Keresés

Részletes keresés

füegy Creative Commons License 2024.03.10 0 0 17411

Nálunk is kettő, de a lánykám hozta a sütit, ő csinálta, így lett három(  fogás ) belőle. 

Előzmény: Caipi (17410)
Caipi Creative Commons License 2024.03.10 0 0 17410

Tejfülös-darálthúsos párolt kelkáposzta. (Krumplival.) Német recept.

Szerintem vagy egy éve nem ettem semmilyen káposztás ételt, nem vagyok nagy rajongójuk, de egyszer csak megkívántam. :) 

 

Tegnap amerikai olasz receptet csináltam, gombás-Marsalás (=sherryízű likőrbor) csirkét, nagyn ízlett mindkettőnknek. Du. meg

levelestésztába csomagolt koktélvirslit dijonis mártogatóssal. 

 

Csak ünnepkor van nálunk 3 fogás, amúgy általában egy, néha 2. 

Előzmény: füegy (17409)
füegy Creative Commons License 2024.03.10 0 0 17409

A hálapénzt is hogy büntetik..... néha elkapnak valakiket, abból hír lesz, a többieknek  meg még csak boríték sem kell a pénzhez.

 

Fátylat rá, jól kipanaszkodtam magam, elég is ennyi.😉

 

A vasárnapi ebéd? 

Nálunk karalábéleves, sütőzacsiban sült csirkecombok, rizs, a lánykámnak cukkinkpörkölt.Túrós süti a  desszert.

 

 

 

Előzmény: Caipi (17406)
Hooti Creative Commons License 2024.03.10 0 0 17408

ez 9hónapja történt...

Előzmény: Caipi (17406)
füegy Creative Commons License 2024.03.10 0 0 17407

Ha így is  van, megint nem mi jártunk jól,  mert akkor méregdrága ( értsd, államilag nem finanszírozott)  egyéb kezelésekre vagy pénztárca függő megoldások felé irányítanak.

Előzmény: Caipi (17406)
Caipi Creative Commons License 2024.03.10 0 0 17406

Szerintem ez most már nincs, és tilos, de régen én is többször találkoztam vele.

Előzmény: Hooti (17404)
füegy Creative Commons License 2024.03.10 0 0 17405

Igen, így működik ez. 

Előzmény: Hooti (17404)
Hooti Creative Commons License 2024.03.09 0 0 17404

Saját tapasztalat.

Mentem magánba fül-orr-gége téren.

Magánba meg is lett a bibi, de egy szimpla rendelőben ezt nem tudták kezelni.

Magán azt mondta ekkor és ekkor látogassam meg az államiban.

Meg is tettem.

Továbbiakban államiban vizsgáltak-kezeltek (CT azonnal+egybek)

Kontrolara mentem államiba+magánba is.

 

Kb így működik a magán és bezony megkérik az árát, holott államiban állami berendezésekkel kezeltek ki valójában.

Előzmény: füegy (17403)
füegy Creative Commons License 2024.03.09 0 0 17403

"Mintha nem lenne alternatíva."

 

Az állami szektorban tényleg kevés az orvos.

Az eszem megáll.

Gondolom néha, nem adnék magánpraxisra engedélyt, csak ha van az államiban meghatározott óraszámod.

Most már azért némileg korrigálták a béreket is, és hogy nincs hálapénz......, khm....., erősen felejtős.

Előzmény: szuszetti (17397)
füegy Creative Commons License 2024.03.09 0 0 17402

Miért gondolokodtok altatásbani vizsgálatban? 

 

Előzmény: szuszetti (17397)
füegy Creative Commons License 2024.03.09 0 0 17401

Helyes is.

Csak gratulálok a gyerekeidnek !!! 

Előzmény: szkati (17398)
füegy Creative Commons License 2024.03.09 0 0 17400

Így igaz.

A legjobban az veri ki nálam a biztosítékot, ha magánban is úgy bánnak veled, hogy világgá mennél legszívesebben. 

