Keresés

Részletes keresés

Bobo772 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 2106

hali nekem is van egy ilyenem ... az sem nem tojik...

Előzmény: Törölt nick (2105)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.21 0 0 2105

Reményt keltő hírek... vagy mégsem?

 

Fészket építettek (gyönyörű lett! :) :) :) ) és most bent ül a tojó és púposítja a derekát, úgy lefelé lógatja a farkát.

Szerintetek ez jó? Vagy fáj neki vmi odabent? Ő aki nem tojt január óta.

Amúgy eszik, iszik, jön, megy, nem gubbaszt, nem látom, hogy rossz kedve lenne.

 

pyrogalamb Creative Commons License 2012.08.21 0 0 2104

7 49 kor jött 15 db egyben aztán a többi apránként

Előzmény: Marcikaaa (2103)
Marcikaaa Creative Commons License 2012.08.21 0 0 2103

Szabolcs!

Mikor fogtad az első galambot Mezőkövesdről? Én raktam 1 Maratonos 1 évest, 9:20-kor jött meg.

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.20 0 0 2102

Amelyik délután jött meg reggel 8-ig azt rakd vissza a versenyre. 

Aki meg időben jött az mehet szerdán!

Nem merem ajánlani, hogy mindet küld vissza de azok akik fitten érkeztek azok függetlenűl az érkezéstől az vissza mehetnek. Dönsd el te.

 Huh! Nagy menet lesz! Zsepit elő!

És kurva melegük lesz!

Előzmény: pyrogalamb (2101)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.08.20 0 0 2101

A mai magántréningről nagyon szarul jöttek 13 még mindig nincs itthon ,sok pedig délután jött egyesével ami nem baj mert legalább tanulnak nem csak mennek 1 után viszont nemtudom kipihenik-e magukat szerdáig .

Előzmény: Törölt nick (2099)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.08.20 0 0 2100

400 ft /galamb a nevezés

Előzmény: Törölt nick (2099)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.20 0 0 2099

Amelyik párban áll az megy! Amelyik elől jár a vedlésben de nincs párban akkor az első útra mehet. 20-ezer ft? Az egy csapat?Én megjátszanám, hogy a maradókat elvinném 200km-re magam!

(nyugdijas öregszüle vonattal elviszi stb...)

Amelyik nincs párban annak elég a 100-140-100km-es tréning meg egy 200km-es. Innen jövőre mehet versenyezni. Ne izgulj nem vesznek el ha figyelsz!

20-as a csapat? Akkor meg teljes csapat cserével nyomulsz ! 

 

Cserélj sűrűn és vidd el magad tréningre hétközben. Olyat ne tervezz, hogy nyomod őket egyénileg végig , hogy sampipi legyen. Elég 2 út is a boldogsághoz. de amilyik párban (tojáson vagy fiókája van)áll azt lehet szadizni. legalább a vérvonalak kimutatják a lehetőségeket.

 

Alapos feljjegyzésre van szükség, hogy rögzisd magadban: mikor milyen testformájú, tipusú , milyen fészekállapotú és felkészítéssel repültek.

Előzmény: pyrogalamb (2097)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.20 0 0 2098

Nem vagyok állatorvos! tehát csak tapasztalatból! Trichomonas ellen 5 nap és közben beszélni állatorvossal. Én anno használtam injekciót. De nem írok le konkréten nevet. Guglizd ki galambok légúti megbetegedése - Google keresés

Előzmény: bajusz63 (2094)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.08.20 0 0 2097

Mindkettőt és egyiket se ,mert nemtudom hogy ilyenkor mi a teendő mindet küldjem tovább vagy válasszak ki belőlük 30-at és a többit majd a következő útra azok helyére amik a mostani úton elveszlenek majd.

Előzmény: gr82wök6ószfater (2096)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2012.08.20 0 0 2096

Te most panaszkodsz, vagy dicsekszel?

Előzmény: pyrogalamb (2095)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.08.20 0 0 2095

Még az a problémám hogy van 45 fiatalom ami hazajött az első útról én úgy számoltam magamban hogy max 20 fog hazajönni most viszont ez megint 18 ezer ft a múltkori 20 ezer után ,de ha otthon hagyom őket akkor sose derül ki hogy milyenek és majd elveszlenek jövőre.

Előzmény: Törölt nick (2093)
bajusz63 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2094

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem tudnátok ajánlani valami szert a galambjaimnak, mert már szinte az összes szűrcsög tüsszög. Nem tudom mi lehet velük.

Előre is köszönöm. Üdvözlettel:István

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2093

A fene se tudja. Már a háború előtt versenyzett öregek is mondták meg olvastam. Nade amit én tapasztaltam az ez: Amelyik elcsavarog(ezért a változó irányú edzés a verseny előtt) az biz rögzíti az eseményeket és kavar haza.

 

Kűldesz 10 ismeretlent akkor mindíg a hátsó 5 aznap vagy másnap délelőtt de nem ramaty vagy nem beteg galambot visszarakod és hozzá 5 új. Ismertem olyan ker bajnokot aki egész életében ezt csinálta. Nem volt ideje se kedve a padláson filózni. A fiai lestoppolták este felment és amelyik olyan volt az nem ment stb.

 

No de vannak olyan galambok amik hétről-hétre nyomulnak. Igen de neked ismeretlen galambjaid vannak tehát a fenti módszer a járható út.

 

Nem küldünk pépes fiókról, töröt tollú , beteg, ramaty, izomlázas(felvann puffadva) hiányos vedlésű galambot. 9 egész toll az elvárható . 10 db tólból kell leni 8 3/4-nek minimum. 

