Keresés

Részletes keresés

frizbis Creative Commons License 2014.11.28 0 0 7300

Értem, túl nagy kérés, túl ismeretlenül. Köszönöm a válaszokat és hogy foglalkoztatok vele.

szl1973 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 7299

Előzmény: fotóriporter (7298)
fotóriporter Creative Commons License 2014.11.27 0 0 7298

Lehet valami fotós szemmel kihívás és ha érdekli a fotóst, akkor elmehet fényképezni és ha nektek kell a képe, akkor megveszitek, vagy ha ő támogatni akar titeket, mert neki is fontos amit csináltok, nem csak nektek, akkor akár még úgy is dönthet, hogy támogat titeket.

De egészen más egy olyan meghívás, hogy "ha van kedved gyere el fényképezni MAGADNAK", mint az, hogy "azért gyere el, mert NEKÜNK SZÜKSÉGÜNK VAN pár jó képre".

 

Az utóbbi felvetés eléggé olyan, mintha azt mondanád egy háziasszonynak, hogy "mivel úgyis érdekel a gasztronómia és szeretsz kísérletezni az ízekkel, kihívást látsz a főzésben, gyere már el megfőzni a vacsorát a rendezvény résztvevőinek." Amit persze akár örömmel el is vállalhat valaki, ha vagytok olyan viszonyban, vagy kötődik eléggé az eseményhez, de azért idegenként ezzel indítani kissé túlzásnak minősül a legtöbb háztartásban, hiába szeretnek főzni.

Előzmény: frizbis (7294)
peterssen Creative Commons License 2014.11.26 0 0 7297

Ide ezt tudnám most gyorsan idézni: http://blog.volgyiattila.hu/2012/05/07/ezert-nem-adnak-ingyen-kepeket-a-profi-fotosok/

 

Vagy akár a saját honlapomról is: http://www.komka.hu/free-pictures feltettem ide is, mert egyetértek.

 

Egyébként biztosan lesznek önkéntes jelentkezők, ebben nem kételkedem.

Előzmény: frizbis (7294)
telescoper Creative Commons License 2014.11.26 0 0 7296

Az egész rendezvénynek van egy költsége. Gondolom, hogy az önkéntes alap azt jelenti, hogy ezeket a költségeket valakik állják. Például a résztvevő gyerekek családja. Azt mindenki megérti, hogy a sátorban fűteni, világítani nem lehet ingyen. Akkor azt miért nem értik meg, hogy a fotózás is pénzbe kerül?

A fotós odamegy, ott van, haza megy, feldolgozza a képeket. Ez úgy nagyjából 10 órás elfoglaltság. És nettó tévedés, hogy ez nem jár költséggel! Hogy azt a közhelyet már ne is süssem el, hogy az idő pénz.

Előzmény: frizbis (7294)
Chip-TFF Creative Commons License 2014.11.26 0 0 7295

Ezzel csak az a baj, hogy sajnos a szerviz nem fogja ingyen megcsinalni a zarszerkezetet miutan elhasznalodott, amikor elmondom nekik, hogy csupa jotekonysagi- es onkentes szervezesu esemenyen fotoztam... :(

Előzmény: frizbis (7294)
frizbis Creative Commons License 2014.11.26 0 0 7294

Nem tudunk pénzt ajánlani a képekért, az egész verseny önkéntes alapon szerveződik. Én úgy ítéltem meg, hogy fotós szemmel kihívás, mert gyerekek-fiatalok, dinamikus mozdulatok, beltér, azért írtam meg ezt a lehetőséget. Helyszín pontosítás: Fáy utca Vasas sátor Időpont mégegyszer: dec 11. 11:00-15:00 Sportág: Ultimate Frisbee

Előzmény: szl1973 (7290)
PJRT Creative Commons License 2014.11.26 0 0 7293

Igen, ezt néztem én is. :O

 

 

Anna

Előzmény: Chip-TFF (7292)
Chip-TFF Creative Commons License 2014.11.26 0 0 7292

raadasul munkaidoben...

Előzmény: nemethla (7291)
nemethla Creative Commons License 2014.11.25 0 0 7291

Ezt a versenyfajtát nincs sok értelme fotózni. Ingyé meg pláne nem )

Előzmény: frizbis (7289)
szl1973 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 7290

Mennyit fizettek egy képért? Ezt elfelejtetted leírni.

Előzmény: frizbis (7289)
frizbis Creative Commons License 2014.11.25 0 0 7289

Sziasztok!

