Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 3810
Akkor ne higgy annak, hogy vágatlan anyag. Tényleg láttam a videót, a 67-eset, a Sgt Pepperrel kezdett. Ha gondolod, utánanézek, milyen kiadás, de ne vesszünk össze rajta.
Előzmény: thesaint (3808)
bagiorsi Creative Commons License 2003.01.20 0 0 3809
Hát, ha már igy tudod előre, hogy nem fog tetszeni akkor tényleg szerencséje:-)
Előzmény: Törölt nick (3807)
thesaint Creative Commons License 2003.01.20 0 0 3808
A Hey Joe 1966-os kislemez (talán decemberi, de erre nem vennék mérget), az első Hendrix LP 1967 májusában jelent meg (Are You Experienced címmel). A Monterey koncert is 1967-es, megnéztem a borítón...Monterey International Pop Festival.

Egyébként tökmindegy, lényeg az hogy érdemes meghallgatni Hendrix Beatles feldolgozásait...

üdvözlettel,

thesaint

Előzmény: Törölt nick (3790)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 3807
Nagy szerencséje van Denny-nek, hogy a munkahelyi gépemből kiszerelték a hangkártyát. Otthon meg nincs net.
Előzmény: Mr. Cyber (3803)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 3806
Elvileg egyetlen felvétel létezik csak belőle. Kicsit utánaolvastam és a hírekben elírták: Lennon nem is játszik benne, csak a producer volt.

További infok a számról:


Harry Nilsson web pages


és egy fórum

Előzmény: Krisztofer (3805)
Krisztofer Creative Commons License 2003.01.20 0 0 3805
De miért olyan biztos, hogy ugyanaz a felvétel?
Előzmény: Törölt nick (3804)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 3804
A helyes cím Too Many Cooks.
Stones-gyűjtőknek már évek óta megvan a szám (pl nekem is :-) ).

Engem semmi nem emlékeztet Lennonra benne, szimpla Stones-outtakenek tűnik a Black & Blue-ról vagy a Tattoo You-ról. Egyébiránt inkább a basszusszólam dominál benne, nem a gitár.

Előzmény: Tutenko (3801)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.01.19 0 0 3803
Már előre röhögök, hogy szegény Denny mit fog kapni Szabolcstól... :-D
Előzmény: MIHI (3800)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.01.19 0 0 3802
Meghallgattam, hát mit mondjak... én maradnék az eredeti verziónál... :-)
Előzmény: MIHI (3800)
Tutenko Creative Commons License 2003.01.19 0 0 3801
Ismeretlen Jagger-Lennon dalra bukkantak

január 19. 16:43
[MTI]

Több mint negyed század után előkerült Londonban egy eddig nem publikált zenei felvétel, amelyen a két egykori rivális, John Lennon és Mick Jagger közösen ad elő egy dalt.
A Too Many című Willie Dixon-blues egy jelöletlen lemezen van; a felvételen az azóta megölt ex-Beatle gitározik, a Rolling Stones ma is aktív, 60 éves frontembere énekel.

A BBC szerint Jagger személyesen erősítette meg az 1974-ben született felvétel valódiságát. A lemez rejtélyes úton került a tartalmát azonosító dél-londoni lemezboltoshoz: Tom Fisher elmondta, hogy négy éve 20 fontért vásárolta egy embertől, aki Ronnie Wood Stones-gitáros barátjának mondta magát. Fisher meghallgatta a lemezt, és felismerte Jagger hangját. Ekkor megkért egy hivatásos árverezőt a lemez értékének felbecslésére, a szakértő azonban előbb elküldte a felvételt Jagger ügynökének, aki a Stones énekesének megbízásából a hírek szerint igazolta a Lennonnal közös felvétel hitelességét.

A lemezt február 20-án Londonban árverésre bocsátják. Fisher szerint találgatni sem lehet, hogy az aukció mennyit hozhat, mindenesetre "valószínűleg valamivel többet annál a 20 fontnál, amennyit fizettem".

