Keresés

Részletes keresés

Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.02.07 0 0 4764

A szokásos ár lesz szerintem.

60-70 körül.

A tok szerintem még kicsit odébb lesz.

Bár ki tudja.

Előzmény: BuNnY (4763)
BuNnY Creative Commons License 2007.02.07 0 0 4763
Kérdés tok mennyi lesz hozzá. Na majd mingyá rinyálok egyet az olynak, hátha adnak tesztelni.
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4761)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.02.07 0 0 4762

Canon S1= PowerShot PRO1????

 

Hát ez nehéz dolog lesz.

 

:))))

 

S1; S70; SP350 már nem létező modellek.

Az A710-et meg hírből sem ismerem.

Tudásban a legtöbbet nyújtó az S1.

Cserébe lesz hozzá, egy kicsinek éppen nem mondható tokod.

Nagylátószög miatt, az S1, S70-ből választanék.

Külső vakucsatlakozás miatt, meg az S1, SP-350-ből.

Az SP-350 képminőségét viszont dicsérik.

A tok hozzá most éppen akciós a Medikernél, de csak azért mert vázat már nem lehet kapni hozzá. :)))

(talán van valahol elfekvőben)

Mútlkor meg volt egy darab S60 náluk, asszem 50e alatt.

 

Szerintem először nézz szét, mi az ami kapható.

Ha neten látod, hogy rendelhető, meg ilyesmi, az már felejtős.

El kell menni, el kell kérni, meg kell fogni.

 

:))))

Előzmény: [Balage] (4760)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.02.07 0 0 4761

Most látom, hogy már van itthon.

125e körül mérik.

 

:))))

Előzmény: Kékbálna (4759)
[Balage] Creative Commons License 2007.02.06 0 0 4760
Sziasztok!

Bár látom hogy itt nem az amatőrök gyűltek össze, mégis venném a bátorságot hogy egy kis segítséget kérjek tőletek. Fényképezőt szeretnék venni, mind szárazföldi, mind vízalatti amatőr fotózáshoz. Vízalatt gyakorlatilag élményfotózás lenne, hogy legyen mit mutogatni a rokonoknak barátnőnek:) De mindenképp olyan gépet szeretnék, amit manuálisan állíthatok. Íme itt van 4 jelölt amik hosszas válogatás, keresgélés után szóba jöhetnek:

canon s1 is: Ő egy régebbi darab, őt használtam venném, emiatt olcsóbb is mint a többi megoldás, és bár tudom ez nem számít de valahogy külsőre vele szimpatizálok legjobban.

canon s70: Nah őt több helyen olvastam, hogy használják UW fotózásra, és hogy jó. Viszont ővele szimpatizálok a legkevésbé:$

canon a710is
olympus sp-350 Az utolsó kettő talán ami legjobban fexik minden szempontból. Tetszik is, tudásra is szerintem egy jó darabig elég lesz, max ha komolyabban akarok foglalkozni a dologgal, akkor kellhet lecserélni.

A gépek tudása nagyrészt megegyezik, picit az s1 marad el. Amit egyetlen különbségként én észrevettem hogy az s70-nek 28mm-xxx mm az optikája, míg a többinek 35-36-38-tól. Azt olvastam már hogy minél kisebb, annál jobb. De ez egy kezdő, amatőr fotósnál, mennyire nyilvánul meg? Konkrétan mit befolyásol ez a dolog, ha esetleg pár sorban, egy amatőrnek leírnátok, nagyon megköszönném. Szívesen veszek, minden tanácsot, bármelyik géphez pro és kontra.
És előre is köszönöm!
Kékbálna Creative Commons License 2007.01.27 0 0 4759
Vettem észre. Bevezető ár az USA-ban 500USD ami nem is rossz. Jól szétnézek majd. De ez egy olyan kütyü amire szívesen váltanék.
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4758)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.01.27 0 0 4758

Há' még nem is kapható.

 

:))))

Előzmény: Kékbálna (4757)
Kékbálna Creative Commons License 2007.01.27 0 0 4757

Hali Speibl!

 

Nem tudsz egy ilyet kölcsön adni egy hétre? Szárazra is elég lenne. Megszédültem tőle. Ez egy kicsit gép ami látószöge 28-tól megy felfelé. Ráadásul a 18x zoom a makrónál igen jól jön. A super makro módban megint kikapcsolja a vakut? Meg az Oly mániám. Érdekelne egy teszt vele. Aztán meglátjuk.

 

Szia

 

Kékbálna

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4750)
Nyikita1 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 4756

Olvastam egy szuper szürőröl itt http://www.magic-filters.com/about.html

 

Hátha hasznos lehet, ha kiprobálod ird meg tapasztalataidat

Előzmény: Garfield33 (4755)
Garfield33 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 4755

Köszi

 

Van egy belső szűrő a tokban, amit egy karral a lencse elé fordíthatok belül, kb 15 m-től jó (lefele).

