Keresés

Részletes keresés

Csokis Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63432

Az ötlet jó, mert a "lukas" oldalt bepolcozva nagyon dizájnos kis tárolója lesz (bár 2 m2 polc már nem is kis), cserébe viszont bakkhatja a bejövő fényt. Bár azt még mindig kiválthatja az üvegtégla mögé tett LED-szalaggal. Akkor az asszony nézheti az egyik oldalról az üvegtéglát, a másikról ott a LED háttérvilágításos polc, és még fény is van.

Előzmény: halaloszto (63431)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63431

elere. valasztasz egy oldalt, ahol sik lesz, a masik oldalon meg lesz egy falfulke, abban a helyisegben nyertel 0.2m2 alapteruletet.


Vajk

Előzmény: murray (63426)
murray Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63430

kösz h ilyen jól kiszámoltad de ha az asszony kitanáta h üvegtégla akkor az..nekem csak a megvalósítás és megvétel apró feladata jutott :D

Előzmény: Törölt nick (63428)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63429

A 30-as falat telibe ...legolcsóbb és legegyszerűbb valami olcsó 30-as téglával kipótolni.

Előzmény: murray (63426)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63428

Akkor az ablakos oldalon YTONG-al felfalaz és kész.

 

A sötét oldalon pedig, matt műanyag lap és mögé körben  (5-6 méter >> 3 eFt, trafó 4 eFt)

LED szalag világítás, mondjuk 20 Watt teljesítménnyel és

lehetőleg 4500 Kelvines fénnyel.... (vagy 5500-6000 Kelvinessel)

 

Egy mechanikus időzítő óra (~ 1500 Ft a bótban) reggel bekapcsolja, este kikapcsolja.

 

Napi 12 óra működési idővel, most éppen 12x0,02x365x38=~3300 Ft az éves áram költség.

 

Szumma: ~10 eFt a mű napsütés.

 

---

 

Ha egy dimmert is beraksz (2-3 eFt) akkor még a fényerő is szabályozható...

 

Mozgás érzékelővel pedig nem kell álladóan világítania.

Előzmény: murray (63425)
digium Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63427

Sima fix ablak (esetleg diffúz fóliával)?

Előzmény: murray (63425)
murray Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63426

és azt a 6 cm-es válaszfaltéglát "élével" állítva vagy fektetve rakjam be? nem fog hűlyén kinézni a 30centiről 6centire vékonyodó fal? vagy hogy?

Előzmény: halaloszto (63417)
murray Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63425

duplán? :-)

nemcsak h pénzem nincs rá de sok fényt kell átengednie mert egy sötét saroknak kéne fényt kapni ezzel a projekttel

Előzmény: Törölt nick (63415)
szupertitkos Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63424

Nekünk 118 m2, pont elég lett az egy palack, egy nap alatt meg is van. A teraszt pár évvel később meg a kis kézi gázmelegítővel csináltam, na az nem lett kész egy nap alatt. :)

Előzmény: SaNyEee1986 (63423)
SaNyEee1986 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63423

Nekem volt 2 db, kb. félig üres (vagy félig tele) palackom. ~120 nm-t olvasztottam vele, nekem éppen elég volt.

Üdv.

Előzmény: DCSNZS (63421)
DCSNZS Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63422

bocs,szerelőbetont:)

DCSNZS Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63421

Sziasztok!

110m2 aljzatbetont akarok levízszigetelni, szerintetek 1 palack elég hozzá?

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63420

... plusz spéci ragasztó/habarcs/tömítés és a váz vasalat >> 25-30 eFt/m2 duplán, a falsíkba rakva.

Előzmény: halaloszto (63418)
HJanos21 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63419

Köszönöm a válaszokat, csempe lejött, fele attól hogy fuga kijött, másik fele elég könnyen, 1-2 volt csak küzdős ami darabokban csak. 

Csemperagasztobol ís jött le, de mar kétszer félnap kopacsolok, nem húzom tovább szomszédok idegeit megprobaltatom ragasztót vakoltatni.

