Keresés

Részletes keresés

milyen matracot Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63313

Koszonom. Nem hagyom. :)

Előzmény: Törölt nick (63311)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63312

az a lap kell, amin egy-egy szakaszban le van irva egy kivitelezo adatai, aki dolgozik az ugyon. nekem elfogadtak helyette a szerzodest amit a kivitelezovel kotottem.

 

nyilatkozat szinten a kivitelezovel alairt papir, amin a munkateruletet atadod neki, majd amin a keszet visszaadja. az utobbi tulkepp a teljesitesigazolas.


Vajk

Előzmény: digium (63310)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63311

Belso oldalon a javaslatok alapjan igy folytatodna:

- 15 cm deltarock pallok kozott (szamit a pallok iranya?)

  a szarufákra  keresztbe ...

- parazaro folia

- lecvaz 

- gipszkarton

 

A kivitelezo szerint nem kell a parazaro folia,

kell az! ne hagyd magad...

 

viszont perforalna a pozdorjalemezt.

Nem árt, sőt hasznos ...

növeli a párabiztonságot, az esetleg nem teljesen OK pára záró fólia esetén

Előzmény: milyen matracot (63309)
digium Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63310

Nekem is hasznàlatbavételis kérdéseim lennének. Régebbi papíros épnapló, nem lakáscélú (tároló) épület.

Ezeket kellene beadnom:

Használatbavétel tudomásulvételi eljáráshoz

benyújtandó dokumentumok

Papír alapú építési napló esetén:

-Kérelem OK

-Illeték (bélyegen vagy átutalva) OK

-Építési napló összesítő lapja --> Ilyen nincs az enyémben... Mi ez?

-Felelős műszaki vezetői nyilatkozat OK

-Átadás-átvételi nyilatkozat --> Ilyenem sincs... Ebben minek kell lennie?

-Statisztikai adatlap OK

-Kéményseprői átvételi nyilatkozat. --> Nincs kémény és a terven sem, így gondolom nem kell.

Előzmény: KömKel (63301)
milyen matracot Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63309

Bepitett tetoter szigeteleset megvastagitanam. Kerdeztem es kaptam is valaszokat ra, hogy milyen retegrendet kellene kialakitani, hogy a paraval ne legyen gond. (Ezuton is koszonom az akkori valaszokat!) Sajnos a kivitelezes mostanra csuszott, es felmerult egy kerdes.

 

A retegrend kivulrol

 

- cserep

- csereplec

- 3 cm legres

- 3 mm-es, kulso oldalan alukasirozott hablemez 10 cm atfedessel

- legres, ami a hablemez belogasa utan marad az kb. 3 cm

- 10 cm kozetgyapot a szarufak kozott (a szarufak 17x5 cm-esek)

- 1 cm pozdorjaemez

 

Belso oldalon a javaslatok alapjan igy folytatodna:

- 15 cm deltarock pallok kozott (szamit a pallok iranya?)

- parazaro folia

- lecvaz

- gipszkarton

 

A kivitelezo szerint nem kell a parazaro folia, viszont perforalna a pozdorjalemezt. Ez paratechnikailag rendben van? Ha igen, akkor milyen elonye/hatranya van a fenti retegrendhez kepest?

 

Elore is koszonom a valaszokat.

Csokis Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63308

Ott van az nagyban is:

 

Előzmény: j4ck (63307)
j4ck Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63307

na ez remekül sikerült, csak tudnám miért ilyen picike...bocs, sajna törölni nem lehet...

Előzmény: j4ck (63306)
j4ck Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63306

Előzmény: j4ck (63305)
j4ck Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63305

Sziasztok!

 

Lenne egy dilemma, amiben számítok a véleményeitekre.

 

Adott egy alaprajz. A ház egy része fsz+emelet, másik része (nappali) viszont csak egy szintes lenne nagyobb belmagassággal.

A kérdés, hogy statikailag/anyagilag milyen megoldások jöhetnek szóba, ha pincét is szeretnénk.

Sacc/kb. mennyibe kerülne, ha:

1) teljesen alá van pincézve 140 m2

2) csak az emeletes rész (104 m2) van alápincézve

3) csak a nappali és terasz van alápincézve (65 m2, lépcső, bejárat kívülről)

4) részlegesen ~60 m2 van alápincézve nagyrészt a nappali alatt

 

Csak szerkezetkész állapotban, átlagos vízszigeteléssel, mondjuk másfél méterrel talajszint alatt, 220-as belmagassággal.

 

A lépcsőzetes alapozás miatt gondolom nem minden esetben van értelme a részleges alápincézésnek, de jó lenne tudni, hogy konkrétan milyen eltérés lenne a bekerülési költségek esetében.

 

Nagyon köszönöm előre is!

 

waryou_84 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63304

Köszi!

Előzmény: KömKel (63301)
topikolos Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63303

Ja, persze...

Előzmény: Törölt nick (63302)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63302

Üdv,

 

Beltéri ajtót cseréltünk panel lakásunkban, sikerült egy jó céget találni. A panel lakások esetében nem szabvány ajtók vannak, hanem eléggé furcsa méretek voltak ,de meg tudták oldani:) Jah és tolóajtóban is tudtak segíteni, nagyon jó árban. Az oldalukat ajánlom, ha valaki felújít, mert laminált parkettákat is forgalmaznak. Mi ilyen ajtókat vettünk: http://interajto.hu/premium0_belteri_ajtok . Rugalmasak és minőségi termékeik vannak, még az olcsóbb kategóriában is:)

KömKel Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63301

Ha a terven szerepelt kéményként, akkor igen, kell az átadási papir.

