Keresés

Részletes keresés

Andrá$ Creative Commons License 2016.06.09 0 0 6036

Jó persze tudom hogy segíteni akartok :) de valahogy már eldöntöttem hogy ilyet szeretnék mert ha mást vennék utána tudom hogy sóvárognék vagy megbánnám.Nem sürgős tehát nem akarom elkapkodni és szeretnék előtte párat megnézni hogy legyen viszonyítási alapom.Azért folyamatosan nézem a használt autópiacot de azért ebből a típusból nem sok van ami sima TDI.

Tényleg ha már mindenki mondja hogy ne ilyet vegyek akkor szerintetek mit? :) Kíváncsi vagyok mit ajánlatok :)

zerger88 Creative Commons License 2016.06.09 0 0 6035

Alapvetően jó autók az 1.9ek. A 2.5ös kell kerülni messziről. Sajnos jól írja gesszti h sok km-er van bennük.

Emlékszem amikor apám vett autót 2006ban (passat) akkor kb 3 éves kocsikat nézegettünk és akkor volt bennük 80 ezer km átlagban. A vicc az h valszeg már ezek is tekergetve lehettek. Mi 3 évest vettünk 147ezer km-el (a hasznaltpiacon 3 éves ez volt a legtöbb km-es) A vicc az volt h a szervízkönyv szerint 2 év alatt tették bele ezt a mennyiséget :) (biztosítós lehetett mert a hátulja javított.)

Persze ki lehet fogni, csak vagy bazi nagy szerencse kell és állandóan nézni a netet. Egy tanács. Ha van egy kocsi tipus ami pl.: kb 500E és 800E között van akkor inkább a 800E-es közül nézelődj. Én 2010ben vettem 10 éves 1.9est, de majd fél év alatt találtam meg a megfelelőt, pedig gyakran néztem a netet. Többször jártam úgy h reggel felrakták de már délután már el is kelt. 

gesszti Creative Commons License 2016.06.09 0 0 6034

Tiroli, bár törölték ezt a nicked, de ha olvasgatsz errefelé.

 

Légyszíves, nézz utána nekem, hogy a Mooserboden tóhoz fel lehet-e menni motorral, vagy csak a postabuszok járnak fel. Nem igazodok ki az én hiányos hiányzó német tudásommal. Azt látom, hogy buszos kirándulásokat szerveznek oda fel, és aszfaltos út is megy.

star61 Creative Commons License 2016.06.09 0 0 6033

Látom Te már úgyis eldöntötted, hogy Audit veszel. 

Csak egy kis matek: ezzel az autóval évente állítólag csak 14000 km-t mentek. Szerinted tényleg ezért veszik ezeket az igavonó autókat??? Ha új autót vennél Te ilyent vennél? Tele extrával, takarékos motorral, nagy csomagtartóval stb. Azért, hogy menj vele havi 1000 km-t??

Csak jót akarunk, nem pedig b@szogatni.

Előzmény: Andrá$ (6028)
sasspali Creative Commons License 2016.06.08 0 0 6032

Nyugodtan kérdezzél privátban is!

Előzmény: Andrá$ (6031)
Andrá$ Creative Commons License 2016.06.08 0 0 6031

Jól néz ki,azt hiszem lenne pár kérdésem de nem akarom tele írkálni a fórumot.:-) majd írok privátba ha nem gond.

Előzmény: sasspali (6030)
sasspali Creative Commons License 2016.06.08 0 0 6030

Én ezt az az autót vettem tavaly januárban. Németországból hozták be, nem egy lelakott autó. Hátsó lengéscsillapítókat cseréltem benne, meg komplett szíjcsere volt, és egy lengőkart. Ezek kerültek egy százasba, és az autó azóta is hibátlanul megy 5-5.5 liter gázolajjal. Most voltam kinn a csíksomlyói búcsún, akkor a hosszú úton 4.5 liter volt a fogyasztása. Én nagyon meg vagyok elégedve vele. Üdvözöllek: Pali

Előzmény: Andrá$ (6028)
gesszti Creative Commons License 2016.06.08 0 0 6029

A biztosítás lesz a legkisebb gondod, ha belenyúlsz egy ilyen ódiba.

Előzmény: Andrá$ (6028)
Andrá$ Creative Commons License 2016.06.08 0 0 6028

Nem keresek jól,de nem olyan vészes,jó a biztosítás az első pár évbe sok aztán csak csökken,persze drágább a fenntartása mint a suzukinak de nem is használnám annyit.Az Octaviara is ugyanúgy kell gumi laj,stb. Az Octaviaba ami van haldex-es összkerék az meg nem kell.Octaviaból is szerintem nehéz jót kifogni kilóméterbe sok van azokba is és felszereltség meg nem nagy.Majd lesz időm kíváncsiságból megnézek pár Audit meg Skodat legyen viszonyítási alap.

