Keresés

Részletes keresés

loksi-67 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 3100

analog fanoknak, elsö probalkozasok rollei ir 400-al

 

https://www.flickr.com/photos/148553807@N08/albums/72157668934015537

 

van meg par jol sikerült es idövel felteszem majd öket szep sorjaban

 

 

WatchFun Creative Commons License 2018.07.30 0 0 3099

Fájó szívvel bár, de eladó egy infravörös fényképezésre átalakított Canon EOS 40D (gysz:1010510136). Az átalakítást Ruzsa János végezte, teljes megelégedésemre, az átalakításhoz általa adott műbizonylatot is adok. A hotmirror helyére sima üveg került, tehát az optikai távolság nem változott, hagyományos gépként használva megmaradt az AF, Az objektív elejére szűrőt helyezve (pl. Rocolax UV-IR cut) hagyományos gépként is használható. Infravörösben fotózni élőképpel, manuális fókusszal lehet, ehhez adok egy, a kijelzőre mágnesesen rögzíthető nézőkét, UV-IR cut szűrővel természetesen átnézeti keresőn át, hagyományos gépként, autofókusszal lehet fotózni. Jár hozzá 2db utángyártott akkumulátor, töltő, gyári nyakpánt és CF kártya is. 

Az expószámot kérésre kiolvasom, de biztosan 100e felett jár, illetve szintén kérésre küldök vele készült képeket is. A váz ára, figyelembe véve az átalakítás költségét, 80.000 Ft. 

 

A vázat egy Sigma 28-70 f2.8 DG EX obival használtam, gysz:2033413, ez is eladó, ára 70.000 Ft. Az objektív lencséi karcmentesek, gombamentesek, gyári első sapka, utángyártott hátsó sapka és gyári napellenző jár hozzá. Tudni kell, hogy nagyobb látószögnél az objektív elejére csavart UV-IR cut szűrő a fizika miatt színez, ezért ha valaki látható tartományban, nagylátóval akar ezzel a géppel fotózni, az nem fog menni! IIlyen esetben gélszűrőt kell az objektív mögé tenni. Infravörösben természetesen semmi akadálya a nagylátónak.

 

Aki együtt veszi meg, további 10.000 Ft-ért kap hozzá egy 67mm Rocolax UV-IR cut szűrőt, egy 67mm FOTGA 530nm-750nm között állítható IR szűrőt, egy 67mm FOTGA 900nm IR szűrőt szűrőtartó tokban, valamint egy Hama fotóstáskát a holmihoz, kb. 20.000 Ft értékben.

 

Átvétel kizárólag személyesen, alapos kipróbálás után, Budapest-Cegléd vonalon.  Fotót érdeklődés esetén e-mailban küldök.

Eladás oka: egy éve elő se vettem, az ilyen jellegű képekre a tevékenységi körömben az igény megszűnt.

 

Érdeklődni: p126fun(kukac)frímélponthu, vagy 0670 299399nyolc.

pater68 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 3098

Ritkán használok PS-t.

Előzmény: Dreamy (3097)
Dreamy Creative Commons License 2018.06.21 0 0 3097

Szuper. Valamelyik könyvben benne volt, hogy az IR képekből PS segítségével hogyan lehet ilyen fekete-fehért képeket készíteni. De nem találom a könyvet.

Légy szíves írd le néhány pontban (menüszerűen). Köszi!

Előzmény: pater68 (3096)
pater68 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 3096

720nm.

 

pater68 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 3095

Ez így van.

Előzmény: Dreamy (3094)
Dreamy Creative Commons License 2018.06.21 0 0 3094

A Hoya-nál azt írják, hogy a szűrőjük 720 nm és afelett engedi át a fénysugarakat. Tehát a 850 nm-es kisebb terjedelemben enged át, mint a 720 nm-es. Mivel az infravörös spektrum 750 nm-nél kezdődik, ezért a 720 nm-es több infravörös sugarat enged át.

http://www.hoyafilter.com/hoya/products/specialeffectsfilters/r72infrared/

Előzmény: havasesoesett (3052)
Dreamy Creative Commons License 2018.06.21 0 0 3093

Látom, nem nagyon mocorog ez a fórum, de időközben megfejtettem.

Csak abból a képből lehet készíteni jó IR fotót, melyben jelen van a kék csatorna is. Ha hiányzik, akkor a PS nem tudja színeket helyretenni. Pl. ebből hiányzik, így a csatornák felcserlése után szinte csak kék szín van a képben, így az auto tone-ra nem tud mit csinálni. Kézzel se tudok semmit bűvészkedni a szintekkel, mert egyszerűen nincs piros szín.

A másik képben már van elég kék, felcserélés után a szintezés megfelelően működik.

