A probléma a következő.
Vettem egy 256Mb Cf kártyát.
A hiba kártyaolvasó nem formázza , digitális fényképező se,
+ Windows alol csak ugy látja hogy nem tudja meghatározni a méretét.
FAT 16 -os dos- os fdisk se lát semit azt mondja nincs drive.
Más Cf kártyánál ugyebár ki irja hogy FAT 16.
Magyarán: létezik hogy nincs rajta partició? van olyan progi amivel lehet
rá particiót tenni.
" ParticionMagic se talált semmit"
Köze van ehez a problémához hogy csak egy Flash kártya?
Talán ujra kellene flash-el ni?
Elromlott a San Disk SD kártyám (nem tudja a gép beolvasni, a fényképező pedig lefagy tőle) és nem tudom, hogy most mit tegyek kérem segítsen valaki!!!!
xD kártya....hm. hát nem vagyok elalélva tőle.....Nagyon lassú. pedig tesztek alapján azt irják a nagy méretek pl 512 MB az már elég gyors írás/olvasás tud.Hát nagyon gyenge a márkás Fuji xD. (S2 pro-ban kínlódok vele) az SM kártya a régi elavult ...eddig a legjob benne, habár 40x 60x CF-et nem próbáltam még.
Javaslom, ha van rá módotok, a vásárláskor teszteljétek amit vesztek ! ! !
Új memóriakártyák érkeztek, mindenféle tipusú és márkájúak, kivéve Sony Memory Stick. Átvétel Bp- en, fizetés kp- ban.
Ha valakit érdekel írjon emilt, vagy keressen ICQ-n.
Használtan elég olcsó mindegyik, úgy viszont nem érdemes venni.
Újonnan ha olcsót és megbízhatót akarsz venni akkor a lassabb modellek maradnak amelyek egy gyengébb CF sebességével mennek.
Ilyen például a 4GB-s HITACHI ami olyan 90.000.- körül van.
10D-hez nem vált be. Lassú és több hiba is előjön, pl. néha újraindítja a gépet. Ugyanúgy viselkedett egy pár hónapos és egy új is. Lehet, hogy van olyan gép, amivel hibátlan...
A kérdés nem pontos :-)
Ha teljesen noname a kártya akkor igen.
De nem nonaménak számít a Kingston, a Sandisk, a Lexar is.
Mostanában sokszor kérdezik tőlem hogy lehet-e pl: Olympus géphez nem Olympus kártyát használni.
Persze hogy lehet, csak ne a leggagyibbat vegye, hanem minimum a fent felsorolt márkák egyikét.
8.000.- körül
a neve jó
de sebességben nem bajnok
újonnan 10.490.-, ebből kiindulhatsz
szerintem kérj érte kicsit többet mint amit én ajánlottam, aztán engedj :-)
Annyit érdemes róla tudni, hogy az első időkben nagyon sok panasz volt rá. Később kijött egy javított széria, és a csalódott hozzászólások is eltünedeztek. Ettől függetlenűl jó az az ár/érték aránya. Szóval ha ilyet veszel, nézz utána pontosan mit is kapsz a pénzedért.
Lenne egy hülye kérdésem. Most vettem gépet, de az Xd kártyát csak a héten fogom beszerezni. Azt szeretném megtudni, hogy egy márkás (Fuji) 256Mb-s kártya ér-e kb 7000-el többet mint egy noname kártya ???
Lassú de nagy kapacitású. Bekapcsoláskor több idő kell míg feléled a gép. Többet fogyaszt mert van benne mozgó alkatrész. Sérülékenyebb is emiatt, rosszabbul tűri a ki és behelyezést (darabra ugyanannyit bír mint a CF de kivett állapotában nagyon kell rá vigyázni).
Viszont eszméletlen mennyiségű képet lehet feltenni rá :-)
Sporteseményre nem, inkább családi kirándulásra ajánlott.
nomad von.. Meg tudod mondani hogyan rendeltél az E-baytől, mert kérdezősködtem már postai utánvét rendelésről külföldről, de a magyar posta nem vállal Euro utánvét fizetést.
Sziasztok!
Mi a véleményetek a creative labs nomad muvo2-ben lévő 4gb-os Hitachi microdrive-val kapcsolatban? Mennyire gyors, megéri-e megvásárolni, egyáltalán használható digit gépekben??? Kb. 1,5 gb-nyi memóriát lehetne csupán kapni annyi pénzért,amibe kerül...
Van konkrét tapasztalatotok?