Keresés

Részletes keresés

katonalajos Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1095
Ebben a jó hideg időben nekem napi 8 köbméter körüli gáz fogy el. A lakás 95nm-es, 3.2m belmagassággal, ami akkor ugye 304 köbméter.
Tehát 1 légköbméterre 8*1000/304=26,32 liter gáz jut.
Előzmény: bamada (1092)
katonalajos Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1094
Remélhetőleg a termosztát nem a nappaliban van, ahol a cserépkályha, mert akkor tuti hideg marad a 13nm-es szoba. Ilyen vegyes fűtés esetén kifejezetten (is) ajánlatosak a termoszelepek; ha a nappalit fól felfűti a kályha, akkor lezárja a szelep a radiátorokat.
Azt nem tudom megítélni, hogy alul méretezett-e a radiátor, de a leírtak alapján pl. 45 fokos előremenőhöz kicsinek tűnik.
A fogyasztási értéked szerintem nagyon jó, még azon feltétel mellett is, hogy rásegítesz a cserépkályhával, hiszen nem kevés légköbmétert kell kifűtened.
Előzmény: spiderjoe111 (1090)
katonalajos Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1093
"Szerintem Ő a ... nem jó a kazánnak."

Köszi, valószínűleg nem írtam le elég világosan, ez a bajom a fűtési rendszeremmel.
Előzmény: joevagyok68 (1091)
bamada Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1092

Sziasztok!

Én is beállnék a sorba, november végé költöztünk, a ház még sajna nincs bepucolva (idő hiányában). JUnkers cerapur 28 kondi kazán és csak radiátoros (Voogel) fűtés nettó lakó 155 nm és 21 nm garázs kb 16 m3 gáz a fogyasztásunk. 21,5 fok van, de ezzel az előremenő max 44fokos. Nem kéne szerintetek állítani valamit?

Előre is köszömöm a segítséget!!

joevagyok68 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1091

Szerintem Ő a kazán kapcsolgatásán a termosztát BE és KI kapcsolása között eltelt időben működő kazán gázégőjének KI-BE kapcsolgatását érti. Szerintem.

-"Ha a radiátorok méretét megnövelnéd, akkor mi lenne ?"

Ő arra gondolt, ha nagyobbak lennének a radiátorok akkor ezen időszak alatt a kazán minimumra modulálva folyamatosan működne (mármint a gázégő).

Sokan mondják azt, hogy a ki-be kapcsolgatás nem jó a kazánnak.

Ui:Nem tudom mennyire emlékszel, de 3-4 hónapja váltottunk emilt hőszükséglet számítással kapcsolatban-amit így utólag még 1 x köszi- és szó esett arról, hogy vajon hogy viselkedik a full radiátoros rendszerünk a nagyobb hidegben,

Hát örömmel jelenthetem, hogy a már korábban leírt ház+full radiátor+kondis kazán , időjáráskövető nélkül, fix 45 fokos előremenővel (úgy hogy a legenyhébb időben sem kapcsolgat a kazán 1 felfűtési cikluson belül) simán kifűtötte a házat a mostani-10,-12 fokos hidegben is.

Nem tudom pontosan napi hány órát megy , de ha minimumra modulálva megy akkor 10-11 liter/perc a gázfogyasztás ami kb 0,7 m3/óra.

És még így is hozza a kb 30 %-os megtakarítást a régi ZV4 + ÉTI25 kombinációhoz képest.

DJ

Előzmény: monyesz (1088)
spiderjoe111 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1090
A lakás hasznos területe 100,5 m2. Észak-nyugati tájolású. 1+2 fél szobás. Nappali az étkező és a konyha egy közös térben van kialakítva. (36 m2). 21 fokra van állítva a termosztát. Napi 6 m3 körül fogyasztunk gázt, de cserépkályhával is fűtünk a nappaliban, ezért gondolom, hogy ez a fogyasztás egy kicsit sok.  A radiátorok Vogel&noot típusúak 22K beépített szelepes radiátorok.
Előzmény: katonalajos (1086)
monyesz Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1089

Pontosan mi nem tetszik ? Nagy az ingadozás a szoba hőmérsékletében, esetleg nem éri el a szoba a kívánt hőfokot ?

A radiátor leadott teljesítménye a kazán előremenő/visszatérő vízhőfokának függvénye is a méret mellett.