Előzmény: waryou_84 (63300)
waryou_84 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63300

Sziasztok!

 

Új építésű házunkban van 2 vegyes tüzeléses kémény, amelyekbe egyelőre nem lesz semmi sem belekötve. Használatbavételihez át kell ezeket vetetnem a kéményseprókkel?

 

Köszi!

joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63299

"A fa nem a vizes föld mellett/határán tocsog,""

Nem..hanem "abban" ami oda esik/folyik !

Lehet látott, de nekem laikusként sokkal logikusabb/szimpatikusabb - volt mert úgy csináltam-, hogy szelemen annyira a szélén van, hogy a külső burkolat  - fentről lefelé- "rálóg" a betonra ! (így is van/lehet alá rakni bitumenes lemezt)

Ha oda is ver az eső, pont levezeti azt..

Eresztúlnyúlás meg amúgy is lesz...nem ?

 

Amúgy az ácsnak mi köze az alaphoz ??  :-)

Előzmény: sygma (63297)
sygma Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63298

> A vasalt lemez alap egy OSB/deszka vagy hasonló oldalú épületnek ...minek?

 

A jófajta debreceni f*sóhomokon nem árt. ;)

 

> - beton tuskók a váz oszlopoknak

> - padlónak pedig: döngölt sóder + térkő vagy 6-7 cm aljzat beton

 

Átgondolom..

 

-Sygma

Előzmény: Törölt nick (63293)
sygma Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63297

> ""30-40 cm oldalirányú túlnyúlással"

> miért is kell ?

 

A fa nem a vizes föld mellett/határán tocsog, hanem lehet alá tenni szélesebb bitumenes lemezt.

Az ácsom mondta, talán már látott ilyen épületet. :)

 

-Sygma

Előzmény: joevagyok68 (63291)
biowizard Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63296

Kissé csalódott háztulajdonosként keresek tetőtéri ablakbeépítéshez illetve gipszkartonozáshoz értő, megbízható mesterembert, aki Diósd környékén tudna dolgozni október végén. Két tetőtéri ablakot és egy tetőkibúvót kellene beépíteni, ezen kívül a beépítéshez kapcsolódó gipszkartonozás mellett egy válaszfalat kell megépíteni. Kóklerek és ígérgetők kerüljenek, pont elég volt az az egy, aki most mondta vissza a már megbeszélt munkát. 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63295

Na vájár...

- a fal maga a hideg azaz hideget sugároz magából? 

- vagy csak a szoba nem fűthető ki eléggé?

 

Nem mindegy... és valahogy kétlem, hogy maga a 38-as, jó vastag YTONG fal lenne annyira hideg felületű.

Előzmény: odonbattya (63294)
odonbattya Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63294

Tegyük fel hogy a szigetelést kívülről nincs "kedvünk" folytatni (értsd: pénz :) )

Akkor a belső szigetelést el lehet felejteni, marad a nagyobb radiátor vagy a hőszigetelő tapéta, vagy mindkettő.

Melyiket javaslod?

Előzmény: Törölt nick (63292)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63293

A vasalt lemez alap egy OSB/deszka vagy hasonló oldalú épületnek ...minek?

 

- beton tuskók a váz oszlopoknak

- padlónak pedig: döngölt sóder + térkő vagy 6-7 cm aljzat beton

 

Szerintem....

Előzmény: sygma (63290)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63292

Hát a YTONG-ot naggggyon nem hőszigetelném belülről, nem éppen fagytűrő anyag.

Folytasd a gallért kívülről...

 

----

 

Mondjuk a 38-as YTONG fal valahol U=0,35 körül van, annak már >> nem kéne nagyon hidegnek lennie... nem értem.

Előzmény: odonbattya (63289)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63291

Ez

""30-40 cm oldalirányú túlnyúlással"

miért is kell ?

Így béfolyik "alá" a víz !  :-)

 

 

Előzmény: sygma (63290)
sygma Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63290

Fa melléképületnek milyen alapot érdemes készíteni? 2,5x4 méter alapterületű, 2/2,7 méter magas, 3cm falvastagságú épületről lenne szó.

20 cm vastag C16 lemezalap hálóvasalással, 30-40 cm oldalirányú túlnyúlással megfelelő?

 

-Sygma

odonbattya Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63289

38-as Ytong, a 2 külső falán gallérszigetelés.

Előzmény: Törölt nick (63288)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63288

Miből van az a két hideg fal...?

Előzmény: odonbattya (63284)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63287

nem mindig. delvideken siman csak fektetik egymasra.


Vajk

Előzmény: Dunit (63286)
Dunit Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63286

 Dehogy nem. Nyújtják majd tekerik !!

Előzmény: plusssuni (63283)
Dunit Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63285

 A belső szigetelést felejtsd el   !

Káros  !

 

 Egy ekkora szobánál a fűtés teljesítmény fokozása a megoldás , rövid távon.  Hosszútávra pedig a külső falak megfelelő hőszigetelése.

Előzmény: odonbattya (63284)
odonbattya Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63284

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy egy szobát utólagosan hogyan lehet melegebbé tenni, esetleg belülről szigetelni? Két fala fűtött, kettő fűtetlen, a fűtetlen falak kívülről kb. 50%-ban gallérszigetelés miatt szigeteltek. Eddig dolgozószoba volt (~7 m2), most gyerekszobává avanzsált, annak viszont hideg.

Ajánlották a fal belső szigetelését, illetve 4mm-es hőszigetelő (?) tapétázást, erről is érdekelne a véleményetek. Opció még a mostani 60x70-es airfel lemezradiátor nagyobbra cserélése ha van értelme.

 

Köszi előre is: Ödön.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!