Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.05 0 0 63282

A repedés veszélyességét a falazás módja befolyásolja. Szakértelem nélkül ne piszkáljuk.

Előzmény: Dunit (63267)
murray Creative Commons License 2014.10.05 0 0 63281

nagyon jók ezek az ábráid. ki is nyomtattam színesben, kösz! 

Előzmény: Törölt nick (63279)
kingoftailor Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63280

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget.

 

Előzmény: Törölt nick (63279)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63279

Felejtsd el az injektálást... szerintem.

 

Nézd körbe a házat, és mérd fel a legalsó lehetséges helyeket/szinteket a falaknál, ahol a fűrész a fugában végig tud menni.

Nem baj, az se, ha nem egy magasságban vannak...

 

A padló vízszigetelése összedolgozható a falba kerülővel.

 

Ahol végképp nincs alkalmas helyen a fuga sor (tulon-túl magas a leendő padló fölött), ott megfontolandó az aláfalazás.

 

-----

 

Helyzettől függően ilyesmik jönnek szóba...

 

  

Előzmény: kingoftailor (63278)
kingoftailor Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63278

A külső falakból van egy 10m-es szakasz, ami b30. Ott gondoltam a fűrészelést, mert az injektálás lukacsosnál nem annyira jó.

A többi meg vegyes falazat. Az alap homokkő, a fal többségében kisméretű tömör tégla.

A vízszigetelés magassága hogyan kell viszonyuljon a drénlemezhez?

Vagy nincs jelentősége (ezért gondoltam a skiccet)?

 

Én úgy olvastam, hogy az injektálás vegyileg zárt pórusokat csinál a falban. Azt miért kellene ismételni 15-20 évente?

Előzmény: KömKel (63277)
KömKel Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63277

A fűrészelés csak akkor működik, ha van folyamatos fugahézag, vagy vályog a fal, ami átvágható. Homokkőnél nem tudom hogy lehetséges-e.

Az injektálást meg ismételni kell 15-20 évente, mert elvileg csak addig tart.

 

Mire kell skicc?

A rétegrend egyértelmű, csak egymásra kell rakni, mint a rétestésztát :)

Előzmény: kingoftailor (63276)
kingoftailor Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63276

Köszi. 

Nekem a 2. megoldás szimpi. A kérdés az, hogy a fal hiányzó vízszigetelését hogyan kellene kialakítani.

Fűrészeléses és injektálós megoldásokra gondoltam.

Tudnál csinálni egy skiccet esetleg?

Előzmény: KömKel (63275)
KömKel Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63275

Van többféle megoldás:

 

1. Rétegrend felülről lefelé:

- burkolat

- aljzatbeton 5-6 cm (padlófűtésnél 7 cm)

- lépésálló hőszigetelés 10-15 cm

- bitumenes lemez vizszig 1 rtg

- szerelőbeton 5 cm

- tömöritett kavicságyazat 10-15 cm

 

2.

- burkolat

- aljzatbeton 5-6 cm (padlófűtésnél 7 cm)

- lépésálló hőszigetelés 10-15 cm

- HAMNAP ISO-DRAIN 8 PLUS, felületfolytonosan ragasztva

- tömöritett kavicságyazat 10-15 cm

 

3. 

- hajópadló

- 5x10, vagy 5x15 pallóváz 60 cm-ként, közötte lépésálló hőszigetelés 10-15 cm

- bitumenes lemez vizszig 1 rtg

- szerelőbeton 5 cm

- tömöritett kavicságyazat 10-15 cm

 

Az 1. a legáltalánosabb, és legjobb.

A 2.-at rettentően utálják a kőművesek, mert a tömöritett kavicságyazatot nagyon szépen le kell húzni, hogy a HAMNAP lemezt le lehessen fektetni. És még igy is mire a gépészek/villanyszerelők lefektetik a csöveiket, rákerül a lépésálló, sokszor itt-ott dimbesdombos lesz. Magyarul szar vele dolgozni, pedig alapvetően jó és olcsó megoldás kiváltani a szerelőbetont és vizszigetlést.

A 3. variációt most csináltuk egy régi háznál, ahol hajópadlót akartak mindenképpen.

Előzmény: kingoftailor (63272)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63274

...mondjuk nekem azon képen több, mint 1 centinek tűnik a különbség.

