Okulásul küldöm a következőket mindenkinek:
2004. augusztus 23-án megbíztam egy enyingi céget, hogy cserélje ki az ablakaimat műanyagra. Felvett tőlem 30 % előleget és 2004. szeptember 10-re vállalta a munkát. Ezzel szemben - csak többszöri noszogatásomra 2004. szeptember 29-én kezdte el a munkát, de csak az ablakot rakta be, a párkányt és a takarólécezést nem csinálta meg. Ezenkívül a régi ablakot sem szállította el, holott megbeszéltük.
A megállapodott összeget viszont felvette azzal, hogy nemsokára visszajön és befejezi. Ez azóta sem történt meg és kérésem (valamint megállapodásunk) ellenére számlát sem adott.
Valahányszor beszélek vele, csak ígérgetést kapok, feltéve ha véletlenül felveszi a telefont (ha a saját számomról hívom, akkor nem veszi fel), de még sosem tartotta be.
Ráadásul közben az is kiderült, hogy a cégnek nincs is működési engedélye.
Tehát ha valaki jót akar magának elkerüli őket messzire, NEHOgy úgy járjon, mint én!!!!!!!
ABLAK-THERM KFT Cím: 8130 Enying, Dózsa Gy. út 50.
Veizienekker Norbert
Tel: 70/204-6013, 20/918-1532
Mostanság nincs jelentős (é. az összköltség %-ában mérve...) árkülönbség a gázos /nem gázos között; igaz abban sem minden esetben lehet biztos az ember, hogy tényleg gázos ablakot kapott (jobb helyen a távtartó alusinbe ütik bele -talán- a k-értékét...
Nálam a gyorsaság is fontos volt, a többi 4-5 cég, amit megkérdeztem drágább és/vagy későbbi szállítást vállalt és/vagy 3 kamrás, nem szép vasalat, fekete falcgumi, stb. szóval esztétikai és szerkezeti problémás volt.
Meg ráadásként a radiátort is ugyanonnan tudtam megrendelni :-))
OFF
Tud valaki ajánlani egy fűtésszerelőt, aki hajlandó (közös képviselővel leboxolom a dolgot...) egy Radal 600-ast lecserélni Xhenia lapradiátorra? Sajna a fűtéscső 12cm-re van a faltól, tehát "palackos meló" van kilátásban... (Egycsöves rendszer, átkötővezetéket is be kell rakni)
/OFF
Ha hatkamrás argonosról van szó, akkor nem szóltam.
Amikor én rendeltem ablakokat, még akkora különbség volt árban a gázos és az 1,3-as üveg között, hogy tudományos megtérülési idő jött ki, ezért nem is kértem gázost. A másik dolog pedig a bevallottan nem garantált gáztömítés (gyártó emberétől hallottam!). Azt meg hogy lehet házilag észrevenni, ha onnan valamilyen gyártói baki v. hanyagság miatt elszivárog az a jó kis nemesgáz? Nem szól, nem hagy ott búcsúüzenetet... erre nincs is ötletem...
Ebben a felméréstől az utolsó ragasztócseppig minden benne van, sorolt szerkezet, KFBNY+BNY összeállításban, hatkamrás profilból, 4-16g-4 szerkezetű k=1.1W/m^2k üvegezéssel, Sigiena vasalattal (amire fehér műa. tokok kerültek), és szintén fehér kilincsekkel, valamint szürke falctömítésekkel.
A szürke falctömítés sok helyen vagy nincs, vagy plusz költség -- a fekete meg rohadt randa :-)
Egyébként meg voltam kétszer is abban az istállóban, térképpel, GPS-sel, minden környékbelit megkérdezve egészen gyorsan, néhány órán belül meg lehet találni őket... mondhatni minden út az istállóba vezet... :))
Csak érdi céget tudok mondani de Bp-nöl nincs olyan messze. Az Érdfa bt. gyárt egyedi nyílászárókat. Nekem is ők csinálták és megvagyok velük elégedve mind árban mind minőségben. Nézd meg az erdfa.fw.hu címet. Szerintem magáért beszél.
