Meg aprilisban irogattam segitseget kerve, azota rendezodni latszanak idiota gondolataim, miszerint a konyhat szagmentesen le lehet szigetelni a lakas tobbi reszetol. Talaltam egy remek asztalost, aki aszonta hogy erti o a problemam, nem rohogott ki, es megkerdezte tudom-e mi az az automata kuszob. Hat en csak nagy bamban bamultam o meg magyarazott szep turelmesen, meg kepet is kuldott.
A magyarazat szerint ha jol ertettem ez valami ize, ami az ajto also es felso elebe van behelyezve egy bemart elbe. Ez az ize -automata kuszob vagy mifene- ha az ajo becsokodott akkor kivagodik az ajtobol (alul-felul) es igy betolti azt afunkciot amit regen a kuszob toltott be, csak jobban mert ez az ize azt hiszem gumibol van, tehat majd jol idomul mindenfele es legmentesen zar. Azaz a szaki szerint egy olyan toloajtora tehetek szert ami falsik elott csuszik es egyaltalan nincs kuszob amin majd jol nem esek allllltal es megis leg es szagmentesen szigetel.
Na ezek utan csak arra lennek kivancsi van-e valakinek tapasztalata ilyen szerkentyuvel kapcsolatban. A szaki szerint kulteri ajtonak is jol bevalik.
Hát bevallom őszintén elfelejtettem (meg a papírt benn hagztam melóhelyen) de valami alba van benne, de nem albalux, és hogy ők is Fehérvárról hozzák az ablakot. (szóval nem vagyok a helyzet magaslatán :)) Részleteket hétfőn vagy kedden tudok mondani, mert akkor jön ki felmérni.
Ha ráér addig, akkor megírom majd.
egyébként mekkora ablakok vannak nálatok?
Az ablakok kb bruttó 200e Ft-ba kerültek 1.3 üvegezéssel. De ebből nem érdemes kiindulni, mivel nálam egyedi méretek voltak, itt egy toldó, ott egy sötétített üveg, amott egy katedrál üveg....
Lehet, hogy ami nekem bazi nagy ablak, az másnak csak közepes.
Ráadásul kaptam 20% kedvezményt mivel a Construmán vettem fel velük a kapcsolatot.
hát nem tudom, nekem 2 helyről is mondták, hogy nem azonnal hozzák a redőnyt, hanem ablak után..igazából annyira már nem számít az az 1-2 hét, ahhoz képest, amennyit vártunk a hitel ügyintézésre.. :) a lényeg, hogy már lakhatunk benne
POntosan azokra a nyomokra, amit a takaróléccel eltüntetnek!:o)
Én téglában cserélttetem, és ott felmerült (és sajna be is jött) az esély, hogy imitt amitt-amott leválik a vakolat (no meg a habarcs, tégladarabok stb...), amire közvetlenül nem tanácsos rápakolni a takarólecet, hanem előbb kőművessel (vagy sk) "be kell csináltatni". Persze panelnél ez elvileg nem jelenthet gondot.
Nekem egyébként 1 nap (kb 11 óra) alatt 1 srác a barátnőjével (!) berakott 5 ablakot (2 kicsi, 2 közepes és 1 bazi nagy redőnnyel), 1 erkélyajtót redőnnyel és egy bejárati ajtót. Panelnél a bontás valószínűleg keményebb dió mint téglánál, de a redőnyt nem nagyon értem. :oO Nálam egyszerre jött az egész cucc, pedig sokkal kiszámíthatatlanabb, hogy fekszik fel az új ablak...
Helyszíni felmérést mindenképpen kérek, ők is csak úgy vállalják el. Azt hittem hogy meglesz a csere+redőny 1 nap alatt, de "sajna" a redőny csak a kész,beszerelt ablakhoz mérve csinálják meg, szóval én hamarabb gondoltam, dehát.. mind1 :)
milyen nyomokra gondolsz, amit el kell tüntetni? a keret mentén takaróléceket rak fel.
Egyébként ennél nem nagyon találtam olcsóbbat, csak olyat, amiben egy csomó minden nem tartozott bele, ugyhogy anyagilag nem nagyon járhattam volna jobban.
Majd kiderül. Beszámolok róla, ha érdekel valakit.
No igen, nem könnyű összehasonlítani az árakat!
Szerintem a 500eFt reális, ha tényleg minden benne van. Ha már van az ismerősi körben pozitív referencia, akkor nem érdemes sokat vacilálni. Lehet, hogy találnál olcsóbbat, de ki tudja, hogy az milyen munkát végez! Kérj tőle helyszíni felmérést!