Egy alkalommal jártam így én, de a lányom is találkozott ilyennel.

Fanyarul nevetve szoktam emlegetni, hogy mennyit vagyunk képesek áldozni rá anyagilag, hogy így viselkedjenek velünk.

 

Én azt tartom járható útnak, (@szkatihoz hasonlóan), hogy ötvözöm a magán és a hivatalos egészségügyet.

Az utóbbit nem is szabad elengedni, mert ( ne kerüljön sor rá ) bizonyos beavatkozások csak állami szinten valósíthatók meg, egy komolyabb műtét, mondjuk.

( eszközpark, anyagiak nem léte) 

Most voltam térd ultrahangon, majd ezt követően ortopédián is.

Mondta a doki, igen ritkán lát ilyen leletet.

Ennek ellenére mentem röntgenre is, egyenlőre nagy baj nincs.

Viszont bejelentkeztem reumatológiára ( 4 hónap ! , a körzetnek 1, azaz  egy darab reumatológusa van) és bizony ott  is megnézetem magam, legyek regisztrálva, és foglalkozzanak velem.

Kihajtok belőlük pár gyógykezelést, ha lehet.

 

Ha tudtok, időben jelentkezzetek be mindenhova.

Lehetőleg, írom, a lehetőségekhez képest! nem szabad hagyni, hogy a magánegészségügybe lökjenek 100%- ig.

 

 

Előzmény: Caipi (17399)
Caipi Creative Commons License 2024.03.09 0 0 17399

Itt is, ott is vannak jó és szar orvosok. Random helyre / orvoshoz menve tiszta lutri az egész. 

szkati Creative Commons License 2024.03.09 0 0 17398

Az állami orr-fül-gégész közölte, hogy némi fázis késésben vagyunk, mert sokkal jobb lett volna, ha mindez 2-3 héttel korábban derül ki, korábban lehetett volna kezdeni a gyógyszeres kezelést, talán be sem kellene feküdni a kórházba. A gyerekeim- akik ugye mai fejjel gondolkoznak- halálosan fel vannak háborodva, azt mondták az apjuknak, hogy most gyógyuljon, de ők mindezt nem hagyják annyiban, és levelet fognak írni a privát orvosi műintézménynek, hogy félrekezelték az apjukat, illetve nem kezelték2x 35 ezerért. Ha a férjem tényleg jobban lesz,és használni fog neki a szteroidos kúra, akkor a gyerekekre bízzuk a többit.

Előzmény: szuszetti (17397)
szuszetti Creative Commons License 2024.03.09 0 0 17397

Anyukám egész havi nyugdíja nem elég egy komplett (altatásos) tükrözésre, amit évente kell ismételnie - innentől mindegy, mennyi hiányzik.

Mondjuk, festetni sem tudna :/

 

Engem az háborít fel a magánban nagyon, hogy egyre többször veszem észre a lenyúlást és a kizsigerelést - több tízezres költséget aggatnak egy rakat vizsgálatra indokolatlanul, volt olyan, ahol ez ~100 000 Ft-ra jött ki. És itt nyekken az orvos felé szükséges bizalom érzése is, hogy lehet bízni egy olyan csapat munkájában, aki szemmel láthatóan nyíltan átver?!

 

Ha meg állami, bele lehet futni, hogy 101. páciens legyen valaki aznap a dokinál, mint anyu a szemklinikán.

 

Mintha nem lenne alternatíva.

Előzmény: szkati (17396)
szkati Creative Commons License 2024.03.08 0 0 17396

A privát orvos semmivel sem csinál többet, mint annakidején az állami. SzPéter kétségbeesésében 2x 35 ezerért elment a privát fülészhez. Mindkettő felírt neki gógyszert, ami semmit se javított. Aztán mosták kezeiket. Elérhetetlenné váltak de ha mégis, akkor csak újabb 35 ezerért.

