 0 39118

Néhányat már én is kitöltöttem de egyikről sem kaptam semmiféle visszajelzést, kiértékelést. Ha valaki más kapott és megosztaná azt bizonyára elolvasnánk.

Előzmény: nagypapi (39115)
nagypapi Creative Commons License 2013.03.21 0 0 39117

http://termeszetbarat.hu/cikk/koltozik_az_orszagos_kozpont

 

Tisztelt Természetjárók!

A Magyar Természetjáró Szövetség Országos központja 2013.  április 2-án új helyen kezdi meg működését.
A Központ új címe:
  1075. Budapest, Károly körút 11. VII. emelet

  A számlázi cím változatlan marad, a postacím napokon belül megváltozik. A költözés miatti műszaki munkák hátráltatják a zavartalan ügyfélfogadást, így minden kedves természetjárótól elnézést kérünk előre is.   MTSZ Országos Központ

Előzmény: hörpölin (39089)
Lud Creative Commons License 2013.03.21 0 0 39116

bár idehaza nem tudok elképzelni olyan konstrukciót, ami ne a gyors lenyúlásról szólna, azért létezik megoldás több helyen a világon.

pl. Kungsleden a svédek kéktúrája. a helyi turistaszövetségnek vannak menházai és menedékkunyhói oly módon, ami támogatja a szakaszolást. osztrákoknál is vannak helyi túraútvonalak amelyek a hüttékre vannak felfűzve, nem is kell a civilizációt érinteni, vagy sátrazni. appalachian trail szintén szakaszolás szerint tele van szórva kunyhókkal. ugyancsak usa, nagy nemzeti parkokban a NP mond egy fix szobaárat és a nagy szállodaláncok kuncsorognak a licenszért, mert milyen értéke van hogy adott helyen az egyetlen szálloda (másnak esélye sincs építeni) az övék.

 

itthon meg valóban vannak falusi vendégházak, de semmi garancia, hogy ki mikor van nyitva vagy mikor dobja be a törölközőt. valamilyenféle sztenderdet meg ne is keressünk.

ettől függetlenül vagy ezért én azt írtam nem érdekel ilyen, mert hozzászoktam, hogy megoldom másként.

 

jó megoldás lehetne erre a falusi turizmus támogatása is, de ez meg sokszor az EU pénzből a saját ház finanszírozásáról szólt, mert gyakorlatilag csak papíron működött szálláshelyként az adott ház.

Előzmény: nagypapi (39115)
nagypapi Creative Commons License 2013.03.21 0 0 39115

Nekem leginkább ezzel a kérdéssel volt problémám:

"Ön hogyan viszonyulna egy, a Kéktúra mentén kialakított szálláshely-hálózathoz?"

Nem értem, milyen szálláshely-hálózatra gondolsz. A Kéktúra mentén most is vannak szálláshelyek, szerintem egyre több is, e mellé képzelsz el újabbakat (aminek működését leginkább a piac befolyásolja, már az is kérdés, érdemes-e ebbe belenyúlni), vagy a meglévőket valamiféle szervezet alatt szeretnéd működtetni?

 

Néhányezer hozzászólással ezelőtt már egyszer valaki készített hasonló kérdőívet és diplomamunkát, talán érdemes lehet visszaolvasni. Mintha az elkészült anyag is olvasható lett volna, de lehet, hogy csak elküldte az illető néhányunknak kérésünkre.

Előzmény: Jáger Zsófi (39110)
asciimo Creative Commons License 2013.03.21 0 0 39114

szivesen kis vadász!