Azt mindenképpen tisztázzátok, hogy nyomok eltüntetése (mondjuk takarólecekkel, vagy gipszkartonnal stb.) kinek a feladata.
A vázolt igényekre egyébként most még tényelg megfelelő egy alap kivitel, de ki tudja, lehet, hogy mondjuk 3-5 év múlva lecserélik a fűtési rendszert egyedi hőmennyiségmérős rendszerre, és akkor sokat számíthat, ha most rászántok egy kis pénzt egy 1.3-1.4 "K" értékű üvegezésre. Spórolni lehet a meglévő párkányok meghagyásával (nekem maradt a régi jó guánós bádog, így kb 30e Ft-ot spóroltam).
Rémlik, hogy találkoztam a névvel, de konkrétum nem jut eszembe..:o(
A honlapon talált infó szerint a szokásos paraméterek vannak, amelyet mindenki bevállal a 10 éves garit kivéve (én 7 évet kaptam).
Lehet, hogy sokan nem értenek egyet a mostani véleménnyemmel, gyakorlatban kevés tapasztalatom van, de szvsz nincsenek hatalmas különbségek.
Persze egy gyártó termékein belül is vannak kategóriák (pl 3 v. 5 légkamra, üvegezés "k" értéke stb). A lényeg inkább a beszerelés minősége! Egy 1.1-es, 5 légkamrás, mikronra pontosan legyártott nyílászáró sem ér túrót sem, ha hanyagul beszórja egy "mester" a helyére....
Időközben beszereztem néhány árajánlatot, és hát igen szórt képet mutatnak.
hade21
Igazából az ár az elsődleges, arra jutottunk, hogy végül is egy panel 10. emeletére bőven elég a műanyag ablak, alap tulajdonságokkal. Mivel távfűtésről van szó, nem csökken a számlám, ha jobb hőszigetelő ablakot veszek (a lakás szerencsére eleve olyan meleg, hogy ha egy kicsi meleg ki is szökik, még mindig marad elég J ). Szóval néztünk árajánlatokat, és elég nehezen lehetett összehasonlítani őket, mert úgy adtak meg, hogy nettó ár + külön párkány + külön takaró + nagyvonalakban nm szerelési ár + kiszállási díj +általában nekem kellett volna szállítani a végén a régi ablakot…szóval egy csomó olyan dolog, amitől az egész nekem bonyolult lett. Végül úgynéz ki, hogy sikerült találni egy olyan szállítót, aki mondott egy árat (azt mondta max +- 10 eFt eltérés lehet). A pasast egy szórólapon találtam, most még kedvezményes ár is van, lehet részletben fizetni, jön, felmér, szállít, szerel, redőnyt hoz, elviszi a régit, és mindezt megúszom 500 e Ft-ból (72 nm lakás, 3 ablak + az erkély fal). Kicsit féltem, hogy szórólapról nézek ablakost, de a lépcsőházban, ahol eddig laktunk, többet is cseréltek már. Azért tudott szerintem viszonylag fix árat mondani, mert gondolom panelok adják a munkája nagy részét. Szóval lehet, hogy hülyeséget csinálunk, de mi nála rendeljük meg az ablakokat.
Egyébként felmerült (írtam is korábban), hogy az erkély falara, nem a hagyományos ajtó + két ablak megoldást tesszük, hanem teljesen üveg, mint egy terasz esetén szokott. Találkozott már valaki ilyennel? Mondjuk kissé elrettentő az ára, 300 e Ft-os ajánlatot kaptam szerelés és redőny nélkül, csak az anyag.
Bocsi, egy kicsit hosszú voltam
Sziasztok! Úgy látom itt rengeteg tapasztalat gyűlt össze, ezért fordulok hozzátok segítségért. Van esetleg valakinek tapasztalata az "ACTUAL" műanyag nyílászárókkal kapcsolatban? Elég jók a paraméterei, az ára tűrhető és a 10 év garancia is jól hangzik. Csak hát jó lenne egy kis személyes tapasztalat ...
Eddig csak olvastam a forumot, és nagyon sokat tanultam belőle!
A hétvégén estem át egy nyílászáró transzplantáción ami előtt/alatt alkalmazhattam is az itt olvasottakat!
vatawna!
Nem írtad, hogy műanyag-alu-fa vagy mindegycsakolcsóésjópárévigmegfelelők (!) legyenek a nyílászárók?