Előzmény: Gyurco78 (63273)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63273

Egy (1) centi? Az senkinek nem fog feltűnni, ha úgy vágják le a párkányt, hogy a fallal passzoljon. Főleg kívül nem. Itt nálunk 4 ablakhoz 4 különböző szélességű párkány kellett. Egy másik lakásban pedig a belsők szintén trapéz alakúak.

Sőt, most építettem egy előtető-szerűséget, és kiderült, hogy az ereszdeszkázatban 5 méteren 8 centi van...40 éves a ház, eddig senki nem vette észre.

 

 

 

Előzmény: V.T.ZS (63271)
kingoftailor Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63272

Az elfogadható. A baj az, hogy a ház 1950 körül épült. Nulla vízszigetelés. Az alap meg baromi nagy homokkövekből van.

Ja és benne lakunk, tehát nem tarthat hónapokig.

Mindenképpen dupla beton réteg kell?

Előzmény: Törölt nick (63270)
V.T.ZS Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63271

Örülök, hogy írtatok a kérdésemre.

 Igen függőbe és vízszintbe is vannak az ablakok. Ám nem párhuzamosak a fallal. Kívül is belül is ék alaku párkány kéne, hogy párhuzamba legyen a fallal a párkány széle, vagy ék alaku rés az ablaknál lévő illesztésnél.

Nem a fallal van gond.

Ha a kívülről fényképezett ablakot nézzük lehet látni, hogy jobb oldalon függőben van rés a régi ablak helyénél , bal oldalt nincs.

Másik ablakot csak belülről fényképeztem jól megnézve látszik, hogy bal oldalon keskenyebb a párkány helye (persze élesebb kép se ártana)

https://picasaweb.google.com/108451889274015621828/2014Oktober3?authkey=Gv1sRgCLPNm6TJuYfFNA

Előzmény: V.T.ZS (63254)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63270

hogy a gatyám se menjen rá)?

 

Így nem lehet...  egy korszerű, új padló rétegrend, sajna 10 eFt/m2 körül alakulgat.

Előzmény: kingoftailor (63269)
kingoftailor Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63269

Kíváncsiságból megfúrtam a parkettát a házunkban, hogy kiderítsem, hogy alá van-e betonozva.

Elég könnyen lement a vídiás fúró.

Nekem úgy tűnik, hogy a parketta kátrányba van beragasztva, azt viszont nem tudom, hogy alatta mi van. Talán cementes homok vagy mi?

 

Hogyan kellene rendesen megcsinálni (hogy a gatyám se menjen rá)?

 

 

C200UF Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63268

Szemmel láthatóan ott sem, de ha már választani kell akkor kintre kellene illeszteni, nem?

Előzmény: joevagyok68 (63266)
Dunit Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63267

 A boltívekről , boltozatokról .

 Vannak un. félkőríves boltívek, boltozatok és un. feszítettek. A félkőrívesnél a  boltozat sugara a fele a falnyilásnak. A feszítettnél a sugár lényegesen nagyobb mint a nyilás, az emelkedés ezeknél minimális.  pl. az uny poroszsüveges boltozatnál annyira kicsi az emelkedés /nagy a sugár /, hogy vastagabb vakolattal gyakorlatilag síkba lehet hozni a mennyezetet.

 A boltívnél, boltozatnál ( félkörnél és feszítettnél is  ) a téglákat lehet gyűrűsen és fésűsen/ kötésbe / falazni.

   A félköríves boltozatot építés után felülről terhelni kell, pl. feltöltéssel, a feszített boltozatnál pedig az oldalnyomások felvételét kell megoldani.

 Korábban tárgyalt pince boltozata lehet félkör, de lehet feszített is. Én inkább az elsőt saccolom. repedés ,hát az lehet veszélyes, de lehet akár jelentéktelen is. Azt látni kéne. nem a hossza a mélysége a lényeges, hanem az iránya.

 Egy boltozatot akár át is vághatunk, de nem mindegy milyen irányban.

 Az egyik irányban semmi baj, a másikban pedig bedőlhet.

 

Ja és még sok féle más boltozat is létezik.

joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63266

Es ha belul parhuzamos ? :-) 

Előzmény: C200UF (63265)
C200UF Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63265

Szerintem az a baja, hogy nem párhuzamos a falsíkkal. Ezért sír a párkányos: trapéz alakú lenne a párkány.