Nem olyan nehéz meglelni őket :-)) A lényeg, hogy van egy régi gyártelep, és ott kell kérdezősködni :-))
Az ablakokat pedig szlovák Internova profilokból csinálják, viszonylag elviselhető áron/idő alatt (én az őszi BNV után kértem felmérést, és szombaton már be is rakták -- igaz egy darab ablakról volt szó (210x150, 140+70 megosztásban, cirka 150E Ft mindennel együtt)
Érdekes móka... Az ablaknyílás (a falban lévő luk) és a fa ablakkeret között ha jó a szigetelés, akkor elvileg jó is lehet... Panelben tuti összerogyott már a szigetelőcsík (ga be is rakták rendesen...), úgyhogy ott IMHO érdemesebb a teljes keretet kivágni a péróba. Esetleg néhány helyen megfúrják a fát, és mögédolgoznak purhabbal...
Ráadásul ha korrekten mérik fel az ablaknyílást, akkor nem kell vésni, csak 6-8 lukat nyomnak jófajta fúróval a falba, aminek azért nincs nagy pora (ismerősnél Bosch cuccal fúrtak, a fúró körül volt egy "tölcsér", amihez egy tömlő, ahoz meg egy porszívó kapcsolódott -- gyakorlatilag _semmi_ por nem volt. A könyöklő/párkány méretrevágásánál a szúrófűrész által termelt szemetet eliminálták ugyanezzel a porszívós megoldással.
Ha a keretet vágják, akkor fűrészpor tutira lesz, tehát az sem "tiszta" munka alapban.
Lakásfelújításhoz keresek nem szabványos méretű (pl: 100x150-es) ablakokat (műanyag vagy fa), és erkélyajtót.
Eddig a Fenstherm-hez jutottam el, de szeretnék másokat is megismerni.
Tudtok nekem olyan céget ajánlani (budapesti irodával), akivel ti meg voltatok elégedve mind ár, mind minőség szempontjából (inkább alacsony, mint magas árkategóriában)?
elsősorban az építész lelkületű emberkéktől kérdezném: volt nálam tnap egy vállalkozó harmónikaajtót készíteni, s említette, cége ablakok cseréjével is foglalkozik. én már régóta tervezem ezt, biztató árat is mondott, viszont furcsa technikát. arról beszélt, ők úgy dolgoznak, "a régi, fa keretből kivágják a jelenlegi ablakot, s úgy illesztik be az újat". azaz semmi kőművesmunka meg kalapálás, nyissz régi, be új.
a kérdésem, h ez valóban bevett gyakorlat? m nekem így elsőre elég barkács megoldásnak tűnik, amibe nem feltétlenül kell beleugrani. szerintetek?
Ezeket a fokozott hőszigetelt üvegeket üveggyár csinálja, ha megnézed a két üveg közti alumínium lécet akkor általában rá is szokták írni a K értéket ha ezt látod, akkor biztos lehetsz benne, hogy olyan K értékű. Meg a K=1.4 es üvegen, ha nem átnézel, hanem valami sötétebb dolog felé fordítod pl kinyitod és benézel rajta, akkor egy nagyon enyhe zöldes színt látsz az argon gáz miatt. De elképzelhető, hogy ezt keresni kell. A párásodás a szobafelöli részen teljesen normális dolog. A baj csak akkor van ha a két üveg között párásodik.
Sziasztok!
Tud valaki segíteni, hogyan tudom megállapítani, hogy a beépített ablakban lévő üveg K=1,4, vagy K=2,8 értékű? Előre is köszönöm a segítséget! Fa ablakok, ebben az évben és a múlt évben gyártották. Továbbá kérdezem, hogy elfogadható-e az, hogy -2÷-3 Celsius alatt, az üveg szoba felőli részén (nem a két üveg között) 4-5 cm széles, jól látható páracsík keletkezik, ami alacsonyabb hőmérsékleten lefolyik a fakeretre.
Ez igaz, csak a Dunaferr nekem olyan drabálisnak tűnt! A szomszédban megnéztem, ott ilyen van, és igen vaskosnak látszott, pláne a nálunk földszinten lévő, vagy 15 éves Romantikhoz képest.