Továbbá szokás a fűtési rendszert beszabályozni, ehhez szükséges, hogy legyen tapasztalat mi-hogy-hol működik vagy nem működik jól. A fűtést szerelő szakember visszahívása a tapasztalatok birtokában általában szükséges.
Minden esetre a tervezés már egy pozitív dolog !

Előzmény: spiderjoe111 (1085)
monyesz Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1088

"Én pont azon görcsölök, hogy nem tud folyamatos üzemben menni a kazánom, mert túl nagy, illetve a kazán méretéhez képest kicsik a hőleadók."

De most miért görcsölsz ezen ? Ha alacsony a hőigény akkor ki-be kapcsol a kazán. Ettől ez a rendszer még nem rossz. Ha a radiátorok méretét megnövelnéd, akkor mi lenne ? Miért segítene ez ? Ha a lakás hővesztesége kevesebb mint a kazán minimális teljesítménye, akkor a radiátorok növelése min segít ?

Előzmény: katonalajos (1078)
joevagyok68 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1087

Jó lenne tudni , hogy a radiátor szimpla, dupla, vagy tripla soros és a fűtővíz hőmérsékletét is.

katonalajos Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1086
Tisztelt hozzászóló,
lehetne pár adatot megtudni a lakásról, hiszen a hsz. egyik része az egész lakásról, másik része pedig egy szobáról szól. Gondolok itt, teljes területre, szobaszámra, tájolásra, beállított hőmérsékletre, gázfogyasztásra, stb.
Köszönöm
spiderjoe111 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1085

Tisztelt Hozzászólok

Új családi házat költöztem, ahol fűtést egy kondenzáció kazán (Baxi) biztosítja.

A radiátorok méretét (Vogel&Noot) tervező számította ki, de szerintem rosszul. Úgyanis sem a hőérzetem nem megfelelő és még szerintem túl sokat is fogyaszt a rendszer. Ezért kérném a hozzáértők segítségét a radiátor méretekkel kapcsolatban,  mert ha nem megfelelőek akkor sajnos lépnek kell valalmilyen írányba. Az érdekelne, hogy egy 13 m2 alapterületű szobába 2,72 belmagasság esetén elég e egy 600X1000 radiátor. A ház 38Nf+5 Cm nikecell. Ablakok 3 rétegű üveggel és argon gázzal vannak felszerelve.

Várom mielőbbi válaszukat.

joevagyok68 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1084

Kiváncsi lennék, hogy miért kéne megpróbálnia alacsonyabb előremenővel fűtenie a házat ???? Hisz jelenleg  pont annyi hőt termel a kazán amennyi hő távozik.  De lehet rosszul gondolom .

joevagyok68 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1083

Jó vóna tudni, hogy mikor költöztetek és mekkora hőmérsékletről és mikor kezdtetek fűteni. ????

DJ

Előzmény: tomcsyka777freemail.hu (1077)
tomcsyka777freemail.hu Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1082
szia
ahhoz kellene a belépési kód mert a most 50-85°C lehet állítanom az előremenőt.be lehet úgy is állítani a kazánt hogy 25-85°C lehessen szabályozni de ehhez kellene a belépési kód
Előzmény: katonalajos (1081)
katonalajos Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1081
Hát, az bizony nem túl jó, de ez van.
És a radiátoros ág előremenőjét sem lehet kicsit visszavenni?
Előzmény: Törölt nick (1080)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1080
Nem tud alacsonyabb hőfokot padlófűtésre az Inka24. Nekem is 35fokra van állítva, éjjel nyomom fel 37fokra, és a szobatermosztátot meg 22-ről 22.5fokra.
katonalajos Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1079
Ja, nekem fel van rakva 2 vízhőmérő a kazán elé az előremenő, illetve a visszajövő csőre (800-as hozzászólásban fénykép is van róla). Esetleg azt tudod, hogy hány fokos a visszajövő vized?
katonalajos Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1078
A (984) hozzászólásban található egy táblázat, melyben megadom az én fogyasztási adataimat, igaz, ez egy lakás, de szinte körbe a külvilággal érintkezik, viszont alattunk és felettünk laknak.
Én pont azon görcsölök, hogy nem tud folyamatos üzemben menni a kazánom, mert túl nagy, illetve a kazán méretéhez képest kicsik a hőleadók.
Esetleg azt próbáltad, hogy alacsonyabb előremenővel fűtöd a házat?
Előzmény: tomcsyka777freemail.hu (1077)
tomcsyka777freemail.hu Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1077
sziasztok !

