Keresés

Részletes keresés

kilenctizenegy Creative Commons License 2008.10.12 0 0 66464

"Ha 90 dollár alatt van az olaj, akor nem lehet belőle 74 millió hordónyit kitermelni, maximum 70-et. A maradék már többe kerül, mint az eladási ár. ha 80 dollár alatt van az ár, akkor csak 60-65 mbpd-t érdemes kitermelni, a többi veszteséges."

 

Ha a kitermelők igazásn hatékony kartellt tudnának alakítani, akkor tkp az érné meg legjobban, ha azt se termelnék ki (vagy legalábbis nem dobnák azonnal piacra), amit amúgy piaci alapon megérné ezen az áron kitermelni, piacra dobni. Jelenleg egyértelműen azon az oldalán vagyunk a görbének, ahol a bevétel összvolumenét a kisebb kibocsátás - nagyobb ár felé való elmozdulás növelné.

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66447)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.10.12 0 0 66462

"Más ma egy gyerek felnevelésének erőforrásigénye és más volt 100 évvel ezelőtt. Ma ahhoz hogy boldogulj a társadalomban és ne eltartott legyél egész életedben igen sok erőforrást kell rádkölteni, oktatásban, nevelésben. Ahhoz hogy igazán jó esélyekkel indulj úgy 24 éves korodig inaktívnak kell lenned - ami nem azt jelenti hogy ez alatt nem csinálsz semmit, mert közben kőkeményen tanulsz, illetve sportolsz."

 

Ettől még én határozottan úgy gondolom, hogy nem feltétlenül kell a társadadlom harminc százalékának több nyelven beszélő jogásznak vagy háerszakos közgazdásznak lenni.

 

Úgy érzem, hogy ha ma Magyarországon lenne pluszban félmillió harmincas-negyvenes szakmunkás (kőművesek, asztalosok, gépkezelők, stb), azok nem feltétlenül lennének munka nélkül, többségük biztos nem. Legfeljebb nem keresnének annyit, mint a mai sokkal kevesebb szakmunkás, és az ilyen szakmunkákat igénylő termékek ára is valamivel alacsonyabb lenne. De a lényeg, hogy adót, járulékokat fizetnének, plusz többlet-keresletet támasztanának.

 

Tehát szerintem van benne valami, hogy a lecsökkenő gyerekszám (ami a szülőképes korú nők számához viszonyítva már a hatvanas évek óta nagy ütemben csökken, csak akkor még volt honnan), nos az a mai hatvanas-hetvenes nemzedék mulasztása miatt van elsősorban, márpedig ma ez a korosztály a nyugdíjasok zöme. 

Előzmény: midnight coder (66432)
krezidiesel Creative Commons License 2008.10.12 0 0 66461

Ez tetszik!:-)))

majd megfelelő topikokba beirom...

(pl: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9177829&la=83528304)

:-))))

Előzmény: kilenctizenegy (66460)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.10.12 0 0 66460

"Vagy ott van a Sony. Hatalmas cég, komoly múlttal. Megvette a Minoltát, hogy tudjon fényképezőgépet csinálni"

 

Ott szúrták el, hogy a Minolta se tudott soha...

Előzmény: krezidiesel (66456)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.10.12 0 0 66459

"Azért tegyük azt is hozzá hogy a mai társadalomban igény sem nagyon van az idősek munkájára. Mást sem hallani hogy 50 felett nem nagyon lehet állást találni, kivéve ha politikus vagy vagy felsővezető."

 

Lehet, hogy ha nem nálunk lenne a világ egyik legmagasabb járulék-elvonása, akkor a munkaerőpiac könnyebben felszívná az időseket is. Meg aztán van a dolognak egy lélektani oldala is: senki nem akar hatvanöt évesen kevesebbért dolgozni, mint ötvenévesen, márpedig ha a munkája kevesebbet ér, akkor kisebb bér jár(na) érte. A politikusoknál vagy a felsővezetőknél a teljesítményt, azaz a munka értékét sokkal nehezebb mérni, ezért a pozicióban lévő idősek magasra árazzák saját teljesítményüket. Erre lényegesen szűkebb a lehetőség, ha a teljesítményedet más árazza.

