Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63552

"a középső lapokat mindkét oldalon megkenni"

 

A mázas felére is tennél egy kis ragasztót???

Előzmény: Pocok75 (63548)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63551

Mélyalapozó megvolt, fel is van jelölve a padló, még a széleken se kell vágni sehol, csak az egyik sarokba. Pont kijön szinte mm-re minden oldal.

Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63550

Rólam van szó, nem a szakiról! :) Én burkolnék. Szakik szerintem, csak ha le akarnak húzni akkor akarnák ezt aljazat-kiegyenlítőzni. Festőknél találkoztam sokkal akik nem tudtak, vagy akartak rendesen glettelni. De burkoló egyik se szarozta a padlót, az más kérdés, hogy a referencia miatt nem volt megfelelő. Vagy a burkolás árát sokaltam. De most inkább időhiány miatt kénytelen vagyok magam rakni néhány helyen. A nagy fürdőt viszont nem merném bevállalni.

Előzmény: KömKel (63549)
KömKel Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63549

Bakker, csemperagasztóval még a centis aljzatkülönbségeket is ki lehet egyenliteni rendesen...

 

Nekem a nappaliban volt egy teknő középen, és volt ahol 5-6 mm-el több ragasztót kellett kennem. Mélyalapozó, lapot telibe kenni, padlót fogas glettvassal megkenni, és kész.

Padlófűtésem van, gyönyörűen "működik" az igy leburkolt felület.

 

Tükörsima teljesen kiegyenlitett aljzatra még a hülye is tud burkolni. Nehogymár greslapnál 3-4 mm-ekre a burkoló még aljzatkiegyenliteni akarjon. (Komolyan néha kurva öregnek érzem magam, hogy a mostani szakik problémamegoldása nulla.)

Előzmény: Pocok75 (63548)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63548

3mm-es hibát elvisz a csemperagasztó, vagy aljazatkiegyenlítő kell? A közepe a padlónak a szélektől ennyivel van lejjebb. Gondolom a 10-es fogas glettvas alatt 3mm lehet az ágy, ha rajta van a burkolat. Esetleg a középső lapokat mindkét oldalon megkenni? Valószínűleg burkolóknak nem okozna gondot! :)

Úgy tűnik mindenhol ilyen a beton, ahogy polírozták az excenteres géppel a szélekre kitolta az anyagot onnan meg nagyjából behúzogatták. Aki voltak burkolók mindegyik azt mondta szép a felület nem kell aljazatkiegyenlítő. Viszont lécet egyik se rakott a felületre.

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63547

Nem kell védeni, simán kibírja.

Majd tavasszal kicsit megcsiszolod a hálózás+gletteléskor.

 

----

 

A ~1,5 mm-től nagyobb (azaz már jól látható) réseket töltsd ki PUR habbal és csiszold nagyjából síkba.

Előzmény: mekkme (63545)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63546

PáraÁTeresztőt

Előzmény: kardos ricsi (63543)
mekkme Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63545

A felragasztott, de még nem glettelt grafitos eps lapokat hogyan lehet télen megvédeni az időjárás viszontagságaitól? Most sajnos úgy zék ki, hogy konstans 5 fok alattiak lesznek az éjszakák...

Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63544

Kipakolás, kapargatás, mélyalapozás megvolt. 3 repedés van az esztichben, hajszál vékonyak és nem futnak végig. Eddig csak 1-et láttam, de a mélyalapozás kidobta. Nem fogok varrogatni. Szerintem azért repedt el, mert az étkező felé a dilatációs vonal nagyon vékony lett és összeér a másikkal. Azt hiszem nem megy arra padlófűtés cső, majd próbálom kapargatni. Holnap burkolok! :)

kardos ricsi Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63543

Érdeklődnék milyen tetőfóliát vegyek

Sima tetőfólia vagy páraáteresztő

Tetőtérbe nem lesz semmi,csak keresztbe hosszába fák amik a tetőt tartják:)

Köszönet

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63542

2000. március-augusztus között készült az első, az ország 99,7%-t lefedő felmérés.

Mégpedig +- 63 cm-es pontossággal.

 

A következő 2005. június-szeptemberben.

 

Azóta 2007-től kezdve minden évben az ország 25...37%-át lefedő felmérés folyik.

Tehát 5, 2 és újabban 3 éves ciklusban volt/van állapot rögzítés.

 

----

 

Plusz: 2000/2001 óta a Google is mutatja bárkinek a változásokat :-)

Néhol csak 2008-tól ...

 

Így a Google Earth-ben magad is megnézheted az időgéppel a saját helyed.

(vissza nyilas óra ikon)

Előzmény: Afrikaans8 (63539)
KömKel Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63541

Kell egy nyilatkozat két szomszédtól, hogy 10 éven túli az épitkezés, az elég.

Ha valeki feljelent, akkor viszont bizonyitani kell, és előkerülhetnek a műholdfelvételek... és mivel büntetőjogi felelősség tudatában kell nyilatkozni, eléggé rá lehet kefélni.

 

A műholdképeket már 30 évvel ezelőtt is csinálták, csak akkor légifotózással, nem műhóddal. 

 

Meg kell nézni a jelenlegi térképmásolatot. Ha az engedély nélkül épült épület rajta van, akkor már réginek minősül. Önmagában ez, (ha rajta szerepel a térképmásolaton) általában bizonyitja, hogy 10 éven túli.

Előzmény: Afrikaans8 (63539)
Afrikaans8 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63540

A hivatalokban nagy felbontású műholdképeket kapnak évente, ami 30 cm-es pontossággal "dolgozik".

