Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.07 0 0 40541

RP óta a nyugatról-keletre irány erősen eretnek cselekedet... :)

Előzmény: AttHunter (40539)
AttHunter Creative Commons License 2013.06.07 0 0 40539

Hát igen, ez a keletről-nyugatról kérdés érdekes. A leírásaidnál is néha fordítanom kell, mert pont fordítva megyünk. Gondoltam arra is, hogy hátrafelé menet teljesítem ilyenkor. Ilyet szerintem még senki sem csinált.

Komolyra fordítva, tényleg megfontolandó, hogy a szakaszokról pl. az altimetrát mindkét irányból fel lehetne tenni. A szöveges leírást persze elég nehéz megfordítani, hacsak be nem járja valaki mindkét irányból. Vagy maradjunk az ortodox kiírásnál és legyen csak egy irány?

Előzmény: hörpölin (40497)
olahtamas Creative Commons License 2013.06.07 0 0 40538

Szerintem ez a téma itt már erősen off!

De röviden, akkor hasonlítsuk össze az openmaps.eu -val.

Ők megkapták, és még sok más erdészeti és egyéb felhasználás is létezik.

Ezek a szervezetek is pályázgatnak gondolom minden félére, miért pont az MTSZ a fekete bárány?

Előzmény: alnibell (40535)
nagypapi Creative Commons License 2013.06.07 0 0 40537

Az utolsó bekezdéseddel mélységesen egyetértek.

Előzmény: Lud (40507)
nagypapi Creative Commons License 2013.06.07 0 0 40536

Azt hiszem, itt néhány hozzászólónál alapvető félreértés van a for- és nonprofit szervezetek működésével kapcsolatban. A miheztartás végett: utóbbiaknál sem elvárható, hogy ingyen és bérmentve adják át szellemi (vagy nem szellemi) termékeiket, azzal a címszóval, hogy ők nem profitorientáltak.

 

De nem is ez a legnagyobb baj.

Hanem hogy így sikerült egymásnak ugrasztani azonos platformon lévőket, azonos célokért harcolókat. És itt most messze nem csak az MTSZ és tuhu közti vélt vagy valós (nem tudom) ellentétre célzok...

Egyelőre nem tudom elképzelni, hogy itt most minden fekete vagy minden fehér lenne, de talán holnap estére ezt is sikerül megtudnom.

alnibell Creative Commons License 2013.06.07 0 0 40535

Ezt olvastam az imént a TuHu fórumán:
"Kinek adjuk át az adatainkat?
Most is átadjuk a túrázóknak, és ezután sem más a cél."

Igen, átadjuk a végeredményt, de nem azokat az alap- és közbülső adatokat, amelyek a végeredmény különböző változatainak előállításához szükségesek. Azok egyrészt nem is érdeklik a végfelhasználót, másrészt igazán nem is tudna velük mit kezdeni.

De itt más a helyzet. Itt az alapadat, jobban mondva a rendszerbe szedet adatok halmaza kellene. Nyilván azért, hogy könnyen lehessen egy, a korábbiaktól némileg eltérő végeredményt felmutatni, akár csak a projekt teljesítésének igazolásául.

Kérem, ha már milliárdos nagyságrendről van szó, akkor azt tessék kitölteni érdemi tevékenységgel, és nem csak elkölteni!

(Kezdek kíváncsi lenni, mire is igényelték a forrást, hogyan határozták meg a pályázat(ok)ban az igényelt összeg(ek) felhasználását?)

Előzmény: olahtamas (40534)
olahtamas Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40534

"a videós anyag alatt van a a kék facebook oldalán"

Csak halkan jegyzem meg, hogy vannak azért páran, akik nincsenek fbúkon, szóval jó volna ide valami link a videóra, hogy tudjuk miről is van szó.

 

Előzmény: Hegylako2 (40520)
alnibell Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40533

Immár több mint tíz év munkája eredményének átadását igényelni, netán a résztvevő társaságok nonprofit jellegét hangsúlyozva és a felhasználókra hivatkozva, az adatok átadást elvárni, finoman szólva is pimaszság.

Ha valaki anyagi források biztosítása végett pályázott és nyert, az minden valószínűség szerint a saját tevékenységének a fedeztére pályázta meg az összegeket, és a pályázat biztosan nem tartalmazott olyan pontot, hogy az adatokat majd valahogy külső forrásból beszerzi. (Ez így olyan lenne, mint a DAT. Eredetileg 80% felmérés, 20% meglévő térképi anyag bedolgozás, aztán megfordult a százalékos arány, végül nem lett befejezve.)