Én sok felé nézelődtem, és végül a műa. mellett döntöttem, mert natur fehér színben ez a legolcsóbb megoldás+(remélhetőleg) nem kell 1-2 évente minimum kívülről újracsiszolni-mázolni a naptól felégett felületet mint a fánál.
A fóliázott (pl fa utánzat)műanyag ablakok új korukban nagyon dekoratívak, de a nyári tűző napon akár 70oC-ra is felhevülnek, ami egyrészt égési sérülést okzhat, másrészt a hőt átadja a teljes ablakkeretnek, és kellemesen sugározza befelé a meleget.
Szerintem a legjobb, ha olyan céget keresel amely saját maga gyártja a nyílászárókat. A legtöbb forgalmaz redőnyt is.
Nagyon lényeges kérdés, hogy csak olyannal foglalkozz, ahol egyetlen személy méri fel a területet, ő készíti az ajánlatot, majd maga végzi-felügyeli a kivitelezést!!
A kb méretek egy vázlatos rajz (esetleg fénykép a meglévőkről) és az elképzelések megküldése után mindenki küld előzetes igyenes ajánlatot.
A felmérésért a cégek egy része nem kér pénzt, másik részük 3-5eFt-ot kér, amit megrendelés esetén levonnak a díjból.
Előleg rendszerint az anyagköltség 50%-a.
A bontott anyag elvitele igen macerás!! Nem tudom, van-e olyan cég, aki ezt bevállalja, nekem mindegyik megmomndta-írta, hogy az az én dolgom.
Az erkélyes szoba ablak alatti része szerintem csak lambéria, de erre nem vennék mérget. Ha a belső oldalon megkopogtatod, biztosan érezni a különbséget a panel, és a XY rétegekből álló "fa" között. Ja igen! Fogadjunk, hogy a radiátor pont ez alatt az ablak alatt van?!:o) Ha igen, még valószínűbb a teoriám igazolása.
Én a Premier két forgalmazója között minimális eltérést tapasztaltam. De ha felmérés után megvannak a méretek, akkor azzal akár faxon is kérhetsz árajánlatot.
Az árat úgy lehet csökkenteni, ha felét vagy esetleg az egész részét előre befizeted (általában 10-15%-ot ilyenkor engednek).
Különbség lehet egyes forgalmazók közt a beszerelés költségében (bontással együtt) talán - feltéve ha erre nem hivsz szakembert külön.
Monyesz!
azt persze elfelejtettem mondani, hogy pesti, IV. kerületi lakasról lenne szó, pedig nem utolsó infó. a felmérést mindenképpen szakemberre akarom bízni,csak azt nem tudom kinél érdemes érdeklődni. mekkora különbségek lehetnek ugyanazon gyártó 2 forgalmazója között, tehát érdemes végigkérdezni az összes forgalmazót vagy keressem meg a legközelebbit?
Köszi
Vatawna !
A felméréshez kimegy ingyen egy szakember, aki ilyet nem vállal, azzal ne is állj szóba.
Forgalmazót csak akkor tud bárki is ajánlani, ha elárulod merre laksz. De a gyártók oldaláról általában elérhető a kereskedők listája.
A szállítási határidő 4-6 hét, hacsak nincs raktáron, de ez méretfüggő lehet mert nekem pl. 126x144-es ablak kellett ami helyett nem jó a standard 120x150-es. De ha neked 120x150-es kell, az lehet hogy van raktáron...
Én a Premier cégcsoportot ajánlom: www.ablakinfo.hu , itt kereshetsz hozzád közeli forgalmazót ajánlat-felmérés ügyben.
Lédig !
Javaslom hogy nézd meg az Internorm ablakait !
Ezek 'vegyesfelvágottat' is csinálnak. Kivül fémborítás, alatta habbal, belül fával. Persze az ára nem egy műanyag ablaké.
Műanyag ablakot csak résszellőzővel szabad megvenni !
Azért a műanyagipar is fejlődik, már tudnak nem sárguló anyaggal is dolgozni.
A fánál egyébként nincs szebb ! :)
kérjél a borovitól. nem olcsó, de meglehetősen jó minőség, és a sofánál szvsz nem drágább. nekem email alapján is írtak ajánlatot, de akkor még szinte mindegyik ablakunkat szegmensívesre akartuk, az pedig összehasonlítás szempontjából nem passzol ezekhez az árakhoz. (úgy lett nekik nettó 3350e Ft, hogy benne volt a bejárati ajtó, és a szegmensívek, plusz egy csomó osztás az ablakokon. a szegmensív általában 50-70% felár az alapárhoz képest...)
Kösz a kimerítő választ!