Van valakinek kedve sportfotózást gyakorolni? Dec 11-én 11:00-15:00-ig rendezünk Budapesten (Angyalföldön) iskolásoknak frizbiversenyt és szükségünk lenne pár jó képre, ami dokumentálja a hangulatot.

Kerestem egy videót, ami bemutatja a sportot, és ilyesmi sátorban fogjuk mi is rendezni:

https://www.youtube.com/watch?v=aiOqYYo0GuU

Ha valakit érdekel, szívesen küldök részleteket.

Anna

PJRT Creative Commons License 2014.11.24 0 0 7288

Köszönöm kedvességed (és a bizalmad), de nem olyan nagy durranások, így inkább csak egy linket tennék be: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152832191608293.662868292&type=3

 

A képek D300-zal és 50mm f/1.8-as, valamint tolózoomos 80-200mm f/2.8-as objektívvel készültek. 

 

 

Anna

 

 

Előzmény: fotóriporter (7287)
fotóriporter Creative Commons License 2014.11.24 0 0 7287

na és a képek?
,-PP

Előzmény: PJRT (7286)
PJRT Creative Commons License 2014.11.22 0 0 7286

Nekem nagyon tetszett, magával ragadt a lendület és a benzinszag! :) Több helyszínt is bejártam. Szívesen megyek máskor is, a gyakorlás úgy is rám fér. :)

 

 

Anna

 

Előzmény: fotóriporter (7285)
fotóriporter Creative Commons License 2014.11.22 0 0 7285

na és milyen volt végül?

Előzmény: PJRT (7284)
PJRT Creative Commons License 2014.10.24 0 0 7284

Holnapra száraz időt mondanak, de most szerencsére esik rendesen, hogy holnap jó látványos képek készülhessenek. :)

Közben megtudtam, hogy egy ezres lesz a beugró. 

 

 

Anna

Előzmény: nemethla (7281)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.22 0 0 7283

Engem is érdekelne, de sajnos nem hiszem, hogy rá fogok érni akkor.

Előzmény: PJRT (7282)
PJRT Creative Commons License 2014.10.17 0 0 7282

:) Intézkedem! :)

 

 

Anna

Előzmény: nemethla (7281)
nemethla Creative Commons License 2014.10.17 0 0 7281

HA nem esik, esélyes a kíváncsiságom. 6 éven át jártam arrafelé heti 3-4 szer...)

és egyszer se volt időm bemenni a páyára ))

Előzmény: PJRT (7280)
PJRT Creative Commons License 2014.10.17 0 0 7280

Sziasztok!

 

Ha minden igaz, crossmotor-verseny lesz október 25-én Piliscséven (ami Dorog mellett van). 

Van valakinek kedve jönni/menni? (Én még sosem voltam hasonló eseményen, de remélem, ez hamarosan megváltozik.)

 

Ha valakit érdekel, nézze meg a https://www.facebook.com/kiralyvalaszto?fref=photo oldalt, ha jön/megy, szóljon, hogy integethessünk egymásnak. :)

 

 

Anna 

Dragon22 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 7279

Van benne fotó is. A többi csak körítés. ;)

Előzmény: ötfelezős (7278)
ötfelezős Creative Commons License 2014.10.13 0 0 7278

Elolvastam, értem én, de a pozícionálást nem értem. Ez nem egy fotós topic?

Előzmény: Dragon22 (7277)
Dragon22 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 7277
ötfelezős Creative Commons License 2014.09.11 0 0 7276

 Szabályok... Legelső emlékem a "szabály" szó elleni harcról az Szemerédy Zoltán: Új fotóiskola című könyvéhez kapcsolódik, amit a hetvenes évek elején adtak ki. Hiszen csak olyan esztétikai alapelvek, felismert asszociációk vannak, amiknek az alkalmazásával-kihasználásával az alkotó a mondanivalóját érvényre tudja juttatni. Ezt a néző-elemző szempontból visszafordítani, hogy ha nem felel meg, akkor nem jó - hát ez a nemjó. Tehát nincsenek szabályok, de ugyanakkor pontosan meg tudjuk állapítani, hogy mik azok a kifejezések, amikre egyesek szabályként gondolnak.

 

Azt látom, hogy minden céhnek megvannak a belső szabályai, amelyek némelyike teljesen közömbös az átlag, kívülről jött néző számára, ilyen például a vágtázó ló egyetlen "helyes" mozgásfázisa (az, hogy orrabukott vagy nem orrabukott állapotban van, az még lehet is magyarázható). Aztán van, ami könnyen el is fogadható, ilyen talán az, hogy glamour jelleggel úgy fényképezzük az álló lovat, hogy a lábai között kb egyenlő távolság legyen. De az, hogy előlről nem fényképezhetek lovat, mert nem látszik, hogy négy lába van, hát ez engem mosolyra késztet.

