Keresés

Részletes keresés

trizs77 Creative Commons License 2019.02.16 0 0 87117

Adjál neki zacskós, zselés tápot, száraz helyett.

Azzal beviszi a napi elegendő vizet is a szervezetébe.

Nem kell külön itatni.

Előzmény: QQ (87116)
QQ Creative Commons License 2019.02.15 0 0 87116

Ezeket mind tudom es kb nalunk is igy van az ivasrol kerdeztem egyedul (evesrol azert irtam hatha osszefugg) ami kb egy fel eves tendencia minden magyarazat nelkul, nem kapott pezsgot, malnaszorpot csirkevert csak vizet es a vizivas szokasok kezdtek atmenni ilyen vegletes modszerekbe. 

Meg ami eszembe jutott hogy tejet adtunk neki egy darabig, par hetig ami ugy vegzodott hogy teleszarta a nappali kozepet de kb fel meter sugaru korben, akkor kapott belgyuladas ellen vagy mit azota nem iszik tejet.

De ez amit a vizzel muvel mar kicsit kiakaszto.

Előzmény: trizs77 (87115)
trizs77 Creative Commons License 2019.02.15 0 0 87115

A macska (mint a kisgyerek) sohasem éhezik ha van ennivaló.

Mindegy mi.

 

99,9%-ban, mi, gazdák rontjuk el a macskáinkat.

A macskák nagyon sokáig bírják étlen, szomjan.

Bebizonyítottá kísérletekkel, hogy a macska ha hermetikusan elzárjuk (ez volt a híres hármas ketrec kísérlet) bármilyen tápot, ételt megeszik egy idő után.

 

A gazdi az, aki világvégét, földindulást, égszakadást lát ha amúgy egészséges cica két napig nem úgy eszik, vagy nem úgy iszik.

( a beteg cicákról most nem beszélünk, mert az egy másik történet.)

 

A macska nem hülye.

Nagyon nem.

 

Ha válogathat, mert megteheti, bizony válogatni fog.

Ételben, italban.

 

A macska intelligens.

Hamar rájön, hogyan ugráltathatja gazdáját:

       - én ezt nem eszem meg, csak azt,

       - én ilyet nem iszom hanem csak olyat.

 

Dehogynem eszed/iszod kiscicám.

Csak most megteheted, hogy válogatsz, mert én, a gazdád, nem győzlek körül ugrálni.

 

Ha nem vagyok ott bizony megiszod a pocsolya vizet és megeszed a szomszéd macskája által ott hagyott, három napos, száradt, sikkadt csirke mellett is.

 

 

 

 

Előzmény: QQ (87113)
Lora1213 Creative Commons License 2019.02.14 0 0 87114

Evés :  Már megfigyeltem hogy mi rontjuk el, tesszük válogatóssá a cicát.  Ha megismer egy finomabb tápot, ami jobban ízlik neki, már nem akarja megenni a régi gyengébb minőségű kaját.  Én is így jártam, noha tudom hogy mivel rontom el őket, már a sokadik macskát sikerült elrontanom.

Ivás :  nagyon fontos hogy eleget igyon.Biztos hogy jól lát a cicád ?  Nálunk a Mircike mindig belepacsált a tálba, mert nem látta hogy van benne víz, csak ha előbb megmozgatta.

Előzmény: QQ (87113)
QQ Creative Commons License 2019.02.14 0 0 87113

Sziasztok

egy nyaron kintibenti telen benti cicaval kapcsolatban lenne egy kerdesem. 

ugy nott fel hogy egy muanyag eteto itato kombinaciobol ivott, majd elkezdett leszokni az ivasrol belole, vettunk neki rozsdamenteset egy darabig jo volt, de olyan furcsan kezdet belole inni hogy szagolgatja 5 percig, majd a tal szelebol mintha sutne a nyelvet bele bele kap es nagynehezen elkezdi lefetyelni. probaltuk csapvizet, alott vizet szurt vizet.

ha kimegy iszik a klros medenve vizbol 3 hetes pocsolyavizbol. most bent a legujabb hogy a a locsolokannabol es a sajat taljabol is ugy iszik hogy belemartja a mancsat es vagy azt lenyalja vagy lefrocskoli es onnan nyalja fel. enni legjobb szaraz tapokat fogadja csak el. csirke kajamaradekot immel ammal megeszi. de taljaba szarad nagyobb resze.

