Keresés

Részletes keresés

balabmw Creative Commons License 2012.11.05 0 0 33153

Ez igaz lehet. A mi lakásunk nem nevezhető melegnek és Nyafi eléggé barnul,amit én nagyon élvezek. :)

 

Unalmas dolog a tanulás:

 

Előzmény: Nyafkamacska (33150)
balabmw Creative Commons License 2012.11.05 0 0 33152

Képeket kérünk! És még a nevét sem tudjuk!

Előzmény: Aquata (33146)
CyberCat Creative Commons License 2012.11.05 0 0 33151

Meg a hőmérséklettől (hidegben sötétebb) és a genetikától, táplálástól is függ.

 

Előzmény: dare2wear (33149)
Nyafkamacska Creative Commons License 2012.11.05 0 0 33150

Hallottam olyat, hogy a hőmérséklettől. Hűvösebb környezetben jobban besötétedik az évek során. De nem tudom, hogy ez igaz-e.

Előzmény: Aquata (33148)
dare2wear Creative Commons License 2012.11.05 0 0 33149

A korától. Ahogy öregszik, egyre sötétebb lesz.

Előzmény: Aquata (33148)
Aquata Creative Commons License 2012.11.05 0 0 33148
Köszönöm! De mitől függ, hogy mennyire lesz sőtét? Tanítást illetően pedig klikkerrel fogom tanítani :)!
dare2wear Creative Commons License 2012.11.05 0 0 33147

akármit csinász, a fóka jegyű macska sötét lesz.

a nevét szerintem még a legbutább macska is megtanulja mindenféle komolyabb tanítgatás nélkül, nyilván majd a nevén fogod szólítani és ennyi elég. ennek a fajtának sokkal többmindent meg lehet tanítani, ha ilyan kiképzett kutyáid vannak, akkor biztos van pár jó módszered. nálam az egyik sziámi tudja azt, hogy "ül", ezt jutalomfalattal tanítottam meg, az apportírozást meg magától csinálja.

Előzmény: Aquata (33146)
Aquata Creative Commons License 2012.11.04 0 0 33146
Sziasztok! Én 2 napja vagyok egy fóka jegyű thai cica gazdája. Nem tk-es, ugyanis 16 évesen zsebpénzből vettem a cicát (pontosabban még mindig annyi vagyok) és a felszerelést is (Eredetileg 'meglepi' lett volna anyáék számára az érkezése, mert meggyőzhetetlennek tüntek, én viszont beleszerettem a fajtába, és ez tünt az egyetlen megoldásnak. Végül leültünk megbeszélni, és beleegyeztek azzal a feltézellel, hogy én állom). Eddig csak szorlgalmasan olvastam a fórumot. Igazából a család nagy kutyás, 3 kutyánk van, mindegyik suliba járt, agility, bemutatózás stb, szóval elég komolyan, viszont most bevállaltunk egy sziámit. Csak benti, velem alszik, és kérdésem lenne, hogy lehet e befolyásolni, hogy felnőttkorára ne sötétedjen be annyira a szőre? Tudom, nem fókát kellett volna akkor választani, de megérzés volt, ogy ő az igazi. Most 9 hetes, eddig 2 éjszakát töltött velem, de hajnalban mindig felkelt nyávogni. Ha nem figyelek rá (sajnos 1. Éjszaka nem így tettem), le fog szokni róla? Utolsó kérdésem pedig, hogy hogyan taníthatom meg a nevére, illetve hogyan szoktathatom át száraz kajára? Köszönöm előre is a válaszokat :).
mpara Creative Commons License 2012.10.24 0 0 33145

Igen, elméletileg születhet cirmos nősténynek teki és tricolor kiscicája.

 

Ha cicát etetsz a szabadban, nagyon fontos ivartalanítani őket, mert a rendszeres kaja hatására egyre többen gyűlnek majd körétek és egyre több kiscica születik... Ha nem tudod/akarod ivartalanítani, ne etesd.

