Keresés

Részletes keresés

Kimiki Creative Commons License 2019.11.07 0 0 102506

Köszönöm!

Előzmény: Anyám az (102505)
Anyám az Creative Commons License 2019.11.07 0 1 102505

A képugrás a stabilizátor működéséből ered, természetes jelenség. A G1 és G2 között van különbség a G2 javára- az nálam gyorsabb, pontosabb volt, felépítése masszívabb (és egyben nehezebb). Képminőségben nem vettem észre nagy különbséget- talán a G2 valamivel szebben rajzolt, stabijuk kb egyforma- illetve az újabb talán nem vedli le a gumiját olyan hamar...

Előzmény: Kimiki (102503)
Kimiki Creative Commons License 2019.10.31 0 0 102503

Sziasztok,

Aki használ Tamron 24-70 2.8 obit, ha a stabilizátor be van kapcsolva, esetenként mozdul egy kicsit a nézőkében a kép? Nem tudom edig csinálta-e, most vettem észre, hogy fókuszáláskor egy aprót, de határozottat mozdul, ugrik a kép. Az elkészült kép rendbe van, lehet ez a stabi normális mozgása, vagy hiba? 

A másik, hogy van esetleg valakinek tapasztalata a szóban forgó obi G1-es, és G2-es közti különbségéről? 

Köszönöm!

lp3 Creative Commons License 2019.08.31 0 0 102503

Canon 24-105 IS STM nagyon jól kiszolgálja az 5D Classikot. De az 5D ll-ve lhogyan viselkedik, mit tapasztaltatok?

angyalmano Creative Commons License 2019.05.11 0 0 102502

     Hol jelentkezik difi a 35-1,8  és a 50-1,8 (E )

nemethla Creative Commons License 2019.05.10 0 0 102501

Nagyon jól. Szebb a képe, mint az L-esnek, a nagylátós végén mindenképp.
cserébe nincs vele az L-esekre jellemző blende/kábelhiba. 90-100 között megéri.

 

Előzmény: lp3 (102500)
lp3 Creative Commons License 2019.05.08 0 0 102500

5D Classikon hogyan teljesíthet a  Canon EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM? (50/1,8 STM van jelenleg, de valami olcsóbb tele, vagy zoom kellene)

Az eredeti YleGreg Creative Commons License 2019.05.02 0 0 102499

Sziasztok!

 

Mitakon 25mm f0.95 objektívet tervezek vásárolni, Pana GX7 -es vázra.

http://zyoptics.net/product/mitakon-speedmaster-25mm-f-0-95/

 

A külföldi review -k jókat mondanak róla.

 

A legnegatívabb dolog amit hallottam vele kapcsolatban, hogy a 0.95 az nagyrészt marketing, inkább f1.2 a valós érték, illetve ha peched van és olyat kapsz, akkor f1.4 körüli.

 

Van vele valakinek hazai tapasztalata?

 

Előre is köszönöm.

-Minarik- Creative Commons License 2019.04.30 0 0 102498

16-80

Előzmény: nelopj (102497)
nelopj Creative Commons License 2019.04.28 0 0 102497

Helo

Légyszi adjatok tanácsot, hogy melyiket vegyem meg
Nikon 3200 vázra

AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR
vagy
AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR
Nem profi ,csak hobbi fotózáshoz
Köszi

M62 072 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 102496
Sziasztok! Nikon bajonettes Tamron 70-200 f2.8 SP LD IF objektívvel van valakinek tapasztalata mozgás fotózásában ? Én vonatokat fotózok vele, de sok a fókuszhibàs kép. Ja, és csak ezzel az objektívvel! Más lencsével egyező körülmények és beállítások mellett nincs ilyen gondom.
Kimiki Creative Commons License 2019.03.22 0 0 102495

Keress rá így: sony hdr cx405 lens hood

Előzmény: Kocsis Peter Kevin (102494)
Kocsis Peter Kevin Creative Commons License 2019.03.22 0 0 102494

Üdv nektek!

 

 Remélem jo helyre irok. sony hdr cx405kezikameram van. szabdtéri sportfelvételek készitéséhez keresek napvédő/napellenző objektivet. Ha létezik ilyen hozzá, hol és mennyiért lehet beszerezni illetve  bármilyen mompatibilis alternativát örömmel fogadok. kösssz

faboferi Creative Commons License 2019.03.03 0 0 102493

Szvsz. először mindenképpen próbáld ki a meglévőt TC-vel az itatós fotózáshoz.

Előzmény: Törölt nick (102487)
faboferi Creative Commons License 2019.03.03 0 0 102492

Irányár 60.000.-Ft.

Előzmény: Törölt nick (102491)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.03 0 0 102491

Köszönöm, egyelőre csak érdeklődöm. A 400 f 5.6 nekem nem fog bejönni, mert volt Tamron 150-600-am és nagyon gyenge volt a fényerő. Ha a 400-ast lerekeszelem, akkor ugyan ott vagyok mint a másikkal 600mm-en...

 

Megkérdezhetem, hogy mennyiért válnál meg a konvertertől? :-) 

Előzmény: faboferi (102489)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.03 0 0 102490

Nem adom a 70-200-at...rá van hegesztve a vázra.. :-)  ( Nekem volt f4 IS nélküli meg IS verzió is, most meg ez...el nem adnám)

 

Köszönöm.