Szóval, ha valaki hangosan világgá kürtöli, hogy 2.500 km-nyi turistaút nyomvonalat, a más által felvettnél sokkal pontosabban, részletesebben felméri, majd ennek lezártát követően a többit, annak ugyan miért van szüksége bárkitől bármire?

Vagy netán rájöttek, hogy a birtokban lévő pénz, a beszerzett eszközök kevesek ahhoz, hogy jó térkép is legyen általuk.

Nem, ez így nem mehet!

A TuHu eddig is megadta a segítséget, vélhetően ezután sem fog elzárkózni a nyíltan megfogalmazott kérések teljesítése elől. De azt ne várja el senki, hogy több tíz vagy száz ember sok éves önzetlen munkáját bárki csak úgy átvegye! Ez ellen a leghatározottabban tiltakozom.

És azt meg csak úgy zárójelesen jegyzem meg, ha valaki nagyon akarja, most is kinyerhet szinte minden adatot a regisztrált felhasználóknak biztosított letölthető anyagokból. Csak dolgozni kell(ene) vele.

Tessék, lássanak hozzá, a sültgalamb másfelé száll.

Előzmény: Törölt nick (40522)
Hegylako2 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40532

hali!

pár pontosítás.

a kektura.hu nem a szövetségé volt. kb egy éve kaptuk ajándékba

ezért örök hála.

átmeneti mint mondtam egy kicsit jobb mint ami a szövetség aloldalán található.

a civil honlapok sokkal jobbak.

ez is tény és maradjanak is meg hiszen nagyon fontos a létjogosultságuk és a személyességük.

 

 

a szövetség célja az ,hogy minél több embert elérjünk, ráegyünk hogy túrázzanak. ismerjék meg az országot, vonjuk be a "kék"melletti településeket, minél több és több túrázóval találkozzunk az úton, Ehhez kell egy olyan oldal ahol könnyen lehet tervezni, infokat szerezni. nem lehet sem a térképpel sem mással versenyezni. de mindent meg kell adni ahhoz, hogy kihozzuk  a gyerekeket középiskolásokat egyetemistákat mindenkit akit elérünk.

és a "kék" húzza majd magával az összes turistautat.

 

azt gondolom évvégére nagyon komoly meglepetést fogunk okozni.:):):)

 

 

gi

Előzmény: HEV (40530)
HEV Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40531

Én ezt tökéletesen értem jó a logikai felépítése a rendszernek nem vitatja senki. Valósuljon meg az önfenntarthatóság, ha megérem majd megnézem.

Előzmény: Hegylako2 (40529)
HEV Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40530

Mindenesetre nem igazán értem, hogy mit is csinál a kéktúra bizottság nyilván rengeteg a munkája és a szuper csapatnak is, csak még nem látszik.

Azért ne felejtsük el, hogy az új kékturás honlap egyelőre a réginek egy gyenge másolata, 2-3 éves elavult adatokkal, hibás útvonallal!

Én egészen a tegnapi napig folyamatosan aktualizáltam az RP-DDK -t a változásaival együtt mert egyelőre annál jobbat még nem tettetek le az asztalra mint ami ott van de most már valóban hagyok mást dolgozni, hiszen a jogosultság mint tudjuk adott én meg elszórakozok a turistautak.hu-val.

Ja és persze majd reklamálok ha valahol hibát találok mert azt sokkal könnyebb :-)

 

Azt hiszem még jó pár évig nem lesz más amit a GPS-re vagy esetleg a telefonra lehet tölteni mint az a térkép.

Arra meg senki nem fogja rátölteni a precíziósan felmért MTSZ féle hívatalos útvonalat mert a nemhívatalos eleve rajta van, és az bőségesen elegendő a terepi navigáláshoz.

 

Jut eszembe , azzal ugye mindenki tisztában van, hogy mobil telefonnal nem lehet egy napot navigálni mert a GPS lemeríti az akkut? Az is köztudott, hogy zárt lombozatú erdőben , főleg völgyekben elveszik a jel szóval a mobiltelefon sok mindenre jó de kéktúrázásra nem igazán.

Hegylako2 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40529

hali!

a Rop-ak alapja a fenntarthatóság. Ez az alap. a mi feladatunk, mire vége a projektenk (2 év) olyan projektet valósítsunk meg ami fenntartható.

pár dolog a pályázattal kapcsolatban.

