Egyébként Szíjjártó válaszában ez volt a csúcs, ezt mondta: "Magyarország is hívhatna külföldi újságírókat, hogy aztán mutasson nekik mindenfajta szakmai programokat"
Képzeljük csak el, ahogy a KESMA tart szakmai programot a BBC újságíróinak :DDD
Légy erős: nem a CÖKA az egyetlen civil szervezet, ami állami támogatást kap.:DD És senki nem akart lenyúlni semmit. ennyi hülyeséget nem kéne összehallucinálnod.:D
Nem, azt mi finanszíroztuk, a saját adónkból, mivel a CÖKA állami támogatást kap. Azaz valójában az finanszírozta, aki mellett szimpátiatüntetéseket tartanak, érdekes, ugye?
A norvégok pedig maguk dönthetik el, hogy mit finanszíroznak és mit nem.
CSak szerette volna a kormány lenyúlni és a haverjainak szétosztogatni ezt a pénzt, de eléggé pofára estek, hála istennek.
Semmiféle érzékenyítő tanfolyamról soha nem is volt szó, természetesen. Ez pont olyan, mint ahogy a Fidesz-hívek itt próbálják - igaz, elég gyatrán - igazolni, hogy a kormány egy politikai szervezet és amellett lehet tüntetéseket tartani, ellene meg nem.
Pedig a kormány NEM politikai szervezet, hanem egy végrehajtó hatalom, elsősorban közigazgatási jellegű.
Gulyás azt is elmondta, hogy a Humán Platform a pályázatával két évre 120 ezer eurót kapott a Norvég Alaptól. Ebben a pályázatban olyan akciókra kérvényeztek finanszírozást, amelyek társadalmilag fontosak, és szakmailag indokoltak. Gulyás szerint egy ilyen akció volt a Lázár János ellen tüntetés is, amit a Kettős Mércével közösen szerveztek meg, és részben a Norvég Alap pénzéből finanszíroztak. Gyulás leszögezte: a Norvég Alap nem kifejezetten ezeket a demonstrációkat támogatja, ezt ők kérvényezték a pályázatukban.
És meg is kapták rá a pénzt. Egy olyan alapból, ami az EU nyújtotta előnyöket hivatott ellentételezni azon országok részéről, akik nem tagok, mégis élvezhetik ezeket.
Kormányellenes tüntetések finanszírozása messze nem az a kategória, mint a különféle értékrendek bemutatása egy kulturális esemény útján.
Mondjuk azért, mert belügyekbe való beavatkozásnak számít. Azt pedig, hogy mi számít annak azt elsősorban a regnáló kormány dönti el.
Ez a szokásos süketelés.
Az Európai Unió nem csak gazdaságilag közös térség, hanem elvekben és eszmékben is.
Ha idáig tudtál követni, akkor a másfajta vélemény vagy a különféle értékrendek bemutatása a szövetségi eszme legalapvetőbb része. Erre jött létre. Biztos hallottál már Adenauerről, Monetről, De Gasperiről.
Fontosabb, mint az, hogy az Audi hány motort gyártat Győrben és abból ki mennyit nyúl le.
De jól kapaszkodj, mielőtt netán válaszolsz: akkor vajon a francia belügyekbe való beavatkozás lenne az is, ha a párizsi magyar kulturális intézet finanszírozna egy Wass Albert bemutatót egy francia színpadon? Mert szerintem nem, és ott nem is jutna senkinek az eszébe ilyen baromság.
szóval csak hülyeséget lafatyoltál, szokásodhoz híven, uborka. az összes civil szervezet költségvetése évek óta nyilvános, követhető a honlapjukon, a tasz-tól kezdve a kira-völgyi kutyamenhelyig. (kivéve a cöf-öt, de ez mellékvágány.)
A Btk. szerint aki olyan szervezetet hoz létre vagy vezet, amelynek célja, hogy Magyarország alkotmányos rendjét erőszakkal vagy ezzel fenyegetve megváltoztassa, bűntett miatt öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
A magyar elhárítás (Alkotmányvédelmi Hivatal, AH) szakemberei előtt van a Magyar Nemzet tényfeltáró cikksorozata, amely Gerald Knaus, továbbá a European Council on Foreign Relations nevű lobbiszervezet Magyarország elleni tevékenységéről szól.
Már az Alkotmányvédelmi Hivatal vizsgálja Soros karmesterének tevékenységét
A norvégoknak be kellene fizetni az eu kasszájába sok-sok lóvét, hogy az eu gazdasági térségéhez tartozzanak. A norvégok nem fizetnek, hanem ilyen norvég alapon keresztül finanszíroznak projekteket.
Az a pénz az EU pénze, és mint ilyen az a miénk is.
EU-s pénzektől elvárás, hogy szétosztásuk szakmai és ne ideológiai, vallási, politikai megfontolások alapján történjen