Hoya Pro 1-et fogok venni, ha találok. Tudtok olyan oldalt esetleg, ahol a különbséget meg tudom nézni és "valós képet" (szó szerint) kapok a használatáról?
Igen, köszönöm szépen. Én ne msajnáltam a lóüvét de azt mondta az eladó(!!), hogy próbáljam ki, mert nincs szerinte ezen a szinten különbség. És ezt egy fotós eladó mondta.. Nah, túlragoztuk, kell a komolyabb szűrő, ennyi. Köszönöm szépen!
"Eredetileg egy Dörr vagy Cokin CPL-t akartam venni " A dörr és a Cokin szép kontraszt :) Ha CPL kell akkor adok neked JYC szűrőt amiről azt írják, hogy azonos osztály a Hoya pro 1-el , de azt is olvastam egy másik leírásban, hogy azonos üveg van benne. Én összehasonlítottam a Hoya szűrővel és valóban nem láttam különbséget
Viszont a Zomey szűrőnél rámondták, a zomey-el készült képre, hogy egyértelműen az a hoya a minőség miatt :)
Érdeklődni szeretnék az alábbiakkal kpapcsolatban:
Nikon D7000 vázon, 24-85 ff optikát használok, valamint 85mm f1,8 optikát. Utóbbira (62mm) kaptam egy Green.L szűrőt kipróbálásra. A várost szeretném vele fotózni, többnyire A Budairól, és az első próba után azt látom, hoyg nagyon szar. Egy elvileg hozzáértő azt mondta, hogy tökéletesen megfelel ilyen célra ez is, tehát ha nem megyek sarki fényt fotózni, akkor megteszi ez is. Ezt a tapasztalatnak megfelelően nem kell elhinnem, ugye? Jobb képet csináltam sokkal szűrő nélkül.
Eredetileg egy Dörr vagy Cokin CPL-t akartam venni 10 körül."
Egyszerűen nem értem, mit nem értesz!? DE mindegy is. Szar a szűrő, visszaadom. Veszek drágábbat, csak meg akartak győzni róla, hogy "ide" jó az olcsó is.
azt kihagytam, hogy inkább ne használj semmit ha nem akarsz drágára költeni, pláne ha látható minőségi romlás van az uv szűrő használatakor a fotóidon.
Érdeklődni szeretnék az alábbiakkal kpapcsolatban:
Nikon D7000 vázon, 24-85 ff optikát használok, valamint 85mm f1,8 optikát. Utóbbira (62mm) kaptam egy Green.L szűrőt kipróbálásra. A várost szeretném vele fotózni, többnyire A Budairól, és az első próba után azt látom, hoyg nagyon szar. Egy elvileg hozzáértő azt mondta, hogy tökéletesen megfelel ilyen célra ez is, tehát ha nem megyek sarki fényt fotózni, akkor megteszi ez is. Ezt a tapasztalatnak megfelelően nem kell elhinnem, ugye? Jobb képet csináltam sokkal szűrő nélkül.
Eredetileg egy Dörr vagy Cokin CPL-t akartam venni 10 körül.
halihó keresek olyan 72mm eres szűrőt aminek ki lehet cserélni az üvegét egy másik üvegre. Kicsavarható az a cucc ami megtartja az üveget. Lehetőleg minél olcsóbban hisz csak a keret az ami érdekel ha valakinek van betört vagy olyan ami nem kell neki az is rijon 72mm eres legyen és tudjam kicserélni az üveget köszi