Az más kérdés, hogy miért nincs egy-másik képben elég kék szín? Gondolom ez alul van exponálva.

Előzmény: Dreamy (3090)
Dreamy Creative Commons License 2018.06.19 0 0 3092

Képeket nagyon nehezen kezeli ez a fórum. Ez harmadik böngésző, amivel valahogy fel tudtam őket tölteni.

Előzmény: Dreamy (3091)
Dreamy Creative Commons License 2018.06.19 0 1 3091

Előzmény: Dreamy (3090)
Dreamy Creative Commons License 2018.06.19 0 0 3090

Előzmény: Dreamy (3089)
Dreamy Creative Commons License 2018.06.19 0 0 3089

Sziasztok!

Van egy-két problémám az infravörös fényképezéssel.

Az egyik, hogy a Sony alpha 900-as nem érzékeli jól a fényértéket, és többszörösen alulexponál. Tehát exponál egy fekete képet, mégha az átnézet le is van sötétítve, tehát fény csak az IR szűrőn keresztül jöhet.

A Sony alpha 65-ös már jól exponál. Azonban alig tudok átalakítani fotót, mert a csatornák felcserélése és bármilyen auto tone, stb. csak kék képet eredményez - mint ahogy egyébként a csatornák felcserélésétől el is várnám (hiszen ha a pirosat a kékkel felcserélem, akkor pirosból kék fotó lesz). Több információm nincs arról, hogy mit kellene még tenni...

A következő képet például tökéletesen át lehetett "konvertálni":

 

De ezt már nem:

 

Mi lehet ennek az oka?

kjanesz22 Creative Commons License 2018.05.21 0 0 3088

Lemaradt... 15.000Ft (+posta)

kjanesz22 Creative Commons License 2018.05.21 0 0 3087

Üdv! Eladó!

 

Hoya Infrared R72 szűrő, 67mm

 

Karcmentes, dobozban. Posta megoldható a vevő terhére. Személyesen szarvason(békés megye)

 

Köszönöm.

Dr. Rádio Creative Commons License 2017.11.08 0 0 3086

Kapható itthon Magyarországon olyan fólia, ami megszűri a látható tartományt, és csak a 750 nanométer felettit engedi át?

pater68 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 3085

Tiszteletem, szervusztok!

 

Van esetleg véleményetek erről (és hasonló) szűrőről:

Variálható IR filter
http://www.ebay.com/itm/77mm-Adjustable-Infrared-IR-Pass-X-Ray-Filter-530nm-to-750nm-590nm-680nm-720nm-/272453384654?hash=item3f6f7cb9ce:g:joMAAOSwHnFV1xxn

havasesoesett Creative Commons License 2017.09.18 0 0 3084

Úgy működik, hogy csinálok egy tájképet (igazi szinekkel)

Aztán eszembe jut, milyen lenne ez a kép teljes spektrumban (ezüstös lombúvá váló fenyőkkel) és egy megfelelő helyen hozzáérintem a géphez a mágnest (infra + látható fény)

Hmmm... és mi lenne, ha leszedném a látható fényt? A gép elé teszek egy szűrőt.

Ezután hozzáérintem a géphez a mágnest és már ismét egy hétköznapi fényképezőgépem van.

 

Előzmény: 88Teo88 (3082)
WatchFun Creative Commons License 2017.09.13 0 0 3083

Üdv! Nem tudom, miért nem tudsz írni az adatlapomról. Sebaj, a  címem p126fun(kukuc)freemail(pont)hu .

Jól érted, ha sávos a fényforrás, akkor egy teljes spektrumú géppel ugyanaz lesz az eredmény, mint egy teljse spektrumú fényforrással sávos szűrőkkel. Ám ha pl. nappali fényben vagy kénytelen fotózni - jellemzően szabadban nappal - akkor hiába a sávos fényforrás, mert minden hullámhossz jelen van. Ha el tudsz sötétíteni a fotózás idejére - és gondolom a festménynél ez megoldható - akkor lehet sávos a fényforrás és nem kell szűrő, hisz nem lesz más hullámhosszú fény jelen, csak amit a sávos fényforrás kibocsát. Megjegyzem azonban, hogy 950nm-re az emberi szem nem érzékeny, kb. itt dolgoznak az infravörös távirányítók, tehát elég macerás sávos fényforrással ilyen magas hullámhosszú fényt fotózni, ha a fotózandó tárgyat látni is kell. Ha nem kell, akkor a fényképezőgép ad élőképet, azon követhető a munka.

Ami Neked kell, az a teljes spektrumú fényképezőgép mellett ez:) Csak ne volna olyan drága, már lenne nekem is. Na, ez való arra amit Te keresel...