2 eves ivartalanitott nosteny cirmos. 

 

BENTA Creative Commons License 2019.02.11 0 0 87112

Nálunk a betont a földszintes kutyám részesíti előnyben esős időben (jack russel a laposabbik fajtából). Mondjuk nem csoda, mert a fűszálak nem is a hasát, hanem inkább a hátát birizgálják. Van is a bajban, ha leesik a hó, néha úgy tör utat magának, hogy ugrál, mint a nyuszka.

Előzmény: CBNora (87105)
BENTA Creative Commons License 2019.02.11 0 0 87111

Kár, hogy plüss szőnyegen hempereg, nem perzsán, mert akkor a szobamacska helyett a perzsamacska kifejezés kettős értelmet nyerne:)

Előzmény: szepi (87100)
BENTA Creative Commons License 2019.02.11 0 0 87110

Milyen nehéz az élete! Ebből a fotóból is látszik. :)

Miuska ilyen esős időben inkább a padlásra kéretőzik, ott bandázik a szomszéd cicájával, aki át szokott jönni. Nagyon rühelli az esőt. Érdekes, mert a vizet önmagában nem, rendszeresen pancsol.

Előzmény: szepi (87099)
Csimpolya Creative Commons License 2019.02.10 0 0 87109

Tegnap meglátogattam a macskakiállítást, nem meglepő módon sokan voltak, a macskák, a kiállítók és a vendégek egyaránt. A legtöbb macska a brit rövidszőrű, (hosszúszőrű variációban is, bár ez kissé ellentmondásosan hangzik) a ragdoll és a maine coon fajtához tartozott. Ez utóbbiból akkora méretű vörös cirmos példányt láttam, hogy elsőre rókának néztem. H lett volna rajtam kalap, biztos megemelem előtte!

Azért volt szibériai is, miután a ketrecen a sibirian macka felirat szerepelt, nem volt nehéz rájönnöm, hogy alighanem Szlovákiából hozták bemutatni, és ezt csak helyeselni tudtam.

Elég sok volt a hosszúszőrű macska is, a legszebb egy csincsilla perzsa kölyök volt, megtévesztő vattagombóc kinézettel. Feltették a ketrec tetejére, egy kis tábla alá, ott elbújt, és levadászta a feléje közelítő kezeket. Egyáltalán, onnan lehetett tudni, hogy ott macskakölykök vannak, mert ott álltak a legtöbben. Volt american curl kölyök is, öt darab, no meg maine coon is, ők heten voltak. A hétből hárman-négyen egymással birkóztak, változó felállással, a többi pedig fotogén pózokba vágta magát, ez még szunyókálás közben is tökéletesen sikerült nekik. Toyger is akadt, érdekes színezettel. Egyébként az egyik maine coon-on roppant érdekes színeket láttam, fehér alapon olyasféle foltok voltak rajta, amiket idáig csak bocikon láttam, de neki ez is csodásan állt!

Kisállatok most nem voltak sokan, viszont volt egy tengerimalac mama, aki még szoptatta kölykeit, kedves látvány volt!

Egy óra hosszat nézegettem, aztán kezdett részint melegem, részint légszomjam lenni, és hazafelé indultam. Így is megérte!

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.02.09 0 0 87108

Nem. Ő a szembe szomszédék cicája.

Előzmény: szepi (87103)
szepi Creative Commons License 2019.02.09 0 0 87107

A szomszéd nem törödik a dologgal, jóban vagyunk. Az egész területen krumplit ültet valami romantikus ötlet miatt, meg ez az egyetlen konyhai növény ami ezen a környéken biztos megterem. Azt meg mélyre ültetik, nem tudja kikaparni Findus.

Előzmény: CBNora (87105)
trizs77 Creative Commons License 2019.02.09 0 0 87106

Nálunk a ház valaha MÁV-é volt .

