és freccsenő, csapódó víz még így is éri a falat/ablakot, valamint ha a szél a szomszéd falára fújja a vizet annak az elvezetéséről is gondoskodni kell.
"Csináld be" gipszkartonnal/profillal....és essen oda a profil ahol majd a radiátor felfogatása lesz ! Esetleg még rakhatsz a profilba fát/tetőlécet is, hogy merevebb legyen.
24 kw-os Westen kazanomat fogom lecserelni egy szinten kemenyes kombi kazanra /turbos nem jon most szoba/. Szeretnem tanacsotokat kerni, hogy milyen tipusut es teljesitmenyut vegyek.
A mostani eleg gyengenek bizonyult, nem tudom, hogy a konstrukcioja miatt vagy a haz nagy meretei okan, de sokat kellett varni, mire melegviz jott a csapbol, es kuszkodott ha egyszerre ment sok csap vagy a futes.
Erdemes-e erosebbet venni 24kw-nal vagy az ujabb kazanok mar jobbak ezen a teren?
Valamint erdekelne a kulonbozo markakkal kapcsolatos tapasztalataitok is. Ariston, Viessmann, Bosch, Vaillant kozul melyik a legjobb vetel? Megeri peldaul a Vaillant valamivel magasabb arat kifizetni
Én ásnék alá annyit, hogy kényelmes legyen a magasság, de mint ha lenne ott valami aknaszerű :D csinálj alacsonyat és keskenyet, max hülyén fog kinézni...
Lehetne a szomszéd fala felé lejtetni, de akkor a szomszéd fala előtt meg kell fogni a vizet és vissza a saját telek felé kellene kivezetni. Ez egészen addig működik amig működik. Ha valami probléma adódik a vizelvezetéssel akkor a szomszéd morcos lesz. Annyi előnye viszont van, hogy a bejárat valamivel magasabb lehet.
hogyhogy milyen? gondolom a szomszéd ablaka a tető felett kell legyen, és nem kellene a vizet a falára vinni. ergo alacsony szögű félnyereg, gerinc a szomszéd ablaka alatt, 2méteren 30 centi lejtés elöl 1.9 feletti emberek óvatosan.
még egy projektem hátramaradt a nyárról egy kerti faház építése, de nem tudom hogy kezdjek hozzá, mert nincs terv egyenlőre, de én már annyit agyalogtam, hogy lenne jó hogy megcsömörlöttem.
a hely adott, az én falam is (barna) az ikerszomszédé szürke.
gondolkoztam sátortetőn, félnyeregtetőn, de ha magam felé lejtetem, akkor a ház tövébe folyik a víz.
a terv az lenne hogy 2x3 méteres lesz, ehhez 6 kengyel be van betonozva.
a szomszéd ablaka 225 cm, magas, az én ablakom 200 cm magas az alja (ahol a párkány van.
a kupit ne nézzétek azt akarom megszüntetni. a 6 piros pötty jelöli a kengyeleket.
Arra mondjuk tényleg nem gondoltam, hogy léteznek 1500 m2 alatti kertek is :D Akkor kérdezd meg az építészt, számolja ki melyik az olcsóbb azon a telken.
30-50 m2 tényleg nem fér bele? Meg ugye az elrendezés, az lenne a legtutibb, ha a konyha, fürdő, kazánház egymás mellett lenne.
Lentebb leírtam, csak kiegészítő fűtés lesz, mivel már van fő fűtés...
(a melléképület közvetlen a főépület mellett van, onnan jön a radiátor de azt kímélni akarom, mivel gáz-fűtés)
Tehát visszatérve a kályhának szükséges friss levegő bevezetésére, az ATG-60 és társain kívül létezik "olcsóbb" de esztétikus megoldás is kihasználva a már meglévő faláttörésemet?
Pl. egy ilyet tennék kívülre (a porcelán helyett)
És egy ilyet pedig belülre, ez pont 17x17cm-es:
Így nem lenne elzárva - azaz fixen nyitva lenne - de valamelyest a külső esővédő lamellák meg a belső rácsos szerkezet miatt már csökkentve lenne a légáramlás egy "picit"...
Kémény adott, kályha egy ismerőstől lesz (jó régi de újra samottozott), a fő fűtés pedig a főépületből érkezik, mint radiátoros...
Ez kiegészítő fűtés lesz, mivel van fahulladékom (folyamatosan), hogy a radiátoros "csak" min. hőn tartsa a melléképületet, a kis kályhával pedig befűtök, mikor ott ténykedek majd...
Akkor kívül-belül csak egy sima rovarrács azt kész? (mert kívül még ok de belül azért valami "szebbet" gondoltam)
Felújítás alatt vagyok a kis melléképületemmel (3mx5,25m és 2,3m belmagasság)
Az ábrán jelöltem, hogy a "fekete" pötty lenne egy kémény becsatlakozási helye, ahova egy kicsi kb. 4-5KW teljesítményű fatüzeléses kályhát teszek majd kiegészítő fűtésnek.
Szemben vele a piros négyzet pedig egy már meglévő faláttörés (szellőző, kerámia ráccsal) aminek kb. 182cm magasságban van az alja és kb. 17x17cm-es:
A kérdésem, hogy mivel tudnám olcsón, akár házilag is megoldani, hogy innen kapja a kályha a friss levegő utánpótlást?
Nem szívesen vágatnék az ablakba szellőző nyílást ha már eleve van nyílás a falban...
Arra gondoltam, hogy kívülre teszek egy lefelé néző, esővédős lamellás szellőző rácsot de belül jó lenne ha nem "süvítene" ha kell ha nem a levegő...
Kell a lakóépület pontos mérete, pince alapozási mélysége, talajviszonyok, stb... szóval majd az épitészeddel tudod kiszámoltatni, hogy mekkora pince a legjobb költségoptimalizációból, egy kigondolt földszint alá.
Vundergraf, Kömkel, köszönöm a valaszokat. A pinceben kamra,gepeszet, hobbi helyisegek lennenek, garazs nem, a melygarazst megutaltam.
A 100 eft/m2 normalisan megcsinalva (szigetelve, burkolva, festve,stb.)?
Akkor marad a teljesen, vagy az emeletes resz alapincezve verzio. A teljesennel akkor 14 milloval lehet kalkulalni, a masiknal pedig 10 millo, plusz kb mennyi jonne ra az alap lepcsoztetese miatt? Mert ha mondjuk a masodik verzio is kerul 12 millioba, akkor mar maradnank a teljesen alapincezesnel. De ha 4 millio a differencia, akkor nem, mert igazsag szerint 60-70 m2 is eleg lenne.
A polikarbonátos oldalon csak kérdések vannak, válaszolni nem válaszolnak ott sokan, úgyhogy inkább itt kérdezem meg:
Szerintetek amit víztiszta egyrétegű polikarbonát néven forgalmaznak, az olyan mint az üveg, hogy teljesen - viszonylag - torzítás mentesen át lehet látni rajta?
Bírja a gyakorlatban az UV-t? Elvben írják, hogy bírja, de mi a gyakorlat?