Keresés

Részletes keresés

TyggeR Creative Commons License 2004.11.19 0 0 341

sziasztok!

 

tudtok olyan céget, amelyiknek 43 decibelnél jobb hangszigetelő üvege van? v amelyik esetleg két légkamrás üvegeket is árul?

naiv-ember Creative Commons License 2004.10.29 0 0 340
Okulásul küldöm a következőket mindenkinek:

2004. augusztus 23-án megbíztam egy enyingi céget, hogy cserélje ki az ablakaimat műanyagra. Felvett tőlem 30 % előleget és 2004. szeptember 10-re vállalta a munkát. Ezzel szemben - csak többszöri noszogatásomra – 2004. szeptember 29-én kezdte el a munkát, de csak az ablakot rakta be, a párkányt és a takarólécezést nem csinálta meg. Ezenkívül a régi ablakot sem szállította el, holott megbeszéltük.

A megállapodott összeget viszont felvette azzal, hogy nemsokára visszajön és befejezi. Ez azóta sem történt meg és kérésem (valamint megállapodásunk) ellenére számlát sem adott.

Valahányszor beszélek vele, csak ígérgetést kapok, feltéve ha véletlenül felveszi a telefont (ha a saját számomról hívom, akkor nem veszi fel), de még sosem tartotta be.

Ráadásul közben az is kiderült, hogy a cégnek nincs is működési engedélye.

Tehát ha valaki jót akar magának elkerüli őket messzire, NEHOgy úgy járjon, mint én!!!!!!!

 

ABLAK-THERM KFT Cím: 8130 Enying, Dózsa Gy. út 50.

Veizienekker Norbert

Tel: 70/204-6013, 20/918-1532
ZE Creative Commons License 2004.10.19 0 0 339
Mostanság nincs jelentős (é. az összköltség %-ában mérve...) árkülönbség a gázos /nem gázos között; igaz abban sem minden esetben lehet biztos az ember, hogy tényleg gázos ablakot kapott (jobb helyen a távtartó alusinbe ütik bele -talán- a k-értékét...

Nálam a gyorsaság is fontos volt, a többi 4-5 cég, amit megkérdeztem drágább és/vagy későbbi szállítást vállalt és/vagy 3 kamrás, nem szép vasalat, fekete falcgumi, stb. szóval esztétikai és szerkezeti problémás volt.

Meg ráadásként a radiátort is ugyanonnan tudtam megrendelni :-))

OFF
Tud valaki ajánlani egy fűtésszerelőt, aki hajlandó (közös képviselővel leboxolom a dolgot...) egy Radal 600-ast lecserélni Xhenia lapradiátorra? Sajna a fűtéscső 12cm-re van a faltól, tehát "palackos meló" van kilátásban... (Egycsöves rendszer, átkötővezetéket is be kell rakni)
/OFF
Előzmény: FLA (338)
FLA Creative Commons License 2004.10.19 0 0 338

Ha hatkamrás argonosról van szó, akkor nem szóltam.

Amikor én rendeltem ablakokat, még akkora különbség volt árban a gázos és az 1,3-as üveg között, hogy tudományos megtérülési idő jött ki, ezért nem is kértem gázost. A másik dolog pedig a bevallottan nem garantált gáztömítés (gyártó emberétől hallottam!). Azt meg hogy lehet házilag észrevenni, ha onnan valamilyen gyártói baki v. hanyagság miatt elszivárog az a jó kis nemesgáz? Nem szól, nem hagy ott búcsúüzenetet... erre nincs is ötletem...

Előzmény: ZE (337)
ZE Creative Commons License 2004.10.19 0 0 337
Ebben a felméréstől az utolsó ragasztócseppig minden benne van, sorolt szerkezet, KFBNY+BNY összeállításban, hatkamrás profilból, 4-16g-4 szerkezetű k=1.1W/m^2k üvegezéssel, Sigiena vasalattal (amire fehér műa. tokok kerültek), és szintén fehér kilincsekkel, valamint szürke falctömítésekkel.

A szürke falctömítés sok helyen vagy nincs, vagy plusz költség -- a fekete meg rohadt randa :-)

Előzmény: FLA (336)
FLA Creative Commons License 2004.10.19 0 0 336

Ez a 150eFt azért nem túl csalogató...

