Keresés

Részletes keresés

Tündi29 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 364
A Katona Borház az új Welness borokkal jött ki piacra.
Sokkal jobbak,mint régebben voltak.
Előzmény: Flacika (361)
Tündi29 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 363
Nagyon szívesen!!

Én köszönöm amit kaptam Tőled villányit.Meg kell, hogy mondjam az illata többet ígért mint az íze.
Elsőre komplett (sok) gyümi,kis fűszerességgel,de utóízben valami nem tetszett. :(
Talán valami adalék anyag íz a végén...
Attól függetlenűl a tipikus villányit lehetett érezni benne. A tanninok még várhatnak...
Előzmény: joskabacsi (357)
joskabacsi Creative Commons License 2006.09.26 0 0 362

97es Bock CS-t még nem ittam , az első a 99es ami megfordult nálam , egyébként a nagy favoritom nem Bokszi , hanem Gere A.

Cabernetben , Merlotban szerintem ma Magyarországon nem tudnak jobbat nála , ez vonatkozik Bock József Magnificojára is , pedig az nem kis bor!

 

Sopron - Szexszárd:

 

nem ártana tudni mit is ittatok valójában - Takler Noir Gold-ja szerintem a kategóriájában mindent ver.

Sopronért alapból nem vagyok oda , az ott készülő borok nekem vékonyak , mondjuk kékfrankosból leginkább a Pfneiszl-t ismerem ....

Vesztergombinak a Csaba Cuvée -ja nagy bor állítólag a CS-ja is , bár ahoz még nem volt szerencsém.

Előzmény: Flacika (361)
Flacika Creative Commons License 2006.09.26 0 0 361
Még egy érdekesség, ha már Balaton. Én eddig a (nekem) legjobb Cabernet Sauvignont Boglárról ittam, a Katona Borháztól, jobban ízlett, mint pl. a Bock 1997- CS barrique kétszer annyiért. Nézd meg a 195-ös hsz-omat!
Előzmény: joskabacsi (359)
Flacika Creative Commons License 2006.09.26 0 0 360

Mi a barátommal év elején összekóstoltunk két-két Kékfrankost Sopronból és Szekszárdról. Egy másik topcban már leírtam, de most ide is bemásolom:

 

"Barátom, aki inkább a szekszárdi vöröset szereti, mint a sopronit, kitalálta, hogy kóstoljunk össze 2-2 bort. Két részletben történt:

 

1. Weninger vs Vesztergombi 1-0

Mindkettő 2002-es volt, és eléggé egyértelmű volt a verseny.

 

2. Taschner vs Takler döntetlen, de nyert a Taschner (?).

Ez furcsának hangzik, de megpróbálom megmagyarázni. 2004-es borok voltak. A két feleségnek egyértelműen a soproni tetszet jobban már az elejétől kezdve. Én viszont elsőre a Teklerra szavaztam. Aztán ahogyan tovább levegőztek a borok (előtte azért 1 órával már nyitva voltak), a Taschner előbb csak feljött, aztán már jobban tetszett, a barátomnak is."

Előzmény: joskabacsi (359)
joskabacsi Creative Commons License 2006.09.25 0 0 359
fehérborban Sopron sosem fog olyan szép eredményeket hozni , mint egy Balatoni bor.... ott a Kékfrankos , a Pinot Noir lehet szép .... (bár szerintem a szexárdi kékfrankosok már szebbek ..... (Sebestyén , Takler)
Előzmény: Flacika (358)
Flacika Creative Commons License 2006.09.25 0 0 358

A múltkor vettem Misebort (nem röhög!). A Palota Borház, Benza Pincészet jegyzi, Cabernet Sauvignon, állítólag Boglárról való bor. Attól "misebor", hogy a Katolikus Egyház előírásai szerint, adalék hozzáadása nélkül készült. Kellemes, finom CS.

 

Aztán tegnap összekóstoltunk két 2005-ös Irsait. Feind Balatonaligai IO (11% alk.) és Taschner Soproni IO (12,5%). A Taschner a drágább, egyébként 1000 körül vannak. A végén kezdve a Feind a jobb. Már illatában is erősebb, jellegzetesebb. A Taschnernek kell egy kis idő, míg kinyílik, de akkor sem éri el a másikat. Az volt az érzésem, mintha többet akarna mutatni, "nagy bor akar lenni", csak éppen nem megy neki. Picit édeskésebbnek is tűnt. Önmagában nem rossz, de a másik jobb. És a Feindről még elmondhatom, hogy igencsak ízlett! Össze kéne már kóstolni a Nyakassal, mekkora különbség van köztük.

joskabacsi Creative Commons License 2006.09.22 0 0 357

A Cum Laude tuti volt - szép nagytestű bor - köszönöm , hogy megmutattad!

