Keresés

Részletes keresés

porszivoman Creative Commons License 2018.03.16 0 0 22499

Sziasztok!

Valaki betudja azonosítani esetleg  ezt a ventillátórt ,   állítólag keltetőbe való , vagy mégsem?  230Voltos lehet? 

tuslaci Creative Commons License 2018.03.15 0 0 22498

Na ezt még gyakorolnom kell! Nem tudok képet felrakni csak igy !http://indafoto.hu/tuslaci/image/25735493-b2b02fff/771717

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.15 0 0 22497

Üdv mindenkinek! Végigolvasva a fórumot (mit mondjak nem volt egyszerű!)belekezdtem én is a saját keltetőm megépítésébe.Az alapot egy selejt hűtő szolgáltatta!Rengeteg ötletet vettem a fórumból, úgy érzem sikerült bár lehet még tökéletesíteni mert tavaly mikor elkészült még nem forgatott magától ,így a páromra hárult ez a feladat :-)így is sikerült vele kapott tojásokból keltetni! Sajnos az építés fényképei letörlődtek a gépemről :-( Idén is elindítottam :-) de már forgat :-) bár a vezérlő minden funkciója nincs kihasználva. (párásító beszerzés alatt) Bár szerintem jövőre átépítem másképp. Rakok fel képeket ha sikerül. A pipik a tavalyi állomány,a gépben már az idei transzport van, ha minden okés húsvétra gyarapodunk ! További szép napot ,és sikeres keltetést mindenkinek ! Üdv tuslaci. 

japipapi Creative Commons License 2018.03.15 0 0 22496

Ami kimaradt: ajtó nyitáskor, forgatáskor valóban kihűl a tér, de legalább jobb a légcsere a tojásokban. Jó építésnél, hőveszteség nem számot tevő.

 

és még egy pici "ősi" hsz.-em: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=128003108&t=9180932

Előzmény: madar86 (22494)
japipapi Creative Commons License 2018.03.15 0 0 22495

Szia!

"Láttam korábbi hozzászolásokban kézi forgatásnál ha kinyitjuk kihűl a keltető tér.A kotlós is elmeny enni wc szaladgál stb ott is kihűl."  

Tettének természetes értelme: hűt és szellőztet. Hűtéskor a tojásokban kicserélődik a levegő, az embrió oxigénhez jut.

 

"Kacsáknál elment megfürdött megszáradt majd vissza ült mégis mind kikelt."

Normális: párásít. A vizi szárnyasoknak különösen fontos a folyamatosan magas páratartalom keltetéskor.

 

"Izzós kivitelűt szeretnék." ..........' WH-9137A+ ezzel szeretném elkészíteni"

Vigyázz! Ha már mindenáron ilyen fűtést akarsz, soros + párhuzamos kötést alkalmazz, mert jobb az várható élettartam. (ohm törvényre figyelj).  A kis kínai kütyü elvileg alkalmas, de a relét (nagyon vackok, pillanatok alatt beégnek sült tojás lesz) dobd ki és biztonságosabb szilárdtest relét tegyél rá.

 

Minden általam javasolt megoldást megtalálsz számításokkal, kapcsolási rajzzal. Keresd Chik Fan barátunk hsz-eit a keresőben!

 

Jó építést!

Előzmény: madar86 (22494)
madar86 Creative Commons License 2018.03.15 0 0 22494

Sziasztok

En is szeretnék építeni egy keltetőt évek óta.Most lehet belefogok.

Izzós kivitelűt szeretnék.

Vissza olvastam nagyon sokat látom mennek a viták.

Kotlóssal keltettem már sokszor.

 

Nézegettem kész gépeket is.

 

Láttam korábbi hozzászolásokban kézi forgatásnál ha kinyitjuk kihűl a keltető tér.A kotlós is elmeny enni wc szaladgál stb ott is kihűl.Kacsáknál elment megfürdött megszáradt majd vissza ült mégis mind kikelt.

 

A lényeg saját tapasztalatok alján készíem el.Mindenki másra esküszik és nem tudni kinek van igaza.

 

WH-9137A+ ezzel szeretném elkészíteni

madar86 Creative Commons License 2018.03.15 0 0 22493

Ne  szedd ki a tojásból elpusztúl, kikel az magától.

Előzmény: Ladybee (22490)
sanyi.68 Creative Commons License 2018.03.09 0 2 22492

Austrolorp!!!