 

Egyébként meg voltam kétszer is abban az istállóban, térképpel, GPS-sel, minden környékbelit megkérdezve egészen gyorsan, néhány órán belül meg lehet találni őket... mondhatni minden út az istállóba vezet... :))

Előzmény: ZE (333)
TyggeR Creative Commons License 2004.10.19 0 0 335

ez téglalakás, de igazából fogalmam sincs, milyen lehet a szigetelés a keret és a fal között. csak azt tudom, h ki kéne cserélni az ablakot. :)

 

ismerősöd milyen céggel csináltatta a munkát, ami ilyen tisztán dolgozott?

Előzmény: ZE (332)
gaspibb Creative Commons License 2004.10.18 0 0 334
Csak érdi céget tudok mondani de Bp-nöl nincs olyan messze. Az Érdfa bt. gyárt egyedi nyílászárókat. Nekem is ők csinálták és megvagyok velük elégedve mind árban mind minőségben. Nézd meg az erdfa.fw.hu címet. Szerintem magáért beszél.
Előzmény: jerke (330)
ZE Creative Commons License 2004.10.18 0 0 333
Nem olyan nehéz meglelni őket :-)) A lényeg, hogy van egy régi gyártelep, és ott kell kérdezősködni :-))

Az ablakokat pedig szlovák Internova profilokból csinálják, viszonylag elviselhető áron/idő alatt (én az őszi BNV után kértem felmérést, és szombaton már be is rakták -- igaz egy darab ablakról volt szó (210x150, 140+70 megosztásban, cirka 150E Ft mindennel együtt)

Előzmény: FLA (314)
ZE Creative Commons License 2004.10.18 0 0 332
Érdekes móka... Az ablaknyílás (a falban lévő luk) és a fa ablakkeret között ha jó a szigetelés, akkor elvileg jó is lehet... Panelben tuti összerogyott már a szigetelőcsík (ga be is rakták rendesen...), úgyhogy ott IMHO érdemesebb a teljes keretet kivágni a péróba. Esetleg néhány helyen megfúrják a fát, és mögédolgoznak purhabbal...

Ráadásul ha korrekten mérik fel az ablaknyílást, akkor nem kell vésni, csak 6-8 lukat nyomnak jófajta fúróval a falba, aminek azért nincs nagy pora (ismerősnél Bosch cuccal fúrtak, a fúró körül volt egy "tölcsér", amihez egy tömlő, ahoz meg egy porszívó kapcsolódott -- gyakorlatilag _semmi_ por nem volt. A könyöklő/párkány méretrevágásánál a szúrófűrész által termelt szemetet eliminálták ugyanezzel a porszívós megoldással.

Ha a keretet vágják, akkor fűrészpor tutira lesz, tehát az sem "tiszta" munka alapban.
Előzmény: TyggeR (331)
TyggeR Creative Commons License 2004.10.18 0 0 331
hm, az ablakcsere.hu is vmi hasonló technikát ír le. ez tleg ugyanolyan jó, m a bontásos? nekem csak jó lenne, m nemrég lett tapétázva meg kifestve...
Előzmény: TyggeR (329)
jerke Creative Commons License 2004.10.18 0 0 330

Sziasztok!

 

Lakásfelújításhoz keresek nem szabványos méretű (pl: 100x150-es) ablakokat (műanyag vagy fa), és erkélyajtót.

Eddig a Fenstherm-hez jutottam el, de szeretnék másokat is megismerni.

Tudtok nekem olyan céget ajánlani (budapesti irodával), akivel ti meg voltatok elégedve mind ár, mind minőség szempontjából (inkább alacsony, mint magas árkategóriában)?

 

Előre is köszi!

 

 

TyggeR Creative Commons License 2004.10.18 0 0 329

sziasztok!

 

elsősorban az építész lelkületű emberkéktől kérdezném: volt nálam tnap egy vállalkozó harmónikaajtót készíteni, s említette, cége ablakok cseréjével is foglalkozik. én már régóta tervezem ezt, biztató árat is mondott, viszont furcsa technikát. arról beszélt, ők úgy dolgoznak, "a régi, fa keretből kivágják a jelenlegi ablakot, s úgy illesztik be az újat". azaz semmi kőművesmunka meg kalapálás, nyissz régi, be új.