Egymás fölé teszik a tavalyival (vagy a földhivatalival), és azonnal látszódik, ha eltérés van.

 

Mióta tartják számon műholdképeken az építkezéseket? Mármint elsősorban idehaza, Budapesten és környékén.

Előzmény: KömKel (59718)
Afrikaans8 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63539

Sziasztok!

Engedély nélküli építkezésnél a 10 éves elévülési időt honnan számítják, miből állapítják meg? Ha az építés ideje nem határozható meg, a használatbavételtől?

pajaci Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63538

Na meg azt se felejtsük el, ha szekrénysor van egyik oldalt, akkor egyből változik a leányzó fekvése.

Előzmény: Töck Jenő (63537)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63537

Jogos, de előfordulhat, hogy két nem egész sor lesz körben. Ez drágább és több munka. Egyébként ahány helyszin annyi eset. 

Előzmény: Törölt nick (63536)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63536

Magam részéről ha burkolatot tervezek akkor a közepéhez illesztem a lap közepét és ehhez osztom a többit.

 

Ez az alap eset... de, ha ezzel túl keskeny szélső sorok jönnek ki, akkor muszáj a fugát középre húzni.

túl keskeny= ~0,4X lapméret alatti (szerintem)

 

 

Előzmény: Töck Jenő (63533)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63535

Itt se lesz középen fuga. Csak a vezetővonalat viszem a fuga széléhez.

Előzmény: Töck Jenő (63534)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63534

Szerintem a bal alsó a legjobb, a jobb alsó az ronda, terány munka.

Előzmény: Töck Jenő (63533)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63533

Az aszimmetrikus az szerintem is ronda. Nekünk azt tanitották, hogy a szimmetria-tengelyt se túlzottan szép megjelölni (pont középre oszlopot, fugát stb. tenni). Magam részéről ha burkolatot tervezek akkor a közepéhez illesztem a lap közepét és ehhez osztom a többit.

Előzmény: Törölt nick (63531)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63532

Igen, így mértem ki és a többi helyiségben is így gondoltam. Legfelső jelölés van jelenleg. Illetve, ha a képet nézem az aljánál tejesen nyitott ott van az étkező, ott nem szeretném centizni, mert a dilatációs vonal tuti nem egyenes. 2cm-es vágással számolok ott eleve. Nem tudom, mennyire pontosa jön majd ki az utolsó padlólap.

Előzmény: Törölt nick (63531)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63531

Nincs rondább a keskeny és/vagy  aszimetrikus fal menti soroknál... szerintem.

 

Ezért a helyiség kimért (és derékszögű) közép vonalaitól kétfelé terjeszkedve kezdd el rakni.

A közép vonal vagy lapközépre essen vagy a fugára (ez a sorszámtól függ) úgy,

hogy a szélső sorokba fél lapnál nagyobb lapok kerüljenek ...

 

Előzmény: Pocok75 (63529)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63530

A Zalakerámia 4-es fugát javasol padlófűtésre. 3-as keresztem van.  Neked is köszönöm a tanácsokat! :)

Előzmény: pajaci (63528)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63529

Köszi, vágod csípőből a szabványt! :D Akkor válogatok. A rosszabbakat kirakom szélre. Egyébként pont méret két szélen, ott vágni se kell nagyon. Dilatációs hézag is marad. Csak az étkező és a másik végét kell majd karcintani. Ha nagyon megy, akkor a WC és a kifürdőt is burkolom, a nagynak nem merek nekiállni, mert ott nagyok a lapok és az patentt kell legyen! :)

Előzmény: Törölt nick (63526)
pajaci Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63528

Rakd 4-es fúgával, és vegyél keresztet hozzá 3-ast meg 5-öst is, azzal tudod korrigálni az eltéréseket. Ahol méreteltérés van a sarkoknál, ott a kereszt egyik sarkát teszed csak be a lapok közé függőlegesen.

Előzmény: Pocok75 (63527)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63527

Igen csináltam, falra is raktam. Ha nem megy, akkor visszaszedem. Meg szeretném próbálni, ha nagyon nem megy laminált padlót rakok ezt meg elrakom a garázsba. :) A kis csempéktől jobban félek, 10*10 és nem egyenes a széle. Egyébként padlófűtés van, vettem murexin s1 ragasztót 4mm fugatáv lesz. Van lézeres segítség is. A padlóban 2 mm- hibánál nincs több.

Előzmény: pajaci (63525)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63526

Az EUROSZABVÁNY (EN 98) szerint 0,6 % az azonos kaliberen belül a mérettűrés.

 

Tehát a 33x33cm-es lapnál max 1,98 mm eltérés megengedett a kaliberen belül.

Vagyis az 1 mm az még egész jó :-)

 

Az egy felületre vásárolt teljes mennyiség legyen azonos kaliberű.

A 30x30-as lapokat legalább 3 mm, a 40x40-eseket legalább 4 mm fugahézaggal fektesd.

Előzmény: Pocok75 (63521)
pajaci Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63525

Csináltál már ilyet, vagy ez lesz az első?

Előzmény: Pocok75 (63524)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63524

Igen, én szeretném. :) A tök sima padlóra is 2500/nm áron rakják le. A fürdőszobát nem én csinálom. A másik gond, hogy aki jó decemberbe érne rá és szeretném összerakni a konyhát. Időm van, mert most nincs semmi munkám.

 

Üdv.

Előzmény: pajaci (63523)
pajaci Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63523

A burkolónak ez nem okoz problémát. Vagy te akarod lerakni?

 

Előzmény: Pocok75 (63521)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!