Keresés

Részletes keresés

Lacivill Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63462

Szerintem már nincs olyan szárítógép ami miatt falat kéne kiütni.

Előzmény: Törölt nick (63461)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63461

szárítógép ügyben kinek mi a tapasztalata?

 

kondis vagy sima? jobban megéri lyukat utnöm a ház falába mint kondist venni?

a kettőnek a hatásfoka egyforma? se vasalni nem akar a feleségem se teregetni.

 

joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63460

No ezert volt furcsa - pont - toled egy ilyen 'hiradas' ! :-) 

Előzmény: Törölt nick (63458)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63459

Bizony... a járulékos költség +17 eFt/m2 körül adódik és látszana a nyoma az ablak körül

Az új redőny beépítése se két fillér lett volna :-(

 

A redőnytok belső fedlapja kapott 8...4 cm XPS habot.

(a 8 cm-ből ívesen lett kivágva a redőny guriga helye, ahol kellett)

 

Saccra 1500-1800 Ft/m2 gázcsökkenést hoz ez a fajta ablak felújítás.

És cirka 15-17 év a nullázódása, a mostani árakkal, kulcsrakészen.

Előzmény: pajaci (63456)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63458

A hőszigetelés fölösleges luxusnak minősült... :-(

Előzmény: joevagyok68 (63457)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63457

Ok...

Ez igy-most 'szep' !

De a fal van vagy 30-as, hoszigeteletlen + hohid a redonytok + a beton parkany.

Igy a szepseg melle jar a magas futesszamla.

 

Amugy meg belul valszeg festettek ! :-) 

Előzmény: pajaci (63456)
pajaci Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63456

Akkor kívül belül sérül a vakolat, színezés, sok járulékos költsége lenne, plussz nagy kosz és sok idő.

Előzmény: joevagyok68 (63455)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63455

Ez most mi is ?

Rego tokba/keretbe rakott uj fa/muanyag ablak korbeszegve  ??

 

Legalabb kerult annyiba mint ha egy 'uj' ablak lett volna 'normalisan' beepitve ? :-) 

Előzmény: Törölt nick (63454)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63454

Régi gerébtokos ablak felújítása a tok falból való kibontása nélkül.

 

    

Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63453

Egy (fél)gömbölyű változó méretű  felület ilyen szempontból bizonytalan.

Előzmény: Régivagyok (63450)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63452

Az is jó, mert az éléről lecsöpög. Csak ne legyen hézag a fedkő és a lemez között.

Előzmény: Régivagyok (63451)
Régivagyok Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63451

Bádog lemezzel el vagyok látva, abból tudnék hajlítani egy 2x2 derékszöget, és azt felragasztani?

Előzmény: Töck Jenő (63449)
Régivagyok Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63450

A "Szilikon" csík, természetesen nem egy ablak szigeteléshez használatos szalag lenne, hanem a tubusból kinyomható betonhoz jól kötő bitumenes ragasztó, hézagkitöltő stb.

 

Csak akkor cseppen le a víz, ha hegye van ?

Előzmény: Töck Jenő (63449)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63449

Megbizhatóan csak akkor, ha éles a sarka. Létezik a szögvashoz hasonló műanyag szalag, szőnyegpadlónál szokták használni a padló és a fal találkozásánál, ez jobb. De igazából egy kb. 2X2 cm-es falác is megteszi festve, ragasztva. Ha tönkre ment lehet újat tenni, de az nem holnap lesz. Betonból nagyon macerás, zsaluzni kell alulról, oldalról, vasalni sem árt és jóval szélesebb kell, hogy legyen mint a meglévő.

Előzmény: Régivagyok (63448)
Régivagyok Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63448

Üdv. tanácsot szeretnék kérni szakértőktől.

 

Van egy adott fal ami ázik.

 

Rajta egy beton sapka ami kb, 4-5cm-t lóg ki.

 

Vizor nincs a betonban alul!

 

Ha a képen pirossal jelölt szilikon csíkot ragasztok, az működhet úgy, hogy róla  lecsöpögjön a víz, és ne másszon el rajta keresztül a falra?

 

Vagy betonozzak még rá valamit?

 

 

kingoftailor Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63447

Azon gondolkoztam, hogy szárító vakolattal és Aereco EMM 916 Higroszabályozású szellőzővel meg tudnám-e oldani a normál klímát a házban.

Az egyik kritikus oldalra raktunk már szárító vakolatot, de nem lett tökéletes valószínűleg a mi hibánkból, mert csak a vizes vakolat részt cseréltük ki a szárító vakolatra és a fugákat se kapargattuk ki.

A vizesedés úgy néz ki, hogy a fal alján olyan 20-50 centi magasságig több falszakasznál (közfalakon is) 39%-ot mutat a nedvesség mérő és felette olyan 15-22%-ot.