 

a kérdésem, h ez valóban bevett gyakorlat? m nekem így elsőre elég barkács megoldásnak tűnik, amibe nem feltétlenül kell beleugrani. szerintetek?

gaspibb Creative Commons License 2004.10.16 0 0 328
Ezeket a fokozott hőszigetelt üvegeket üveggyár csinálja, ha megnézed a két üveg közti alumínium lécet akkor általában rá is szokták írni a K értéket ha ezt látod, akkor biztos lehetsz benne, hogy olyan K értékű. Meg a K=1.4 es üvegen, ha nem átnézel, hanem valami sötétebb dolog felé fordítod pl kinyitod és benézel rajta, akkor egy nagyon enyhe zöldes színt látsz az argon gáz miatt. De elképzelhető, hogy ezt keresni kell. A párásodás a szobafelöli részen teljesen normális dolog. A baj csak akkor van ha a két üveg között párásodik.
Előzmény: Ixmail (327)
Ixmail Creative Commons License 2004.10.16 0 0 327
Sziasztok! Tud valaki segíteni, hogyan tudom megállapítani, hogy a beépített ablakban lévő üveg K=1,4, vagy K=2,8 értékű? Előre is köszönöm a segítséget! Fa ablakok, ebben az évben és a múlt évben gyártották. Továbbá kérdezem, hogy elfogadható-e az, hogy -2÷-3 Celsius alatt, az üveg szoba felőli részén (nem a két üveg között) 4-5 cm széles, jól látható páracsík keletkezik, ami alacsonyabb hőmérsékleten lefolyik a fakeretre.
Jaanet Creative Commons License 2004.10.04 0 0 326

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a belga Wymar típusú műanyag nyílászárókról?

Kérek szépen információt róla, illetve megbízható, jó minőségű, de nem túl drága lehetőséget panelbe.

Köszönöm!

Tuskeboki es Tsa Creative Commons License 2004.09.30 0 0 325

Melyik cég vállalja új ablakban a szárnyak kicserélését, beszámítással?

Egyszer sem használt (új építésű házban) ablakok.

Nagyobb hő- és hangszigetelésűt szeretnénk.

FLA Creative Commons License 2004.09.30 0 0 324

Ez igaz, csak a Dunaferr nekem olyan drabálisnak tűnt! A szomszédban megnéztem, ott ilyen van, és igen vaskosnak látszott, pláne a nálunk földszinten lévő, vagy 15 éves Romantikhoz képest.

Új építésű tetőtéri lakás, látom őket nap mint nap (a nappalimban pl. egy 32 tagos van, majdnem 3 m hosszú), hát akkor legyen esztétikus is - amellett, hogy nekem is pillanatok alatt meleg van -, és szerencsére volt is rá keret, hogy rászánjam plusz zsét a Dunaferrhez képest. Úgy gondolom, megérte.

Előzmény: viktor a takarító (322)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.09.30 0 0 323
ja igen, és nem én csináltam, hanem egy ajánlott gázszerelő, aki nem szólt semmit a lehetséges problémáról. nálam függőlegesen - egy síkban van kötve a radiátor, azaz nem a legjobb a hatásfoka, de még így is jól melegít, .
Előzmény: viktor a takarító (322)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.09.30 0 0 322
ez a jelenlegi lakásom pár évvel ezelőtti felújításakor történt. mondjuk nagyon szépen üzemel, pillanatok alatt felmelegszik, és jó meleget csinál, de a többi helyiség dunaferr radiátoraira sem lehet panaszom...
Előzmény: FLA (321)
FLA Creative Commons License 2004.09.30 0 0 321

Azt írják, hogy a radiátorhoz adott egységcsomagban kadmiumotott közcsavar van, ezt teflonszalaggal tömítve kell felcsavarni és máris megnövelted pár dekáddal az élettartamot... De gondolom, így csináltad, nem?

 

Egyébként mi okból tettél rézcsöveket a rendszerbe?

Ha jól emlékszem, az ötrétegű ráadásul olcsóbb is, mint a réz, nem is beszélve az egyszerű kötéseiről és a hajlíthatóságáról.

