Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.21 0 0 63493

Ha térköveket raksz majd le, ilyen gondod nem lesz. Ha mégis megsülyedne valahol, könnyen tudod javítani.

Előzmény: szasa6 (63492)
szasa6 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 63492

köszi! :)

 

Lehet az új járda lesz a megoldás, ha már jövőre szigetelés... legalább le tudjuk a járda szintje alá vinni a lábazati szigetelést kicsit, már ha kell... (padlószinttől a járdáig megvan a 60cm, valahol azt olvastam annyira ajánlott minimum levinni)

Előzmény: Törölt nick (63490)
pajaci Creative Commons License 2014.10.21 0 0 63491

Sziloplaszt.

Előzmény: szasa6 (63489)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.21 0 0 63490

1. semmit (nincs az isteni cucc, amitől nem reped el újra, hamrosan)

 

2. új járdát, helyes alapozással építve

Előzmény: szasa6 (63489)
szasa6 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 63489

Sziasztok!

 

A ház melletti járdán van 1-2 repedés a kicsit megsüllyedt járda részek miatt, gondoltam valamivel kiönteném a réseket (nem nagyok 1-2 mm, de az eső beszivároghat rajuk). Mit javasoltok használni, amit az átlag user is könnyen felhasznál?

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.21 0 0 63488

Olvasmánynak...

 

http://www.austrotherm.hu/upload/austrotimes/austrotimes_2007_tel.pdf

Az Elválik, hogy leválik-e című cikk a 6. oldalon.

 

A mély alapozó nem egyenlő a tapadóhíddal.

 

Előzmény: erga45 (63483)
pajaci Creative Commons License 2014.10.21 0 0 63487

Ahogy már írták, a purhab és a ragasztóhab teljesen más. Ragasztóhabbal rakjál fel a homlokzati hőszigetelést is, azt se nyomja el a faltól.

Előzmény: ozntia (63482)
topikolos Creative Commons License 2014.10.21 0 0 63486

A felsoroltak nem dagadós (csak minimálisan) fajták. Ha kifújod, vársz vele pár percet, aztán rakod  a helyére, beállítod és jó lesz. Ha félsz a minimális dagadástól, akkor előtte állítsd be alá rakott távtartókkal, aztán amikor ragasztod, súlyozd le.

A tytánnak is van normál flakonos változata, nem csak pisztolyos.

Előzmény: ozntia (63482)
murray Creative Commons License 2014.10.21 0 0 63485

én szépen beraknám csemperagasztóba. a muanyag sarok élvédőt is úgy fogja mint állat.

Előzmény: ozntia (63480)
murray Creative Commons License 2014.10.21 0 0 63484

úgy jó. :-)

Előzmény: kingoftailor (63477)
erga45 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 63483

Sziasztok!

Hőszigetelt lábazat, a hőszigetelő lap lehálózva, leglettelve. Milyen alapozót lenne célszerű felhordani erre a csemperagasztó és a burkolás előtt? Az alapozó helyettesíthető egyébként tapadóhíddal?

Köszi!

ozntia Creative Commons License 2014.10.21 0 0 63482

Kösz a választ.

 

Valahol láttam, hogy purhabot használtak, de én nem mertem volna, mert attól félnék, hogy megemeli a műanyag párkányt.

Használtam már purhabot és tudom, hogy nagyon tud dagadni.

 

Előzmény: digium (63481)
digium Creative Commons License 2014.10.21 0 0 63481

PUR ragasztóhabot. Amennyiben van pisztolyod akkor például Tytan Styro 753, ha nincs Soudal Soudabond easy.

A téglád portalanítsd és vízzel permetezd be.

Előzmény: ozntia (63480)
ozntia Creative Commons License 2014.10.21 0 0 63480

Sziasztok,

 

Műanyag ablakpárkányt szeretnék ragasztani beltérben. Milyen ragasztót (mi a neve) vegyek ami a műanyaghoz és a téglához is jól ragad?

