Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2011.06.28 0 0 24462

Ejha, ügyes vagy!

 

 

 

Előzmény: Lagrande (24455)
xlsxls. Creative Commons License 2011.06.28 0 0 24461
Köszi, 10,6 cm a pengehossz.
Előzmény: bku (24460)
bku Creative Commons License 2011.06.28 0 0 24460

Nagyon szépek ezek bicskák!! Az óriás cakli penge hossza mennyi?

Előzmény: xlsxls. (24450)
bku Creative Commons License 2011.06.28 0 0 24459

Fa..ányos lett nagyon!!  Gratula!    .................  (nem is az asszony kezébe való :-))  )

Előzmény: Lagrande (24455)
full tang Creative Commons License 2011.06.28 0 0 24458

Nagyon szép lett, gratulálok. Én is gondolkodtam hasonló átalakításon csak én a Finn Bear-t szemeltem ki erre a célra. Hogy távolítottad el a markolatot?

Előzmény: Lagrande (24455)
Lagrande Creative Commons License 2011.06.28 0 0 24457

Köszi. PÜ-t küldtem.

Előzmény: xlsxls. (24454)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2011.06.28 0 0 24456

Kár, hogy nem hosszabbítottad meg a tüskét, de a markolat így is nagyon szép!

(de ez elsősorban a fa "érdeme")   :-)))

Előzmény: Lagrande (24455)
Lagrande Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24455

Még jó pár héttel ezelőtt kértem itt tanácsot, hogy egy gyári pengéről hogyan lehetne eltávolítani az eredeti feliratot (Cold Steel Finn Wolf). Na hát, sehogyan nem lehetett: den. szesz, higító, iprai aceton, mindet kiröhögte. Sikerült csiszolófejet szereznem, fúrógépbe foghatót, azzal szedtem le, utána políroztam.

Az akció célja az volt, hogy a feleségemnek akartam szülinapjára egy helyre kis konyhakést csinálni. Az Extra Metálban le volt akciózva a kés 6-ról 3 ezerre, Krupp acél bőven jó a konyhába, a penge formája ideális, ezért szemeltem ki ezt az átalakítás céljára. A műanyag markolat praktikus ugyan, de azért nézzétek meg, milyen lett nyírfából: ég és föld a különbség szerintem. Arról nem is szólva, hogy a lényeg az volt, legyen benne a saját munkám abban a késben, jussak eszébe, ha használja. Sajnos gravírozni nem tudok, ezért kénytelen voltam mással csináltatni, de csak elég felszínes lett a felirat.

 

Ilyen a gyári eredeti:

 

 

A penge, lebontva a műanyag markolatot:

 

 

A kész kés átalakítva (tok nem lesz hozzá; minek?)

 

   

 

A kés megvásárlása előtt leveleztem a Cold Steel vevőszolgálatával, hogy adják meg, mekkora a markolattüske a markolaton belül. A válasz az volt, hogy 2/3 hossz. Hát a műanyag lebontása utná látszott - és a vonalzós fotón is- hogy egy fenét: még félig sem ér. Ennyit a gyári adatok pontosságáról. Azért volt lényeges, mert eredetileg nem egyetlen darabból akartam a markolatot csinálni, de így a tüske rövidsége nem engedte meg a szegmentált megoldást. El lehetett volna vacakolni a tüske meghosszabbításával, de végül ezt a mgoldást választottam: kézvédő+piros fiber+egy darab nyír. Plusz lenolajas kezelés, majd méhviasz, majd polírozás.

 

A feleségemnek nagyon tetszik, alig meri használni, félti :-) pedig arra készült.