 

a hétközi tréning megmutatja hogy mi az ábra. Akkor oké minden ha ilyen tréningen egyfalkába sűrűn összeállva dúlnak hazafele. Egy hangyapontnyit látsz 2-3 mp-ig és huss eltünnek.

Előzmény: pyrogalamb (2092)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2092

Rendben.Ennek a forgatásnak leírnád a lényegét meg hogy hogy tapasztaltad ezt ki ?

Előzmény: Törölt nick (2091)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2091

Szóval haza jönnek holnap. Tiszta víz és fél adag kaja várja. Délután kevés napraforgó és elektrolitos víz. Kedden reggel bőséges kaja és vitamin az adgolásnak megfelelően.

Szerdán haza jönnek akkor fél adg kaja  és tiszta víz. Csütőrtök sok kaja  délután. Péntek reggel is. Innen semmi kaj és tiszta víz. Tricho ellen egyéni kezelés mindnek holnaptól.

Amelyik szerdán későn jön az megy a csapatba. aki meg élben az a jövő héten!!!!

Is ezt a forgatást csinálod. Számolj be emailba...

Előzmény: pyrogalamb (2089)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2090

Ásvianyag utánpótlással , vitaminokkal és takarmányozással meg lehet oldani. Kevés kaja de jóminőségű legyen.

Előzmény: pyrogalamb (2089)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2089

Szerdán viszont újabb út lesz egyesületen belül 140 km-ről .1 hét múlva pedig már élesbe megy 180 km-ről .Elég zsúfolt a programjuk ,de legalább kihullik a szemét.

Előzmény: Törölt nick (2088)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2088

Akkor rendben a dolog. Aki nem húz az nem eszik. Ez a kötelező minimum!

Előzmény: pyrogalamb (2087)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2087

Körülbelül igen.Nem én vittem egyesületen belül kamionnal történt a szálítás.

Előzmény: Törölt nick (2086)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2086

Menjenek! Majd ha hazajöttek akkor készísd őket rendesen. Elektrolit, vértisztítás és tricho ellen. Nézd át hoztak -e élősködőt. csepegtess ellene.

 

Mezőkövesd az sac 120km? Te vitted?

Előzmény: pyrogalamb (2085)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2085

Egyesületi tréning út volt Mezőkövesdről ,elég jól jöttek .Holnap reggel 8-9 körül engednék ki őket 100 km-ről.

Előzmény: Törölt nick (2084)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2084

Honnan hová! Elméletileg igen! De az időjárást megnézve ... NEM! 

 

Verseny volt? Mikor és hogy jöttek? Milyen távra mikor vinnéd(hajnalban)?

Előzmény: pyrogalamb (2083)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2083

Üdv

A ma reggel megjött fiatalok mehetnek holnap hosszabb magán tréningre?

Előzmény: Törölt nick (2082)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2082

 

 

tyúkanyó49

 

Itt nézelődhetsz és olvasgathatsz!attila 002 - 2041SKT képe az Indafotón 1-29-ig olvasgatni való!

Előzmény: tyúkanyó49 (2052)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2081

Neeeem bonyolult. De nem igen tudsz venni olyan galambot amivel kevés a baj mert azt drágának fogod tartani...

Az oltóanyag meg nem érdekes...Beteg a galamb majd ráoltasz legyengített vírust tartalmazó anyaggal,  és az immunrendszer meg csak néz mint én tegnap a válogatott meccsén!! :D

 

Vettem a nejemnek mikor 2x vetélt kingeket csokiszínűt meg texánt vagy 20-30db-ot.És biz mind a tiz? king elpusztult olyan dögösek voltak. A csipaszról vettem le és nálam 2 hónap után nyek...Texánokat 3 év után tudtam kőltésre bírni pedig...

 

És akkor épp ment a szekér rendesen...

 

 

Előzmény: Törölt nick (2080)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2080

Oltás: kombinált 4 vagy 5 féle baj ellen, nem én oltottam, csak vittem őket egy postagalambászhoz.

 

Minden galambomat Monoron vettem, 4ből csak 1 volt beteg. :) Vagy nem tudom...  lehet hogy mind hordozza, sejtelmem sincs. Bonyolult dolgok ezek...

Előzmény: Törölt nick (2079)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2079

Hívatásos sopánkodóként leszel a topicból kitíltva! :DD

 

A fertőzést a Monoron vett galambodtól kapták el. Pedig hányszor írtam, hogy ne menj Monorra!

Ha talász egy ötezrest akkor azt fagyizd el, menj a napra, sétálj és ha nem gyógyult a depreszivitásod akkor felvonatozok a museumba a gyerökkel és elmondom nekd a frankót! :DDDDD

 

Gyöngyösön a Mátramúzeumban voltunk és igencsak...Fotók a fész -en.

Előzmény: Törölt nick (2077)
sztereo67 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2078

Helo nem fogják elkapni,de amugy mire oltottál?

Előzmény: Törölt nick (2077)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2077

Ok. Hát, mivel nem kijárósak így tényleg a "levegőből" kapták el :)

így, ahogy írod: "vagy a kaki a tetőn landól az megszárad a szél szárnyra kapja..."

 

Ha ma hazafelé véletlenül találok az utcán egy ötezrest akkor fogok beküldeni kakimintát...  addig pedig bízom abban, hogy a többiekre hatott a védőoltás és nem kapják el.

 

Most a tyúkok mellett vannak elszállásolva anyuéknál, akkor esélyes, hogy a tyíúkok is mind megbetegszenek és egyik se fog tojást tojni? .......... csak azt ne... akkor örökre ki lesznek tiltva a galambok az udvarból... :(

Előzmény: Törölt nick (2076)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!