Előzmény: banyoca (33140)
Nyafkamacska Creative Commons License 2012.10.20 0 0 33142

Van egy nagyon beteg gyerekük. Otthoni lélegeztetőgép kell neki. Úgy viszont minden állat kizárt. Eredetileg ingyen adták volna, aztán a mágis kéretek pénzt értük. Úgyhogy elveim ellenére megvettem őket, ne egy másik hasonlónál kössenek ki.

Előzmény: dare2wear (33141)
dare2wear Creative Commons License 2012.10.20 0 0 33141

megnéztem a videót is, ők sziámik vagy thai macskák vagy a kettő mixe? honnan vannak? ha eddig egy család megélhetése múlt rajtuk akkor hogyhogy odaadták őket?

Előzmény: Nyafkamacska (33137)
banyoca Creative Commons License 2012.10.20 0 0 33140

Sziasztok! tanácsot  kérnék, mivel úgy gondolom itt főleg tenyésztők vannak, hátha ha Ti jobban értetek hozzá.

Mekkor esélye van egy ciromos nősténynek, persze az apa nem ismert! 3 trikolor és 1 teknőc tarka cicák "gyártására"?

A házunknál megjelent ez a 4 kölyköcske, és egy cirmos láttam aki "felügyel" rájuk, viszont láttam egy felnőtt trikolor mamát is, a kosztosok etetésekor.

Az a gyanúnk valaki ide rakta ki nem kívánt szaporulatát. :(

Nyafkamacska Creative Commons License 2012.10.19 0 0 33139

A fürdetést nem tudom megoldani :-(

Előzmény: Guldtop1 (33138)
Guldtop1 Creative Commons License 2012.10.19 0 0 33138
Igen, Vörinek is volt, kis, fekete pörkök is voltak ott a bőrén, egy jó alapos, samponos sikálással eltünt neki.
Előzmény: Nyafkamacska (33137)
Nyafkamacska Creative Commons License 2012.10.19 0 0 33137

Help!

Fantomas farka a töve fölött kicsivel egy darabon szürkés, csapzott kinézetű és zsíros tapintású. Ez volna a kandúrfarok? Nem láttam, hogy nyalná vagy ilyesmi. Nemrég ivartalaníttatott 3 éves (?) kandúrról van szól.

dare2wear Creative Commons License 2012.10.17 0 0 33136

már rég nincs thai náluk és már amúgy is külföldön vannak

Előzmény: Guldtop1 (33134)
Guldtop1 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 33135

:-))) Én annyira sajnálom, h az enyémeknek nincs ilyen hangja, egész nap lehetne rajta röhögni. :D Még Toppi egy kicsit rekedtebb, de nem ennyire, Muninnak meg Vörinek meg teljesen normális macskahangja van. Nala, a házi, meg Ultrahangú becenévre hallgat, mert neki meg olyan magas hangja van, h olyat állattól még nem hallottam, max madártól. :-)

Előzmény: Törölt nick (33131)
Guldtop1 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 33134

Sztem minden magyar sziámi tenyésztő Fifés (Felis Hungarica), mivel egész Európában ez a jellemző, ilyen szempontból nincs sok választási lehetőséged. Legalábbis a modern típusú sziámi tenyésztők. A thaiokról nem igazán tudok semmit. Nem tudom, Charming Blue tenyészt-e még, vagy Bambuszligetiéknél van-e még thai is?

Nyafkamacska Creative Commons License 2012.10.17 0 0 33133

A Lumiere engem is meglepett.

A Lurdyban egyszer voltam. Iszonyú tömeg volt, zsúfoltság, zaj. Nyulkáló gyerekek, helyben eladott macskák. Ilyen szempontból tartom feltétlenül színvonalasabbnak a békásit. A macskákat kevésbé terheli.