Előzmény: Jáger Zsófi (39110)
jzp2107 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39112

Ma elvittem sétálni a bringám Dobogókőre, megmutattam neki a havat hogy egy darabig ilyet nem lát (remélem!) :-)

Pilisszentkereszten volt ma a hóhatár, odáig semmi, onnan körbe-körbe havas csúcsok

Kétbükkfánál már az aszfaltot leszámítva masszív hó, feljebb imitt-amott még az úton is volt valami. Menedékházhoz illetve a kilátóhoz már csak tolva tudtam eljutni. Persze olvadt rendesen, a kinti hőmérő 9 fokot mutatott. (azt hittem különben hogy nagyjából egyedül leszek, de tele volt nyugdíjassal illetve valami csapatépítő izé is lehetett a közelben)

 

Visszafelé legurultam  Esztergom felé Ráró-kútig hogy ne maradjak túramozgalom nélkül, hááát, nem gondoltam volna hogy dobni fogok egy hátast az irgalmatlan saras és csúszós patakparton :-)

Cserébe földetérés után láttam hóvirágot és vöröslő hunyort

Miután újból felpattantam a nyeregbe már csaka fel kellett tekeni a nyeregbe, na ez utóbbi kicsit nehezen ment, gyúrni kell még erre

Lefelé is jól megaláztak, gurultam csendesen 43-mal, mikoris egy országútis lazán megelőzött :-) Áááá

 

Táv 81 km, szint borzasztósok (legalábbis nekem :-)

 

 

annyi baj legyen Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39111

:)

Már kezdi kinőni a kádat :)

Előzmény: HEV (39098)
Jáger Zsófi Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39110

Először is köszönöm mindnekinek a kitöltést! Nagyon sokan kitöltötték így igen precíz statisztikát tudok belőle készíteni. Az alkoholosra visszatérve, senkit nem szeretnék alkoholistának titulálni vagy megsérteni. Semmi esetre se szerettem volna túl sok kérdést, mert ugye akkor egy idő után, akármennyire is türelmes a kitöltő, meg fogja unni. Ezért lett a költekezés ennyire egyben (így is utólag lett szétszedve). Mindenképp gondolnom kellett arra, hogy valaki olcsó szállás választ, míg valaki drágát, így alakultak ki az értékhatárok. Olyat pedig nem lehet a rendszerben, hogy egy adott értéket csak egy sorban adok meg. Hozzátenném, még senki se írta be a 30.000Ft-os alkoholt! 

A szakdolgozatom, amennyiben lehetséges megosztom, mert már más Kéktúrás csoport/oldal is, ahol segítséget kértem a kitöltéshez, jelezte, hogy szívesen elolvasnák. 

Hörpölinnek külön köszönöm a megosztást, nekem ugyanis csak mostanra sikerült ide regisztrálni és hozzászólni.

Mégegyszer mindenkinek külön köszönöm a kitöltést.

Güsziológus Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39109

OKT

Szajki-tavak - Ötvös

 

Kemény kihívás, de ennél rosszabb, hogy Ötvös környékén sincs pihenési lehetőség, bolt sincs, a következő ponton, Kisvásárhelyen esetleg egy lelkes helyitől lehet kapni valamit.

 

A legnagyobb problémám az volt, hogy nem tudtam pihenni.

 

Lássuk sorban!

 

Az első három kilométer, az aszfaltos útig.

Jó nagyot kell kerülni az erdészház miatt, visszafelé kell indulni, majd át az országúton, a kerítésnél jobbra a tó felé.

Majdnem az országútig kell bandukolni, balra a kerítés.

Végre felvesszük az irányt, és jó hír, hogy nincs "felszántva" az út, járművek arra nem közlekednek.

Bújnak kifelé a medvehagymák, jobbra látszik a tó, leginkább nádas.

Kényelmes az út, nincs sár.

 

Sajnos, van egy rövid szakasz, melyen már keréknyomok is vannak, de ez még nem vészes.

Megváltás az aszfaltos út, előtte ui. vannak pocsolyák.

 

Egy kis pihentető aszfalt (kb. 1 km).

Átlátszó az erdő, hatalmas irtások mindenfelé. Jelzés nem nagyon van, de akkor amikor jobbra kell kanyarodni, szép, tiszta jelek vannak. Ez a lényeg.

Alighogy elindulunk, van egy hatalmas rönk, ezen tudtam pihenni, kicsit napozni.