( MÁV telep)

 

Minden ott lakó kapott évente X mázsa "járandósági szenet".

kb. 40-50 éven át.

Mint ma a cafateria.................:-)))

Ezért a ház udvara 40-60 centi mélyen (!) színtiszta szénpor.

 

Nyáron mikor Lukrécia bejön a lakásba, ha tudom elkapom és lábmosás.

Az esetek 90%-ban nem tudom elkapni.

Ő hagyná de nem olyan a szitu.

 

 

CBNora Creative Commons License 2019.02.09 0 0 87105

Hogy örülhet a szomszéd:))

Némely macskáknak meg pont a fű tetszik, én a gyepben szoktam csomagokba lépni (meg néha a beton járdán). Én is nagyon örülök olyankor:))

Előzmény: szepi (87104)
szepi Creative Commons License 2019.02.09 0 0 87104

Van amikor térdig sárosan jön haza. A szomszédomnak van egy konyha kertje ami az egyetlen felásott terület a környéken, máshol csak fü van. Oda jár a dolgát elvégezni és imád ott kaparni.

Előzmény: Csimpolya (87102)
szepi Creative Commons License 2019.02.09 0 0 87103

A kinti macska is a házhoz tartozik?

Előzmény: p21-feri-tb2 (87096)
Csimpolya Creative Commons License 2019.02.09 0 0 87102

Biztos nem szeretnéd, ha sároska lennének a hófehér cipellőid!

Előzmény: szepi (87099)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 87101

Előzmény: szepi (87099)
szepi Creative Commons License 2019.02.08 0 0 87100

Szobamacska...

Előzmény: szepi (87099)
szepi Creative Commons License 2019.02.08 0 0 87099

 

Unom  a szobamcska életet. Mikor olvad már el a hó?

BENTA Creative Commons License 2019.02.05 0 0 87098

Köszönöm szépen. Tényleg ő volt a legszebb a két alomból.

Előzmény: p21-feri-tb2 (87095)
BENTA Creative Commons License 2019.02.05 0 0 87097

Én is örültem volna, ha még maradhatott volna, de a tenyésztőnek ki kellett mennie külföldre meló miatt. Szerencsére ott van a másik cica, aki szintén gyerek, így nem maradt hirtelen egyedül.

Előzmény: CBNora (87093)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 87096

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 87095

Szép cica.

Előzmény: BENTA (87090)
Csimpolya Creative Commons License 2019.02.04 0 0 87094

Akkor nem unalmas az élet vele!

Előzmény: BENTA (87092)
CBNora Creative Commons License 2019.02.04 0 0 87093

Nagyon édes. De hogyhogy ilyen fiatalon odaadták? 12 hetesen szokták csak adni, jó helyeken legalábbis.

Előzmény: BENTA (87092)
BENTA Creative Commons License 2019.02.04 0 0 87092

Ugye, hogy pont olyan mint egy kisangyal? Minket is megtévesztett néhány percig. Egyébként 9 hetes maine coon kislány. És egy tündér minden porcikájában. Egy nagyon rosszcsont tündérgyerek. 

Előzmény: Csimpolya (87091)
Csimpolya Creative Commons License 2019.02.04 0 0 87091

Méghogy rossz! Először is, ő láthatóan kisangyal. Másodszor gyerek még. Harmadszor és főleg macska, éspedig a javából!

Előzmény: BENTA (87090)
BENTA Creative Commons License 2019.02.04 0 0 87090

Bocsi, elbénáztam, lemaradt a kép.

BENTA Creative Commons License 2019.02.04 0 0 87089

Kedveseim! Örömmel tudatom, hogy tágabb családunk új taggal bővült. Kislányom ezt a csodacicát kapta neve napjára. A neve Shiva. És mint tudjuk, nomen est omen, ha beindul, olyan, mintha ezer karja és lába lenne egyszerre és használja is őket. Akkor jó egy macska, ha rossz!!!!

Csimpolya Creative Commons License 2019.01.27 0 0 87088

Hókotró?

Előzmény: p21-feri-tb2 (87086)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!