Előzmény: gesszti (6026)
gesszti Creative Commons License 2016.06.08 0 0 6027

Azért fut annyi belőlük, mert a szomszédok kiszórják őket, magyar meg veszi, mert ódi... Csak aztán egyszer kell vele 1 szíjtárcsa 80e-ért, másszor egy egr szelep 200e-ért, és akkor ezekben még nincs dpf...

Előzmény: Andrá$ (6025)
gesszti Creative Commons License 2016.06.08 0 0 6026

Ilyen jól keresel,  hogy be tudod vállalni egy ilyen gép fenntartását? Nagyon durva pénzeket rá lehet locsolni ezekre az ódikra, hiába néznek ki olyan jól elsőre. Octiból is van 4x4, és golfból is. Sokkal barátibb költséggel. 

Előzmény: Andrá$ (6025)
Andrá$ Creative Commons License 2016.06.08 0 0 6025

Azért én nem hiszem hogy annyira rosszak lennének ezek, hány meg hány ilyen Audi fut az utakon, főleg mostanában.Persze azért jobb lenne egy magyar amit esetleg uátna lehet nézni pár évre visszamenőleg de ahogy gesszti is írta itthon azért elég sok ember épp csak annyit csinál az autóval hogy menjen a többi karbantartást leszarja.Azért külföldön más a helyzet és jobbak az utak is meg azért van pénz szervízre is igaz hogy többet is mennek velük.De ahogy mondani szokták nem kilóméterállást veszünk hanem állapotot :)

Amúgy ha megnézitek a magyar használtautópiacot pl.: Audi A4 1-9 TDI quattro csak pár darab van sima A4-ből azért már van választék

gesszti Creative Commons License 2016.06.07 0 0 6024

Látod, ez érdekes. Én meg inkább nyúlnék külföldi kocsihoz. Nagyon sok itthonit látok, aminek annyiban kimerül a karbantartása, hogy befizetik a részletet havonta... Siralmas állapotú kocsik vannak 8-10 éves korban.

Előzmény: Loffi (6023)
Loffi Creative Commons License 2016.06.07 0 0 6023

A 99%-a átverés, biztosan nem vennék kintit:(

Rengeteg más, jobb választás is van, én csak Mo.-it vennék:)

De ez csak egy vélemény:)

Előzmény: Andrá$ (6019)
llaci77 Creative Commons License 2016.06.07 0 0 6022

Kollégám pont a múlt héten hozott be egy majdnem ilyet :-) Németből. Csak a számok kedvéért:

 

A4 kombi, 2012-es, 2.0TDI, 160e km órában, szerintem hihető. Téli-nyári kerekek, mindkettő elbír még 20-50e km-t.

Alapmodell, túl sok extra nincs benne.

12000 EUR volt.

Itteni költségek még kb. 200e (regadó valami 70e, vagyonszerzési illeték még 70e, vizsga honosítás, forgalmi, törzskönyv, rendszám, biztosítás, egyebek a többi).

Itthon se járt volna jobban, sőt. Kint kevésbé jellemző a szervizkönyv hamisítás, általában még a számlák is megvannak, óratekergetés is ritkább. Persze ott is lehet izgalmasba belefutni. 

 

 

Egy 98-as kombi A4-nél a 241e km véleményes. Egy 2010-es Honda Jazz-t vettünk tavaly (szintén Németből behozva, csak nem én intéztem), abban volt 5 évesen 90 ezer és az nem egy pályaautó.

Előzmény: Andrá$ (6019)
gesszti Creative Commons License 2016.06.07 0 0 6021

 + ha nincs a csomagtaróban mg 4 db felni és gumi, akkor még azt is vehetsz hozzá, mert télik vannak rajta. Az is még egy 100e.

Előzmény: Andrá$ (6019)
gesszti Creative Commons License 2016.06.07 0 0 6020

Regadó kb. 120e, átírás még kb. ennyi.

 

Amúgy komolyan elhiszed, hogy külföldi 1998-as diesel kombi audi 250e km-el? 500e-ért? Erre úgy rámegy még 500e alsó hangon a kezdeti karbantartásokra, mint a huzat, és akkor még csak üzemképes szintig jutottál.

