Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63372

Hány m3 gáz fogy el évente ?

Előzmény: Dr Milton (63365)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63371

miert akarod becsinalni?????????

 

Vajk

Előzmény: V.T.ZS (63367)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63370

és freccsenő, csapódó víz még így is éri a falat/ablakot, valamint ha a szél a szomszéd falára fújja a vizet annak az elvezetéséről is gondoskodni kell.

 

Vajk

Előzmény: Töck Jenő (63363)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63369

ÉS akkor majd a csövekkel is variálsz majd ?

 

"Csináld be" gipszkartonnal/profillal....és essen oda a profil ahol majd a radiátor felfogatása lesz ! Esetleg még rakhatsz a profilba fát/tetőlécet is, hogy merevebb legyen.

Mintha egy előtétfalat csinálnál.

Előzmény: V.T.ZS (63367)
Gerie_ Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63368

Fischernek van egy tiplije, mondjuk ezzel megoldhatod:

http://fischerdubel.hu/thermax-tavolsagtarto-rendszer-fischer.html

Előzmény: V.T.ZS (63367)
V.T.ZS Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63367

Ha "becsinálom" a radiátor helyét a falban pl. nikecellel akkor hogyan fogja meg a csavar a radiátort?
Tehát, hogy ne a falba essen a radiátor.

tankjuferi Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63366

Jó a meg látásod....

Előzmény: Pocok75 (63360)
Dr Milton Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63365

Sziasztok!

 

24 kw-os Westen kazanomat fogom lecserelni egy szinten kemenyes kombi kazanra /turbos nem jon most szoba/. Szeretnem tanacsotokat kerni, hogy milyen tipusut es teljesitmenyut vegyek.

 

A mostani eleg gyengenek bizonyult, nem tudom, hogy a konstrukcioja miatt vagy a haz nagy meretei okan, de sokat kellett varni, mire melegviz jott a csapbol, es kuszkodott ha egyszerre ment sok csap vagy a futes.

 

Erdemes-e erosebbet venni 24kw-nal vagy az ujabb kazanok mar jobbak ezen a teren?

 

Valamint erdekelne a kulonbozo markakkal kapcsolatos tapasztalataitok is. Ariston, Viessmann, Bosch, Vaillant kozul melyik a legjobb vetel? Megeri peldaul a Vaillant valamivel magasabb arat kifizetni

tgwh8 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 63364

Én ásnék alá annyit, hogy kényelmes legyen a magasság, de mint ha lenne ott valami aknaszerű :D csinálj alacsonyat és keskenyet, max hülyén fog kinézni...

Előzmény: Törölt nick (63361)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.13 0 0 63363

Lehetne a szomszéd fala felé lejtetni, de akkor a szomszéd fala előtt meg kell fogni a vizet és vissza a saját telek felé kellene kivezetni. Ez egészen addig működik amig működik. Ha valami probléma adódik a vizelvezetéssel akkor a szomszéd morcos lesz. Annyi előnye viszont van, hogy a bejárat valamivel magasabb lehet.

Előzmény: halaloszto (63362)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.13 0 0 63362

hogyhogy milyen? gondolom a szomszéd ablaka a tető felett kell legyen, és nem kellene a vizet a falára vinni. ergo alacsony szögű félnyereg, gerinc a szomszéd ablaka alatt, 2méteren 30 centi lejtés elöl 1.9 feletti emberek óvatosan.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (63361)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 63361

nem az a baj hogy a tető felett kéne lenni az ablakoknak.

 

a kengyeleket a piros pötty jelöli.

 

a faházat rá tudom építeni a szomszéd falára az nem gáz.

 

csak a tető milyen legyen hogy az ablak alá kerüljön a vége.

 

 

Előzmény: joevagyok68 (63359)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 63360

Pangás van itt, mindenki generálba épített, annyira megy mindenkinek. A hozzáértők meg tele vannak munkával és nem írogatnak ide.

Előzmény: Törölt nick (63358)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 63359

Szerintem mindenki azon agyal, hogy mi is a kerdes ! :-) 

Mi is a kerdes ?

Mondjuk az se negyon tiszta, hogy hol is vannak a kengyelek az ablakokhoz kepest ? Az ablakok hol lennenek ? A teto 'alatt' ? Vagy ?