MIHI Creative Commons License 2003.01.19 0 0 3800
én is kíváncsi vagyok a vélemyéndre, mert én "csak" hallgatom, de mintha írtad volna, hogy Te énekelsz is, itt van (rename after download)
Előzmény: Mr. Cyber (3799)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.01.19 0 0 3799
Köszike. Kíváncsi vagyok, hogy a Band On The Run-ban hogyan énekelte ki Denny a magas részeket.
Előzmény: MIHI (3798)
MIHI Creative Commons License 2003.01.19 0 0 3798
Magneto and Titanium Man; Bluebird; Mull of Kintyre; Children Children; Picasso's Last Word; Band on the Run; The Note You Never Wrote
van még a Blackbird, és Denny szólók, 14 szám
Előzmény: Mr. Cyber (3797)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.01.18 0 0 3797
Melyik Wings dalok szerepelnek a CD-n?
Előzmény: MIHI (3793)
bagiorsi Creative Commons License 2003.01.18 0 0 3796
Tegnap néztem a Jövő Hirnökét:-)
Mikor a postást kérdezték, az új Egyesült Államokról, ki az új elnök, gondolkozott egy kicsit, aztán azt, mondta, hogy az elnök Richard Starkey és az a mottója, hogy minden nap egyre jobb lesz:-)))
Krisztofer Creative Commons License 2003.01.18 0 0 3795
Uramisten! És ezért letartóztattak embereket?
Előzmény: Törölt nick (3791)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.18 0 0 3794
Hú !
Hát végigértem! Azaz végigolvastam az egészet!
De ha ez így folytatódik, én is szemüveges leszek, annyira elfáradtam a skubizásban. D azért jó volt. A sok linket meg végignézem.
Nem nagyon reagálgatok most, mert késő van, holnap meg utazunk.
De valaki írta, hogy beszéltetek a Concert for George-ról, amikor rákérdeztem,nos nem túl sokat. A Palotakoncertet sokkal jobban kitárgyaltuk.

Még valami. Off ugyan, de Szabolcs írta, hogy Amerika a jelen Rómája. Érdekes, hogy én is már évekkel ezelőtt "rájöttem erre", ugyanígy határoztam meg másoknak, akik nem igazán értették, vagy nem akarták, pedig eléggé kézenfekvő, nem zseniális ezt megállapítani, furcsa inkább nem látni.
És a fenti koncert kapcsán is azt érzem, mi csak egy távoli provincia vagyunk, messze attól, ahol a dolgok történnek, sőt még provincia is csak április 12. után lehetünk, most még a limesen túl vagyunk.
Én mondjuk Róma alatt a birodalom fővárosát értve New Yorkkal szoktam párhuzamba vonni, bár azért bizonyos dolgokban a nyugati part(Hollywood) megkérdőjelezi New York világfővárosi szerepét.

Na ennyit erről, legközelebb már Beatlesről írok!

Jóccakát!

MIHI Creative Commons License 2003.01.17 0 0 3793
ma hozzájutottam McCartney (& related) gyűjteményem legolcsóbb darabjához: egy Denny Laine koncert CD 290 Ft-ért, sok Wings számmal. néha tetszik is, néha kicsit uncsi, de érdekes, a borítón idősebb fotó van róla, de semmi több infó mikori lehet.
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.17 0 0 3792
Kicsit lusti vagyok, lassan olvasom visszafelé a fórumot. És kicsit hülyén érzem magam amikor látom, olyanokról elmélkedtem, amit már megbeszéltetek. Némely gondolatot mintha csak elloptam volna. Ugyanakkor ez olyan szempontból jó is, hogy sok mindent hasonlóan látunk, mert én tudom, hogy azok a saját agyamból jöttek.

Beatlefan 2394-es hozzászólását kimásolom és elküldöm a gimis haveromnak, akit 14 évesen "fertőztem" meg a Beatles-szel!

Mennyire, de mennyire igaz ami benne van, amellett, hogy számomra kellemes új infókat is tartalmazott. (Csak a tablóképekhez annyit, még a mostani szilveszeri kabaréban is az Irigy hónaljmirigy műsorában a katonai életet bemutató paródiában a hosszú haj definíciója imigyen hangzott: Mi ez Beatles-frizura?
Ezt ugye így nevezték akkor-Tűz van babám!- de az mutat valamit, hogy 2003 hajnalán is ez egy fogalom!!!
Pedig már 67-ben hol volt a Beatles-frizura? Már rövid hajúnak számított a hippik és más sztárok, köztük a Beatles haja mellet is.)
A Beatles befutásának idejét leírva is látom, hogy megelőzött, de hasonlóképpen értékeltük a helyzetet. stb.

Beatlefan, igazad van, hogy sokban hasonlóan alakult a Beatles iránti rajongásunk, de az a helyzet, hogy Te jóval messzebb jársz már tőlem. Én nagyjából csak a hivatalos Beatles-életművel vagyok tisztában. Lennon zömét, McCartney-t nagyjából (neki ugye több van), Harrisont nem eléggé, Ringó szólómunkásságát alig ismerem.
Ennek sok oka van, nem érdemes taglalni. Most hallgattam meg a két 2001-es műsort is, majd erről is írok, de most hirtelenjében ezt muszáj volt megírnom!

Bocs, ha valakit untatott, de azt nem ígérem, hogy máskor se írok ilyet.