(a rozé már nem volt olyan gyümölcsös , mint a villányiak , sőt , mintha egy pici élesztő v. kenyérhéj is jött volna belőle)

Előzmény: Tündi29 (341)
joskabacsi Creative Commons License 2006.09.11 0 0 356
Neszmélynek a Hiltopp szerintem sokat ártott , a nagy csalódás az volt amikor a kibontott palackot a váratlanul megforduló szél miatt letettük és csak kb. 20 - 25 perc múlva vettük elő - ám akkor már nyomokban sem volt fellelhető benne a bontáskori illatkavalkád !
Flacika Creative Commons License 2006.09.11 0 0 355
Visszakóstolva az ostorosi cuvéet ma már még kevésbé ízlik... Eléggé zavar az a nem oda való íz... A Királyleánykát különben nagyon szeretem, de elsősorban a Balaton mellől és Neszmélyről ittam jókat belőle. A Thummerer féle Berta is Leányka-Királyleányka, az ennél jobb, de az sem a szívem csücske. A Bertram már inkább ízlik... :)
Előzmény: Flacika (346)
Flacika Creative Commons License 2006.09.11 0 0 354
Én meg nem utána, hanem helyette... :)))
Előzmény: joskabacsi (353)
joskabacsi Creative Commons License 2006.09.11 0 0 353
én kosármeccsek után szoktam vörösborral lazítani , általában sikerrel ....
Előzmény: Flacika (346)
Flacika Creative Commons License 2006.09.11 0 0 352
Akkor kóstold meg a Don Olivért, abban több Irsai van, az Irsai-Chardonnay cuvée, a "sima" Budai Cuvée meg Chardonnay-Irsai (vagyis a Chardonnay a több benne).
Előzmény: joskabacsi (351)
joskabacsi Creative Commons License 2006.09.10 0 0 351
a Nyakastól kifejezetten kedvelem nyáron a Budai Cuvée-t , abban dominál az Irsai ...  lassan jönnek a hűvösebb napok , ilyenkor nagyon kellemesen tud ám melengetni egy bársonyos merlot , mondjuk az Obsessio ...
Előzmény: Flacika (349)
Flacika Creative Commons License 2006.09.10 0 0 350
Nem is azért írtam... :) Talán Tündi ismeri valamelyiket...
Előzmény: joskabacsi (348)
Flacika Creative Commons License 2006.09.10 0 0 349
Akkor ne is kóstoljál Irsai Olivér, Cserszegi Fűszeres borokat, pedig a maguk kategóriájában fantasztikusak tudnak leni... :)
Előzmény: joskabacsi (347)
joskabacsi Creative Commons License 2006.09.10 0 0 348
egy bort sem kóstoltam a listádról ....
Előzmény: Flacika (345)
joskabacsi Creative Commons License 2006.09.10 0 0 347
az általam kedvelt cabernet , merlot , syrah fajtákhoz képest gyenge eredményeket hoztak amiket eddig kóstoltam ...... szeretem a nagytestű , száraz , taninos vöröseket....
Előzmény: Flacika (344)
Flacika Creative Commons License 2006.09.10 0 0 346
Még valami. A szerb-magyar pólómeccs EB döntő (a fenébe a bírókkal...) izgalmaira kinyitottam először egy üveg 2005-ös Badacsonyi Szürkebarátot a Sipos Borháztól (most hoztam Kéknyelűvel és Helikon Cuvée-vel együtt). Elléggé jellegzetes badacsonyi szürkebarát, némileg emlékeztet a Szeremley félére, de szerintem annál jobb. A Szeremleyé nekem túl fás. Ezen viszont éppen hogy csak érezni, szóval nem nyomja el a fa a bort. Kellemes. Utána a lányom (21 éves lesz, nem kell megijedni...) még nagyon izgult velem együtt, jött egy Ostorosi Cuvée (Leányka-Királyleányka, 2002). Ez már kevésbé ízlett. Van benne valami mellékíz, ami nem oda való... Persze nem nagyon zavaró, csak kicsit, de akkor is.
Flacika Creative Commons License 2006.09.10 0 0 345