Előzmény: 88Teo88 (3081)
88Teo88 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 3082

jól hangzik, és hogy működne pontosan ez a mágnes dolog? mekkora mágnes kell hova kell tartani, ezzel tényleg kitudnám váltani azt amit akarok? tehát kellene:  gép + előtétlencse + lerendelni a szűrőt + mágnessel átbillenteni infráfa ? 

 

néztem ebayen egyébként hasonló átalakított gépeket még pl:

http://www.ebay.com/itm/Full-Spectrum-Sony-A5000-20-1mp-UV-Visible-IR-Infrared-Converted-Camera-/272807706936?hash=item3f849b4138:g:Qw0AAOSw4YJZYgpc

 

vagy

 

http://www.ebay.com/itm/Panasonic-Lumix-SZ7-14-1-MP-IR-infrared-converted-digital-camera-Kolari-Vision/302102833548?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D46086%26meid%3D6572f9abf186479588e0e5fe5db01270%26pid%3D100005%26rk%3D6%26rkt%3D6%26mehot%3Dpp%26sd%3D112243278926&_trksid=p2047675.c100005.m1851

 

vagy

 

http://www.ebay.com/itm/Panasonic-G1-FULL-SPECTRUM-INFRA-RED-Converted-Camera-/112537348169?hash=item1a33bfa849:g:Y~sAAOSweQBZnUS6

 

ezekre az van írva hogy full spektrum, de az mennyi a valóságban? illetve gondolom erre is ugyanúgy kell szűrő

 

van itt van ez , erre szimplán 720 van írva :

http://www.ebay.com/itm/Infrared-720nm-Canon-EOS-40D-10-1MP-DSLR-Camera-Body-Only-Infrarot-Kamera-IR-/182528982780?epid=0&hash=item2a7f933efc:g:GAoAAOSwFdtXzJ0h

 

tehát ezt belül oldótták gondolom meg és konkrétan olyan szűrőt raktak rá

 

 

Előzmény: havasesoesett (3077)
88Teo88 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 3081

Bocsi hogy csak most írok, de rengeteg dolgom volt,
Valamiért nemtudok írni, rámegyek az adatlapodra ott van hogy email küld és semmi nem történik, egyébként olvasgattam ezzel a témával kapcsolatban több oldalt is, és talán egy kanadai egyetem csinált hasonlót de még 2011 ben talán hogy pont egy 50D-t alakítottak át így festményelemzésre, néztem is ebayen volt 1 darab átalakított 50D 150 ezerért konkrétan :)) 

hú de ez fantasztikus lenne ha össze tudnánk futni és kipróbálni, működik-e egyáltalán

 

na de... tehát azaz egész lényege hogy kell ez az átalakítás, és akkor csak a fényforrás szükséges pont olyan nm-es legyen és már működik is ha jól értelmezem

pl egy ilyet: http://www.ebay.com/itm/IR-Lamp-850nm-5W-Zoom-Infrared-Light-Flashlight-Hunting-Torch-Lamp-Night-Vision-/382057519731?hash=item58f4671a73:g:JbgAAOSwzqFY~xnF

 

na de akkor mi értelme van a szűrőknek? ...tehát ha tegyük fel nem sávos a fényforrás és azt rátekerem az átalakított gépre akkor ugyanazt a hatást érjük el mintha sávos lenne a fényforrás és szűrő nélkül átalakított, ha jól értem

Előzmény: WatchFun (3076)
havasesoesett Creative Commons License 2017.09.05 0 0 3080
Előzmény: havasesoesett (3079)
havasesoesett Creative Commons License 2017.09.05 0 0 3079

ki-be mozgatható az infraszűrő

kívülről egy mágnessel lehet mozgatni, nem kell szétszedni hozzá, nem kell átalakítani

 

ennél olcsóbb szokott lenni, 30 alatt is akár

 

https://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/Sony_dsc_f828_csucs_fenykepezogep_elado_69722448.htm

Előzmény: WatchFun (3078)
WatchFun Creative Commons License 2017.09.05 0 0 3078

Hogy van ez a mágnes-dolog? :)

Előzmény: havasesoesett (3077)
havasesoesett Creative Commons License 2017.09.05 0 0 3077

Ha most ismerkedsz a témával, akkor egy Sony DSC F828-at javaslok.

 

https://pixinfo.com/cikkek/kiprobaltuk-sony-dsc-f828/

 

Semmiféle átalakítást nem igényel, jól bírja az Olympus előtétlencséket (kiterjeszteni a zoom tartományt)

 

Olcsó, közvetlenül használható infrázásra, csak egy mágnes kell, átkapcsolni a normál és infra üzemmód között.

