Blicckrieg Creative Commons License 2023.11.11 0 0 4619

Elszórakozták a helyzeteket 2:1-nél, persze Reese kapufája az tiszta pech volt. De szó se róla, a 'Ruhe is megdolgozott az 1 pontért. A pontvesztések ellenére azért valóban nagy előrelépés hogy egész nézhetőek a meccsek pár hónappal ezelőtthöz képest, a visszajutás a BuLi-ba az más kérdés, Dárdai nem tűnt idegesnek a meccs utáni interjú alatt.

Rovottmultú1111 Creative Commons License 2023.11.11 0 0 4618

Nem ez a társaság esett ki a bundásból, ez egy vadiúj csapat. Ráadásul most sincsenek benne nagy nevek! Éretlenek, de majd felnőnek! És lesz még bőven ilyen kellemetlen meglepi!
Meg egyébként is itt természetes a hullámzó teljesítmény, akár mérkőzésen belül is!

És nem győzöm hangsúlyozni; jó hogy ilyen sok a fiatal!

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.11.11 0 0 4617

Frusztráló lehet Hertha szurkolóként ebben a hideg, esős időben kimenni 120 euróért és a végén mindig ez a szívás.

Előzmény: bendeguz90 (4616)
bendeguz90 Creative Commons License 2023.11.11 0 0 4616

A Hertha számára csalódást keltő az x.

bendeguz90 Creative Commons License 2023.11.11 0 0 4615

A szórakoztató futballnak megvan az az átka, hogy a védelem eléggé szellős lesz, aminek a levét megitta a Hertha.

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.11.11 0 0 4614

Niederlechnernek volt egy nagyon erős időszaka az Augsburgban, mielőtt a Hertha megvette a buli 1-ben.

Rengeteg gólt ért el, az Augsburg nem keveset köszönhetett neki.

Ha arre a teljesítményre sikerülne rácsatlakoznia, akkor itt nagyon komoly tényező lehetne.

---

Leistner egy korosabb védő, ha jól néztem, akkor 33 éves és Kempf is talán 28.

Nem ezzel van a gond, szerintem egy tapasztalt kapusra van szükség, aki hátulról biztonságot ad a védelemnek.

Előzmény: Blicckrieg (4612)
Rovottmultú1111 Creative Commons License 2023.11.11 0 0 4613

Ami tény; a Reese-Tabakovic kettős a konstans. Jó vétel volt!

De azért ez még ma egy formálódó másodosztályú csapat változó teljesítménnyel. Ma pl a Dárdai zárkózott, szép hosszú labdákkal képes indítani.l

Azért persze kellene egy tapasztalt, akár korosabb védő középre, mert ma pl a védelem sokszor zavarba hozható. Elsősorban a jobb oldalon!

Szóval ez egy fiatal, formálódó csapat, ami igen kevés lenne a bundásegyben! Pontosabban a tuti kieső!

Kell még legalább egy év!

Blicckrieg Creative Commons License 2023.11.11 0 0 4612

Ő lőtte az előbb a második gólt, na de micsoda labdalevétel és gólpassz volt az Tabakovictól!

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4610)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.11.11 0 0 4611

Hosszú és rázós az út, amely a mennybe vezet.

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.11.11 0 0 4610

Niederlechner megkapja a lehetőséget, hogy bizonyítson.

Előzmény: bendeguz90 (4609)
bendeguz90 Creative Commons License 2023.11.11 0 0 4609

Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2023.11.07 0 0 4608

Hogy pedig mi lesz a Karlsruher ellen?

Ha nyernek, akkor minden bizonnyal bekerülnek a tízbe. Ami akár jól is hangzik. De végülis nem ez a lényeg, hanem hogy milyen lesz a játék képe.

Mert itt a bulikettőben kell azt megalapozni, hogy ne egy harcos, bekkelő és dögunalmas csapat legyen a Hertha, hanem érdemes legyen minden szurkolónak kipengetnie a jegy árát, hiszen látványt kap a pénzéért!

Hogy pedig a Dárdai miként keveri a lapokat? A keretben van tíz játékos, akik húsz évesek, vagy fiatalabbak. A Hertha  utánpótlásból hat játékost hozott fel. Szerintem ezek reményt keltő döntések, látszólag a jövőjüket építi! És mivel ilyen sok a fiatal, ezért kell az a min 2 év a csapatépítésre!Meg arra, hogy a srácok is elhiggyék; érdemes maradni, mert komoly jövő előtt állnak!

Persze a szurkoló türelmetlen és joggal; a pénzéért focit akar, látványt, eredményt!
Ámbár amikor a bundáskettő mérkőzésen tele a stadkó, azért az a bizalom jele!

Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2023.11.05 0 0 4607

Valóban. És lesz ez még párszor!
Úgy vélem, hogy kevés a cserebogár.

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4606)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.11.05 0 0 4606

A Kicker azt írta, hogy 'faustdicke Chancen vergeben', ami valami olyasmit jelent, hogy ordító helyzetek sorát nem használták ki.

Előzmény: Egyletenkívüli3~ (4605)
Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2023.11.05 0 0 4605

Talán nyerhettek volna, de a Tabakovic ma nem volt látható.