Előzmény: sanyi.68 (22491)
sanyi.68 Creative Commons License 2018.03.09 0 0 22491

Tisztelt Ladybee.koszonom a segitseget,jol jott ,meg idobe,87 szemes tojasbol,meg bent van 14 darab abbol meg kb 7 ki van vagva.ketto elpusztult mert segitettem neki,megegyszer nem fogok,a tobbi csipog,megegyszer koszonom!!!!

Előzmény: Ladybee (22490)
Ladybee Creative Commons License 2018.03.07 0 0 22490

Szerintem nem lesz gond, bár mégegyszer ennyi lyukat fúrtam volna rá. Oldalra nem kell !  Ha a pára és a hőmérséklet rendben van, akkor holnap csipognak.

Előzmény: sanyi.68 (22489)
sanyi.68 Creative Commons License 2018.03.07 0 0 22489

En erdelybol vagyok es egy puisor kelteto futoberendezeset tettem bele hungarocel dobozba ,csinaltam ra 4 darab 8 mm es lyukat ,es felek keves lesz az oxigen ellatasra,de mar holnap kellene keljenek de meg semmi,es azert kerdeztem ,a homerseklet meg a para azok ok , de felek az oxigenellatasrtol  ,a gyarinak semmi szigetelese nem volt azert probaltam igy,es az oldalara se tettem lyukat lehet oda is kellet volna tegyek ,Ezekrol beszelek!

Előzmény: Ladybee (22488)
Ladybee Creative Commons License 2018.03.07 0 0 22488

7 mm átmérő. De ez miért érdekel ? Kiforrott tipus, nálam négy működik rendben.

 

Előzmény: sanyi.68 (22486)
sanyi.68 Creative Commons License 2018.03.07 0 0 22487

Es megvalami,csak a tetejen vannak a lyukak,vagy van az oldalan is ,!.met felek harom hetet vartam a semmiert!

sanyi.68 Creative Commons License 2018.03.07 0 0 22486

Koszonom ,de a 8 kissebb kb  menyire kicsi mm terbe???

 

Előzmény: Ladybee (22485)
Ladybee Creative Commons License 2018.03.07 0 0 22485

10 lyuk van rajta, a 8 kisebb és egy szabályozható nagy a szellőzés miatt, egy közepes a hőmérőé.

 

Előzmény: sanyi.68 (22484)
sanyi.68 Creative Commons License 2018.03.07 0 0 22484

Mert latok egy nagyot ami a para beallitasara szolgal allitolag,es latok sok apro lyukat !!!az szellozteto,vagy valami mas??

sanyi.68 Creative Commons License 2018.03.07 0 0 22483

Udvozlok mindenkit ,sokat keresgeltem nem talaltam egyertelmu valaszt,de ha van bocs ,kerdeznem egy PL ,KELTETOGEPEN HANY SZELLOZO LYUK VAN A TETEJEN ,ES HA AZON KIVUL VAN E MEG AZ OLDAALAN IS ,A SEGITSEGET ELORE KOSZONOM !pl ..ezen???

tboy723 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 22482
japipapi Creative Commons License 2018.02.15 0 1 22481

Már én nem tudom mikor írtam, hogy pár tized nem oszt és nem szoroz. Beállítottam 37,3C-ra és agyő. A tyúknál azért igaz a 21 nap kelés, de persze nem egyszerre. Néhányan már reggel, a néhány este, a többi meg közte kibújik. 

3 néma kacsám ül, 2 a fáskamrába, 1 pedig a szabadba a nyúlól alatt. Igaz ritkán hagyják el a fészket, azt is nagyon rövid időre. Ők tudják, mi aggodalmaskodunk. :-) 

 

Előzmény: független- (22479)
Istvan56 Creative Commons License 2018.02.15 0 2 22480

Én kb 3 éve írtam a kotlós is tizedfokot tart??  Tréfát félretéve minden terület a maximalizmusba és  a szépségbe hal bele.

 

 

 

 

Előzmény: független- (22479)
független- Creative Commons License 2018.02.15 0 0 22479

Sziasztok!  Egy kis téma.