 

A szűrő ilyesmi:

 

https://www.amazon.co.uk/Hama-77458-Color-Infrared-Filter-Yellow/dp/B00005YVA8

Előzmény: 88Teo88 (3075)
WatchFun Creative Commons License 2017.09.05 0 0 3076

Ha a fényforrás sávos akkor a szűrőnek nem kell annak lennie. Megvilágítasz valamit 850nm fénnyel, akkor ott nincs más, csak 850nm, még szűrő se kell.

Sávos szűrők elég ritkák az ebayon, inkább uv tartományban találsz, de ezek már eléggé ipari felhasználású dolgok, a hobbifotósok jellemzően beérik a pszichedelikus tájképpel :)

A dslr - illetve minden digit. f.gép tartalmaz beépitett szűrőt ami az uv és ir fényt is kiszűri, ezt bizony ki kell szedni, aztán bele kell építeni egy áteresztő üveget helyette, hogy a fény optikai uthossza ne változzon,  aztán az af ujrakalibralasa is szükséges,  nem otthoni feladat. Sajnos a speciális hullámhosszon való fotózás nem csak annyi, hogy feltekersz egy ebayes szűrőt. 

 

A legolcsóbb megoldás, hogy átalakíttatsz mondjuk egy 50D-t, ebből a gép mondjuk 70e, az átalakítás meg 50e, majd egy 500w halogén lámpával világítasz és ebayes felüláteresztő szűrősort használsz. Ha gondolod fussunk össze, elviszem a cuccomat és kipróbálod látszik-e egyáltalán az aminek látszania kell, feleslegesen ne tegyél bele 150 ezret. Mailom publikus. 

Előzmény: 88Teo88 (3074)
88Teo88 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 3075

 hama yo 2.5 de mi ez pontosan? tudnál linkelni egyet? :) mert totál képzavarban vagyok

Előzmény: havasesoesett (3073)
88Teo88 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 3074

köszönöm szépen a válaszokat :)

 

tudnál esetleg mondani olyan szűrőt ami direkt sávosan szűr? egyébként az éjjellátó kamerák is hasonlóan működnek egy infrával megvilágított teret vesznek fel, esetleg ez így kiváltható lenne? de ez csak kíváncsiság :) 

 

az alapötletem az volt (mivel régiséggel foglalkozom) és utánaolvastam hogy, hogy működnek a festménybevizsgálások, lényeg különböző hullámhosszúságú, infra tartományban világítják meg a festményeket és ezt felveszik egy infra kamerával (elmosódott szignó miatt pl), de olvastam hogy ez kiváltható egy dslr géppel is (gondoltam ha már van miért ne...), de ahogy kutakodtam és megláttam milyen szép képek készülnek így..., ez már egy újabb ok :) ezért gondoltam hogy veszek, 20-25 ért láttam 680,720,760,850,950 es szűrőket amik esetleg jók lennének, mert pont ezekben a tartományokban történik a vizsgálat is 

 

nikon d3300+ af-s dx 18-105mm f/3.5-5.6g ed vr

Előzmény: WatchFun (3072)
havasesoesett Creative Commons License 2017.09.03 0 0 3073

regi hama yo 2.5 narancs-sarga olcso es jo infrazni

ha feketefeherre teszed a keped, akkor infra, ha szincsatorna cseret csinalsz, akkor szines infra :)

 

en meg ELORE nem tudom megmondani, hogy ff-ben vagy szinesben lesz jobb a kep.

ha 720 vagy magasabb szurot hasznalok, akkor utolag korrigalni nem tudok

 

narancssarga hamanal mind a ket lehetoseg megmarad

Előzmény: 88Teo88 (3071)
WatchFun Creative Commons License 2017.09.01 0 0 3072

Az ebay-es szűrők alapvetően nem sávosan engednek át, hanem a megadott érték felett mindent, tehát egy 850-es átenged 850-től felfele mindent, csak alatta szűr.

A fix hullámhosszú fényforrásokat nem próbáltam,  én sima halogén izzót használok,  az IR-ben szépen sugároz.

Milyen géped van mindehhez?

Előzmény: 88Teo88 (3071)
88Teo88 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 3071

Sziasztok 

 

Szeretnék venni ebayen 670,750,850, 950 es infraszűrőket, és az az igazság hogy nagyon de nagyon tapasztalatlan vagyok ebben a témában. azt szerettem volna megkérdezni hogy mi történik ha ezeket használom normál fényben, illetve ha tegyük fel veszek ugyanilyen 670-950mm-es infralámpákat és ezek után szűrővel fényképezek, illetve mi történik ha egy 950 es lámpával világított tárgyat pl 850 es szűrővel nézek, ugyanúgy csak 850 ig látom? előre is köszönöm ha segít valaki elindulni, bár lehet hogy van egy topik a kezdőknek 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!