 

tgwh8 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63479

És a legrosszabb, hogy ha van egy jó ötleted, akkor dobhatod egyből a kukába :D

Adm Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63478

Nem érted, ilyenkor mindegy, rossz a vízmérték és kész :)

Előzmény: kingoftailor (63477)
kingoftailor Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63477

Na és a vízmérték szerint?

Előzmény: murray (63476)
murray Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63476

ez nekem is megvolt. :-)  még éppen cserélem az ablakot mikor beállítom ötször megkérdem "nem ferde" ? nem.  bevakolom, szerinte ferde..

Előzmény: pajaci (63474)
murray Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63475

Hú, nem semmi. :-) 

nálam asszony részéről  egy a kritérium, ezt hallgatom 13 éve: "Buda" 

ennyi.  pesten ennyiből rég újépítésűben  laknék. 

Előzmény: Törölt nick (63472)
pajaci Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63474

Az asszonykáknak festés után szokott eszükbe jutni, hogy milyen csúnya ez az ablak, cseréljük le.....

Előzmény: joevagyok68 (63457)
tgwh8 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63473

Addig örülj amíg pénz van rá! :D mert úgy nem nagy művészet. No de próbálj meg pár millióból alkotni valamit, na az már kihívás! :D

Mi is lassan költözünk, másodszorra, az albérlet nem az igazi. De a házat eladni tuti nem fogjuk :D 

Előzmény: Törölt nick (63472)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63472

36 éves vagyok, 12 éve élünk eggyütt, 4 szer költöztünk nagyobb házba, és a multkor mondta nekem, hogy most már van elképzelése milyen lenne számunka az ideális otthon, ugyhogy ő szívesen megtervezné, és építkezhetnénk. áprilisban volt 2 éve hogy költöztünk (két utcányit), és még kész sem vagyok a jelenlegi házzal :-(

 

 

Előzmény: Törölt nick (63471)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63471

:-(((

mindig van rosszabb:-)

Előzmény: murray (63470)
murray Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63470

"se vasalni nem akar a feleségem se teregetni. 

 

:-)

azt hittem a párom üvegtégláinál már nincs rosszabb.. :-)

 

Előzmény: Törölt nick (63461)
epitkezes1 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63469

ok köszi. szerencsére még nem ment össze semmi..viszont olyat nem is teszek bele, amit nem lehet. a plusz melegnek meg amúgy örülök :)

Előzmény: balsa02 (63468)
balsa02 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63468

A ruháknak nem mindegy, hogy milyen hőmérsékletű levegővel szárítod őket, össze tudnak menni. A kondis szegény, a hőcserélőből jövő, a szoba levegőjével hűtött, tehát annál melegebb, 100% páratartalmú levegővel indítja a körfolyamatot, ezzel szemben a kivezetéses 21 fokos 50% páratartalmú levegővel. Ezt tetézi, hogy még fel is fűti a szoba levegőjét, ha azt nem szellőzteted.

Előzmény: epitkezes1 (63467)
epitkezes1 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63467

ez miért probléma egyébként? főleg télen szokás szárítani, ekkor meg direkt jól jön a plusz "ingyen" meleg, nem? 

Előzmény: balsa02 (63466)
balsa02 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63466

jobban megéri lyukat utnöm a ház falába mint kondist venni?

 

Igen, mert alacsonyabb hőfokkal dolgozik. Talán a zanussi még árul ilyet. Ha kondis lesz, ne zárd be egy kis szobába vagy szellőztess közben. Hőszipkással elvileg nincs ilyen gond, gyakorlatilag nem próbáltam.

Előzmény: Törölt nick (63461)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63465

 Ertem kosz

Előzmény: epitkezes1 (63463)
epitkezes1 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63464

mármint vasalni kell utána, persze

Előzmény: epitkezes1 (63463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!