Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63253

1cm vasbeton az 24-25kg/m2 6 cm aljzatbeton 150kg/m2, 12 cm vasbeton az 300kg/m2. Ha a boltiv repedt nem ajánlom a piszkálását. Ha nem a boltiv repedt, akkor jobb a helyzet. Statikus helyszini vizsgálata nélkül nem ajánlott hozzányólni, mert számit a bontás helye, sorrendje is. A statikus utasitásait, előirásait megszegni nem ajánlatos!

Előzmény: Töck Jenő (63252)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63252

A boltiv fölött valamilyen feltöltésnek kell lennie. Erre a feltöltésre kerül valamilyen sóder vagy zúzottkó feltöltés. A feltöltésre kerül a szerelőbeton (amin a vasalást SZERELIK), másik neve aljzatbeton. Az aljzat vagy szerelóbetonra kerül a vasbeton födém. Szerelő(aljzat)beton minimális vastagsága 5-6 cm. A vasbeton födém minimális vastagsága 10-12 cm. Csak a 4-6 cm beton semmit sem ér, mert ha a feltöltés megsüpped bármilyen okból akkor a padló tönkre megy. Azt, hogy a födém megrepedt azt úgy kell érteni, hogy a boltiv repedt? Ha igen az nem jó jel.

Előzmény: tszabi (63246)
mzsombi Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63251

Melyik mai levegő/víz hőszipka tud +7/+35°C konfigon 6-7-es COP-t? Az általad említett Panasonic is 5 alatt van. Ami, hozzáteszem, amúgy egyáltalán nem rossz érték!

Előzmény: Törölt nick (63250)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63250

Ezek csak a FŐ DARABOK ára (inverter, napelem garnitúra, hőszivattyú)

 

Az árak jók... a napelem esetén biztosan.

 

Azonban ehhez napelemnél még jönnek az alábbiak

 

- tartószerkezet a tetőre

- egyenáramú kábelezés+biztosítás+leválasztás anyaga

- váltóáramú kábelezés+biztosítás+leválasztás anyag

- szerelési/telepítési munkadíj

- tervezés/engedélyezés díjai

 

Összesen, egy kis rendszernél ez ~ 400 eFt lesz még.... a "rendszer ár"-on felül.

 

Az átlag egyéni vevő számára most, elfogadható minőségű

(alsóközép-közép kategória) cuccból a naplem kulcsra kész árszint.

 

~3 kWp esetén ~470 eFt/kWp

~5 kWp esetén ~420 eFt/kWp

~10 kWp esetén ~390 eFt/kWp

 

----

 

A hőszivattyú estén szintén jön még egy marék járulékos költség...

 

 

Ránézve az adataira...

http://www.hoszivattyu-hungary.hu/levegos-12-kw-os/

 

Ez egy nem igazán korszerű cucc, lásd: +7/+35 fok esetén a csak 3,8 COP adatot.

Manapság ennek lazán COP=6....7 körül illik lennie.

 

Illetve: ez a típus egyszerűen nem a hazai klímára van tervezve, ennyi.

 

 

Ugyanakkor -7/+35 fok esetén megadott COP=2,63 még elmegy, ha tényleg tudja.

Ekkor 8,1 kW fűtésre képes a gép, tehát erre kell méretzeni... ez alatt meg kitudja mire.

(kéne a részletes adatlap)

 

A COP=2,63 esetén 38,5/2,63=14,6 Ft/kWh a meleg ára nappali áramról.

Ez már nem versenyképes a kondenzációs gázkazánnal Ft/kWh alapon semmiképpen sem...

Még az éjszakai/H/GEO tarifáról sincs komolyan versenyben a 9-10 Ft/kWh árral.

 

 

-----

 

Viszont 10 éves TCO alapon simán leverheti a gázbekötés+kondenzációs kazánt!

Mivel olcsó és nem kell gázbekötés, kémény ....

 

Ugyanígy érdemes TCO alapon összevetni a jobb hatásfokú, de jóval drágább mondjuk PANASONIC-kal is.

Lehet, hogy a pár Ft/kWh árelőny nem hozza össze a drágább cucc felárát ... mire tönkremegy a technika.

