Az ötlet jó, mert a "lukas" oldalt bepolcozva nagyon dizájnos kis tárolója lesz (bár 2 m2 polc már nem is kis), cserébe viszont bakkhatja a bejövő fényt. Bár azt még mindig kiválthatja az üvegtégla mögé tett LED-szalaggal. Akkor az asszony nézheti az egyik oldalról az üvegtéglát, a másikról ott a LED háttérvilágításos polc, és még fény is van.
Nekünk 118 m2, pont elég lett az egy palack, egy nap alatt meg is van. A teraszt pár évvel később meg a kis kézi gázmelegítővel csináltam, na az nem lett kész egy nap alatt. :)
Köszi, akkor majd megpróbálom ha eljő az idő :D és ha pl. az ablakot jó erősen odaragasztották? Fa ablakok. Mennyi az esélye, hogy sérül az ablak(keret/tok)?
sziasztok egy komyha/szoba elválasztó falban (30as fal) van egy cserépkályha amit ki szeretnék venni és felfalazni a lukat. asszony kitalálta hogy üvegtéglát akar..kb 60-70 cm van a plafonig szerintem nem lehet üvegtéglával kirakni egy 200*100cm-es lukat .
egyáltalán alkalmas az üvegtégla bármilyen teherviselésre?
Soudal van, de használtam már Fishert is. Meg lehet pontosan csinálni a raszterkiosztást, sőt muszáj is, mert együtt kell fussanak a sorok pillérenként. Szóval meg lehet csinálni előre a dübelezést. De van tartalék csövem is.
Hát ja... Igazából statikailag igényelte a ház a 24x24-es belső vasbeton magot, zsalukőből meg nincs olyan méret ami kellett volna. Igazából az elegáns az lett volna, ha ebből a téglából lenne falazva a pillér és úgy kiöntve betonnal, de ez a hajó már elment...