 

Ami a méretarányokat illeti (párhuzamosan folyt beszélgetés róluk), annak van értelme, hogy a digitális médiának mi a jó. A többi megkötésnek nem igazán, hiszen a formának a tartalomhoz kéne illeszkednie (ez is egy szabálynak tekintett nemszabály, de ajánlatos figyelembevenni fogalom). Amellett emlékeim szerint régen a fotópályázatoknál járatos papírméretekben határozták meg a beküldendő fényképek méreteit, s egy csomó papírméret sem ez, sem az. Hogy a lovakhoz visszanyúljak, egy oldalról fényképezett lovas alaknál a 3:2 feleslegesen hosszú, és kész. Természetesen a megrendelő azt fizeti meg, amit ő akar - ez a legnagyobb lap a játszmában. :)

Előzmény: Urbán Gorilla (7265)
peterssen Creative Commons License 2014.09.10 0 0 7275

Nem kell szerintem. A jelenlegi szabályzást nem ismerem, pár éve még biztosan nem kellett szakirányú végzettség a fotóriporter tevékenységhez. Érettségi volt a feltétele. A fényképészethez viszont végzettség kell.

Előzmény: Törölt nick (7274)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 7274

Az őszinte ismerősre egy hozzáértő szakmabelire gondoltam, nem nagymamára a házi papucsban. Egy már évek óta a szakmában levő önzetlen, és őszinte ismerős sokat segíthet a képek értékelésében (akár innen a fórumból is). Az efféle kritika elfogadása, feldolgozása, hasznosítása egyénfüggő.

A teáor ismeretterjesztést köszönöm, tényleg nem találtam az ügyfélkapun, pedig ott onlájn lehetne céget csinálni. Végzettség van, több is mint az elvárás, de fel nem foghatom, miért kell egy szabadúszó sportfotósnak elvégeznie egy olyan iskolát, ahol még a Fenofort-nál és a Magnifaxnál tartanak (sem emberélet, sem anyagi érték nincs veszélyben, jó esetben). Már akkor is cink volt az oktatás, amikor én szereztem a szakmát. Ha jól emlékszem, a tanárnő nem hitte el, hogy a gépem tud 1/4000-et, pedig csak egy FM2-es volt, majdnem megbuktam ezen, még akkor is meg volt sértődve, amikor megmutattam neki. :-)

 

Előzmény: fotóriporter (7271)
telescoper Creative Commons License 2014.09.09 0 0 7273

Ehhez nem értek, már ahhoz, hogy le kell-e beszélni erről a pályáról.

Előzmény: bandita39 (7272)
bandita39 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 7272

Köszönöm a választ,(illetve a válaszokat)remélem le tudom beszélni a gyereket erről a pályáról .

Előzmény: fotóriporter (7266)
fotóriporter Creative Commons License 2014.09.09 0 0 7271

Az őszinte ismerőssel (ahogy a fórumokkal is) az a baj, hogy nem biztos, hogy tudja is, hogy mit beszél az illető és könnyen lehet, hogy a tanácsaival többet árt, mint használ, vagyis "vak vezet világtalant". Persze, ha valaki jó érzékkel szűri az információkat és a kritikákat, akkor a végeredmény lehet jó, de nem biztos, hogy mindenkinél egyformán eredményes.

Sajnos az iskolákkal sem feltétlenül nagyon más a helyzet, mert ahogy a mondás tartja, "aki tudja csinálja, aki nem tudja, tanítja, aki tanítani se tudja, az meg egyetemi tanár". Sajnos sem a tanítás minőségére, sem végzős tanulók tudására nem nagyon vannak garanciák - sem a közoktatásban, sem a tanfolyamoknál. Pont ezért nem tudok egyetérteni a fotózás végzettséghez kötésével.

 

Ettől még a "Fénykép- és videofelvételek készítése kidolgozása, és fotótermékek értékesítése" is végzettséghez kötött szolgáltatóipari tevékenység. Rendelkezned kell a megfelelő végzettséggel ahhoz, hogy ilyen munkáról számlát adhass. Úgy tudom, hogy a tevékenységi kört felveheted akkor is, ha nem rendelkezel a megfelelő képesítéssel, de a tevékenység gyakorlásához, számlázáshoz legalább egy alkalmazottnak kell, rendelkezni megfelelő végzettséggel, különben megbüntetnek.

Előzmény: Törölt nick (7268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!