önerő és garanciák kérdés.

állami szereplők garancia és önerő mentesek. így jöttek az erdőgazdaságok.

amennyiben a beruházási rész 50 százalék alatt van, nem kell a nem állami szereplőknek garancia.(egyébként a teljes összegre kell)

ennek szellemében alakítottunk ki mindent. (nem kis meló volt hidd el) de az 5 százalék önerő a civileknek kell,

a beruházás állami területeken valósul meg ide kötelető volt leadni hrsz számokat és engedélyes terveket

ez is mind megvan

rengetg eszközre pályáztunk ami a fenntartáshoz szükséges

gépkocsik, kaszák kisgépek minden

nagyon sok olyan eszközre mellyeket az egyesületeinknek kölcsön tudunk adni

gps ek, mindenféle technikai kütyük melyeket szintén kölcsön tudunk adni

benne van a honlapok tervezése

pecsételő helyek teljes felújítása

és még ezer egy dolog

és a cél az hogy mire át kell adni a projektet a fenntartást megoldjuk

ha nem sikerül egyesületekkel, akkor vagy civilekkel, vagy erdészetekkel

nem hiszem el, hogy ha van egy analitikus nyilvántartás ne lehessen megoldani

nagyon sokan kerestek már önkormányzatok, egyesületek, civilk önkéntesek hol hogyan tudnának segíteni.

az mtsz feladata a felmérés, az utvonal minél jobb kitáblázása, felfestése, karbantartása

az attrakciók megjelenítése és még "1001" dolog

mindenkire szükség van és ez nem populista szöveg

valaki a tuhut használja valaki mát valaki majd az mtsz oldalát  valaki civil oldalakat

ez a "verseny"  

de a hivatalos oldalnak mindent tudni kell

és ha tudjuk használni az adatbázisodat fogjuk is ha átadod

 

és tényleg nem értem a videóval kapcsolatos véleményeket

ezért pályáztunk mert ezeket a dolgokat kell megoldani és a fenntartást megszervezni

vannak a "kék"nek nagyon látványos jól kitáblázott szakaszai vannak kevésbé jók és vannak rosszak

és nyilvános

ha itt lenne egy két gyerekes család mit tenne?

nekünk a szabályok alapján kell a legjobban felfesteni kitáblázni az utvonalat és ezt megjeleníteni

ezt most "hálistennek" civilek végzik helyettünk

mindenki munkáját megköszönjük, a civileket infókkal, mindenféle adattal segítjük majd de hivatalos adat nálunk kell hogy legyen

így tudunk a fenntartáshoz szponzorokat szerezni pl

gi

Előzmény: HEV (40523)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40528

Güszit tényleg nem vették meg, de nézzük már meg mi megy itt.

 

Na mindegy, nem az én bajom.

 

 

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40527

Ne célozgass, lőj!

 

Engem nem vettek meg, ugyanis ingyen, önszorgalomból fogtam bele és nemcsak most, mert már KVTE-nek is besegítettem, csak egyesekkel ellentétben én nem vertem itt a mellem, hogy én ezt meg ezt csináltam, bezzeg a másik semmit.

 

És ha jól emlékszem, annak idején többször jeleztem, hogy elviszem és lecserélem a kimarjult pecséteket azokon a szakaszokon, amiket végigjárok, mi volt az areiosz pagosz reakciója? Gondosan bezárta a pecsétes szekrénykét, hogy nehogy bárki hozzáférjen. 

 

Ennyi.

Előzmény: HEV (40526)
HEV Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40526

Régen lőttél ennyire mellé! De végre kibújt a szög stb...

Igen valóban erről lehet szó de ki is az akit megvásároltak, mert, hogy nem Güszit az biztos:-)

Előzmény: Remélemilyennicknincs (40525)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40525

Hagyd.

 

A helyzet az, hogy mivel az MTSZnél évekig nem igazán volt fejlesztés ilyen-olyan okok miatt, sokan önszorgalomból, elhivatottságból kezdtek bele mindenféle akcióba.

 

Na most ugye pénz kerül a rendszerbe, ilyen esetekben jön az, hogy ha van egy programom - termékem, ami témába vág, akkor megpróbálom értékesíteni. 

 

Ennyi.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (40522)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40524
Szia!