egy kis tanács kellene

saját építésű családi házba költöztünk. A fal 38-as porotherm, belül kb. 1-1,5 cm normál habarcs vakolat, kívül 6cm nikecell+nemes vakolat, nyílászárók 1,1-es Argon gázas hőszigetelésűek. a padló alatt 12cm beton és 8cm nikecell. A fődémen 20cm classsic üveggyapot, (0,44). A ház területe 155 nm garázsostul. Ebből 34 nm a garázs ahol csak átmennek a padlófűtés csövek. ezen kívül kb. 65-70nm a padlófűtéses helyiségek területe és 55-60 nm a radiátor által fűtött helyiségek területe. A gázkazán Termo Inka 24K.. Jelen pillanatban 50°C-os az előremenő víz hőmérséklete és a termosztatikus keverőszelep ami a padlófűtés vizét keveri 35 °C-ra van állítva ami a hőmérő szerint kb 30-32°C-os vizet enged a csövekbe. Ezen beállítások mellett 24 óráben megy a kazán nem kapcsol ki és 15-18 m3 gázt eszik meg. Normális ez (ja és kb 23 °C van a házban.
Lehet hogy magasabb vízhőfokkal és nem álandó üzemmel kellene próbálkozni ?
A radiátorok teljesítménya kb 55-60 w/légköbméterrel lettek méretezve.
Mi lehet a hiba mert kicsit sokallom az elfogyasztott gáz mennyiségét.

üdv :

Tom
Cushman Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1076

Nem azon múlik, hogy kell-e gázterv, vagy sem.

Egyébként Lajossal értek egyet, több információértéke lett volna a hsz.-nek:)

Előzmény: Cushman (1072)
katonalajos Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1075
Sikerült azóta beszélned az ügyfélszolgálattal?
Egy kicsit részletesebben is leírhatnád az átállítás módját. Különben nem tudom, hogy milyen termosztát van a képen, de nekem nem olyan van.
Előzmény: m72 (1060)
katonalajos Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1074
Ezen kedves hozzászólásod helyett Ctrl + c és Ctrl + v kombináció használata mellett berakhattad volna az idevonatkozó részt. :-)
Előzmény: monyesz (1073)
monyesz Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1073
Hogy mikor kell gázterv az egészen pontosan megtudhato a GMBSz-ből, nem tudok mit kell ezen vakaródzni !
Előzmény: Cushman (1072)
Cushman Creative Commons License 2009.01.05 0 0 1072

"most nincs kedvem egy 12KW-os kazánt venni, mert akkor hivatalosan új gázterv kell,"

Nem értek ugyan hozzá, de anyósomék tapasztalata más: most cserélik le a régi kazánjukat egy régi nyílt égéterűt turbósra. Hivatalos papírjuk van róla (Tigáztól), hogy nem kell gázterv, ha a régi készülék helyére kerül az új. Előrelépés még nincsen az ügyben, de  ezt megerősítették más forrásból is.

Azt nem tudom és szerintem elég nehéz kiszámítani is, hogy mennyivel lenne kisebb a fogyasztásod egy optimális kazánmérettel vagyis most mennyire dolgozik rossz hatásfokkal a kazánod. Nekem úgy tűnik, hogy nem olyan rossz, persze lehetne jobb is, de nem biztos, hogy megtérülne belátható időn belül a plusz beruházásod.

Előzmény: katonalajos (1069)
Cushman Creative Commons License 2009.01.05 0 0 1071

"Előremenő/visszatérő/szobahőmérséklet adatokból simán elvan a kazán és nagyon nem érdekli, hogy kint +10 vagy -200C van. :D"

Ez akkor igaz, ha a radiátorokat alacsony hőmérsékletű előremenőre méretezték és -200C-nál is elég az alacsony vízhőmérséklet akkora a radiátor.:)

"Minek is foglalkozna vele?"

Hogy tudja módosítani az előremenő hőmérsékletét abban az esetben ha pl. -10 foknál már kicsi a radiátor felülete 40 fokos víznél, így automatikusan emeli pl. 45 fokra.

De nekem is az a véleményem, hogy inkább nagyobb radiátorokat szerelek be, mint egy külső hőmérőt a kazánnak.

