Keresés

Részletes keresés

Anyóca99 Creative Commons License 2021.01.12 0 0 222050

Legközelebb ha menni kell dokihoz , én is megkérdezem tőle , hány évesek lehetnek .

Enyémek testvérek : Mici fiú , Saci lány . Saci a főnök ...:-)

Előzmény: 55judit (222049)
55judit Creative Commons License 2021.01.12 0 0 222049

Cicamica nem tudom  hány éves. Mikor úgy döntött itt lakik, orvoshoz vittem, és ő mondta akkor, hogy legalább 8 éves a fogai kopása alapján. Akkor most legalább 10, és nagyon hálás vagyok Basil és kisegérnek, hogy ilyen tápot adhatok cicának. :)

Előzmény: Anyóca99 (222047)
55judit Creative Commons License 2021.01.12 0 0 222048

Van ilyen csirkés egy ezressel olcsóbban is, és ha a tied nem hányós, vehetnéd azt is. Lehet hogy nagyobb kiszerelés abból is olcsóbb. Erre nem emlékszem. Én is gondolkoztam azon, de mivel Cicamica gyakran hány a sok szőr miatt, e mellett tettem le a voksomat, mert ha már drága kaját eszik, az maradjon benne. :)

Előzmény: Anyóca99 (222047)
Anyóca99 Creative Commons License 2021.01.12 0 0 222047

Hinnyeazannyáját' !  Nem semmi ára van .

Enyémek szerintem még nincsenek 7 évesek  (és nem is hánynak) , de már magam sem tudom mikor hozta őket a teraszra az anyájuk . Talán úgy 5 évesek lehetnek ....

Köszönöm szépen . Majd hébe-hóba rendelek és összekeverem a 2000 ezer felettiekkel .

Előzmény: 55judit (222046)
55judit Creative Commons License 2021.01.12 0 0 222046

https://www.zooplus.hu/shop/macska/szaraz_macskatap/hills_sp/idos/240786

Nézd meg az összetevőit, és az értékeléseket is. Ha 2-t veszel olcsóbb, és ha még veszel valamit, én a nedves tápot választottam, akkor nincs szállítási költség.

Előzmény: Anyóca99 (222045)
Anyóca99 Creative Commons License 2021.01.12 0 0 222045

" A száraz táp olyan rostokat tartalmaz, ami meggátolja a gyomorban szőrcsomó  kialakulását, és nem fog hányni a cica. "

Ennek megírnád a nevét , és hogy hol lehet kapni ?

Előzmény: 55judit (222039)
55judit Creative Commons License 2021.01.12 0 0 222044

Ügyesen csinálod. Én egyenlőre örülök hogy van ez az 1 féle. Hills tasakosat nem láttam ott ahonnan rendeltünk, de a Felixet valamikor már kóstolta és azt szerette, bár az nem senior volt.

Előzmény: CBNora (222042)
55judit Creative Commons License 2021.01.12 0 1 222043

Valóban. A veseműködést is támogatja, csak ezt elfelejtettem írni. Nagyon jó a tápanyag összetétele. Mielőtt ezt rendeltük, nézegettem több fajtát is, de csak az áruk volt magasabb, az összetétele ennek a legjobb. Mások véleményét is olvastam. Most hogy nem csak én hanem cica is elégedett vele, nagyon örülök.

Előzmény: CBNora (222041)
CBNora Creative Commons License 2021.01.12 0 0 222042

VHO is nagyon szerette a Hills tápot. Az élvezetek csúcsa pedig a Hills alutasakos volt, de az borzasztó drága, csak ünnepi ajándékként kapott, vagy ha beteg volt. Hétköznapra ez a száraz tökéletes.

Lemonkának úgy látom, mindegy, bármelyiket megeszi, és mindegyiket csak mérsékelt lelkesedéssel. Már ő is szeniort kap, többfélét össze szoktunk keverni, nehogy nagyon rászokjon egyfélére, és aztán szükség esetén (ha netán egyszer valamilyen diétára szorulna) ne egyen meg mást.