Előzmény: Törölt nick (33130)
Lolamoon Creative Commons License 2012.10.17 0 0 33132

Megmutattam Cucusnak a videót. A füle botját nem mozdította rá. Már jó ideje sejtjük, hogy ő kutyának képzeli magát (csak ugatásra reagál, kivéve ha én nyávogok neki :D ), de azért időnként bepróbálkozom ilyen videókkal, hátha, de eddig semmi. :)

Előzmény: Törölt nick (33131)
Lolamoon Creative Commons License 2012.10.16 0 0 33128

Jópofa lehet a macskád. Egyszer nagyon szeretnék egy "kopasz" macskát én is, de sajnos a páromnak nagyon nem tetszenek. Valószínűleg ez csak vágyálom marad! :(

Előzmény: Törölt nick (33127)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.16 0 0 33127

az enyémeknek is mindenféle fura törzskönyvi neveik vannak, esélytelen a hétköznapokra, kapnak beceneveket nőven:))

akkor ti még szerencsések vagytok, az én szfinxem ha elfoglalja az ágy közepét, nem hajlandó odébb menni, ha ráfekszem hát ráfekszem, figyeljek én oda hogy ne nyomjam össze, ha meg felemelem hogy odébb tegyem, elkezd kiabálni.:D

Előzmény: Lolamoon (33126)
Lolamoon Creative Commons License 2012.10.16 0 0 33126

A párom nevezi gróf úrnak, mert szinte mindig úgy viselkedik, mint egy elkényeztetett arisztokrata, aki teljes tudatában van felsőbbrendűségének. Főleg, mikor arréb kellene mennie valahonnan. Néz rád nagy szemekkel és ez tükröződik benne:

- Nekem szóltál? Biztos, hogy hozzám beszélsz? Még megfontolom a dolgot. Na jó, arrébb megyek, de elötte jól kinyújtóztatom a tagjaimat.

És ezek után nagy kegyesen hajlandó megmozdulni! :D

 

Amúgy Ramszesz a neve, bár soha az életben nem szólítottuk így. Én Cucusnak becézem és erre is hallgat. :)

Előzmény: Törölt nick (33123)
Nyafkamacska Creative Commons License 2012.10.16 0 0 33125

Ez a negyedóra a parvora biztosan nem igaz. De az ellen meg a kombinált véd.

Előzmény: CyberCat (33124)
CyberCat Creative Commons License 2012.10.16 0 0 33124

Ennyire azért én nem aggódok: ha más macskát simogatok, akkor utána fertőtlenítem a kezem (mindig van nálam olyan kézre kenhető fertőtlenítő gél). Egyébként meg nekem tenyésztők azt mondták, hogy negyedóra-félóra után már amúgy is inaktívak lesznek a vírusok, vagyis nem viszünk át semmit. 

Előzmény: kingA (33118)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.16 0 0 33123

szép cica!:) az a neve, hogy gróf úr?:))

Előzmény: Lolamoon (33120)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.16 0 0 33122

én is ilyen paranoiás vagyok:)))

mióta hallottam, hogy akár cipőtalpon is be lehet vinni akármit, azóta arra is háklis vagyok, hozzám cipőben nincs belépés! alap, hogy utcai macskát nem simogatok, de ha vmi olyan ismerősnél járok, ahol macska van (és ezek általában ismeretlen eredetű házimacskák), hazaértemkor meztelenre vetkőzök egy macskáktól elzárt szobában, otthagyom a ruháimat, amik természetesen mennek a mosásba, és irány a kád, még a hajamat is megmosom...:)) (jó, ezek nem gyakori esetek, párhavonta egyszer fordulnak elő)

Előzmény: kingA (33118)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.16 0 0 33121

igen.:)

van pár más képem is róla, de azok botrányosan rossz minőségű akkori kamerás mobillal készültek....

Előzmény: kingA (33119)
Lolamoon Creative Commons License 2012.10.16 0 0 33120

Sziasztok!

 

Bocsánat, hogy csak így, minden előzmény nélkül, de sikerült ma két egész jó képet csinálnom a a gróf úrról, amint a fotelben élvezi a napsütést:

 

 

kingA Creative Commons License 2012.10.16 0 0 33119

Ez a félős babakorában?

Előzmény: Törölt nick (33117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!