GÖMÖRSZŐLŐS, SZÁLLÁS
Sajnos, már 7 éve, hogy É. Kovácséknál aludtunk, bizonyos részletekre nem emlékszem, de a lényeg:

Több szálláshely is volt, mindegyik önálló, mi egy új építésű, összkomfortos, de autentikus parasztházban aludtunk. A szállást igen jó ár-érték arány jellemezte. És ha valósak az alábbi honlap információi:

http://www.gomorszolos.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=20&Itemid=23

akkor az jellemzi most is.

A fotók alapján úgy rémlik, mi a Kakasvári nagy vendégházban aludtunk.

Előzmény: Ttlosz (40459)
HEV Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40523

Nyilván nagyon fogja 'ösztönözni' az ilyen jellegű videó a helyi egyesületeket a kétkezi munkára, hiszen valakinek csak ki kell majd menni az erdőbe dolgozni is. Természetesen meg lehet most vásárolni az embereket a munkára de ez a pályázat is lefut egyszer és a fizetett emberek később ingyen is fognak dolgozni? Kétlem! Biztos lehet jobbat csinálni de azért egyet nem kéne elfelejteni az OKT 60 éve létezik és sok embernek adatott meg az a sikerélmény, hogy végigjárhatta, azaz látott valamit Magyarországból.

Én az RP-DDK közelében  élek és örömmel dolgoztam hónapokat  -ingyen - azért, hogy az MTSZ  honlapján felépítsem az RP-DDK oldalt mint túramozgalmat. Feltöltöttem Somogy megye összes turistaútját is az útnyilvántartásba, nyilván az is sok munka volt és sokan dolgoztak alám is. Most, látva, hogy mindez felesleges volt nyilván a lelkesedésem alábbhagyott és hagyok másokat is kibontakozni. Szóval csak hajrá !

 

Mindenesetre a kérdéses megyéből a videóval kapcsolatban én ezt hallottam:

 

Szánalmas videó, és ők a mostani nagyok???  Pedig van ott jelzés, csak benőtte a lomb.

 

 

Előzmény: Hegylako2 (40519)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40522

Güszi, véleményem szerint kezdesz átlépni egy határt ezzel az ellenségkép-kreálással, megbántasz másokat indokolatlanul, alaptalanul. Picit hasonlítasz nekem erre az úriemberre:

 

Előzmény: Güsziológus (40508)
Hegylako2 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40521

pontosan így van

elkezdhettük volna a melót egy éve aprólékosan. nem ezt tettük. hanem összefogva az erdőgazdaságokkal, egyesületekkel készítettünk egy országos pályázati koncepciót. Lehet rajta vitatkozni, hogy jó e vagy sem. mi maradt ki mi nem. Változtatni rajta már minimálisan lehet.

 

a tuhunak mint látom nem nagyon tudtunk volna átadni semmit. mert nem igazán volt mit.

a koncepció az, hogy mindenki átvehet tőlünk mindent forrásmegjelöléssel.

 

de látva a fórumokon a kérdéseket, felvetett problémákat záros határidőn belül létrehozunk majd egy online chat-et.

és ott lehet kérdezni mi pedig a legjobb tudásunk szerint válaszolunk rá

 

ha létrehozzuk a technikai hátterét jelentkezünk

 

gi

 

Előzmény: olahtamas (40511)
Hegylako2 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40520

"Azt nem tudom elfogadni, hogy a TUHU az MTSZ versenytársa"

 

képletesen mondtam a versenytársat ma is így gondolom. mivel az mtsz az elmúlt években nem igazán tett semmit ezen a vonalon, és sok más vonalon sem, civilek, önkéntesek nagyon sok és értékes melót megcsináltak. mi felvállaltunk valamit, sokan azt gondolják hogy a munkájuk kárba veszett. nem így van. nagyon nagyon sok értékes meló van (pl ttt) és még sok más dolog. mi bepótoljuk az elmult évek elmaradását.

 

"Az egyik oldalon a hatalom (miniszterelnöki megbízott) és a pénz. Két milliárdról hallani.

Mi is van a másik oldalon?"

 

az egyik oldalon az mtsz van. semmi köze a hatalomhoz, már nem is vagyok megbízott.

az egyik oldalon egy éves meló van 8 db elnyert pályázattal, aminek meg kell felelnünk, és meg kell csinálnunk.

az egyik oldalon a "kék" van amire volt egy projektünk országosan , és sikerült minden régióban nyerni

van közel 400 egyesületünk, és több ezer tagunk és a "kék" túramozgalmunk ez a másik oldal.

nem zavarunk senkit, nem hátráltatunk senkit

a pontos összegek régiónkénti bontásban fenn vannak az mtsz által üzemeltetett honlapokon

nem háborogni kellene hanem esetleg megnézni

pont a videós anyag alatt van a a kék facebook oldalán:):):):)

 

 

 

"s még pocskondiázzuk is a versenytársat?"