Előzmény: enginer (1070)
enginer Creative Commons License 2009.01.05 0 0 1070
Radiátoros (gyors) rendszernél nincs szükség a külső hőmérsékletre. :D
Csupán egy jó(drágán)l eladható misztikum inkább.

Előremenő/visszatérő/szobahőmérséklet adatokból simán elvan a kazán és nagyon nem érdekli, hogy kint +10 vagy -200C van. :D
Minek is foglalkozna vele?

Lomha (PF és falfűtés) és vagy szabályozhatatlan (pl. egycsöves távfűtés) rendszereknél lehet érdekes reagálni a külső hőmérséklet függvényében, de ezeket programozgatni, tanítani kell tapasztalatok alapján (panelekbe járkáltak a hőmérős emberkék, bekopog, hőmérő bedug :D )
Korszerű rendszereknél (családiház szinten inkább) nincs hőmérős emberke, hanem az elektronika figyeli a külsőhőmérsékletet PF előremenő/visszatérőt/belsőt.
Előzmény: Cushman (1063)
katonalajos Creative Commons License 2009.01.05 0 0 1069
Az a helyzet, hogy van szinte mindegyik radiátoron termoszelep, csak éppen nem használom semmire, mert teljesen ki vannak nyitva. Ez a REV23 meg sajnos +0.2/-0.4 tartományon belül tartja a hőmérsékletet. Picit teli van a ..köm az egésszel, most nincs kedvem egy 12KW-os kazánt venni, mert akkor hivatalosan új gázterv kell, meg bajlódhatok a 24KW-os eladásával. Talán az lenne egy megoldás, ha veszek egy puffert, de azzal is csak a macera van.
Na, mindegy, elszartam a fűtési rendszeremet. :-(
Előzmény: Cushman (1063)
zordonC3 Creative Commons License 2009.01.05 0 0 1068
bocsi félrenéztem a termék nevét, van hasonló. Ez egy vízkőmentesítő izé. Úgyhogy újabb feltágítás, hogy az impulzusszám mellett a változtatás a hatékony + az erő, azaz a kütyü árát az határozza meg HÁNYFÉLE és MEKKORA impulzust tud kiadni. A zepter hasonló izéje azért drága >100e ft (a fele persze a márkanév) mert folyamatosan változtatja az impulzust (nem x és y között kapcsolható, hanem folyamatosan változtatja)

gázra rátenni szerintem nincs értelme.
zordonC3 Creative Commons License 2009.01.05 0 0 1067
Az ökonetes fogyasztáscsökkentő mágnes viszont oltári hülyeség. Gondold meg ha ilyen egyszerű lenne a mol nem építene hegynyi mágneseket (sőt mágnesrendszereket) a gázerőművei elé?
Előzmény: Gyurma60 (1064)
zordonC3 Creative Commons License 2009.01.05 0 0 1066
ezek a mikromembrános cuccos kiszűrik a vízből a vezetőképességet okozó anyagokat, gyakorlatilag mindent. az a nagy baj, hogy a szervezetednek szükséges sókat is kiszűrik (ezért is nem szabad desztvizet inni mert kilúgozza a sókat és meghalsz - na nem egy decitől, de ha egy héten keresztül csak azt iszol, akkor igen)

Na ugye a full tiszta vizet épp ezért különféle sópatronokkal újra sózzák, igenám, csakhogy a ritka, kismennyiségű elemek, nyomelemek amikre szükséged van szintén, de nagyon kis mennyiségben, ebben nincsenek benne...

Én a WWF-nek dolgoztam anno, és egy millió ft-os (akkor! 2002) műszerrel mértük a behozott lakossági vízminták minőségét. Az összes ilyen cuccos amiről behoztak vizet, nitrátokat, stb-t tényleg nem tartalmazott, de 1-10-es skálán (10 a legjobb) 2-es minősítésnél nem volt jobb...

A 2-es feltételesen iható. Csak hozzávetőlegesen egy kicsit nitrátos víz is 2-est kapott.

Gondold meg.

Ja és van Ökonetes jó barátom, tehát nem akarom bántani sem őket sem mást. Ha egy tanyán lax, ahol ki tudja milyen fúrt kútból akármilyen víz jön, akkor a kütyü nélkülözhetetlen. Városi csapvízre, főleg a híresen JÓ budapesti csapvízre oltári baromság rátenni. Mondjuk Csepelen talán mehet...
Előzmény: Gyurma60 (1064)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!