 

Javítás... igazából a vezérlő panel kínos kérdés csak.

A többi romló alkatrész az standard... bóti árú.

Előzmény: KömKel (63249)
KömKel Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63249

Ez gyanúsan olcsónak néz ki, ennyiből gyakorlatilag a visszatáplálós napelemes rendszer külön sem jön ki.

 

Nem mindegy a hatásfoka a hőszivattyúnak, valamint a szervizháttere sem.

A Zubadannál az utóbbival van sok gond, egyszerűen nincs háttér és hozzáértő ember.

 

Én biztosan nem venném meg ezt, de ez csak a saját véleményem.

A Panasonic 9 kW-osa 1.8 milla körül van, HMV-vel együtt, emlékeim szerint.

Előzmény: jacquesDave (63245)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63248

Olcsó húsnak híg a leve! A Zubadannak, nincs beltérije gondolom. Régen nem adtak, csak barkács kiegészítőket! Garanciát se tudtak sokan érvényesíteni. Nekem sokan a Panasonicot ajánlották. Több cég csinál rendes hőszivattyút, olyat keress ahol van rendes beltéri!

Előzmény: jacquesDave (63245)
C20NE Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63247

Azt tanácsolom, hogy statikus nélkül egyetlen lépést se tegyél, mert könnyen lehet, hogy a híg betont vödörrel fogod kikanalazni a pincéből a leszakadt födémmel együtt!

Előzmény: tszabi (63246)
tszabi Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63246

Sziasztok !

 

Családi házban aljzatbetonozni szeretnénk kb 4-10 cm vastagan . Alatta pince van, régi boltíves téglafödémmel (ezért írtam a 4 -10 cm-t, nem egyenletes, a felülete, illetve a boltív teteje sincs vizszintben mindenhol).

Mivel a ház már régebben repedések miatt koszorúzva lett, és a téglafödém is megrepedt 1-2 helyen, ezért szeretnék minél könnyebb betonnal csinálni az aljzatot.

Ha jól olvastam a sima betonnak 200kg/nm a sulya.

 

1. Mit tanácsoltok, maradjak a sima aljzatbetonnál, vagy könnyített betonnal próbálkozzunk?

Én utóbbira szavaznék, de nem igazán ismerem a lehetőségeket (és árakat sem).

 

2. Az aljzatbeton egy részében mennek a fűtéscsövek, ott lehet csak 4-5 cm beton lesz rajta. Ez nem probléma?

jacquesDave Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63245

Szia KömKel!

 

 

Köszi a választ, a linkem viszont lemaradt :-) http://www.hoszivattyu-hungary.hu/hoszivattyu-napelem-akcio/

 

Erről hallottál már? Amúgy 140-160 lakóteret szeretnénk max + garázs

Akkor a kisebb is elég :-)

 

Üdv,
Dávid

Előzmény: KömKel (63244)
KömKel Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63244

(gondolom a link lemaradt)

 

Most egy ~240 m2 nettó alapterületű, átépitett/felújitott, bőven hőszigetelt házba szerel a tulaj 12 kW-os hőszivattyút (Panasonic)

Egy új háznál a max hőigényed nem lehet több 3-4 kW/100 m2-nél, szóval a 18 kW-osnak egy 4-500 m2-es épülethez is elégnek kellene lennie.

 

És rohadt nagy különbségek vannak árban a teljesitmény növekedésével. Egy normál méretű házba a 9-12 kW-os bőven elég.

 

Előzmény: jacquesDave (63243)
jacquesDave Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63243

Szia KömKel!

 

Pont ezek miatt a költségek miatt szeretnék levegő-víz hőszivattyút alkalmazni majd az egyszer épülő házamba. (telken nincs gáz, csak az utcában)

Erről a típusról hallottál már? Érdemes ilyen "olcsón" venni? A zubadannak csak a hőszivattyú része 2.5x ennyibe kerül.. Ebben van napelem és inverter is. A 18 Kw-ot nézegettem (lehet elég lesz kisebb is..).