Arra gondoltam, hogy a hibás részeknél 1 méter magasságig levert vakolat helyére felraknánk szárítót (fugákat is jó mélyen kikaparva) úgy, hogy az egész falon a vakolat vastagságot 1 centivel megnövelnénk.

Jelenleg polifarbe platinum festékkel van kifestve a ház. Lehet, hogy ezen is változtatni kellene?

A szellőzőkből az utcafrontra tudnék rakni a beépített redőnytok ajtajára.

 

Egyelőre azt csináltam, hogy a nappaliban és a nagyszobában is levettem egy-egy ajtót a redőnytokról és próbálunk minél többet szellőztetni.

Ma délelőtt is végig nyitva volt 3 ablak bukóra. Le is ment a nappaliban a 70% páratartalom 60%-ra. Persze, ha becsukom...

 

Mit szólsz hozzá?

Előzmény: KömKel (63444)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63446

1m2 kemenyfabol kezzel ellensegemnek sem ajanlanam.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (63440)
sygma Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63445

> A vasalt lemez alap egy OSB/deszka vagy hasonló oldalú épületnek ...minek?

 

Gerenda.

 

> - beton tuskók a váz oszlopoknak

 

Nincs váz oszlop, "önhordó".

 

> -padlónak pedig: döngölt sóder + térkő vagy 6-7 cm aljzat beton

 

Találtam kb. 90db 40x40x6 cm-es bontott járdalapot. Sóderágyra rakva jó lehet? Beteszem talajszintig, kívülre szebb járdalapot (2cm 0-4 sóder + 40x40x4 cm lap) rakok rá, belülre húzok egy réteg (5-6 cm) betont rá vagy oda is megy a járdalap.

 

-Sygma

Előzmény: Törölt nick (63293)
KömKel Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63444

Vizes helyiség és konyha alatt illene.

Előzmény: DCSNZS (63439)
pajaci Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63443

Bérelj kézi szalagcsiszolót, azzal nagyon szép lesz. Vagy ha nem számít hogy nem lesz tökéletesen síma, akkor flexre fíbertárcsa.

Előzmény: hantorish (63438)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63442

... de felbeton, azért kell... a kefnikre.

Előzmény: Törölt nick (63441)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63441

Nem.

 

 

Előzmény: DCSNZS (63439)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63440

Ennyi még kézzel is megy, durva (mondjuk 25-ös) papírral.

Max 1-2 óra...

 

Egy barkács kisgép is elég hozzá.

Előzmény: hantorish (63438)
DCSNZS Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63439

Sziasztok!

 

a pince fölötti kefnis részt ugye nem kell vízszigetelnem?

hantorish Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63438

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni parketta szintezés kapcsán. 

 

 

Régi, de jó állapotú faparkettára szeretnénk laminált parkettát rakni, viszont egy helyen le kellene csiszolni legalább 0,6-0,7 cm-t a faparkettából egy jó nm-s felületen, hogy az egész szintben legyen. Felszedni nem szeretnénk ezen a sávon, mert most az egész egyben van, ha felszednénk, akkor pedig fellazulna. 

 

Milyen módszerrel lehetne lecsiszolni, vagy levágni ennyit a parkettából? Sima parkettacsiszoló géppel le lehetne ennyit szedni belőle?

 

Előre is köszönöm a tippeket. 

halaloszto Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63437

en is ezt találtam fel, csak én glettvason tartottam az anyagot.

 

Vajk

Előzmény: hamvasat (63436)
hamvasat Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63436

A kőművesem nem szereti a pisztolyt, az a trükkje, hogy a kőműveskanalat rajta az anyaggal odafekteti a fugázandó hézag alsó peremére és a fugázó vassal kotorja be és húzza el egyből az anyagot. Gyorsan halad vele.

Előzmény: sygma (63435)
sygma Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63435

>> A zárt tartályos alumínium kinyomópisztoly alkalmas-e mischung (cementhabarcs) fugaanyag

>> téglaburkolat közé való bejuttatására?

 

> Nyögvenyelősen. Épp most fugáztak nálam a srácok dísztégla fugázó habarccsal, és nagyon el kellett

> találni a vízmennyiséget, hogy ne tapadjon be. Legközelebb fugázó zacskóval csinálják.

 

Van egy trükkje, ma jöttünk rá: a fugázó habarcsot bekeverés előtt át kell rostálni (pl. egy szúnyoghálón)..

Nem vicc, körömnyi összeállt darabok lehetnek benne, amelyek eltömítik a pisztoly csőrét.

Így viszont álomszépen és gyorsan lehet vele dolgozni.

 

-Sygma

Előzmény: sygma (62707)
murray Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63434

értem. jónak tűnik.

Előzmény: halaloszto (63431)
topikolos Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63433

Mondsz üvegtéglára egy 50e-s árat+ munkadíj...

Előzmény: murray (63430)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!