 

Előzmény: Törölt nick (63358)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 63358

Sikerult teljesen kinyirnom a topicot.

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63357

még egy projektem hátramaradt a nyárról egy kerti faház építése, de nem tudom hogy kezdjek hozzá, mert nincs terv egyenlőre, de én már annyit agyalogtam, hogy lenne jó hogy megcsömörlöttem.

 

a hely adott, az én falam  is (barna) az ikerszomszédé szürke.

 

gondolkoztam sátortetőn, félnyeregtetőn, de ha magam felé lejtetem, akkor a ház tövébe folyik a víz.

 

a terv az lenne hogy 2x3 méteres lesz, ehhez 6 kengyel be van betonozva. 

 

a szomszéd ablaka 225 cm, magas, az én ablakom 200 cm magas az alja (ahol a párkány van.

 

a kupit ne nézzétek azt akarom megszüntetni. a 6 piros pötty jelöli a kengyeleket.

 

 

http://kepfeltoltes.hu/view/141012/20141011_091613_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes.hu/view/141012/20141011_091622_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

és mégegy kérdés. 

 

a kocsibeállóm előtt megsüllyedt az aszfalt, azt mivel lehet javítani, kb 3 cm de zavar hogy bakkan az autó?

 

http://kepfeltoltes.hu/view/141012/20141008_175518_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes.hu/view/141012/20141008_175524_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

j4ck Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63356

Ok, termeszetesen egyeztetve lesz vele, csak szeretek tobb helyrol tajekozodni. Koszonom.

Előzmény: KömKel (63348)
tgwh8 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63355

Arra mondjuk tényleg nem gondoltam, hogy léteznek 1500 m2 alatti kertek is :D Akkor kérdezd meg az építészt, számolja ki melyik az olcsóbb azon a telken.

30-50 m2 tényleg nem fér bele? Meg ugye az elrendezés, az lenne a legtutibb, ha a konyha, fürdő, kazánház egymás mellett lenne.

Előzmény: j4ck (63354)
j4ck Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63354

Arban nem lenne sokkal olcsobb gondolom, es teruletet is vesztenenk a kertbol, es a kenyelmi szempontokbol sem igazan preferalnam.

Előzmény: tgwh8 (63347)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63353

Lentebb leírtam, csak kiegészítő fűtés lesz, mivel már van fő fűtés...

(a melléképület közvetlen a főépület mellett van, onnan jön a radiátor de azt kímélni akarom, mivel gáz-fűtés)

 

Tehát visszatérve a kályhának szükséges friss levegő bevezetésére, az ATG-60 és társain kívül létezik "olcsóbb" de esztétikus megoldás is kihasználva a már meglévő faláttörésemet?

 

Pl. egy ilyet tennék kívülre (a porcelán helyett)

 

 

És egy ilyet pedig belülre, ez pont 17x17cm-es:

Így nem lenne elzárva - azaz fixen nyitva lenne - de valamelyest a külső esővédő lamellák meg a belső rácsos szerkezet miatt már csökkentve lenne a légáramlás egy "picit"...

 

Vagy nem jó?

 

Előzmény: Dunit (63352)
Dunit Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63352

  Helló  !

 

 mit értesz azon hogy kiegészítő fűtés ? Mit egészít ki ?

 melléképület ! Ok. és mennyi a falvastagság ?

 Ha még tényleg az elején vagy akkor klíma plusz a hőszigetelés.

Előzmény: Törölt nick (63349)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63351

Kémény adott, kályha egy ismerőstől lesz (jó régi de újra samottozott), a fő fűtés pedig a főépületből érkezik, mint radiátoros...

Ez kiegészítő fűtés lesz, mivel van fahulladékom (folyamatosan), hogy a radiátoros "csak" min. hőn tartsa a melléképületet, a kis kályhával pedig befűtök, mikor ott ténykedek majd...

 

Akkor kívül-belül csak egy sima rovarrács azt kész? (mert kívül még ok de belül azért valami "szebbet" gondoltam)

Előzmény: Törölt nick (63350)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63350

A kályha  miatt kötelező a NEM elzárható levegő beömlő, tehát >> süvíteni fog be a hideg, mese nincs.