A lényeg, hogy nincs zakó, de van egy pont.
Ez ugye egy vadiúj csapat, amit a Dárdai ügyesen építget. Azért persze elférne még néhány új játékos, mert volna hová beépíteni!

Meg kell még idő! Legalább egy év! Hogy alakuljon fazon! Mert ez messze nem az!

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.11.04 0 0 4604

Hamarosan már nem labdázik egyedül:

Mondjuk már ideje lenne.

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.11.02 0 0 4603

A Mainz edzője ezzel le is mondott:

Pedig 2 idénnyel ezelőtt ez a varázsló hozta vissza a Mainz-ot a kiesés széléről, amikor félidényben 7 ponttal álltak óriási hátránnyal tök utolsó helyen aztán idény végén meg valahol a 9. helyig meneteltek.

Nem semmi.

Tompus999 Creative Commons License 2023.11.02 0 0 4602

Nekem a borsodi jobb mint a Berliner. Egérízű :-)

Előzmény: Miller a sör (4601)
Miller a sör Creative Commons License 2023.11.02 0 0 4601

Nálunk is van Berliner Kindl és nekem határozottan bejött, ráadásul ugye ez csak sima üveges volt nem frissen csapolt. Na de téged elkényeztet az nb1 a ,,kitűnő borsodival,, :-)

Előzmény: Tompus999 (4597)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.11.02 0 0 4600

Kösz szépen!

Időközben van videó is:

Úgy látom Niederlechner, aki hosszú idő után először kapott lehetőséget nagyon akar.

Érdekes számomra, hogy a Mainz esetében, csakúgy mint az UB esetében az elmúlt 1-2 évben oly impresszív játék és teljesítmény mennyire visszaesett és Svennsson ugyanolyan tehetetlen jelenleg, mint Fischer.

Marco Richternek meg ez a váltás nagyon nem jött be eddig.

Előzmény: Tompus999 (4598)
Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2023.11.02 0 0 4599

Klassz beszámoló!Köszi!

Tompus999 Creative Commons License 2023.11.02 0 1 4598

Tompus999 Creative Commons License 2023.11.02 0 2 4597

Na, itt is vagyok! A vártnál sokkal könyebb meccsen, simán nyert a Hertha. Tulajdonképpen végig kézben tartották a meccset, az elején volt egy-két veszélyesebb Mainz próbálkozás, lőttek egy kapufát is, de 0-0-nál is a Hertha játszott fölényben, megvoltak a helyzetek is, de kimaradtak. Aztán az első félidő hosszabbításában, megadott és belőtt tizenegyessel végre megjött a megérdemelt gól is, mennyire sügérek ezek a németek, egy csomóan már elkezdtek kimenni sörért, úgy rohantak vissza, hogy mi ez a hangzavar. Namost a második félidő legelején, pont ugyanez történt, még kint várták a sörüket, mire egy újabb tizi és máris 2-0. Ezzel tulajdonképpen vége is volt a meccs érdemi részének, látszott hogy a Mainzban nincs annyi, hogy visszajöjjenek a meccsbe, ráadásul egy gyönyörű ellentámadásból Tabakovic befejelte a harmadikat is. Az mindenesetre látszik hogy Reese és Tabakovic között nagyon megvan a kémia. Az utolsó húsz perc a felhőtlen ünneplésé volt kicsit jobb koncentrációval még lehetett volna lőni pár gólt, de ez már senkit sem érdekelt igazán - Dárdait kivéve. Ő nem lazított a 90. percben sem. 30 ezer néző volt kint, kicsit keveseltem, dehát hétköznap késő este, és hát nyilván a Mainz sem a legvonzóbb ellenfél. A szurkolás végig nagyon komoly volt, a végén az együtt ünneplés is frankó volt. A Berliner viszont egy nagyon szar sör, nem értem hogy lehet a németekkel ezt a szart megitatni. Olyan Kőbányai szint, kb.

Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2023.11.01 0 0 4596

Feltételezem, hogy  a Tabakovicnak azért több esze van! 29 éves! Itt még lehet néhány szép éve, ha megússza sérülés nélkül! Kihagyhatatlan, megbecsülik, megy a szekér! Kell ennél több?
És a bónusz;  majd  esetleg még egy–két jó év a Herthával a bundás egyben!

Előzmény: bendeguz90 (4594)
Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2023.11.01 0 0 4595

Kár, hogy nem láthattam a meccset!

A Hertha ismét szerzett két kulcsembert előre  – Reese, Tabakovic – akik fiatalabbak is, mint a hajdaniak. Ezzel aztán sokminden megoldódott. Hogy pedig milyen volt a meccs? Majd a Tompus999 remélem elmeséli!

Szóval úgy tűnik, hogy alakulgat …

bendeguz90 Creative Commons License 2023.11.01 0 0 4594

És  Tabakovic megint megrúgta a "szokásosnak" mondható két gólját. Télen lehet, hogy el fogja vinni valamelyik BULI1-es csapat.

Tompus999 Creative Commons License 2023.10.30 0 0 4590

A sors úgy hozta hogy a héten Berlinben vagyok, úgyhogy kilátogatunk a kupameccsre. Majd írok valami beszámolót, ha érdekel valakit.

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4589)