 

 

xlsxls. Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24454
Feri nemrég csinált egy luxus aratót, mammutagyar nyéllel, ats-34 pengével. Most rendeltem egy maskarát 10 centi körüli pengével, de fog készülni a közeljövőben nagyobb is.
Előzmény: Lagrande (24451)
Lagrande Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24453

Semmi gond, én is rájuk telefonáltam előbb, mert a következő legolcsóbb boltban 8000- nél kezdődött. Aztán mégsem vettem meg a 2000-est, mert "Mora Outdoor 2000" matrica volt rajta, ami akkor lett érdekes, mikor rövidelltem a pengét. Az ő és más adatlapjuk szerint is 11,5 cm a penge, na hát ez csak 10,2- 10,5- ig. Ugyanis előszedettem mindet a raktárból, és nem voltal ugyan egyformák, de elmaradtak a 11,5 -től. Nekem 10 cm-es Morám már van, ezt nem éreztem úgymond előrelépésnek, pedig hosszú szemezgetés után szántam el magam a vásárlásra.

Nem túl sokat értettek a témához, bár segítőkészek voltak, tehát magamban arra jutottam, hogy a tavalyi modell- és brand módosítások után a régi jó Mora 2000 mint olyan, megszűnt. Outdoor 2000 van helyette, ami nem tök ugyanaz. Vadásztam infót a neten, ezt így senki nem írta le, de erre gyanakszom. Ha valaki megerősítene v. megcáfolna, szívesen venném. Lett ugyan 2010-es modell, de az tuti más.

Előzmény: spapda (24448)
Lagrande Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24452

Hegyes Sanyi azt ajánlotta, hogy a régi jóféle RC-55 rozsdamaróval ecseteld 20-30 percig. Ezt nem mondja ugyan a videón, de a késportálon olvastam, hogy így nem csak a foszforsavas "marást" végzi el, mint a kóla, hanem szulfát védőréteget is ad a pengének. Majd lúgos hatású (mosogatószeres) lemosás, és aztán vékony olajréteg, fegyverolajjal. Én kb. 15-20 perc után álltam le, akkor látszott szépnek a szín, de a lemosás után jóval sötétebb árnyalat lett belőle sajnos.

Ki fogom próbálni a kólát, kösz a részleteket.

Előzmény: full tang (24449)
Lagrande Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24451

Eddig csak olyan aratókat láttam, amik egyszerűségüknél fogva soha nem érdekeltek igazán. De ez az arató...! Egyszerű, de gyönyörű, gratulálok hozzá! Ez a Kocsis Feri megint elképeszt engem, annyi szép magyar bicskafotót láttam már a műveiről. Sajnos igazi élő darabom még nincs tőle, szerinted extra nagy maskarát vállal (kb. 10-11 cm pengehosszal)? Nem akarok Révészt, pedig náluk létezik 27 cm-es teljes hosszal maskara, de nem szeretem azt a céget, onnan inkább semmit.

Előzmény: xlsxls. (24450)
xlsxls. Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24450

Kocsis Feri újabb remekei:

Arató:

 

 

 

 

 

 

Pici cakli:

 

Törpe és óriás cakli:

full tang Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24449

Én kólában áztattam 5 vagy 6 órán keresztül. Ha 1-2 óránként kiemeled és megnézed eldöntheted hogy mikor megfelelő számodra a színe. Ha kész, akkor mosd le, és mehet rá a vékony olajréteg. Egyébként élőben nagyon jól néz ki (a fénykép nem adja úgy vissza). És az a rozsdamarós megoldás hogy is működik?

Előzmény: Lagrande (24436)
spapda Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24448

Akkor visszavonom, amit mondtam! Meglepő áron megy a cégnél az összes Mora, gyakorlatilag az összes általam "szemmel tartott" modell piaci ár alatt kapható náluk, ebből gondoltam, hogy esetleg a webshop adatai nem lettek frissítve a tavaly őszvégi áremelés után. Jó tudni, hogy ezek mégis az aktuális áraik.

Előzmény: Lagrande (24447)
Lagrande Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24447

Grubénél személyesen jártam Érden kb. 2 hete, akkor még 6600 valamennyi volt a Mora 2000.