Ma megfigyeltem a gerléket a karácsony fán, már kiválasztották a helyet a fészeknek.Olyan ritka fészket szoktak rakni ,hogy látszanak a tojások a fészken keresztül. A fácán a hideg földre tojja a tojásokat,a pingvin a fagyon kavicsokból csinál helyet a tojásának. Mi meg olyan keltető gépet szeretnénk csinálni ahol a tojások alatt és fölött tizedre egyforma hőmérséklet van.És még a kávét is lefőzi. Hogy is van ez akkor?

gyalog.galopp Creative Commons License 2018.02.14 0 0 22478

Legcélszerűbb, ha a Cleóba a fűtés, illetve a ventilátor fölé fúrsz egy 12 -es lyukat, valahova a kijelző doboz mellé,  amit egy csapon forgó lemezzel tudsz szabályozni. Ezzel gyakorlatilag a belső párát is szabályozni tudod, a többi kísérletezés dolga, Az , hogy mennyi lyuk kell még és hova, azt igy látatlanban nem lehet megmondani. A hasonló méretű egyszintes gépekben egy lyuk elég szokott lenni, de nyilván függ a tojások számától, a külső hőmérséklettől, a ventilátor  teljesítményétől, meg még a fene tudja mitől. A több lyuk arra jó, hogy ellenőrizd több ponton a hőmérsékletet, aztán ami nem kell azt bedugod.

Előzmény: sanyi.68 (22477)
sanyi.68 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 22477

Kosz en is ugy gondoltam ,egy ket lyuk eleg ,de ha esik a para akkor dugjam be vagy honan tudjam,mikor kell bedugni  ????? eddig nem nagy sikerrel keltettem nem tagadom azert is alltam at erre a hungaroceles megoldasra!

 

Előzmény: sanyi.68 (22474)
japipapi Creative Commons License 2018.02.13 0 0 22475

Szia!

Egyszer valaki azt írtam hogy a szellőzés analóg az orrunkhoz, mert szerinte 2 db 8-10 mm átmerőjű lyuk elég, hisz orrlyukunk sem nagyon több. :-) Volt egy pici, de én nagyon foglalkoztam a kérdéssel, mert manuálisan forgattam és az akkori bőven elegendő volt a szellőzésnek. Na, meg aztán, ugye hűteni is kell, mert akkor tud "kiszellőzni" a tojás is, akkor kap oxigént a pici élet.

Gondolom az is járható, hogy egy pár 8-10 mm-es lyukat. Én nem fúrnám, hanem valamilyen forróságot használnék, úgy nem morzsálódik a nikecel, aztán ledugóznám, ha kell.

Jó ez a láda, de vigyázz, nagyon sérülékeny.  Én sarokvédőt is tettem, átvontam dryvit hálóval és lefestettem. 

Már nincs meg, egy barátom nyúzza 4. éve.

Sok sikert.

Előzmény: sanyi.68 (22474)
sanyi.68 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 22474

Jo estet mindenkinek,lenne egy kerdesem ,egy roman gep melegitojet beepitettem egy hungarocell dobozba ,es kellene ra furjak szellozteto lyukat ,de nem tudom milyen nagyot es hanyat tegyek ra ,a merete bevul,53 x38,es 20 cm magas,ezekrol lenne szo !

japipapi Creative Commons License 2018.02.11 0 0 22473

Nagyon szépek, gratutala!

 

Előzmény: független- (22471)
gyalog.galopp Creative Commons License 2018.02.11 0 0 22472

Szépek. Ahogy elnézem ezekbe több tojás fér, mint az én kopasznyakú keltetőimbe.

Előzmény: független- (22471)
független- Creative Commons License 2018.02.11 0 0 22471

A korai keltetést én is saját készítésű géppel szoktam csinálni.

Itt az arany csapatom, vagy inkább ezüst.Az idén én sem keltetek mert nincs helyem,az ólak mennyezetig vannak tűzi fával.

 

 

 

Előzmény: japipapi (22470)
japipapi Creative Commons License 2018.02.11 0 0 22470

Szia!

Köszönöm szépen, már rátaláltam.

Megszoktam látogatni kisállat kisállatkiáltást is, ha közel van, csodaszépek tudnak lenni, bár magam nem gyűjtöm, nem lenne szívem fazékba tenni. 

Már kezd kifogyni a parlagi állomány, inkább a japikat tartom, Nagyon jó tojók és kis teste nekem bőven elég párnapra kajára. Nagy szín kavalkád van, azért igyekszek mindenféle legyen, zoknistól kezdve a füle-búbosig. :-) Kettőt már láttam, szeretne gyűjteni, de még nem akarom, elveszem,csak húsvét után. 

Előzmény: független- (22469)
független- Creative Commons License 2018.02.11 0 0 22469

Szia!

https://hu.wikipedia.org/wiki/Wyandotten

A guliba írd be wyandotten.Ott jobbra ott a származási hely.

Előzmény: japipapi (22468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!