Már régóta akartam beírni, de valamiért mindig elmaradt... Szóval egy hónapja jöttünk meg Párizsból. Barátainkkal voltunk kint, és minden nap ittunk valamit. A végén a megmaradt üvegekből leltárt csináltunk, íme az eredmény (a barátommal közös pontozás a Művelt Alkoholista rovat szerinti skálán):

- Saint Pourcain Cuvée Rosé 4 pont

- Saint Pourcain Cuvée Rióouge de Régionnaux 3 pont (szerintem max 2,5)

- Cellier Yvecourt Sauvignon Blanc 5 pont

- Cellier Yvecourt Rosé 5,5 pont

- Chatau de la Mirandelle Bordeaux 5,5 pont

- Grand Vin de Bordeaux Caves Fleury 5 pont

- Cordier Bordeaux Superior Collection Privée 5 pont

Valamennyi bor 4-5,5 Euró közötti volt. A részletekre már nem emléxem, de a Saint Pourcain vöröstől eltekintve valamennyi kellemes emléket hagyott bennem. A S.P. rosénál a Celier sokkal jobb volt. Érdekesnek találtam, hogy a hazaiakkal ellentétben legfeljebb 12,5% alkoholtartalmúak a borok, vagyis nem cél a magas alkoho tartalom.

Flacika Creative Commons License 2006.09.10 0 0 344

"az oprtó egy vékony , másodosztályú bor ..... "

 

Áruld el, ezt miből gondoltad (eddig...)?

Előzmény: joskabacsi (343)
joskabacsi Creative Commons License 2006.09.10 0 0 343

Bock Oportó Special Reserve 2003:

 

- idáig azt hittem , hogy az oprtó egy vékony , másodosztályú bor ..... hát nem ....

joskabacsi Creative Commons License 2006.09.09 0 0 342

Nem tudok sajnos , de kedden napközben ráérek.

Bent leszel a boltban?

Előzmény: Tündi29 (341)
Tündi29 Creative Commons License 2006.09.09 0 0 341
Borfesztiválon kóstóltad?
Vasárnap kint leszek... nem jösz ki?
Előzmény: joskabacsi (340)
joskabacsi Creative Commons License 2006.09.08 0 0 340

nálam tegnap egy Jekl Béla 2003 Merlot és egy JT syrah 2002 vérzett el.

A kaliforniai sajnos jobb volt ...

Előzmény: Tündi29 (339)
Tündi29 Creative Commons License 2006.08.02 0 0 339
Most épp a Wundi Cab.Sauv.2002' iszogatom....hát mondjuk nekem is jobban tetszett a Merlot,de azért ez sem rossz. Illlatban nagyon puncsos,virágos jegyek,amit ízben is érezni,picit még buja,nyers tanninnal és fával ,szájban hosszan megmaradó utóízzel.
Szerintem ez olyanoknak is ízlene,akik az "édes vörös"-et szeretik. (sajnos)pont amiatt,hogy ennyire gyümis,és nagyon illatos,persze ez szubjektív....
Előzmény: Flacika (337)
lalá Creative Commons License 2006.07.30 0 0 338
-Én meg csak a párizsi francia borokra gondoltam.(hihi)
Előzmény: Flacika (337)
Flacika Creative Commons License 2006.07.30 0 0 337

Ezt most azért így írtam be, mert a 302-ben arról szónokoltam, hogy a multiknál is lehet bort venni jó áron, időnként meg kifejezetten érdemes.

 

Más. Kóstoltam Wunderlich 1999-es Merlot-ját. Hát mit mondjak... Nagyon ízlett! Illatban-ízben meggyre emlékeztet, azt mondták barrique-olt (nem volt ráírva), mindenesetre ha igen, egyáltalán nem ült rá a fa az ízére. Elvileg még az árát is megérhetné, bár ebben a magasságban már szerintem elszakadnak az árak a valóságtól...

Előzmény: lalá (336)
lalá Creative Commons License 2006.07.30 0 0 336
-Ja! Cipőt a cipőboltból!(hihi)
Előzmény: Flacika (335)
Flacika Creative Commons License 2006.07.29 0 0 335
Ma (egyáltalán nem) kivételesen borkerskedésben vettem két sillert: egy 2004-es Günzert és egy 2005-ös Heimann Fuchslit. Hogy mikor isszuk meg, még kérdéses. Pénteken ugyanis egy baráti házaspárral együtt Párizsba repülünk egy hétre. Ott esténként francia borokat fogunk iszogatni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!