Előzmény: spapda (24444)
Lagrande Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24446

Pontosan. Az Opinelem ilyen lett a természetes használattól, és sajnos a vas íz is átjön így a kajára, míg a "kezelt" Moránál ezt nem tapasztalom. Szóval mivel érdemes patinásítani :-) ?

Előzmény: H_G (24439)
monster-inc Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24445

Nem nézni kell :D

De nekem kifejezetten tetszik a zöld, míg a rikító színűtől nem vagyok elájulva. De ez egyéni szoc probl.

Ellenben nagyon jó a markolat fogása még vizses zsíros kézzel sem csúszkál.

A neverlost meg még nemvolt a kezemben. Mondjuk gyanítom hogy hasonlóan jó a fogása...

Előzmény: H_G (24441)
spapda Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24444

Tudtommal nincs szénacél belőle. Hol olcsó? Google a barátod. Na meg ez attól is függ, hogy te hol laksz, mert lehet, hogy a picivel drágább helyi boltból még mindig olcsóbb megvenni, mint az olcsóbb webshopból hozatni, és fizetni a postaköltséget. A legolcsóbb helyeken egyébként 8000-8200 Ft a Mora 2000, egyedül a Grube webshopban láttam 6700 Ft-ért, de szerintem ők csak egyszerűen nem frissítették az árlistájukat tél óta, amikor volt egy érezhető áremelés majdnem minden Mora késre.

 

H_G topictárssal ellentétben én nem venném a rikító neverlost editiont, mert drágább, mint a sima változat, ami ugyan valóban ocsmány mind látszatra, mind tapintásra, de a neverlost bazári színe sem éppen telitalálat, meg terepen nem is előnyös, ha már fél kilométerről állat és ember is kiszúrja a kés viselőjét. Persze meg lehet indokolni, hogy pont az erdőben jó az élénk szín, mert így ha leejtjük, könnyen megtaláljuk, de azért én sok év erdőjárás és kempingelés alatt egyszer sem azért találtam meg a leejtett bicskát/kést (eleve ritkán ejti le az ember a kést), mert rikító színe volt, hanem azért, mert láttam hogy hová esik, illetve ha nem láttam, felismertem a földön/avarban/hóban/sárban. Pedig a jelenlegi túrakésem (Mora 860MG) aztán "ződ" rendesen. Sötétben pedig minden becsületes embernél lámpa van, ugye, úgyhogy a sötétben világító kialakítás sem olyan létfontosságú funkció (számomra).

Ha a látvány is számít, akkor már inkább a 2010 Bushcraft széria darabjai közül válogatnék, hiszen a penge ugyanaz, a markolat pedig talán még jobb is, mint a 2000-é (a tok szerintem mindenképpen). Igaz a 2010-esek drágábbak picit.

Olcsó beszerzési forrás a hidegfem.eu, ahol a vételár átutalásakor a cég állja a postaköltséget, vagyis 8000-ből kijön az egész beszerzés.

Előzmény: Bagaba (24440)
tobell Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24443

Szia,a legolcsóbb nálam :6000 forint.

Üdv

Előzmény: Bagaba (24440)
monster-inc Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24442
Előzmény: Bagaba (24440)
H_G Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24441

A helyedben nem olcsót vennék, hanem a kicsivel drágább Neverlost változatot, sokkal kellemesebb a szemnek -- bármennyire is jó kés, arra a libafos-zöldre egy idő után fájdalmas ránézni.

 

Szénacél ebből nincsen.

 

 

Előzmény: Bagaba (24440)
Bagaba Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24440

Sziasztok

 

Szeretnék venni egy Mora 2000 kést. Kérdésem az lenne, hogy ebben a típusban létezik szénacél pengével? A másik dolog, hogy ha valaki tudja esetleg, hogy hol lehet legolcsóbban beszerezni, az legyen szíves írja meg. Előre is nagyon köszönöm mindenkinek.