 

 

Előzmény: halaloszto (63315)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63418

ja, legyen 400. es mekkora, 20x20? tehat egy m2 az 10ezer forint? duplan rakva 20ezer. tulkepp ki lehet birni, olcsobb mint a kalyha.


Vajk

Előzmény: Törölt nick (63416)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63417

vegyel 6cm-es valaszfalteglat, vagy 7.5-os ytongot, abbol a nagyjat, es mintanak az uveget.

 

Vajk

Előzmény: murray (63411)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63416

(ja 1200/db)

 

Naaa, az valami extra cucc vagy extrém ár.

Úgy 400-500 Ft/db maga a szokvány üvegtégla.

Előzmény: murray (63411)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63415

Miért ülne mélyen benn?

Rakható az duplán is a falsíkokhoz igazítva :-)

 

Mondjuk nem olcsó az tény.

De nagyon szép tud lenni, ha jól van kitalálva és megépítve.

Érdemes képeket nézni a google-val...

Előzmény: murray (63411)
murray Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63414

nem használjuk szar a kémény. dísz. 

Előzmény: joevagyok68 (63413)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63413

Aznemlehet !

Hotagulas meg dilatacio meg stb.

Előzmény: murray (63412)
murray Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63412

ráül bizony! rajta van a fal a cserépkányhán! most zsaluzzak alá előbb?? 

Előzmény: joevagyok68 (63408)
murray Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63411

hát reméljük..mondjuk a lógó téglák alá kb másfél óra alatt aláfalaznék erre az asszony talált vmi "divatlapot" és tessék..:-(  f. kivan. 

tuti nem telibe raknám (ja 1200/db) hanem valami "mintát" raknék de sztem  akkor is ronda a 30as téglák között mélyen benne ül az üvegtégla..nemtom

Előzmény: halaloszto (63407)
tgwh8 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63410

Köszi, akkor majd megpróbálom ha eljő az idő :D és ha pl. az ablakot jó erősen odaragasztották? Fa ablakok. Mennyi az esélye, hogy sérül az ablak(keret/tok)?

Előzmény: Törölt nick (63390)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63409

Ki lehet azt rakni ... megvan a módja.

Előzmény: murray (63406)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63408

Miert...jelenleg a 'lik' teteje 'raül' a cserepkalyha tetejere ??

Ugye nem ? Van ott res !

Akkor lehet, hogy lehet...

Előzmény: murray (63406)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63407

a kalyha sem visel most terhet (erossen remeljuk egyutt), ugyhogy az uj fal sem fog. 

arakat neztel mar?

Előzmény: murray (63406)
murray Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63406

sziasztok egy komyha/szoba elválasztó falban (30as fal) van egy cserépkályha amit ki szeretnék venni és felfalazni a lukat. asszony kitalálta hogy üvegtéglát akar..kb 60-70 cm van a plafonig szerintem nem lehet üvegtéglával kirakni egy 200*100cm-es  lukat . 

egyáltalán alkalmas az üvegtégla bármilyen teherviselésre? 

hamvasat Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63405

Halaloszto!

 

Soudal van, de használtam már Fishert is. Meg lehet pontosan csinálni a raszterkiosztást, sőt muszáj is, mert együtt kell fussanak a sorok pillérenként. Szóval meg lehet csinálni előre a dübelezést. De van tartalék csövem is.

Előzmény: halaloszto (63398)
hamvasat Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63404

Oszlop alapméret elkúrás:

 

Hát ja... Igazából statikailag igényelte a ház a 24x24-es belső vasbeton magot, zsalukőből meg nincs olyan méret ami kellett volna. Igazából az elegáns az lett volna, ha ebből a téglából lenne falazva a pillér és úgy kiöntve betonnal, de ez a hajó már elment...

Előzmény: Törölt nick (63395)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63403

hmm. az lehet!

Előzmény: C20NE (63402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!