Előzmény: boxer-gs (102488)
faboferi Creative Commons License 2019.03.03 0 0 102489

Esetleg egy Canon 5,6/400 L? (Ha már minőség...) Akár még ma átvehető, C. 1,4x II TC is van. Ha érdekel, a publikus mélemre írj légy szíves!

Előzmény: Törölt nick (102487)
boxer-gs Creative Commons License 2019.03.02 0 0 102488

Szerintem mindenképpen megérne egy próbát a konverteres megoldás. Az eredmény pedig eldöntheti a kérdést.

 

Én csak akkor cserélném le a 70-200-at, ha azt másra amúgy nem használnám.

Előzmény: Törölt nick (102487)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.02 0 0 102487

Sziasztok, 

 

Szeretném a véleményeteket kérni. Lesből történő madárfotózásra (itató) keresek objektívet és mivel elég gyorsan kellene, így két megoldást látok:

 

1. Canon EF 300mm f4

 

2. A meglévő EF 70-200 f2.8 IS II-re veszek egy 1,4x konvertert. ( FF vázra kell, tehát ez lesz 280mm ekv.)

 

Nekem elsődleges a kép minősége, kérlek ebből a szempontból vizsgáljuk.

 

Nagyon köszönöm a segítségeteket.

Kutyagumm Creative Commons License 2019.01.20 0 2 102486

köszi, amugy nagyon éles obi.

Előzmény: exhighand (102485)
exhighand Creative Commons License 2019.01.06 0 1 102485

Rövid záridőnél igen. Csak hosszú záridőnél fogod érzékelni.

Előzmény: Kutyagumm (102484)
Kutyagumm Creative Commons License 2018.12.19 0 0 102484

Sziasztok. Az természetes dolog hogy egy 10-18 Is en nem észlelem a különbséget bekapcsolt IS el és kikapcsolt Is el?

 

 

nemethla Creative Commons License 2018.12.14 0 0 102483

Városban cropra 15-85 STM, az tudja a 24-105 ekvi képét adni, és szerethető egy jó érzékenységbíró vázon.

Előzmény: Kimiki (102480)
vzstrial Creative Commons License 2018.12.11 0 0 102482

A nem az igazit úgy érthették, hogy 24x1.6-ról indul az ekvivalens fókusztávod, ami azt jelenti, hogy eléggé szűkös lesz a 24mm-es oldalon beltérben. Kellhet alá egy 10-20, EF-S 10-18.

Előzmény: sargak2018 (102479)
vzstrial Creative Commons License 2018.12.01 0 0 102481

Mik a tapasztalatok a yongnuo 85/1.8 és 100/2 optikáival? Nyilván az AF-ben nem közelítik meg a Canon USM-et, de az AF-et leszámítva, képminőség érdekelne. Érdemes-e akár egy kósza gondolat erejéig foglalkozni vele vagy inkább a 85/1.8 USM vagy 100/2 USM és örök élet? :)

Kimiki Creative Commons License 2018.11.30 0 0 102480

Én is csak egy lelkes amatőr vagyok, amiket írok azok csak a tapasztalataim, de ettől másnak más lehet a megfelelő.

A 24-70 elsősorban valóban FF-re való, de működik Aps-c-n is. Ezt írtam is. A 70-200 az “kell” Aps-c-hez is előbb utóbb. :) De ez nem egy tipikus város fotózáshoz való átfogás, főleg nem Aps-c-n. Én a helyedbe ha hosszabb távon ezzel a vázzal gondolkozol, akkor egy már említett 17-55 2.8-at vennék. Talán a legjobban anánlott obi Aps-c-re. Aztán egy 70-200-at, de ezt s inkább 2.8-ast.

Előzmény: sargak2018 (102478)
sargak2018 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 102479

Most érdeklődtem egy szaküzletben a Canon EF 24-70mm f/4 L IS USM objektív iránt.

Azt mondták mivel inkább Full Frame gépre van kitalálva így lehet nem biztos, hogy a legjobb választás lenne a CAnon 80D re.

Ez igaz????

Nem lesz jobb a kép ha egy nagyobb szenzoros objektívet tesz rá? (bocsánat ha buta kérdés lenne..)

Előzmény: Kimiki (102477)
sargak2018 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 102478

Először is szeretném megköszönni a gyors és segítőkészt választ!

A felsorolt obikat a magam kút fejéből találtam, nem aszerint, hogy a megadott vázhoz esetleg melyik lenne optimális, mert sajnos még laikus vagyok...

 

De ha van egyéb más objektív javaslat szívesen veszem :-)

Előzmény: Kimiki (102477)
Kimiki Creative Commons License 2018.11.29 0 0 102477

80D-ről váltottam FF-re, és meg volt már akkor is egy 24-70 2.8-as, és egy 70-200 2.8-as obim is. Érdekes, de a 24-70 átfogását kimondottan szerettem a 80D-n, de szerintem kell a fényerő. A felsoroltak közül én a 24-70-et választanám, még ha 4-es akkor is. A fix 200-as városba Aps-c-n szerintem nagyon tele. A 70-200 is nálam azóta kopik inkább, mióta FF-et használok. Hozzáteszem, én a felsorolt obikat azért vásároltam mert tudtam, hogy szeretnék előbb utóbb FF-re váltani.  Cropra áltában a 17-55 2.8-at szokták jó alapobiként ajánlani,  bár nekem nem volt, én nem ismerem.

Előzmény: sargak2018 (102476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!