Én sajnos már nem tudom megítélni az árakat, mert ugyebár én mindent a nyugdíjhoz viszonyítok, és nem az éppen aktuális keresetekhez. De aki ebben az élethelyzetben meg akar maradni, annak igazán fel kell kötnie a gatyáját. Tegnap egy jó szobafestő egy 30m2es szoba rendbehozataláért, valamint egy előszobáért( tudom, hogy tökéletes munkát végez) 880 ezer Ft-t kért. Akkor most miről is beszélünk? Hol tarta az egészségügy? Itt, ős is.

Előzmény: szuszetti (17394)
Caipi Creative Commons License 2024.03.08 0 0 17395

Tragédia az egész. :(

 

 

 

Előzmény: szuszetti (17394)
szuszetti Creative Commons License 2024.03.08 0 0 17394

Személyes tapasztalatom, hogy már a Kék golyó több orvosa is magánban landolt.

Rokon járta végig az utat: diagnosztika magánban, eredményekkel orvoshoz kékgolyós doki magánrendelésére, majd műtét a Kék golyóban, azon a napon, amikor az állami kórház belgyógyászatán a legelső "Halljuk, mi a panasza" időpont lett volna. Azaz, magán besegítéssel és egy kalap pénzzel több hónap tortúráját előzte meg. Meg még ki tudja, mit... - ő ment volna most  kontrollra a Kék golyó belgyógyra, de kiderült, hogy a doki már csak magánban rendel.

 

Ugyanígy személyes tapasztalat, hogy alagút szindróma műtétre (sebészet) csak magánban van lehetőség, mert az adott kórházban már NINCS kézsebész. Se.

Családon belül a szülészet és pont az ortopédia volt állami, igaz, utóbbinál nem nagyon akartak fogadni (Ortopéd Klinika), de kis csellel sikerült, és kellett rá várni 9 hónapot, persze nem műtét volt. Vagy ki tudja, mert eredményt még mindig nem tudunk így 13 hónap után sem :)
Szürke-hályog műtét is államiban történt idén, egy-egy napos várakozás után.

 

Ezek az elmúlt ~2 év családi esetei, egyik sem ment pusztán államiban, vagy, ha igen (szemészet), ott is volt ismerős, nélküle a bekerülés sem ment volna.

 

Összegezve: az a tapasztalatom, hogy bármely terület megtalálható magánban, már mindenre specializálódtak -  kinek épp mire van szüksége és mely ellátási területről érkezik a rendszerbe. Vidéken nincs "másik kórház", aki fogadhat.

 

És, igen, mára a fizetős sem garancia se arra, hogy jobb lesz a minőség, sem arra, hogy jobb lesz az ellátás színvonala :/ A bárdolatlan nővérkék és apatikus orvosok éppúgy oda kerülnek az állami rendszerből.

Előzmény: Boszorka (17393)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.08 0 0 17393

Ahogy én látom és hallom ismerősöktől a magán kórházak többnyire szülészetre és valamilyen fajta műtétekre vannak specializálódva, leginkább az ortopédek aratnak, miután a térd és csipőműtét nagyon megy. Ha valakinek nagyon fájnak az említett testrészei, akor megcsináltatja magánban ha teheti, inkább mint a több éves várakozás.Belgyógyászati panaszokra marad az sztk és kész.:-(((

Előzmény: Caipi (17391)
szkati Creative Commons License 2024.03.08 0 0 17392

Sajnos a fülében lévő idegeket támadta meg egy vírus, ezért nem tartom valószínűnek, hogy a babérlevél használna. De azért köszönöm!