Előzmény: viktor a takarító (319)
FLA Creative Commons License 2004.09.30 0 0 320
Nem feltétlenül, úgy tudom, elég, ha vmi horganyzott szerelvénnyel elválasztod őket. Mindjárt utánanézek.
Előzmény: viktor a takarító (319)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.09.30 0 0 319

azóta megnéztem a gyermeteg honlapjukat, és rájöttem...:-((

nálam rézcsövek mennek a falban, márpedig akkor az aluradiátorom várrható élettartama 2-3 év, figyelembe véve, hogy már 3 éve fenn vannak....:-(((

 

talán ha műanyag csöves szakaszt iktatnék a rézcső és a radiátor közé...

Előzmény: FLA (318)
FLA Creative Commons License 2004.09.30 0 0 318

persze! Miért, nem is nézted meg őket? :)

Vettem a fürdőbe tükröst is, nagyon szép.

 

Mindenképpen keskeny aluradiátorokat akartam venni, a Romantik és ez versenyzett, a Xhénia olcsóbb és szebb is volt hasonló műszaki tulajdonságok mellett, és ugyanúgy 10 év gari van rá.

Előzmény: viktor a takarító (317)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.09.30 0 0 317
én éppen az isten háta mögötti helyen vettem ilyen radiátorokat a fürdőbe és az előszobába. ezek egyébként alu radiátorok??
Előzmény: FLA (314)
FLA Creative Commons License 2004.09.30 0 0 316
Most megnéztem a honlapjukat, nagyon szép, meg nagyon jó, hogy hat légkamrás profilt dobtak be a köztudatba, - de hogy csak 2,8 W/m2K-es üvegezéssel...
Előzmény: szatist (311)
FLA Creative Commons License 2004.09.30 0 0 315

Ez az osztrák ismerős infója mennyire pletykaszintű, vagy van vmi tudományos magyarázat is arrafelé?

Hát nem tudom... nagyon szkeptikus vagyok...

nem szellőzik... mármint ha kinyitod? :)) vagy hogy érzéketlenül áll hozzá a műanyag keret a lakás páraháztartásához? Mert mondjuk a falazathoz képest eléggé elenyésző felület... Az allergiára, asztmára meg nem tudok mit mondani... és akkor az ember dobjon ki minden műanyag cuccost a lakásból?

Ezeket a szóbeszédeket jegyezd ugyan meg, de addig ne vedd komolyan, míg utána nem jártál és hozzáértőtől nem kaptál megalapozott magyarázatot.

Előzmény: VINCI (312)
FLA Creative Commons License 2004.09.30 0 0 314

Ezt ki mondta, hogy a műanyag ablaktól penészedik egy fal? :))

 

Nekem Xhénia radiátoraim vannak (szintén Balassagyarmat), gyönyörűek, jól melóznak, nem is tudtam, hogy már ablakokat is gyártanak... Mindenesetre Bp-en összesen egy darab istenhátamögöttilerobbanthelyen van egy üzlet-raktáruk, amit csak az talál meg, aki az életét teszi fel rá, és erős túlzással hosszabb az ebédidejük, mint a nyitvatartásuk...

 

Előzmény: szatist (311)
a torony egere Creative Commons License 2004.09.29 0 0 313
Jó estét Mindenkinek! Szeretnék megszabadulni 3db 150x150-es BNY tavalyóta egy kereskedés raktárában álló Sofa ablaktól! Ha Valaki tud segítsen! Az ára igen kedvező lenne. Köszönöm előre is!
VINCI Creative Commons License 2004.09.27 0 0 312
Hi!
Nemrég hallottam osztrák ismerősömtől, hogy a műanyag ablakokat sorra cserélik le nyugaton,mert az igaz hogy olcsóbb,de nem szellőzik úgy mint a fa,légúti ,asztmás betegségeket írnak a számlájára.
Szóval én a fa mellett döntenék ami lehet hogy drágább de rosszat nem hallani róla.
Meg azért szebb is.
Attól függetlenül iszonyúan nyomul be a műanyag ablak szép hazánk új lakásaiba dehát mindegy.
Megfelelően előkezelt és védelemmel ellátott faablakra még nem hallottam panaszt.
Előzmény: szatist (311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!