 

Előzmény: 55judit (222039)
CBNora Creative Commons License 2021.01.12 0 0 222041

A senior tápok vesekímélőek is szoktak lenni. A macskáknak a vese a gyenge pontja, ezeknek a tápoknak valamivel kisebb a fehérje tartalma, talán a fehérje minősége is más.

Előzmény: 55judit (222039)
55judit Creative Commons License 2021.01.12 0 0 222040

A második képen azért mosódott Cicamica feje, mert mikor szólítottam csak felkapta a fejét, aztán gyorsan vissza és falt tovább. :)

Előzmény: 55judit (222039)
55judit Creative Commons License 2021.01.12 0 4 222039

Mikor ide jövök, mindig visszanézem az utóbbi képeket, és gyönyörködök a szépséges cicákban.  Szeretném mindet megszeretgetni kicsit. Nyunyuka cicáján látszik mennyire élvezi az ágynemű melegségét, puhaságát, Vitobácsi macskáinak pedig irigylésló méltó otthonuk van. Még nekem sincs olyan. :))

 

Nálunk az történt, hogy ma megkaptuk Basil és kisegér újabb csomagját. Öreg cicám mostantól korának megfeleleő tápot kaphat, amit orvos már 2 éve javasolt csak mindig közbe jött valami azért nem vettem. :) Remélem most az emésztési gondja is rendeződik Cicamicának.

Mikor beleszagolt a frissen kibontott zacskóba felnyávogott, annyira akarta enni. Amint tettem a tányérjába, rögtön rárabolt, pedig reggeli után voltunk. Akkor lelkesedett ennyire legutóbb, mikor kapott egy falat friss csirkehúst. Én is megszagoltam a tápot, és nem büdös mint a többi  amivel eddig etettem őt.

Ez senior táp a tasakossal együtt. A száraz táp olyan rostokat tartalmaz, ami meggátolja a gyomorban szőrcsomó  kialakulását, és nem fog hányni a cica.

Mi most nagyon boldogok vagyunk. :)

 

 

 

 

Shangri-La Creative Commons License 2021.01.11 0 0 222038

Kis kerti tó halakkal a moziélmény miatt, de úgy volt megépítve, hogy a kicsik ne férjenek a halakhoz, csak mozizzanak.

 

:-)))

 

 

Előzmény: jégkirálynő (222032)
Yanez. Creative Commons License 2021.01.11 0 0 222037

Nagyon szép. Jó dolga van a cicusnak:)

Előzmény: Az igazi Vitobácsi (222035)
jégkirálynő Creative Commons License 2021.01.11 0 0 222036

kisvacak

Előzmény: Az igazi Vitobácsi (222035)
Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 2021.01.11 0 1 222035

Előzmény: Az igazi Vitobácsi (222034)
Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 2021.01.11 0 0 222034

Nekem 30 van. Ő pl Golyó. Ő 5 évig lopta a kaját, mint kóbor macska az enyéimtől. Nem lehetett megfogni. Aztán egyik nap bejött a házba, minden előzmény nélkül, és úgy döntött, nyugdíjas éveit az ölemben tölti. Érdekes, rajtam kívül senkit se szeret.

Előzmény: jégkirálynő (222032)
jégkirálynő Creative Commons License 2021.01.11 0 0 222033

Látom, hogy makkafarok lóg le a TV-ről, Drága barátnőm már nem élő Fülikéje nagyon szeretett még a régi monitoron hesszelni.

 

Aztán Ildi lecserélte laposra a monitort. Fülike leborult:)

Előzmény: Az igazi Vitobácsi (222031)
jégkirálynő Creative Commons License 2021.01.11 0 0 222032

Ja, és kérek még képeket, egyszerűen nem tudok betelni.