Közeliekre lámpá(ka)t használok, de tipikusan az a 4-6 m-en készült film a rossz, ahol a lámpa már semmit sem ér illetve sok, a belső szűrő meg pirosat csinál a képből, simán viszont már kevés a meleg szín. fehéregyensúlyt meg nem tudok állítani a víz alatt)

Előzmény: Malark (4754)
Malark Creative Commons License 2007.01.27 0 0 4754
A gyártó honlapját itt találod. Rendelni a neten pedig az unterwasserkamera honlapjáról tudod. Egyébként Te használsz szűrőt? Szép színesnek tűnnek a filmjeid.
Előzmény: Garfield33 (4753)
Garfield33 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4753

Hol láttad a 4m-re javasolt szűrőt?

Olyat hajtok a videómra már rég....

Előzmény: Malark (4741)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4752

Már az elődje az volt.

SW725

 

De az elmúlt 1-2 évben kijött mju-k, mind csepp-, por-, és "ütésállók".

Előzmény: eke (4751)
eke Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4751
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4750)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4750

Most látom azé' csinálnak hozzá "normális" tokot is.

Kicsit furin néz ki.

Előzmény: eke (4748)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4749

Nem kell ám mindent elhinni.

 

:))))

 

Mondjuk örüljünk, hogy van legalább egy gyártó, aki foglalkozik ilyen dolgokkal is.

Szerintem inkább ez jó lesz, esőben, tengerparton, nem igazán félteni, hogy baja esik.

Ezt a jószágot meg medencében reklámozzák:

http://downloads.olympus-europa.com/consumer/viral/pool_mpeg-1_320x240_600kbps.mpg

 

Előzmény: eke (4748)
eke Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4748
s waterproof to 10m (33ft), shockproof* enough to withstand a fall of 1.5m (4.9ft) and happy in temperatures as low as -10ºC (14ºF).
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4747)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4747

:)))

 

Ez az elmúlt 3-4 évben gyártott Olykban, mindben benne van.

Előzmény: eke (4746)
eke Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4746
• Underwater wide 1
• Underwater wide 2
• Underwater macro

ezek mé jók?
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4744)
hsoma Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4745
mé', há oly', nem? mi kő még? :)
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4744)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4744

És ez mé' jó????

 

:)))

Előzmény: eke (4743)
eke Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4743
mercatoris2 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4742
Őszintén: elvileg 1-2 méterenként is kéne már váltani szűrőket. Való világ: ki kellene próbálni. Vagy, ahogy a bbc csinálja: belenyúltak a kamerába, és a víz alatt tudják változtatni a CCD és a kazetta között az RGB arányokat. Akár méterenként is megteszik. Én nem vagyok híve a szűrőzésnek, a saját kamerámhoz adott szűrők nem adtak megfelelő eredményt, ha bele tudsz nyúlni víz alatt legalább a fehéregyensúlyba, az többet segít.
Előzmény: Malark (4741)
Malark Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4741

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni színszűrők terén videózáshoz. A tokomra 55 mm-es szűrő való. Amit eddig találtam a neten az az UR Pro márka. Hol lehetne ilyet Magyarországon venni? Jó lenne egy kis segítség a használatával kapcsolatban is. Ha jól tudom, akkor különböző mélységekben ezeket cserélni kell. Én csak 2 fajtát találtam, egy narancssárgát, amire a gyártó honlapján max. 4 méteres mélységet írtak (az UnterWasserKamera.at -n meg 15 métert) és a vörös szűrőt mélyebb, de jó látótávolságú vízben. Hány különböző szűrő az ideális mondjuk a Vörös tengeren? Elég ez a két fajta? Előre is köszi.

Dr. Zook Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4740
5*

:)
Előzmény: Kékbálna (4739)
Kékbálna Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4739
Mondjuk mikor összetett győztes lesz? :))
Előzmény: Analóg (4738)
Analóg Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4738
Én még vártam volna vele egy-két évet! :-)
Előzmény: Dr. Zook (4737)
Dr. Zook Creative Commons License 2007.01.24 0 0 4737
Buvarfotosok, szevasztok!

Selmeczi Dani portfolio a dc-n! Ideje volt mar, respect!

zook
berenyics Creative Commons License 2007.01.22 0 0 4736

Sziasztok!

Van egy eladó Olypus 8080-as gépem CLA-8 közgyűrű

WCON-08D nagylátó+1GB CF hozzávaló IKELITE tok 5hónaps

Irányár:350.000.-

mercatoris2 Creative Commons License 2007.01.17 0 0 4735
szóval: ezért vagyok. Annyit angol-francia szöveget hallgatok mostanában, kezdek elfelejteni magyarul fogalmazni...
Előzmény: mercatoris2 (4734)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!