Keresés

Részletes keresés

Csokis Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63340

Koszi!

Előzmény: KömKel (63339)
KömKel Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63339

Ha nem nagyon szekálják a jónépet mindenféle utcaképi véleményezéssel (pl Gödöllő vagy Budakalász), akkor az beleférhet, mivel a beépitési mutatókat nem változtatja meg (illetve igen, de majdnem lényegtelenül).

Előzmény: Csokis (63338)
Csokis Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63338

Mi van azzal, ha az ember a fedett teraszát "verandásítja", magyarán beüvegezi? (emeleti)

Előzmény: KömKel (63336)
nixon70 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63337

Akkor kell.:-(

Előzmény: KömKel (63336)
KömKel Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63336

Kell, de ha olyan helyen van, akkor meg lehet nélküle is kockáztatni.

Előzmény: nixon70 (63335)
nixon70 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63335

Tudja-e valaki,hogy terasz beépítéséhez kell-e építési engedély?

KömKel Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63334

99%, hogy a nem megfelelő esőviz elvezetés okozta a repedéseket. Ha ez orvosolva van, és a téglafalon nem látni át, nem szokott vele gond lenni az esetek nagy többségében.

De statikussal nézesd meg azért.

 

A költségek:

Amiket irtál felújitást, az kb 100e Ft/m2 (belső átalakitások, fűtés, villany, hőszigetelés, nyilászárók), ezen felül esetleg tető/födém, valamint külső munkák.

A 10 milla eléggé karcsú lesz mindenre.

Előzmény: bobby_30 (63330)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63333

Kőműves? :)

Statikussal kell.

Előzmény: bobby_30 (63332)
bobby_30 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63332

Pontosan erről van szó. Az ingatlant mélyen ár alatt, gyakorlatilag telekáron tudnám megszerezni. A teljes felújításra kb 10 milla lenne a keret. Szigetelés, nyílászárók, tető, fűtéskorszerűsítés, villany, valamint az egyéb belső munkálatokat kéne futnia az összegnek. Az sem lenne hátrány ha maradna egy kicsi a külső munkálatokra is, mint a terasz rendbetétele, térkövezésre, kerítés. ilyesmi. ha 2 millából az alapot rendbe lehet vágni akkor lehet belevágok. Milyen szakival nézessem meg az alapot? Kőműves, statikus? Előre is köszi a segítséget.

Előzmény: Törölt nick (63331)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63331

Alighanem hagyni kell

Kivéve, ha annyira jó helyen van, hogy megéri a nem éppen olcsó alap megerősítés.

 

Vagy alkudd le az árból ezt cirka 2-3 milla Ft-t is ... az amúgy is szükséges 5-6 milla Ft felújítási költségen felül.

Előzmény: bobby_30 (63330)
bobby_30 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63330

Sziasztok!

 

Lehetőségem lenne egy 70-es évekbeli kockaházat megvásárolni, a probléma az hogy a ház megtekintésekor észrevettem hogy a külső fal 1-2 helyen meg van repedve. A repedések kb 20-30 mm szélesek. Nyilvánvaló hogy az alap süllyedt meg bizonyos helyeken. A kérdésem arra irányulna hogy van-e erre valami megoldás ami hosszútávú, vagy hagyni kell a házat a csudába.

szupertitkos Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63329

Sziasztok!

 

A téli időszak közeledtével nekiállnék egy fatüzelésű szauna építésének. A ház építésekor több 3 rétegű ablakot (90x60cm) rosszul vágattak le az ablakosok, így az fent porosodik a padláson. Ezeket gondoltam beépítem. Hogyan? Itt is használhatok pur habot vagy valami más módszer kellene? Bírja a 100+ fokos hőmérsékletet?

Peter atyuska Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63328

Leszedés macerásabb, de írták a spaklis megoldást, illetve az széles vésőfejű gépes megoldást. Nálam nehezebb dolgok volt a mestereknek. Az egyik részen normál betonfal, a másik részen öntött gipsz fal amibe előre gyártva ott volt a régi csempe (eredeti). Az újat szedték le, majd kentek egy tapadó hidat, egy kenhető vízszigetelést, egy tapadó híd, majd jött a csemperagasztó vékonyan telibe, majd a csempe nem mennyezetig, a kimaradt részen glettelve majd festve.

Előzmény: HJanos21 (63314)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63327

Knauf S1 ragasztójával van valakinek tapasztalata? Praktikerbe elég olcsó.

halaloszto Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63326

vazze, milyen öregek vagyunk. én már 14 éve hogy csináltam :-(

Előzmény: digium (63323)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63325

betonfesték ...?

