Keresés

Részletes keresés

kramoto Creative Commons License 2015.08.24 0 0 5965

Kedves 2kacsapacsa !

 

Azt láttam már amikor megmutatttad kisállataidat, hogy jó helyre került a kacsa asszonyság.

Nagyon kíváncsi vagyok milyenek lesznek az utódaik, a különleges színelosztású gácséroddal.

Nagyon jót sétáltunk a Dunaparton, csodás a környék.

 

Előzmény: 2kacsapacsa (5964)
2kacsapacsa Creative Commons License 2015.08.21 0 0 5964

Kedves Kramoto! Köszönöm szépen még egyszer a szép tojót. Délután kiengedtem őket a kertjükbe, a tojó fürdött is, a gácsér kísérgeti, mutogatja neki a tudnivalókat, szóval, jól megvannak és meg is lesznek. Köszönöm szépen! Remélem, kellemes volt a kirándulás. Üdv V. 

Előzmény: kramoto (5963)
kramoto Creative Commons License 2015.08.19 0 0 5963

Dehogy viszem, hiszen ezt megbeszéltnek tekintem:))

 

Ma felhívlak és megbeszéljük a célbajuttatás módját és legalább körülbelüli idejét.

Előzmény: 2kacsapacsa (5962)
2kacsapacsa Creative Commons License 2015.08.19 0 0 5962

Ugye az én leendő tojómat nem viszed el a vásárba? Kérek tőled még egy kis türelmet, készül nekik a teljesen zárt udvar, de az eső visszavet. Üdv és köszönöm.

Előzmény: kramoto (5961)
kramoto Creative Commons License 2015.08.17 0 0 5961

Sziasztok,

 

Idei kelésű kacsákból szeretnék pár darabot (kb 10 db) eladni. 6db 110 napos és 4 darabot a 100 naposokból.Alapból a tojókat szeretném eladnim Ez gondolom fejforma és faroktoll állás alapján kiválasztható.

Mielőtt felteszem a jófogásra hátha innen valakit érdekel az első választás lehetősége.

Képek alább.

2000 ft lesz az ár kacsánként.

 

A 3 kacsamamától 35 kikacsa nevelődött fel, ez sajátfelhasználásra túl sok nekem, nekünk.

Előzmény: kramoto (5948)
juhosttt Creative Commons License 2015.08.15 0 0 5960

Szerintem csak vedlett és mivel meleg van, a pihe tollakat jobban szedte magából. A fészeknél gödröcske is van, itt csak vedlés van. Szépen át van vedelve, látszik a tollazatán.

Előzmény: 2kacsapacsa (5959)
2kacsapacsa Creative Commons License 2015.08.15 0 0 5959

Kedves Gergő! Végre sikerült összeszerelnem a fényképezőgépet. Kár, hogy nem tudtam jobb felvételt készíteni. Ahogy csapkod időnként a szárnyával, egy csomó tollpihe már kiszállt az előtérbe.

Előzmény: juhosttt (5952)
kramoto Creative Commons License 2015.08.13 0 0 5958

Köszi,

hívlak majd és egyeztetünk kacsasállításban.

Előzmény: 2kacsapacsa (5956)
Kacsabarát Creative Commons License 2015.08.12 0 0 5957

Igen

 

Előzmény: sütö Viktor (5945)
2kacsapacsa Creative Commons License 2015.08.12 0 0 5956

Kedves Kramoto! easybarni@gmail.com és 30/254-3057

 

 

Gergőnek üzenem, hogy fel kellett töltenem az elemeket, le fogom fényképezni az alvóhelyét, csupa toll minden. Nem vedlési toll, hanem pihék.

Előzmény: kramoto (5955)
kramoto Creative Commons License 2015.08.12 0 0 5955

Már látom, Kisoroszi.

Adnál egy telefonszámot?

A mailem publikus, a Tiéd nem.

Előzmény: 2kacsapacsa (5953)
kramoto Creative Commons License 2015.08.11 0 0 5954

Sajnos nem járok pesten, vidéken is dolgozom.

Tartalékolom a tojót, még úgy is el van foglalva a majd 2 hónapos csemetéivel.

Az első kelésnél 1 hónap után le kellett választanom, mert látszott, hogy zavarják már a kiskacsái. Ezek a kiskacsák anyjuk nélkül mintha lassabban is fejlődtk volna.

A második kelésnél 2 hónapig volt együtt a tarka tojó és kiskacsái, azok szinte utolérték a majd 2 héttel idősebbeket a növekedésben.

Hol laksz?

 

 

Előzmény: 2kacsapacsa (5953)
2kacsapacsa Creative Commons License 2015.08.11 0 0 5953

Kedves Kramoto! Gyömrő(-Tófűrdő) gyerekkorom boldog helyszíne. A nagyszüleim a Steinmetz kapitány útja 75-ben építettek egy emeletes házat közvetlenül az I. világháború után. Azután sajnos édesanyám eladta és most Baptista imaház. Örülnék a tojónak, az ára is tökéletes, de nem tudom, hogy tudok eljutni hozzád. Kérlek, tartalékold a tojót a gácsérom számára, meg kell beszélnem, mikor tudnánk Gyömrőre menni autóval. Nem jársz Pesten mostanában?

Előzmény: kramoto (5951)
juhosttt Creative Commons License 2015.08.11 0 0 5952

Olyat még nem láttam, hogy a gácsér lepelyhedzene. Nekem is most vedlik 2 gácsér, több a pihe toll is, de semmi fészekre utaló vagy nem váltásra utaló jel nincs. Képed nincs esetleg?

Előzmény: 2kacsapacsa (5950)
kramoto Creative Commons License 2015.08.11 0 0 5951

Sajnálatos ez a pusztítás ami Nálad történt.