Úgy látom, ettől nem lettem okosabb. Annyi nem szokásos méretű és íves ablakod van, hogy ezt ki nem tudom számolni a Hofstadter-nél. Úgylátszik, kérnem kell a Sofá-tól ajánlatot az ablakaimra, de amennyire készséges volt a mintaboltjuk... Gyakorlatilag elhajtott, hogy akkor menjek, ha már meg is akarom venni.
A közepes műanyag ablak (alba lux thermo, NK komfort, szigma royal, a profilneveket nem tudom fejből...) 1,4-es üveggel, résszellőzéssel olcsóbb, mint a közepes fa ablak (rétegragasztott, hossztoldott borovi fenyő, 1,4-es ablak, lazúros kivitelben, fém vízvetővel, euro profillal. DE ez az olcsóság csak a fehér változatra műxik, mivel az egyszerűbb színű (mocsári tölgy, stb) színes fólia 20-35% felárat jelent, az íves ablakra pedig ugyanúgy rányomják az 50-60% felárat, mint a fánál, miközben a technológia alapján sokkal egyszerűbb kivitelezni (a gépen kell állítani, miközben a fánál több darabból kell összehozni egy ívet, ami elég macerás és lassú).
SZóval kiszámoltam, hogy az alba lux thermo kívül-belül fóliázottan, kisebb méretben (a magasságok a szabvány 150 illetve 240 cm voltak a fánál számolt 170 és 260 helyett...) kb. nettó 1780e Ft volt, míg a szefa féle fa ablak nettó 2000e Ft, de nagyobb méretben, mint fentebb írtam.
homlokzati nyílászáróim lisája:
ablak 40 80 3 bk
60 150 3 bkny
90 150 1 bkny
ajtó 60 210 2 bkny
90 210 1 bkny
Sziasztok
Egy kis segítségre lenne szükségem. Panellakásba költözünk és szeretnénk ablakot cserélni mindenütt. Kikerestem néhány gyártót, nézegettem az weblapokat, de nekem nem sokat mondanak.
Tudtok ajánlani, illetve nagyon nem ajánlani gyártót/forgalmazót?
Ami nekünk fontos, hogy viszonylag rövid határidővel kijöjjenek és beszereljék (a régit kivegyék és elvigyék), lehetőleg 1 helyről jöjjön a redőnnyel együtt. Azt hiszem felesleges pénzkidobás lenne a legjobb hőszigetelésű, legjobb profilú rendszer, mivel távfűtésen megtakarítani nem tudok. A lényeg, hogy ne legyen hideg. (Bár ennek ellenkezőjéről meggyőzhető vagyok :D )
Még egy kérdés (ha az eddigi nem lenne elég bonyolúlt). Az erkélyes szoba ablak alatti része ha jól láttam fa (nem panel), az is kicserélik műanyagra? vagy kivetethetem az egesz falat és tetethetek be teljes üvegfalat, mint egy terasz esetében?
Bocsi kicsit hosszú voltam, és még számtalan kérdés maradt bennem, várom a segítséget.
előre is köszi
VaT (ugye nem baj a rövidítés?)
Leírnád, mekkora és mennyi külső nyílászáró kerül ennyibe, illetve milyen extrák (bizt.üveg?, fólis?, festés?) vannak ezért az árért? Én is fát akartam, de a Hofstadter 3D ablakai nekem jóval kevesebbre jöttek ki.
Ráadásul el kellene már döntenem, hogy milyen lesz, mert addig nem tudok menni a fűtéstervezőhöz.
Egyfelől kerámiaburkolatú, ami azért jelent valamit, másfelől ha kívülről rányomod a heratektát, ahogy a koszorúra is, akkor tökéletes.
Ha pedig dryvitot raksz az egész házra, akkor meg....
Csak az a probléma, hogy 38-as falat a sima áthidaloval nem tudsz höhidmentesen megcsinálni.Marad a helyszini beton szigetelve vagy ilyesmi. De ha drájvitot tesz rá valaki akkor a téma tárgytalan.
háj
jónak jó, egy új ablaknál mindenképp olcsóbb megoldás. Előnyei:
- 2-4C fok hőmérséklet emelkedés lehetséges
- vmelyest csökkenti a zajt
Probélma lehet:
- amennyiben dupla az ablak (35 éves házban gondolom az), ha a külsőt szigetelteted csak, párásodni fog, ha a belsőt, a két ablak közé még bejöhet a por.
- csak egyébként jól záródó ablakoknál javaslom. "Kotyogós", nem tökéletesen zárható ablaknál nem sokat ér.