Új építésű tetőtéri lakás, látom őket nap mint nap (a nappalimban pl. egy 32 tagos van, majdnem 3 m hosszú), hát akkor legyen esztétikus is - amellett, hogy nekem is pillanatok alatt meleg van -, és szerencsére volt is rá keret, hogy rászánjam plusz zsét a Dunaferrhez képest. Úgy gondolom, megérte.
ja igen, és nem én csináltam, hanem egy ajánlott gázszerelő, aki nem szólt semmit a lehetséges problémáról. nálam függőlegesen - egy síkban van kötve a radiátor, azaz nem a legjobb a hatásfoka, de még így is jól melegít, .
ez a jelenlegi lakásom pár évvel ezelőtti felújításakor történt. mondjuk nagyon szépen üzemel, pillanatok alatt felmelegszik, és jó meleget csinál, de a többi helyiség dunaferr radiátoraira sem lehet panaszom...
Azt írják, hogy a radiátorhoz adott egységcsomagban kadmiumotott közcsavar van, ezt teflonszalaggal tömítve kell felcsavarni és máris megnövelted pár dekáddal az élettartamot... De gondolom, így csináltad, nem?
Egyébként mi okból tettél rézcsöveket a rendszerbe?
Ha jól emlékszem, az ötrétegű ráadásul olcsóbb is, mint a réz, nem is beszélve az egyszerű kötéseiről és a hajlíthatóságáról.
Mindenképpen keskeny aluradiátorokat akartam venni, a Romantik és ez versenyzett, a Xhénia olcsóbb és szebb is volt hasonló műszaki tulajdonságok mellett, és ugyanúgy 10 év gari van rá.
Most megnéztem a honlapjukat, nagyon szép, meg nagyon jó, hogy hat légkamrás profilt dobtak be a köztudatba, - de hogy csak 2,8 W/m2K-es üvegezéssel...
Ez az osztrák ismerős infója mennyire pletykaszintű, vagy van vmi tudományos magyarázat is arrafelé?
Hát nem tudom... nagyon szkeptikus vagyok...
nem szellőzik... mármint ha kinyitod? :)) vagy hogy érzéketlenül áll hozzá a műanyag keret a lakás páraháztartásához? Mert mondjuk a falazathoz képest eléggé elenyésző felület... Az allergiára, asztmára meg nem tudok mit mondani... és akkor az ember dobjon ki minden műanyag cuccost a lakásból?
Ezeket a szóbeszédeket jegyezd ugyan meg, de addig ne vedd komolyan, míg utána nem jártál és hozzáértőtől nem kaptál megalapozott magyarázatot.
Ezt ki mondta, hogy a műanyag ablaktól penészedik egy fal? :))
Nekem Xhénia radiátoraim vannak (szintén Balassagyarmat), gyönyörűek, jól melóznak, nem is tudtam, hogy már ablakokat is gyártanak... Mindenesetre Bp-en összesen egy darab istenhátamögöttilerobbanthelyen van egy üzlet-raktáruk, amit csak az talál meg, aki az életét teszi fel rá, és erős túlzással hosszabb az ebédidejük, mint a nyitvatartásuk...
Jó estét Mindenkinek! Szeretnék megszabadulni 3db 150x150-es BNY tavalyóta egy kereskedés raktárában álló Sofa ablaktól! Ha Valaki tud segítsen! Az ára igen kedvező lenne. Köszönöm előre is!
Hi!
Nemrég hallottam osztrák ismerősömtől, hogy a műanyag ablakokat sorra cserélik le nyugaton,mert az igaz hogy olcsóbb,de nem szellőzik úgy mint a fa,légúti ,asztmás betegségeket írnak a számlájára.
Szóval én a fa mellett döntenék ami lehet hogy drágább de rosszat nem hallani róla.
Meg azért szebb is.
Attól függetlenül iszonyúan nyomul be a műanyag ablak szép hazánk új lakásaiba dehát mindegy.
Megfelelően előkezelt és védelemmel ellátott faablakra még nem hallottam panaszt.