 

A következő 4 kilométer.

Gyakori irányváltás, de ami a lényeg, leginkább füves út, sok-sok kerítés mindkét oldalon. A fakitermelésnek vége, az út jól járható.

 

A hosszú nyiladékig (kb. 2 kilométer)

A aszfaltot követően van egy farakás, ezen lehet ücsörögni, bár meglehetősen kényelmetlen.

Errefelé volt erdőirtás, nem a legjobb az út, na és vizenyős is. Viszont nem hosszú.

Nekem az egyik kedvencem a rövid egykori szekérút, mely az erdőben vezet, és jól van jelezve, na és járható is.

Jól van jelezve a balra kanyarodás, na és a nyiladék is jól járható. Így érjük el a murvás utat, ahol egykor a ROBUR állt.

Szerencsére itt is befejezték a fakitermelést, hatalmas az űr, fa inkább mutatóban.

Végre lehet indulni a nyiladékban!

 

A hosszú nyiladék, kisebb törésekkel (kb. 5 kilométer)

Nem látszik a vége, de nincsenek keréknyomok. Sok-sok vadles, kényelmes altalaj, vastag avar.

 

Kicsit balra, majd szinte azonnal jobbra. Itt kell vigyázni, mert hamarosan újra balra, ha ez kimarad, akkor lehet probléma.

 

Újra nem látszik a nyiladék vége, de itt sincs sár. Itt már kiütközik a fáradtság, pihenési lehetőség nincs.

Jó hosszú bandukolás után kerítés, itt balra, majd pár száz méter után keresztezzük a bekerített területet, a kerítés kiakasztható.

Újra hatalmas vadles, gázvezeték pásztáját keresztezzük. Még mincsig nincs sár.

 

Az utolsó kb. 700 méter a veszélyes, itt vannak akkora tócsák, hogy csak az erdőben lehet kikerülni. Volt ennél rosszabb is:-)))

 

A keresztező aszfaltcsíknál a kerítésen egy felfestés, pecsét 1 kilométer.

 

A híd előtt hatalmas hókupac, szinte meg kellett mászni. Mi lehetett errefelé?

 

Országút.

Balra Ötvös, de mi indulunk "megyét váltani", jobbra.

Jó 500 méter aszfalt után érjük el a keresztező nyiladékot, amiről már írtam.

 

Szép túrát!

Előzmény: Güsziológus (39108)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39108

OKT

Hosszúpereszteg - Szajki-tavak

 

Nem a legizgalmasabb szakasz, ráadásul az első 2 kilométer aszfalt.

A 8-as úton mentem a szombathelyi távolsági busszal.

A kereszteződésben meglehetősen nagy bolt, a hét végi nyitva tartást nem néztem, de munkanapokon 17:00-ig nyitva, a választék komoly.

 

A bolt után van az egykori kocsma, amikor először jártunk arra, még meleg étel is volt, és a tulajnak volt vendégháza a tónál, ott aludtunk.

A kocsmáros időközben elvált, a turistákat azonban készséggel kiszolgálja, csak csöngetni kell.

 

Van pecsét kicsit később is, a templomnál, minősége kiváló.

 

Az országúti bandukolást követően az erdészeti út a Vas megyében oly gyakori sóderes-kavicsos, nagy előnye, hogy stabil, az eső után is jól járható.

A tó közelében fakitermelés lehetett, itt meglehetősen silány az út minősége.

Ha nem lesz újabb eső, akkor javulhat a helyzet.

 

A pecsét előtt rövid aszfaltos szakasz van. A házak még üresek, a boltok zárva voltak.

 

A pecsét kiváló, a környéken vannak padok, itt lehet pihenni.

Talán húsvét táján már lesz élet, reménykedjünk!