Előzmény: joevagyok68 (63261)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63264

Biztos az, ha alá van állványozva.

Előzmény: Töck Jenő (63263)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63263

Ha a boltiv repedt akkor féloldalas terheléssel nagyon kell vigyázni. (bontás és épités közben, bár az is igaz, hogy a boltiv nem szereti az egyenlőtlen terhelést)

Előzmény: Törölt nick (63262)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63262

.... magamnak,

 

- thermobetonnal feltölteném padlószint-padlóburkolatvastagsága-4cm) szintig

http://www.thermomaster.hu/THERMOBETON-hoszigetelo-konnyubeton-adalekanyag

 

- (gipsz) esztrich

http://www.baumit.hu/upload/rt/baumit_onterulo_esztrich.pdf

 

Könnyű, höszigetelő... bármivel burkolható.

Előzmény: tszabi (63257)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63261

No de melyik 'iranyban' ?

Mihez kepest ?

Mert ilyen vizmertek 'allasban' es elhelyezessel nem annyira mutatnak semmit a kepek !  Szerintem..:-) 

Előzmény: V.T.ZS (63254)
murray Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63260

mondjuk megnéztem ezt amugy hogy gondolták? ki kellett volna bontani a B30as téglából alul még  egy sort és szépen felfalazni ytonggal vagy bármivel egyenesre és egy kis éket berakni és úgy vízbe rakni most fognak falazni vakolni vagy mi? 

alul mi van, mi az a rés, hol a purhab? ezért fizettél? 

Előzmény: murray (63259)
murray Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63259

vízmértékkel megnézted, vízben van az ablak? lehet hogy ferde a házfal nálam sincs az egész haciendán két egyenes vonal. 

Előzmény: V.T.ZS (63254)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63258

Először is én nem tudom, hogy mennyire megbizható, mert saját magamat szoktam megbizni. Másodszor a Mérnöki Kamara honlapján vannak statikusok bőven. Harmadszor olyat kell választani aki 30-40 km-nél közelebb lakik és van gyakorlata régi épületek felújitásában. Alapvetően a statikusok megbizható társaság, mert egyik sem szeretne börtönbe kerülni. 35-40 éves korában - ha még a pályán van - megbizhatónak tekinthető. Azért jobb olyat választani aki a magyar kamara tagja, mert könnyebben utolérhető.

Előzmény: tszabi (63257)
tszabi Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63257

Köszönöm a válaszokat. A boltíves födémen homok-sóder szerű feltöltés és cementlap volt, ezeket felszedtük. Csak kb 5-10 cm beton menne rá (+ a burkolás)

 

Az interneten elérhető statikai vizsgálattal is foglalkozó cégek mennyire megbízhatóak? pl ez:

http://www.statikustervezes.hu/

 

Szlovákiában van bejegyezve, de nem ez az egyetlen ilyen.

Előzmény: Töck Jenő (63253)
Garfield007 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63256

Elővenném a számlát/szerződést/műszaki ellenőrt és megkérném szépen az ablakost, hogy rakja be rendesen.

Előzmény: V.T.ZS (63254)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63255

Először káromkodnék, utána végiggondolnám, hogy mit is akarok az ablakkal csinálni.

Előzmény: V.T.ZS (63254)
V.T.ZS Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63254
Mit tennétek ha az ablakotokat ferdén építenék be?
Egy centi van kettő ablakomba is. Párkány felmérésnél derült ki.
https://picasaweb.google.com/108451889274015621828/2014Oktober3?authkey=Gv1sRgCLPNm6TJuYfFNA
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.03 0 0 63253

1cm vasbeton az 24-25kg/m2 6 cm aljzatbeton 150kg/m2, 12 cm vasbeton az 300kg/m2. Ha a boltiv repedt nem ajánlom a piszkálását. Ha nem a boltiv repedt, akkor jobb a helyzet. Statikus helyszini vizsgálata nélkül nem ajánlott hozzányólni, mert számit a bontás helye, sorrendje is. A statikus utasitásait, előirásait megszegni nem ajánlatos!

Előzmény: Töck Jenő (63252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!