H_G Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24439

Az a természetes patina mindig foltos, sohasem egyenletes. Mondjuk, szerintem ez nem baj, egyéniséget ad a késnek.

 

 

Előzmény: gr82wök6ószfater (24438)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2011.06.27 0 0 24438

,,,"Láttam már youtube-on kólával, krumplival stb. végezni a műveletet, nem tudom, mivel próbáljam egy másik késemet patinásítani",,,

Nem kell semmi "kezelés" ,meg semmiféle hókusz-pókusz, csak használni kell, szalonnázni, (+hagyma, paradicsom, paprika) utána csak megtörlöd és a "patina" jön magától. :-)

Előzmény: Lagrande (24436)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.06.26 0 0 24437

használd minden nap kajálásra

Előzmény: Lagrande (24436)
Lagrande Creative Commons License 2011.06.26 0 0 24436

Nekem is nagyon tetszik a mesterséges patinásítás. Van egy nagy szénacél Morám nekem is, azt Hegyes Sanyi DVD- jén látott módon rozsdamaróval kezeltem, de sajnos túl sötét lett, szinte fekete. Az tény viszont, hogy állati jól véd, egy kicsit halványodott 2-3 hónap alatt, de ennyi.

Te mivel kezelted a tiédet? Nagyon szép ez az árnyalat, én is ilyet szeretnék. Láttam már youtube-on kólával, krumplival stb. végezni a műveletet, nem tudom, mivel próbáljam egy másik késemet patinásítani.

Előzmény: full tang (24418)
hilz Creative Commons License 2011.06.26 0 0 24435

mi az hogy állítólag?

Kocsis Ferenctől vetted, vagy nem?

http://www.friweb.hu/kocsiskesek/

Előzmény: Pató Pali (24426)
spapda Creative Commons License 2011.06.25 0 0 24434

Nem fűz semmi a késhez, ugyan ismertem a tulajdonost (már több mint 10 éve elhunyt), de a késsel most találkoztam először. Az is lehet, hogy ő maga készíthette, szeretett mindenfélét barkácsolgatni, a kivitelezés alapján én sem egy profi késkészítőre tippelnék. A kést nem dobom ki, mert maga a penge és ezáltal a kés használhatónak tűnik, ebből új kést építeni viszont (tudás, tapasztalat és nyersanyag hiányában) nem tudok. Egyszer szeretném kipróbálni a házi alkotást, de valószínűleg egy rövidebb pengével, skandináv éllel és fa markolattal, de ahogy mondtátok, több meló lenne ebből kiindulni, mint szűz nyersanyagból, úgyhogy majd máskor nekifutok.

Előzmény: Lagrande (24433)
Lagrande Creative Commons License 2011.06.25 0 0 24433

Ha csak valami érzelmi szál nem köt hozzá, én nem foglakoznék vele. Olyan az egész kézvédő/ bakni/ markolattüske környéke, hogy rossz rá nézni, mintha valaki abszolut dilettáns csinálta volna.

Ha mégis törődni szeretnél vele, ki kell varázsolni a pengét a markolatból (egyáltalán fogja ragasztó is, vagy csak bele van ütve?). Aztán kivágni 3 mm-es réz lemezből egy normális kézvédőt, reszelni bele egy passzos(!) nylíást a tüske számára. Kidobni a kukába azt a bűn ronda, talán fűtés vagy milyen cső darabot, és vágni helyette egy azonos méretű fa- vagy másik agancs darabot, amibe szintén passzos nyílást reszelsz/ fúrsz a tüske számára. Aztán az egészet kétkomponensű epoxi ragasztóval összefogni.

Szerintem...

Ennyi erővel nulláról, szűz nyersanyagokból érdemesebb nekiállni egy új kés elkészítésének, mint egy ilyen gányolást helyrehozni. De még egyszer hangsúlyozom, nem tudom, neked mennyire fontos az ügy, távol álljon tőlem minden bántás.

Előzmény: spapda (24429)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!