Előzmény: Pápai vándor (39105)
K. Kata Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39107

Na és a képek:  Garáb fentről

 

                        

 

                        

 

                        

 

                          A Mátra, előttte Pásztó

 

                        a szlovák tócsni

 

 

 

Előzmény: K. Kata (39081)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39106

Jó-jó, ez is igaz amit mondasz, de kevésbé jellemző azért a kéktúrázókra hogy benyomnak 8 powergélt egy túrán.:-) A Te eseted kicsit speciális, mert profi t.túrázó vagy, másléppen látod a világot és a kilométereket. Neked egy nap 50-60 kili meg sem kottyan, az átlag mezei kéktúrázó meg max 20-25 kilométert tervez és tesz meg egy nap alatt. Ez a jellemző inkább, és általában az hogy a bélyegzőhelyként szolgáló kocsmákban, boltokban azért fogyasztunk ezt-azt, nyilvánvalóan erre az összegre kíváncsiak.
Az már más kérdés hogy ebben is nagy a szórás, függ a helytől, a kínálattól, a helyi törzsközönségtől, több napos vagy egy napos túra...und so weiter...(hogy stílusos legyek irányodba) :-)

Előzmény: asciimo (39103)
Pápai vándor Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39105

Szia!

 

Én Húsvét 7végén készülök arra felé , megköszönném ha írnál az útviszonyokról

Előzmény: Güsziológus (39094)
Lud Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39104

powergel automatát minden pecsételőhelyre ! :)

 

én is töltöttem. igazából az a baj a formmal, hogy ha családdal túrázok akkor szálloda, füdrőszoba, dőzs és napi 5 kilométer. ha barátokkal, akkor inkább autózunk 100 órát és abból élünk ami a hátizsákban van - és 30 kilométer. vagy a hegyekben 15 de az annyi mint középhegységben 30. aztán van amikor csak elindulok gyalog otthonról vasárnap reggel és tízre otthon vagyok. 0 rezsi és 20 km.

a piára meg már hosszú évekkel ezelőtt elköltöttem az életre szóló kvótám, úgyhogy szép csendben lemorzsolódtam az igaz férfiemberek társaságából :)

Előzmény: asciimo (39103)
asciimo Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39103

Hello,

 

azert szerencsetlenek a kerdesek, mert nem elegge konkretak. Pl. mennyit költök egy turara? Hat ha egy napos, akkor csak 1000 forint kaja. Ha több napos, akkor többet mert nincs kedvem semmit cipelni. De penzben ugyis a kajara költök, de nem helyben hanem itthon. Pl. elmegyek turazni. 1 napos tura, 7 ora. arra kell nekem kb 8 powergel, darabja 500 forint. Azaz 4000-t költöttem, de mindezt a tura elött a Spuri futoboltban, a helyi kocsmat/boltot nem tamogattam. Ez szerintem nagyon nem mindegy.

Előzmény: AttHunter (39102)
AttHunter Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39102

Ritkán szoktam hozzászólni, de most megteszem egy ifjú Hölgy védelmében.

A kérdőívről van szó.

A Hölgy kezdő túrázó, kisebb atyai ráhatásra választotta ezt a témát, kezdett el túrázni (DDK, Közép-dunántúli piros túra).

Biztosíthatok mindenkit, hogy a szakdolgozatra sok energiát fordít, és sikeres szakdolgozat készül, esetleg a későbbiekben folytatni fogja, kiegészíti. A kérdőív elkészítésében többünk segítségét kérte és természetes, hogy maradt benne hiba, vagy félreérhetőség (az alkohol kérdés egy mátrix része, ezért lehet úgy megítélni, hogy esetleg valaki ivótúrának tekintheti a Kéktúrát). Természetesen ezen hibák feltárásában is kérjük a Túratársak segítségét. Esetleg ötleteket is szívesen veszünk, mit kelett volna még megkérdezni.

A szakdolgozatot, amennyiben nincs jogi akadálya, természetesen közkincsé teszi a felméréssel és egyéb készülő dolgokkal(interjú...) együtt.

Persze nem szeretnék a nevében nyilatkozni, és valószínűleg be fog kapcsolódni a fórumba is, de mint apa, segítenem kell.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!