Na meg láttam, hogy néha egészen elkeserítővé vált a hangulat, örülök, hogy elmúlt és mindenki maradt!

Sziasztok!

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 3791
Szerintem üzleti baki lenne az EMI részéről, ha kiadna ebből az anyagból valamit. Akit érdekel, annak már megvan, a nagyközönséget meg nem érdekli annyira.
Amúgy a hír lehet kacsa is, majd kiderül.
Előzmény: thesaint (3786)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 3790
Több fesztivál is volt Montereyben, szerintem az a track list, amit említesz, egy későbbi fesztiválé. A Hey Joe későbbi 1967-nél.
Igen, a videofelvétel a Sgt Pepperrel kezdődik, és be-be villannak Lennonék, mind a nőjével van, vigyorognak, de ezek csak vágóképek.
....
Különben volt egyszer egy hölgyismerősöm, egy norvég hölgy, aki ott volt Isle of Whight-on, élőben láttam Hnedrixet és a Doorsot. A Beatlesről viszont azt mondta: azok túl jó fiúk voltak neki már akkor is, a hatvanas évek végén, az ő hippilány korában.
Előzmény: thesaint (3786)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 3789
http://weblords.hu/otvos/John_Lennon_&_Jimi_Hendrix_--_Day_Tripper_(Live_'67).mp3
http://weblords.hu/otvos/jimi_hendrix_-_sgt._pepper's_lonely_hearts_club_(live_beatles_cover).mp3
http://weblords.hu/otvos/jimi_hendrix_-_tomorrow_never_knows_(live_beatles_cover).mp3

Innen letölthetitek őket.
Ha nem működne valamelyik, szóljatok lécci.

thesaint Creative Commons License 2003.01.17 0 0 3788
Szóval nyelvtani...:-)
thesaint Creative Commons License 2003.01.17 0 0 3787
A nyelvatnai hibákért bocsánat, kissé elfáradtam.

Jó hétvégét mindenkinek!

thesaint Creative Commons License 2003.01.17 0 0 3786
A fesztiválról készült koncertfelvételen (a Ploydor adta ki CD-n 1993-ban, legalább is nekem ez van) nem szerepel a Sgt.Pepper. Pedig ezen a lemezen minden rajta van, vágatlanul. Az elején kb. 2 percig hangolnak, mikrofonpróba ilyesmi, azután Brian Jones bejelenti: "I'd like to introduce...the most exiting guitarist I've ever heard...the Jimi Hendrix Experience". Ekkor kezdődik a Killing Floor, majd jön a többi szám:
2. Foxy Lady
3. Like a Rolling Stone
4. Rock Me Baby e
5. Hey Joe
6. Can You See Me
7. Wind Cries Mary
8. Purple Haze
9. Wild Thing

Ennyi. Jó kis koncert egyébként, technikailag is szépen szól CD-n, a borító szerint dolgoztak vele a technikusok rendesen, JVC gépeket használtak, az eredeti mesterszalagokat és minimális volt a vágás.

A filmet nem láttam sajnos. Tényleg ott van a Beatles? Csak azokat a részeket láttam, ami az 1973-as Jimi Hendrix filmben szerepeltek. (Warner)

Talán kanyarodjunk vissza a Beatleshez. Vajon tényleg kaszálni akar az EMI? Akkor eddig miért ültek a szalagokon? (az MTI hír szerint-amit korábban linkeltem be-ezek másolatok a stúdiószalagokról)

Előzmény: Törölt nick (3785)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 3785
Lehet, hogy inkább a Monterey Pop Festival. 1967 nyara, Hendrix a Sgt. Pepperrel kezdett, ami akkor még új szám volt. A koncerten, nézőként jelen voltak a Beatles tagjai is, láthatók is a fesztiválról készült film vágóképein.
Előzmény: Törölt nick (3778)
thesaint Creative Commons License 2003.01.17 0 0 3784
Lehet hogy mégis kiadják a Beatles szalagokat?
itt olvasható

Üdvözlettel,

thesaint

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 3783
Van hát. otvosp88@hotmail.com
Megvan a tomorrow never knows is Hendrixtől meg a Day Tripper is, ha érdekel. Télleg nagyon gyors. Pedig nem könnyű riff (nekem :)
Előzmény: amber smith (3781)
Béna Sakál Creative Commons License 2003.01.17 0 0 3782
Ha jól emlékszem Jimi játszotta a Tomorrow Never Knows-t is, talán még Jim Morrison is beszállt részegen.
amber smith Creative Commons License 2003.01.17 0 0 3781
Ó. Küldtem erre a címedre egy mailt, hogy arra dobd át nekem ezt az MP3-at, ha lehet, de visszajött...van élő mailcímed?
Előzmény: Törölt nick (3778)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!