 

Már nem tudom, hogy ide, vagy egy másik macskásba írtam, de nagybátyámnak sztem legalább 9 cicája volt, az egész ház a Kicsik igényeinek megfelelően volt kialakítva, mászókák, lépcsők, alvóhelyek kialakítva pl régi nagytestű kibelezett monitorokban. Igazi cicaparadicsom volt. Kis kerti tó halakkal a moziélmény miatt, de úgy volt megépítve, hogy a kicsik ne férjenek a halakhoz, csak mozizzanak.

 

Amikor Nála voltam a gyerekekkel (még élete során), nálam még nem vackolta be magát a mára már 9 (vagy 10?) éves Nyervák, de már akkor is nagyon megindított az ekkora szeretet és gondoskodás.

Előzmény: jégkirálynő (222030)
Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 2021.01.11 0 0 222031

😻😻

Előzmény: jégkirálynő (222030)
jégkirálynő Creative Commons License 2021.01.11 0 0 222030

Add Uram, hogy hamarabb menjek el, mint Vito bácsi, és macskaként szülessek újjá a kapuja előtt

Előzmény: Az igazi Vitobácsi (222027)
jégkirálynő Creative Commons License 2021.01.11 0 0 222029

Én kb negyedévente engedek neki egyetlenegy belenyalást a kb 0,1mm-es vastagságú tejfölbe. Marhadrága laktózmentes cicatejet is vettem Neki, de úgy jártam ezzel, mint némely drága cicajátékkal: le se szarja a kismocsok, bezzeg a kimaradt és feldarabolt műanyag kábelvég, meg a száraz körettészta a hidegpadlón, az bejön:) Ja, meg a szabócenti:)))))))))

Előzmény: Happycandy (222023)
_nyunyuka Creative Commons License 2021.01.08 0 2 222028

A rendíthetetlen nyugalom.

Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 2021.01.08 0 4 222027

Így van. Látom, értesz a cicákhoz.

 

 

Előzmény: Yanez. (222026)
Yanez. Creative Commons License 2021.01.08 0 1 222026

Igen lehet adni Laktózmentes tejet a cicának. Sőt ez a fajta tej lenne hivatalosan előírva a cicáknak. Mert a rendes, normál tejnél az a baj. Hogy pont a laktózt nem tudja a cicák szervezete lebontani. Azért hajtja meg őket. 

Előzmény: 55judit (222020)
55judit Creative Commons License 2021.01.08 0 0 222025

Köszönöm mindkettőtöknek.

Basil és kisegér Creative Commons License 2021.01.08 0 0 222024

Szerintem nem tettel tul rosszat. Lehet, nem olyan jo es ajanlott mint a viz, de azert alkalmankent adhato. 

Par mondatot olvastam most rola es az alatamasztja amit mondok.

Előzmény: 55judit (222022)
Happycandy Creative Commons License 2021.01.08 0 0 222023

Ihat a cica  laktózmentes tejet és ehet joghurtot , kefirt ,sajtokat is :)

Előzmény: 55judit (222022)
55judit Creative Commons License 2021.01.08 0 0 222022

Köszönöm Angyalkám!

Én is vizet szoktam Cicamicának, de ma valahogy sokkal erőszakosabb volt a konyhában mint szokott. Száraz táp nem kellett, konzervet meg napközben nem akarok adni mert így  is kövér. Éppen tejeskávét készítettem magamnak mikor alám kerül a macska és rálépem. Gondoltam adok tejet, laktózmentes, hátha lenyugtatja és nem hajtja meg. Úgy itta majd bele fulladt, aztán elégedetten feltelepedett a kanapéjára. Mivel nagyon ízlett neki a tej, érdekelne, ezt a fajtát adhatnám-e neki úgy néha egy fél decit.

Előzmény: Basil és kisegér (222021)
Basil és kisegér Creative Commons License 2021.01.08 0 0 222021

En ugy tudom, igen, de majd kijavit valaki, mert en mindig vizet adtam Bazinak.

Előzmény: 55judit (222020)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!