 

Nekem van egy számomra felesleges fehér tojó. Túlvállatam magam idén tavasszal a három tojóval, túl sok let a kacsacsemete.

Jövőre csak 2 tojót akarok meghagyni.

Mindhárom tojó nagyon jó kotló és nevelő. A háromból 1 már kotlik (tyúktojáson), egy pedig rakja a tojásokat. Amelyiktől megválnék, az még nem tojik.

Az utolsó képen a kerítésnél all a gácsér előtt és még mindig a gyerekeivel foglalkozik, ezért vissza is tettem azóta hozzájuk.

Amennyiben elsőre megfelel jelezz vissza, készítek róla több képet.

Az ára annyi lenne amennyiért vettem, 2 000 ft. Idén tavasszal a vásárláskor, előző év nyár közepén kelésúnek mondták.

Pest megye, Gyömrő.

 

Előzmény: 2kacsapacsa (5950)
2kacsapacsa Creative Commons License 2015.08.11 0 0 5950

Sziasztok! Pár hónapja írtam meg, hogy a menyét és a róka együttes rablásának eredményeképpen egyetlen gácsérom maradt. Viszonylag öreg már 7-8 éves körüli lehet és úgy döntöttem se le nem vágom, se el nem ajándékozom. Fontolgattam, hogy szerzek neki egy tojót, de ti mind messze laktok tőlem (Dunakanyar). Aztán tegnap megdöbbenve láttam, hogy a szokásos alvó fészkét bepelyhezte. Gergő, hallottál már ilyesmiről? Vajon az egyedüllét lehet az oka? Ha valakinek kell egy egészséges és jól petélő gácsér, esetleg Pestre be tudom vinni. Szívesen elajándékozom, de annak is tudnék örülni, ha valaki megszánna (pénzért) egy tojóval.

Előzmény: juhosttt (5947)
kramoto Creative Commons License 2015.08.07 0 0 5949

Amelyik nagyon tetszik épp lemaradt.

kramoto Creative Commons License 2015.08.07 0 0 5948

Sziasztok,

 

A 3 hónapos kacsáim.

Sajnos most hirtelen cask kerítésen keresztül készült képet találtam.

Ez a szín nagyon tetszik. Fehér gácsér és tarka tojótól.

A 11 nappal idősebbek: Gácsér ugyan az de fehér a tojó is.

 

És a harmadik csapat júni 15-én kelt. Szintén mind két szülő fehér.

 

juhosttt Creative Commons License 2015.08.06 0 0 5947

A bal oldali sávozott feketének tűnik.

a jobb oldaliak sávozott barnák, de a kép csalóka lehet, mert a szárnyuk fekete. De lehet én nem látok jól.

Előzmény: uvj (5946)
uvj Creative Commons License 2015.08.06 0 0 5946

 

Sziasztok! Milyen lesz a végleges színük???

sütö Viktor Creative Commons License 2015.08.06 0 0 5945

Sziasztok kb 4 hete kezdtem néma kiskacsákat nevelni  lesznek benne minden féle gácsér és tojo nah most a kérdésem az lenne ha egy gácsér a tojok mellé megtartok akkor beltenyészet lesz ?

eloper Creative Commons License 2015.08.05 0 0 5944

Szia!

Ha nagy májra akarsz menni szerezbe mulard kacsát , az májra gyúr. Nagyon sokat eszik, nekem azok vannak és nőnek mint a gomba. 

Előzmény: Bodor Csongor (5939)
Johann Wind Creative Commons License 2015.08.04 0 0 5943

Idén 9 v. 10 éves, tolla kicsit kopott, most sántít is, de azért még szerencsére tartja magát.:):):)

A többi állomány.:) Ma megint előjött 15. db.:)

juhosttt Creative Commons License 2015.07.30 0 0 5942

Tömjed 2 hétig, vágjál le egyet, ha jónak véled vághatod a többit is. Ha nem jó akkor tömjed még. Én nem tömöm sose, de van amikor sikerül olyat vágni, amelyik hízott májú.

Előzmény: Bodor Csongor (5941)
Bodor Csongor Creative Commons License 2015.07.30 0 0 5941

Igen, a diótól finomabb és puhább lesz a mája elvileg.És 2 hét elég e?

 

Előzmény: juhosttt (5940)
juhosttt Creative Commons License 2015.07.29 0 0 5940

Dióval? :D Ettől finomabb lesz a mája? Amúgy annak is ki tud hízni nagyra a mája, emiatt nem lesz gondod. 

Előzmény: Bodor Csongor (5939)
Bodor Csongor Creative Commons License 2015.07.29 0 0 5939

Sziasztok!

Lenne 1 nagyon fontos kérdésem,tegnap befogtam 2 néma kacsa tojót tömni,eddig minden jól megy de azt hallottam hogy a néma kacsa tojóknak nem lesz nagy hizottmájuk,ez igaz?Én őket kkukoricával és dióval tömöm elvileg 2 hétig .Kell e előttük legyen mindig viz?

Katuci83 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 5938
Azt én is észrevettem, hogy nem igazán fogadják el egymást a különböző korú kacsák 25kiskacsát Két helyen etetem. :-)
Katuci83 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 5937
Bocskai, de telóról vagyok :-) Remélem tudjátok értelmezni. Az lett volna a kérdésem hogy még egyszer?
Előzmény: Katuci83 (5936)
Katuci83 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 5936
Sziasztok! Nekem június 10.-én keltek a kiskatonák 19-ből 19. Nagyon örültünk , nem is gondoltuk volna :-). Az lehetsèges hogy még egyszer végül?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!