Keresés

Részletes keresés

Calcitos Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63208

 Gyors munkáknál én készítek egy meszes alapvakolatot, majd ebbe adagolom a gipszet, apránként. Cső nyomvonalakhoz, lyukakhoz. Maga a gipsz nehezen kezelhető a gyors kötés miatt.

 

Így  egy órán belül kész a simított vakolat javítás.  Csiszolni természetesen csak másnap kehet.

Előzmény: kozso1 (63207)
kozso1 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 63207
Akkor apám kőmüvese nem tudja a szabályokat, csak házat építeni :)
Én mivel csináljam be a csöveimet? Valami arány jól jönne.
Előzmény: Törölt nick (63206)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63206

Kőmíjjes szabály, hogy:  gipszet és cementet együtt nem keverünk a habarcsba.

Rontják egymás tulajdonságait és az egyik dagad a másik zsugorodik kötéskor, ami rossz ómen.

 

-----

 

A már megkötött cementes vakolatra persze mehet a gipszes vakolat.

 

 

Előzmény: kozso1 (63205)
kozso1 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63205
"A
cement és a gipsz tényleg gyengítik egymást ?"
Szerintem tuti nem.
Nálam idős kőmüves kevés gipszet is tett a melterba mikor a plafont pucolta, hogy jobban megtapadjon.

Más.
Villanyvezeték csöveit falban mivel takarjam el? Van hidrátom cementem,
pucoló homokom. Milyen arányban
keverjem ha nem akarok venni vakolatot?
Előzmény: Palási (63199)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63204

Mivel az a rész a legjobban igénybe vett, simán felszedni mindent és kiönteni betonnal majd szépen elsimítani. Persze ha nem találsz közben szigetelést. Járólapot soha sem fog sikerülni úgy lerakni hogy ne töredezzen, csak akkor ha a széle egy síkban van a garázsajtó (kapu) küszöbével.

Előzmény: Budai Szabolcs (63203)
Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63203

Üdv tanácsot kérnék.

 

Régi garázs , ami már az előző tulaj által le lett burkoltatva feljött. Teljesen felszedtem, letisztítottam, majd újraburkoltattam.

A garázsajtó résznél nem volt megfelelő az alap, nem beton hanem valami salakos anyag ( szar beton). Így gondolom a garázsajtó súlyától, meg  a kocsival ráhajtástól  fel is tört 3 járólap. A kűműves aljaztkiegyenlítőt használt a szintkülönbséghez de az nem kötődött rendesen a kuka alaphoz így elvált.

Ha felszedem a feltört köveket és letisztítom a porló részig , földig vagy nem tudom mi van ott, mi a helyes rétegrend amivel ki tudom javítani? Betonból milyen vastagság kell?

 

Valami ötlet,

halaloszto Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63202

meszpotlot lehet venni literes flakonban is, meg ilyen pardekas kis zacskoban is.


Vajk

Előzmény: Palási (63199)
pajaci Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63201

A kisebb javításokat gipsz-homok keverékkel szoktam csinálni, csak igen gyorsan kell vele dolgozni, azonban kész van rögtön, nem kell napokat várni a száradásra, mehet rá a festék.

Előzmény: Palási (63199)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63200

gipsz nem játszik

 

homok+cement+mészpótló és kész ...

 

google 17 másodperc ... és itt a válasz!

http://www.tivadarkft.hu/recepttar_meszpotlo_habarcs.html

 

---

 

a mészpótló is elhagyható, csak nehézkesebb dolgozni a csak homok+cement cuccal

Előzmény: Palási (63199)
Palási Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63199

  Sziasztok ! 

 Mészpótlás témában érdeklődöm.

 Van egy kis falfelület, amit javítani kell. 

 Van homokom, cementem és gipszem, de mész nincs. Hogy van ez a receptúra , amikor mész helyett valami mosószert adagolnak ? . Meg az is érdekelne, hogy a gipsz és a cement üti e egymást.  ?

 Korábban sok meszes és meszes cementes vakolatot készítettem. Néha gipszes meszest is. A cement és a gipsz tényleg gyengítik egymást ?

 25 kg -os mészhidrátot nem vinnék a 4. em. re.

 Vélemények ?

Catman Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63198

Köszi, én is így tervezem.

Előzmény: halaloszto (63197)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63197

En felraktam ilyen dupla muanyag bepattintos csotartokkal a falra kozvetlen a padlo sarkaban. Igy a szekreny laba-labazata magassagaban van, a szekreny hatanak nincs utban ha be akarnam tolni a falig. de nem akarom.

 

Vajk

Előzmény: Catman (63195)
Catman Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63195

Te hol vezetted a csövet, fal mellett, vagy bentebb, a szekrény alatt?

Előzmény: halaloszto (63186)
Csokis Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63194

Parci, vundergraf, köszi a tippeket! Elvileg 2011-es a felújítás, talán már nem Heratekta. De a képek alapján a lábazat tényleg a régi maradt, ez lesz a befutó! :-) Még egyszer, köszi!

murray Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63193

Urak, szerintetek ez milyen cserép? békéscsabainak tippeltem de nem.. 92es építésű a tető

köszi!

halaloszto Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63192

jaja. van minden. 

 

nekem a szekreny a sarokban volt, elfert alatta az iv.


Vajk

Előzmény: Catman (63190)
Catman Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63191

Köszi neked is.

Előzmény: Törölt nick (63189)
Catman Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63190

Köszönöm. Sajnos a nagy ívben hajlítás nem jó, nem fér el. De ha jól értem, van hozzá mindenféle kulcsos idom, könyök is, azzal meg tudom oldani.

Előzmény: halaloszto (63186)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63189

Kapható villáskulccsal szerelhető sarok idom... a bótban, párszáz Ft.