 

pontosítsd légyszi hogy rám Mtszre? vagy mtsz dolgozóra gondoltál?

eddig sem tettem ilyet, nem is a stílusom.

 

"Az MTSZ megy a milliós készülékeivel, a fizetett felmérőkkel, felmér, megvásárolja a licenc-et, feltölti az adatbázist.

Ki gátolja?

Senki."

 

pontosan így van. erre pályáztunk, elmondtuk. meg is csináljuk. mi ebben a gond?

lesz az Mtsz-nek egy saját adatbázisa. Hiszen övé a "kék"ma szinte semmi nincs az összes civil oldal veri a hivatalos honlapot

lesz hozzá temérdek adat.

és ezt a legkorszerűbb módon fogjuk megjeleníteni

igen végig fel fogjuk mérni mind a 2500 km-et ezekkel a méregdrága eszközökkel.

és ha ezzel végeztünk fel fogunk mérni még nagyon sok más utat is.

és ezt mind elmondtuk a bizottságon

 

gi

Előzmény: Güsziológus (40508)
Hegylako2 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40519

szia!

 

kezdjük felmérni végigjárni a "kék-et" és ez a videó lesz még több ilyen is arról szól bármennyire is tetszik vagy nem hogy mi a helyzet. nem mondtuk senkire hogy kinek  a felelőssége hanem ma ezen a szakaszon ezt lehetett látni.

ezt dokumentáltuk és tettük közzé nyilvánosan. Ezután is ennek a szellemében fogunk tevékenykedni.

nem is értem mi ezzel a gond? egyértelmű, hogy az utvonal felújításra szorul, ez fog megtörténni. olyan helyen kereste a jelzést ahol lenni kellett volna de nem volt. Az mtsz a "kék" gondozója. közel egy évet dolgoztunk a pályázatokon bevonva az erdőgazdaságokat egyesületeket civileket.

így alakult ki a pályázat. a meló elkezdődött.

gi

Előzmény: Lud (40507)
Hegylako2 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40518

hali!

 

mi olyat biztosan nem fogunk mondani hogy a "tuhu-nak" nem vagy bárkinek nem

mindenki számára elérhető szolgáltatást akarunk adni

többször leírtam , elmondtam a bizottságon is hogy mi a célunk

 

gi

Előzmény: Güsziológus (40505)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40517

Mátraverebély, Abaújakármi meg az ilyenek nem elég hardcore...? :)

Előzmény: olahtamas (40510)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40516

Na de kérem, miből nézem ki a fontosabb informácijókat akkor...? :)

Előzmény: Güsziológus (40515)
Güsziológus Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40515

Minek ilyen kiadvány?

Jól kell jelezni az útvonalat.

:-))))))))

Előzmény: Törölt nick (40514)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40514

A nagy szakmai vita közepette bizony mondom néktek, örömhírt hoztam!

 

http://www.cartographia.hu/az-orszagos-kektura-visegradtol-az-irottkoig-elorendelheto.html

Güsziológus Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40513

Ez is a bizottsági ülésen hangzott el, és nem lett visszavonva.

Előzmény: olahtamas (40511)
Güsziológus Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40512

gi-től, nyilvános ülésen hangzott el.

Előzmény: olahtamas (40509)
olahtamas Creative Commons License 2013.06.06 0 0 40511

"Azt nem tudom elfogadni, hogy a TUHU az MTSZ versenytársa."

szerintem ez hit vita, mert szerintem sem az, csak ezt sokan nem látják :)

 

"Én emlékszem, mert öreg vagyok, amikor a TUHU-s fejlesztők kérték az MTSZ-től az útvonal nyilvántartást, hogy felvihessék a rendszerbe, és mindenki számára elérhetővé tegyék.

Kaptak a szemük alá."

Mivel nem volt ilyen, ezért nem is adhatták :)

Most nekiálltunk, és megpróbáljuk megcsinálni nulláról.

kb. olyan vállalkozás, mint nekivágni a kéktúrának, de előbb utóbb a végére jutunk :)

 

"Szurkolok, hogy megvalósuljon."

Én is :)

 

Előzmény: Güsziológus (40508)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!