Előzmény: midnight coder (66430)
krezidiesel Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66456

Dehogy kell!

Ott van  pl a Nikon.

Apró cég a Canonhoz képest, azt mégis feladta neki a leckét , hogy hogyan kell fényképezőgépet csinálni...

Vagy ott van a Sony. Hatalmas cég, komoly múlttal. Megvette a Minoltát, hogy tudjon fényképezőgépet csinálni, meg a Carl Zeiss gyárt neki objektivet, azt mégse jön össze.

Vérprofinak kell lenni, azt nem kell beszarni a versenytársaktól.

Előzmény: Törölt nick (66454)
krezidiesel Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66455

Miért éli meg egy cég tragédiaként, hogy a papirjai annyit érnek mint két évvel ezelőtt?

Én nagyon boldog lennék ha annyit keresnék mint két évvel ezelőtt, és ez semmit nem változna. (természetesen ugyanannyit dolgoznék)

Egy ismerősöm is terjeszkedett a cégével, azt belebukott. 10 évvel ezelőtt megmondtam, hogy ne terjeszkedjen, hanem a bejövő lét fektesse abba, hogy a bérleményekből átmenjen sajátba, meg ne legyenek hitelei. Ő felfuttata a céget 5 főből 40-re, mindent bérelt, meg hitelezett azt belebukott. Én dolgozom másodmagammal,csak közben mivel épitettem saját műhelyt tetemesen csökkentettem a rezsim, nem vettem fel hitelt, és ha szerényen is de megélek.Volt amikor állandóan csúszásban voltunk a határidőkkel, de akkor se emeltem a kapacitást. Annyit vállaltunk amit meg tudtunk csinálni.

Az ismerősömnek meg most se műhelye, se munkája se cége csak adósága van.

A nagyoknak is ez a baja, nem tudják mi az elég, és csak folyamatos növekedésben látnak jövőt. Ilyen meg nincs tartósan.

Előzmény: wulfin (66451)
krezidiesel Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66453
Hol fog csökkenni a népességszám és mitől?
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66444)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66452
tavasszal volt 180 dollár is

a forgalmi adataival összevetve annyi a konklúzió hogy kezdenek visszatérni a részvényárak a reál folyamatokhoz közelebbi szintekre. A cég pénzügyi helyzete pedig akár stabil is lehet az irdatlan részvény áringadozások mellett is.
Előzmény: wulfin (66451)
wulfin Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66451
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66450
Mikor kezdenek az ablakon kiugralni a 20.-rol?
Előzmény: hown (66437)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66447

Ettől még veszteséggel nem fogják eladni. Inkább bezárják a termelésnek akár a felét is, hogy visszamenjen az ár.

 

Ha 90 dollár alatt van az olaj, akor nem lehet belőle 74 millió hordónyit kitermelni, maximum 70-et. A maradék már többe kerül, mint az eladási ár. ha 80 dollár alatt van az ár, akkor csak 60-65 mbpd-t érdemes kitermelni, a többi veszteséges.

 

Úgyhogy bezárások lesznek.

 

Van egy mondás: 'Nothing cures high prices like high prices'. Ennek az ellentéte is igaz. Az olaj ára túl sok volt 147 dolláron, és messze túl alacsony ma. Úgyhogy vagy az ár lesz több és marad a mennyiség, vagy az ár marad a mostani szinten, de kevesebb lesz a mennyiség, amitől az ár meg több lesz. Csak hát bezárni még mindig gyorsabb, mint újranyitni, nem is beszélve azokról a fejlesztésekről (megaprojektek), amelyek így el-elmaradoznak majd.