Előzmény: Catman (63184)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63188

Ha biztosat akarnék tudni, akkor...

A kicsit durva módszert választanám... ráadásul minden falon, külön-külön.

Mert vannak trükkös megoldások, hideg oldalon 7 cm délin 3 cm és hasonlók.

 

Továbbá egy időben divat volt a fagyapot rétegek közti hungarocell felrakása is.

(pl. heratekta asszem 0,5+4+0,5 cm megoldásban)

Amit a tű nem szúr át ....

Előzmény: Csokis (63185)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63186

en 20-as otretegubol csinaltam. a kanyart nagyivben kezzel meg tudod hajlitani, vagy veszel egy kulso hajlitorugot 3000-ert ha elbirja a koltsegvetes. vagy kersz kolcson valakitol. lehet a vegere venni kulccsal szerelheto idomokat.

 

Vajk

Előzmény: Catman (63184)
Csokis Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63185

Kedves Profik!

Felújított ház, hőszigetelve. A tulaj azt mond amit akar, én azt hiszem el, amit én akarok. Van-e valami mód a fent levő szigetelés vastagságának megmérésére? Nekem a következők jutottak eszembe józan, paraszti ésszel:

 - Megmérem a falvastagságot, levonom a szerkezet vastagságát, plusz a becsült vakolat vastagságot. De mi van, ha nem tudom? Ha megvannak az eredeti tervek, kiderül, hogy 30-as, vagy 38-as a fal, (mivel 1974-es az épület, így szerintem bármelyik lehet), de ha nincsenek? És mi van a külső vakolattal? Leverték, vagy nem? Vagy azon a 2-2,5 centin ne rugózzak? Azért összességében ez már +/- 10 centi, az nagyon nem mindegy.

 - Fogok egy klasszikus spéktűt, azt a 2 mm-est, amivel a pulykát szokás összetűzni töltés után, és egy védett, nem látható helyen beleszúrom a falba. De azért ez kicsit durva. :-)

Köszi: Csokis

Catman Creative Commons License 2014.09.29 0 0 63184

Sziasztok,

 

Szeretném bevinni a radiátor visszatérő csövét egy beépített szekrény mögé. A szekrény és a radiátor két szomszédos falon van, tehát a csőbe kell valami könyökelem. A kérdésem az lenne, hogy milyen csövet lenne célszerű használni, illetve van-e olyan megoldás, amit én házilag mindenféle célszerszám nélkül meg tudok oldani? A visszatérőre rákötést szakember végezné, én csak magát a szekrény mögötti részt csinálnám.

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.28 0 0 63183
Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.09.28 0 0 63182

Üdv tanácsot kérnék.

 

Régi garázs , ami már az előző tulaj által le lett burkoltatva feljött. Teljesen felszedtem, letisztítottam, majd újraburkoltattam.

A garázsajtó résznél nem volt megfelelő az alap, nem beton hanem valami salakos anyag ( szar beton). Így gondolom a garázsajtó súlyától, meg  a kocsival ráhajtástól  fel is tört 3 járólap. A kűműves aljaztkiegyenlítőt használt a szintkülönbséghez de az nem kötődött rendesen a kuka alaphoz így elvált.

Ha felszedem a feltört köveket és letisztítom a porló részig , földig vagy nem tudom mi van ott, mi a helyes rétegrend amivel ki tudom javítani? Betonból milyen vastagság kell?

 

Betonjavítot is használhatok hozzá?

drs Creative Commons License 2014.09.28 0 0 63181

Sziasztok!

 

Megbizható szakembert keresek egy gázfütéses lakás fütéskorszerüsitéséhez, aki segitene

- a megfelelő megoldás kiválasztásában (vékonycsöves fal illetve padlófütés)

- a megfelelő kazán kiválasztásában (kondenzációs)

 

 

illetve villanyszerelőt is aki jártas az automatizálásban, led világitás, modern gondolkodásmódu.

 

Kérlek legyetek szivesek ajánlani valakit aki Budapest és környékén tud tevékenykedni.

 

Köszönöm

drs

Régivagyok Creative Commons License 2014.09.28 0 0 63180

Persze, hogy habarcsba rakom, de mivel a vashoz nem köt hozzá a malter ezért volt a dilemma.

Nincs kátránypapírom alá, helyette mehet bitugél?

Előzmény: KalásziM (63173)
dejódió Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63179

Vízálló akrillal.

Előzmény: Törölt nick (63178)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63178

Belül.... legyen egy picit párafékezőbb (de minimum azonos)

a PUR hab felület eltakarása, mint kívül, ennyi a követelmény.

 

 

Úgy szoktam, hogy a síkba vágott PUR habot átkenem festhető akril tömítővel is telibe.

Ez megoldja a PUR hab felület lég és víz zárását ... osztjóvanaz.

 

Aztán megy rá a vakolás + az ablaktok/káva sarokba a takaróléc

A takaróléc belül szintén akrillal van ragasztva+tömítve a tokhoz/vakolathoz.

 

A külső takaró léc viszont a falhoz NINCS tömítve, csak a tokhoz.

Így a pára tud kifelé közlekedni bentről.

Előzmény: kozso1 (63175)
Pocok75 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 63177

Ja én azt csináltam a PUR-al, hogy polisztirol ragasztóval lekentem és úgy vakoltam. Lézerrel meg kiszinteztem az alját és tetejét, úgy vakoltam ki. Senki nem lett volna kapható erre, még a kőművesek is elküldtek, meg mondták, hogy inkább csináljam meg én. Nem gondoltam, hogy igazuk lesz. :)

Előzmény: kozso1 (63175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!