 

Előzmény: Andrá$ (6019)
Andrá$ Creative Commons License 2016.06.07 0 0 6019
Andrá$ Creative Commons License 2016.06.07 0 0 6018

Jó akkor legyen 350-400 ezer akkor is inkább ez mint egy kitudja talán 250 ezret futott 1.6 benzin motor egy octavia méretű kasztniba szerintem jobban szét lehet hajtva mint a diesel.Aztán kitudja én már semmin nem lepődök meg.Szerintem minden azon múlik ki és hogyan használta és javította.

Előzmény: gesszti (6017)
gesszti Creative Commons License 2016.06.07 0 0 6017

Egy ilyen kategóriájú 10-12 éves dieselben nem 200e km van, hanem a négyszerese, ebből indulj ki.

Előzmény: Andrá$ (6016)
Andrá$ Creative Commons License 2016.06.07 0 0 6016

Hát a benzines többet is eszik meg drágább is,és ilyen árban/korban bőven 200 ezer Km körül futásuk van azért benzinesbe az nem kevés akkor már inkább dízelt ekkora futással szerintem,és fele annyit eszik is.Hát igen ez benne van a használt autóba, de nagyjából egy motort az Octaviaval szóval talán nem egy horror hozzá az alkatrész.Meg végül is mihez olcsó? a suzukihoz ahoz még olcsó volt az alkatrész :)

Octaviában még digit klímás sem nagyon van és nem olyan komfortos,eleinte nagyon tetszett de úgy vagyok vele ha már egyszer lesz akkor azért digitklíma és egy-két kényelmi extra legyen benne jah és nagy csomagtartó :) szóval audiba is csak kombi, az octavianak meg alapból brutál a csomagtartója.

Előzmény: gesszti (6015)
gesszti Creative Commons License 2016.06.07 0 0 6015

Előbb nyúlnék az octihoz. Diesel? Nos, tudod, hogy nagy dieseles vagyok. Használtan, ilyen értékű/kategóriájú/futásteljesítményű kocsiban nem merném megvenni. Egy jó 2.0 turbós benzines octi... azt elfogadnám.

 

Audival az a gond, hogy ha véletlen kell 1-2 szenzor, vagy egr, vagy akármi fél tenyérnyi kütyü a motortérbe, ami azért lássuk be egy 10+ éves autónál márkától függetlenül előfordul, elég combos számlákra lehet számítani.

Előzmény: Andrá$ (6014)
Andrá$ Creative Commons License 2016.06.07 0 0 6014

Igazából egyedül a lengéscsillapító ami drágább mint egy átlag autó,a motorjuk meg simán elmegy tőbbszázezret is persze ez is karbantartás kérdése.Meg hogy vigyázott rá az előző tulaj sajnos a használt autóba nem látni bele főleg hogy ahogy néztem 90%-a külföldről behozott, úgyhogy annyira tekerik vissza az óraállást amennyire nem szégyellik,találtam 170ezres futással is..... Na meg 350-et is az már inkább hihető.Igazából valahogy nagyon teteszik régóta szeretnék ilyet vagy még az Octavia az alternatíva csak ez kicsit "puritánabb" mindenképp dízelt nagy csomagtartót és sok exrát akarok :-) 

Tudom tudom álmok jah és az Audi legyen quattro :-))) 

Előzmény: gesszti (6013)
gesszti Creative Commons License 2016.06.07 0 0 6013

Igen, jó autók. Csak mindben benne van már a villág összes km-e, és nem éppen olcsó fenntartani őket, ha jó állapotban akarod megőrizni. Nézd meg egy fékfelújítás árát, vagy lengéscsillapítók, elektronika, utastéri kütyü-mütyük.

Előzmény: Andrá$ (6011)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.07 0 0 6012

Amíg a  tiéd és nem az enyém, addig jó :-)

Előzmény: Andrá$ (6011)
Andrá$ Creative Commons License 2016.06.07 0 0 6011

Nah ez nem volt szép :-) jó autók ezek :-) 

Előzmény: gesszti (6009)
Andrá$ Creative Commons License 2016.06.07 0 0 6010

Semmi gond, csak majd egyszer ilyen autót szeretnék és hátha volt itt valakinek,mert neten jókatvlehet róla olvasni.

 

Előzmény: Loffi (6008)
gesszti Creative Commons License 2016.06.06 0 0 6009

Még semmi. Majd utána lesz, ha megvette. ;-))

Előzmény: Loffi (6008)
Loffi Creative Commons License 2016.06.06 0 0 6008

Mi a gond?

Előzmény: Andrá$ (6007)
Andrá$ Creative Commons License 2016.06.06 0 0 6007

Nem motoros kérdés ez most autós, nincs valakinek tapasztalata Audi A4 1.9TDI-vel?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!