 

A teoretikus kitermelési csúcs szerintem 2010-ben van, 75 mbpd kőolajnál. De ezen a módon ez 2008 lesz, 74 milliónál, és innentől csak lefelé. A mostani fejleményeknek van egy olyan járulékos haszna, hogy elvileg kevésbé kell kiüríteni minden mezőt, az esés üteme lassulhat. De nem úgy, hogy elmaradnak a fejlesztések.

 

Muszáj megvédeni a minimum 100 dolláros olajárat, és szerintem meg is fogják védeni, sőt, túl fogják lőni felfelé. Ha nem lesz igazam, az nagyon rosszat jelent. Én opitmista gyerek vagyok, a tippjeim többnyire optimisták, azt feltételezik, hogy 'nem lesz nagy baj'. Ahogy most mennek a dolgok... ha így is marad, akkor nem lesz igazam, viszont nagy baj lesz.

Előzmény: Törölt nick (66446)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66446
A nyersanyagok kitermelőinél az üzembezárási pontnak csak hosszabb távon van jelentősége mert egy bányát nem lehet csak úgy bezárni újraindítani. Az olaj exportáló országoknak pedig nem nagyon van más folyó bevétele.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66445)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66445

Az olajpiac teljesen irrealissa es ertelmetlenne valt.

 

 

Igen, de a többi is. Csak egy (pénzügyi) részvénynél nincs 'valós' ár, csak piaci. A nyersanyagoknál van valós is, mert létezik tényleges költség és fizikai áru. Van egy pont, ahol a termelők nem adják el és kész.

 

 

Ha nincs tulkinalat az olajban, akkor elobb-utobb vissza kell korrigalnia az arnak, mert a mostani irrealis.

 

 

Szerintem vissza is fog. Még mindig van egy picike túlkínálat, de már alig.

Előzmény: Törölt nick (66434)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66444
Nem véletlenül mondtam, hogy annak érdemes drukkolni, hogy igazam legyen. Ha a világ olajfogyasztása a töredékére (azaz minimum a felére) esik, akkor az olajár valóban össze fog omlani, de a népességszám is. Serc-perc alatt.
Előzmény: hetero11 (66435)
jee_c Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66439
gondolom ilyen azért mindig volt, éppen csak most lényegesen több, mint korábban.
Előzmény: hown (66437)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66438
Ahhoz képest amit egy parasztgyereknek kellett tanulással tölteni a leghülyébbekre is igaz.
Előzmény: Törölt nick (66436)
hown Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66437
hetero11 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66435
Olyan scenario fog bekövetkezni, amire a legvadabb álmainkban sem gondoltunk.

A világ olajfogyasztása a töredékére esik, az olajár összeomlik. De megjósolhatatlan, mi lesz.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (66417)
NGid Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66433
Fáradj át a megfelelő topikba, ott majd megértheted. Mert amit ideírtál, az hülyeség.
Előzmény: galland (66429)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66432
Más ma egy gyerek felnevelésének erőforrásigénye és más volt 100 évvel ezelőtt. Ma ahhoz hogy boldogulj a társadalomban és ne eltartott legyél egész életedben igen sok erőforrást kell rádkölteni, oktatásban, nevelésben. Ahhoz hogy igazán jó esélyekkel indulj úgy 24 éves korodig inaktívnak kell lenned - ami nem azt jelenti hogy ez alatt nem csinálsz semmit, mert közben kőkeményen tanulsz, illetve sportolsz.

A gyereknek venni kell könyvet és egyéb tanszereket, normális ruhát, befizetni különféle foglalkozásokra, különórákra, stb.

Ezzel szemben a falusi parasztgyerek úgy 5 éven keresztül volt eltartott, utána viszont már hasznát lehetett venni. Tanulásra nem nagyon kellett költeni, ha már volt 4 elemi az már nagyon képzettnek számított, de régebben még ennyi sem kellett. Viszont a nagyobb gyerek vigyázott a kisebbre, a még nagyobb az állatokra, a még nagyobb pedig ahogy nőtt besegített a mezőgazdasági munkákba.