 

----

 

A megoldás:

 

- felejtsd el a kályhát! és a kéményt is... fölösleges luxus költség.

- rakj be egy olcsó-akciós klímát és fűts azzal :-)

 

A meleg ára (Ft/kWh) nem lesz drágább, mintha vásárolt fával fűtenél.

 

----

 

Ha gyakran kell befűteni benne és főleg, ha egymás utáni napokon, akkor... ésszerű a hőszigetelésen is eltűnődni.

 

Előzmény: Törölt nick (63349)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63349

Sziasztok!

 

Felújítás alatt vagyok a kis melléképületemmel (3mx5,25m és 2,3m belmagasság)

 

 

Az ábrán jelöltem, hogy a "fekete" pötty lenne egy kémény becsatlakozási helye, ahova egy kicsi kb. 4-5KW teljesítményű fatüzeléses kályhát teszek majd kiegészítő fűtésnek.

 

Szemben vele a piros négyzet pedig egy már meglévő faláttörés (szellőző, kerámia ráccsal) aminek kb. 182cm magasságban van az alja és kb. 17x17cm-es:

 

 

A kérdésem, hogy mivel tudnám olcsón, akár házilag is megoldani, hogy innen kapja a kályha a friss levegő utánpótlást?

Nem szívesen vágatnék az ablakba szellőző nyílást ha már eleve van nyílás a falban...

 

Arra gondoltam, hogy kívülre teszek egy lefelé néző, esővédős lamellás szellőző rácsot de belül jó lenne ha nem "süvítene" ha kell ha nem a levegő...

 

Mit tudnátok megoldásként, ötletként javasolni?

KömKel Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63348

Ezt nem lehet igy kiszámolni "fillérre" pontosan.

Kell a lakóépület pontos mérete, pince alapozási mélysége, talajviszonyok, stb... szóval majd az épitészeddel tudod kiszámoltatni, hogy mekkora pince a legjobb költségoptimalizációból, egy kigondolt földszint alá.

Előzmény: j4ck (63346)
tgwh8 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63347

És ha építesz a ház mellé egy kazánházat meg egy garázst, az nem olcsóbb?

Előzmény: j4ck (63346)
j4ck Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63346

Vundergraf, Kömkel, köszönöm a valaszokat. A pinceben kamra,gepeszet, hobbi helyisegek lennenek, garazs nem, a melygarazst megutaltam. 

A 100 eft/m2 normalisan megcsinalva (szigetelve, burkolva, festve,stb.)? 

Akkor marad a teljesen, vagy az emeletes resz alapincezve verzio. A teljesennel akkor 14 milloval lehet kalkulalni, a masiknal pedig 10 millo, plusz kb mennyi jonne ra az alap lepcsoztetese miatt? Mert ha mondjuk a masodik verzio is kerul 12 millioba, akkor mar maradnank a teljesen alapincezesnel. De ha 4 millio a differencia, akkor nem, mert igazsag szerint 60-70 m2 is eleg lenne.

Koszonom szepen!

Előzmény: KömKel (63343)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63345

Felújítási kisokos!

 

----------------------------

A gazdaságos felújítás

 

Részletes tájékoztató a költség-optimalizált

energetikai korszerűsítésről magánépíttetők

és intézmény üzemeltetői számára

Energetikai felújítást fontolóknak

 

Belügyminisztérium 2013. december

 

http://www.e-epites.hu/3427

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63344

A polikarbonátos oldalon csak kérdések vannak, válaszolni nem válaszolnak ott sokan, úgyhogy inkább itt kérdezem meg:

 

Szerintetek amit víztiszta egyrétegű polikarbonát néven forgalmaznak, az olyan mint az üveg, hogy teljesen - viszonylag - torzítás mentesen át lehet látni rajta?

 

Bírja a gyakorlatban az UV-t? Elvben írják, hogy bírja, de mi a gyakorlat?

 

Köszi!

KömKel Creative Commons License 2014.10.11 0 0 63343

Az utolsónak totálisan nincs értelme, de még a harmadik is necces.

 

100e/m2 körül jön ki a pinceszint, de födémtől is függ, mert monolitból drágább.

Előzmény: j4ck (63305)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!