 

Üdv,

Dávid

Előzmény: KömKel (63220)
murray Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63242

jó, de munkavédelmi szemüveget vegyél fel , muanyag oldalt védett félét. tényleg jót akarok a múltkor flexeltem a padlólapot és felcsapott a por és megkerülve a müanyag szemüveget belement a szemembe egy nagy darab csempe. nem volt jó.  az alu sorja is nagyon aljas!

Előzmény: Pocok75 (63237)
pajaci Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63241

Attól függ mennyit szellőztettek. Sokan csak kiveszik a gumitömítés egy részét az ablakból, az ingyen van szemben a légbeejtőkkel.

Előzmény: Catman (63239)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63240

Te is az vaty? :D

Előzmény: Garfield007 (63238)
Catman Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63239

Sziasztok, szigeteletlen panelben műanyag nyílászárók beépítése után mennyire jellemző a penészedés? Érdemes légbeejtőt beépítettni?

Garfield007 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63238

vagyok

Előzmény: Pocok75 (63237)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63237

Szemüveges vok! :D

Előzmény: murray (63236)
murray Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63236

sorjával vigyázz! szemüveg, kesztyű!

Előzmény: Pocok75 (63235)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 63235

Köszi srácok, akkor azzal próbálom majd.

halaloszto Creative Commons License 2014.10.02 0 0 63234

én azzal csináltam. nem macerás. fához való fúró viszi az alut, és van hegye amivel odaböksz és ottmarad.


Vajk

Előzmény: Pocok75 (63233)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 63233

Kérdezed vagy tudod?  :)

Én azzal csinálnám kútfejből, de ha fönt kell valamit összeilleszteni, kicsit macerás lehet.

Előzmény: C20NE (63231)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.02 0 0 63232

Üdv. Automata szellőztetős,hőszigetelt műanyag ablakokról,ha van véleményetek azt köszönettel venném.

Érdemes-e ilyet venni vagy csak + költség? Mikor és milyen helyre kellenek ezek?

Nekem csak bukó-nyíló hőszigek vannak és semmi probi nincs velük.

Előre is köszi.

C20NE Creative Commons License 2014.10.02 0 0 63231

Akkus fúró?

Előzmény: Pocok75 (63230)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 63230

Sziasztok!

 

Alu ereszcsatornát milyen szerszámmal lukasztják a bádogosok a popszegecseknek?

 

 

milyen matracot Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63229

PEI 3-as kopasallosagu jarolapokrol ellentmondasos infokat talaltam: egyes weboldalak szerint eloszobaba es konyhaba nem javasolt, masok szerint teljesen rendben van. (Ertem, hogy ha biztosra akarok menni, akkor inkabb PEI 4-es, esetleg 5-os lapot keressek, de inkabb maradnek a kinezett lap mellett, ha lehet.)

 

Van-e valakinek kozvetlen tapasztalata PEI 3-as lappal eloszobaban es konyhaban? Mennyire latszik meg rajta az ido?

Athos27 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63228

Köszi szépen KömKel!

Előzmény: KömKel (63218)
Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63227

Üdv javított  kerítés lábazatot lekentem vízszigetléssel mapei aquadefensel, gyökerek ellen kell valamivel védeni, vagy fölösleges? Mit ajánlotok?

V.T.ZS Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63226

Sziasztok.

Villany átvezetékezés után szeretném a csöveket eltakarni.
Milyen arányban keverjem a habarcsot?
Van homokom, cementem, mészhidrátom.
Ha lehet csak egyszer szintbe akarom hozni a fallal majd glettelni. Nem szeretnék simítani...

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63225

mitől is marad a mattéria fent a falon?

 

Az erős felcsapástól...  az edzett-erős csukló+kar+ujjak előny :-)

Előzmény: tzscske (63216)
Viktor-1976 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 63224

Most lettem túl a gázóra doboz dolgon, nekem a gáztervben felsoroltak 3-4 féle dobozfajtát. Egyik a Jutec, valami Tisza ...., Perogáz (http://www.perogaz.hu) . Előkerti dobozt vettem amibe belemegy az óra + nyomásszabályozó. Perogáz volt ár értékben a legjobb de így is 46 bruttó volt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!