De ma a mostani társadalomban egy ilyen gyerek felnőve még önmagát sem tudná eltartani. És ha megnézed hogy ma a társadalomban kik szaporodnak akkor azt látod hogy a hasonlóan alacsony költségvetésből nevelt cigányok. És azt is láthatod hogy ezek a cigánygyerekek felnőve szintén eltartottak lesznek (illetve bűnözők), ahogy a szüleik is azok. Míg az az egy/két gyerek aki normálisan felnevelve nő fel adófizető lesz (és tartja el egyebek közt az tesco háztartási takarékos gyerekeket is).
Előzmény: Törölt nick (66431)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66430
Azért tegyük azt is hozzá hogy a mai társadalomban igény sem nagyon van az idősek munkájára. Mást sem hallani hogy 50 felett nem nagyon lehet állást találni, kivéve ha politikus vagy vagy felsővezető.
Előzmény: kilenctizenegy (66428)
galland Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66429
Hát teljesen ezt írtam én is. De a nyugdíjasok elleni hangulakletést se bírom, basszus, ledolgozták az éveiket a pénzükért... Hogy kevesebb a gyerek, arról nem ők tehetnek.
Előzmény: krezidiesel (66421)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.10.11 0 0 66428

A nyugdíjrendszer azért jött létre, hogy abban azb utolsó 5-10 évben, amikor az ember már öregségéből kifolyólag munkanélküli, akkor közpénzből ellássák. Ha megmaradtak volna ennél a célkitűzésnél, akkor a világon semmi baj nem lenne, csak ehhez emelni kellett volna a korhatárt, ahogy a munkaképesség felső korhatára és a várható élettartam emelkedik.

 

Ezzel szemben ma a nyugdíjas éveket a társadalom jutalomnak tekinti, olyasminek, mint az éves szabadság vagy a hétvége. A nyugdíjrendszer hajnalán tíz aktív dolgozóra 1-2 nyugdíjas jutott, ma 8-12.

Előzmény: krezidiesel (66421)
krezidiesel Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66427

Bak nem Kos.

Ezeket a szarvas dögöket mindig keverem, pedig nekem is van mind a kettő...

:-))

Előzmény: krezidiesel (66425)
krezidiesel Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66426

Az olajár könnyen lehet 60$.

Csak akkor lehet hogy 400ft lesz egy dezső...

Előzmény: advocatusdiaboli (66375)
krezidiesel Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66425

"valahol a mélypont közelében vagyunk"

Örök optimista....!!!

Szerintem még semmiféle mélypont  sincs, sőt ez nem válság.

Az igazi jövőre fog kezdődni, és utána mélyrepülés.

Az asztrológus haverom is megmondta a Plútó belép a Kos jegyébe decemberben, ami pénzügyi katasztrófát jelent...

:-)))

Előzmény: advocatusdiaboli (66385)
krezidiesel Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66424
Nem ezt akartam...
Előzmény: krezidiesel (66423)
krezidiesel Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66423
Szépen, apránként fogják felélni, amire pedig folyamatosan fedezetet nyújt az aktívak megtakarítása.
Előzmény: advocatusdiaboli (66385)
krezidiesel Creative Commons License 2008.10.10 0 0 66421

Eccer leirtam:

a nyugdijrendszer pilótajáték.

Olyan korban találták fel amikor a népesség dinamikusan növekedett, folyamatosan egyre több aktiv jutott a nyugdijasokra.

Manapság a népesség csökken, a nyugdijasok tovább élnek, az aktivak nem aktivak, mert a Távolkeleten gyártanak, másrészt több közöttük a gyöszös, munkaképtelen, korkedvezményes nyugdijas vagy éppen a jóléttől depressziós, drogos(stb) segélyből élő...

Sima számtan b+, azt sehogy nem jön ki hogy működjön. 

Előzmény: Törölt nick (66399)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!