 

Előzmény: V.T.ZS (63324)
V.T.ZS Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63324

Sziasztok.
Oldalsó járólap csíkot le tudom festeni valamivel ami bírja a felmosást,
hogy ne üssön el a vizszintes lapoktól annyira?
Mivel?
Csak az alja van újra rakva, az alsót tolták neki a szélsőnek.
Vagy van valami tapéta ami alkalmas lenne erre a célra?

https://picasaweb.google.com/108451889274015621828/20140814?noredirect=1#6068205945195569106

digium Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63323

Én Kelenföldön csináltam vagy 9 éve. Nem a gyári csempét bontottam, hanem már rendes műgyantás csemperagasztós felületet. Gondolom az alkalmazott ragasztó minősége, valamint az, hogy használtak-e alapozót nagyban befolyásolja a tapadást.

Előzmény: halaloszto (63322)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63322

ezek sem egyformak. en bekasmegyeren csinaltam, baromira nem pattant le. negyzetcentimeterenkent vestem le.

 

Vajk

Előzmény: digium (63320)
digium Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63321

Itt is rendes volt az ügyintéző. Mondta, hogy nézzem meg a honlapot, azokat vigyem + amit tudok töltsek ki, a többiben meg segít. Csak nem akartam totál bénán odaállítani hozzá, vagy valamit nem vinni és e miatt még egyszer menni.

Előzmény: halaloszto (63318)
digium Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63320

A kérdező panel lakást írt, ezért ajánlottam. A házgyári sima betonfelületről könnyebben lepattan a ragasztó. Hangos, de haladósabb.

Előzmény: halaloszto (63319)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63319

a felcentis csemperagasztonak nem igazan sikerult rendesen nekitamasztanom. szembol meg nem mertem tolni, mert a valaszfal kb 6cm vastag volt.

 

Vajk

Előzmény: digium (63317)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63318

nalunk nagyon rendesek voltak, siman meg lehetett kerdezni hogy akkor most ide mi kell, meg mi jo meg mi nem. o is szeretne tul lenni rajta, neki is jo ha nincs tulbonyolitva.

 

Vajk

Előzmény: digium (63316)
digium Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63317

Én az ütvefúrót (inkább fúrókalapács) tudom ajánlani kalapács módban, lehetőleg széles vésőfejjel. Hangosabb mint a spakli, de sokkal hamarabb vagy kész vele...

Előzmény: HJanos21 (63314)
digium Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63316

Köszi

Előzmény: halaloszto (63312)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63315

A falat telibe is lehet glettelni olyan vastagon, hogy elnyelje a ragasztot. Tulkeppen ez mar vakolas, de mukodik.

 

En leszedtem a ragasztot, vegyel jofajta magyar spaklit, aminek kekre van edzve a pengeje es raszegecselt vastagitasokkal megy a fa nyelbe. Az olyan eros mint atom, siman lehet kalapalni a nyelet es levesni vele a cuccot.

 

Vajk

Előzmény: HJanos21 (63314)
HJanos21 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63314

Azt a tippet kaptam ebben a topikban érdeklődjek.

 

Konyhában gondolkodunk, hogy leszednénk a csempét mert az előző tulaj nagyon gyengén rakta fel. Lényegében mintha csak a fuga tartaná fent a lapokat.

 

Panel konyha (kb 2x2,4m), teljes konyhafal padlótól tetőig végig van csempézve, a csemperagasztó gondolom már jobban ragaszkodik a falhoz nehezebb leszedni mint a csempét. A csemperagasztó egyébként befedi a falat, nem csak a csempék közepére lett kenve.

 

Kérdés: lehet-e festett falat csinálni vagy maradjunk újra a csempénél mert bonyolult/nagyon költséges lenne?

 

pl.: Lehet-e a csemperagasztóra valami anyagot felvinni ami már festhető? Megéri-e?
Vagy mindenképpen le kéne szedni a falról a csemperagasztót?

 

 

milyen matracot Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63313

Koszonom. Nem hagyom. :)

Előzmény: Törölt nick (63311)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63312

az a lap kell, amin egy-egy szakaszban le van irva egy kivitelezo adatai, aki dolgozik az ugyon. nekem elfogadtak helyette a szerzodest amit a kivitelezovel kotottem.

 

nyilatkozat szinten a kivitelezovel alairt papir, amin a munkateruletet atadod neki, majd amin a keszet visszaadja. az utobbi tulkepp a teljesitesigazolas.


Vajk

Előzmény: digium (63310)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63311

Belso oldalon a javaslatok alapjan igy folytatodna:

- 15 cm deltarock pallok kozott (szamit a pallok iranya?)

  a szarufákra  keresztbe ...

- parazaro folia

- lecvaz 

- gipszkarton

 

A kivitelezo szerint nem kell a parazaro folia,

kell az! ne hagyd magad...

 

viszont perforalna a pozdorjalemezt.

Nem árt, sőt hasznos ...

növeli a párabiztonságot, az esetleg nem teljesen OK pára záró fólia esetén

Előzmény: milyen matracot (63309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!