Előzmény: trombitafújó (17388)
Caipi Creative Commons License 2024.03.08 0 0 17391

Elég sok magánkórházat láttam emlegetni, vagy hirdetni, de abszolút nem foglalkoztam az üggyel, úgyhogy tőlem lehet, hogy egyik se igazi. :) 

Előzmény: Boszorka (17390)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.07 0 0 17390

Sajnos nincs más mint közkórház. Az egyetlen igazi privát kórház már sok éve csődbe ment. A privát élményemről inkább nem mesélek. Nagy megváltás volt számomra a térdműtét, de visszagondolva elég hajmeresztő volt a körülmény. :-(

Előzmény: Caipi (17387)
trombitafújó Creative Commons License 2024.03.07 0 0 17389

a papírból a lé a fülbe csorogjon.

 

Ez már azért mutatja, hogy vmi van velem. Lehagyom a mondat felét.

De ez inkább az A betűs kór, és nem a demencia.

Az inkább az hogy nem tudja ő kicsoda, milyen nap van,  hol van.

És főleg az a félelme , hogy őt mindenki bántani akarja.

Előzmény: trombitafújó (17388)
trombitafújó Creative Commons License 2024.03.07 0 0 17388

Talán még nem késő a tipp.  Én is a jutubon olvastam.

Pár babérlevélböl nagyon kevés vízzel sűrű löttyöt fözni.

Amikor már csak meleg akkor papírtörlőből egy csíkot tekerni azt átitatni , bele a fülbe és oldalt fekve várni hogy a papírból a lé.

Ha kihűlt kivenni.

Ha elsőre nem hat akkor megmelegíteni a lét és ismételni.

 

Nekem bejött . nem 1 nap alatt. De azóta tart.

Előzmény: szkati (17382)
Caipi Creative Commons License 2024.03.07 0 0 17387

A kórházi fertőzéses cikkeket olvasva én is csak életveszélyben lennék hajlandó (köz)kórházba menni. :) 

Előzmény: Boszorka (17386)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.07 0 0 17386

Nekem akkora fül tapasztalatom van, hogy nem szólok egy szót se. :-(

Amerikában engem meg akartak operálni. Kórházba egy percre se mennék a fülem miatt, amúgy is kórház fóbiám van.:-(((

Előzmény: szkati (17382)
Caipi Creative Commons License 2024.03.07 0 0 17385

Modd már, huszonéves koromban is volt már olyan, hogy a kávémba hamuztam, és a hamutartóba tettem a kockacukrot. :) 

Anyámnak meg folyton ismételt, közkedvelt sztorija a családban, hogy még aktív korában (azaz 55éves kora előtt) volt az, hogy ráült a vécére, és - ahogy mondta - tudta,

hogy valamit csinálnia kell, ezért azt mondta, hogy halló tessék. :) 

Megjegyzem, ő is szállítmányozó volt, ami akkriban állandósult telefonálást jelentett, nem véletlenül utálok telefonálni. 

Előzmény: szkati (17382)
szkati Creative Commons License 2024.03.07 0 0 17384

Én igen, neki nem fáj, csak nem hall rajta. Úgyhogy káromkodhatok azon az oldalon mosolyogva:))

Előzmény: füegy (17383)
füegy Creative Commons License 2024.03.07 0 0 17383

Ó, ezek tényleg sajnálatosak.

Fájni nem fáj a füle? 

Te meggyógyultál már? 

Előzmény: szkati (17382)
szkati Creative Commons License 2024.03.07 0 0 17382

Még nem vettük észre magunkon, de amikor a piszkos edényt a szemétbe akarom tenni, vagy  a wc papírt a wc helyett a spájzba, akkor azért kezd gyanús lenni a dolog:))

Olyan hülyeségeket kapunk el, amit mástól mostanában nem hallottam. Én egy 4 hetes náthát( 500 zsebkendőt használtam el), SzPéternek bedugult a bal füle, és az Istennek se akart tegnapig kidugulni. Elküldték hallásvizsgálatra ahol megállapították, hogy ez valamilyen vírusos fertőzés. Hétfőn be kell feküdnie a Jánosba 4 napra, hogy szteroid injekciókat kapjon. Nem mondhatom, hogy ettől boldog.

Előzmény: Boszorka (17376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!