Keresés

Részletes keresés

toth-abri Creative Commons License 2005.03.21 0 0 89
Bobby! Ezt a humor kategóriába szántad? Arra gondolok, hogy a modell és a kép orra is ugyanúgy ferdül. Egyébként a belső fény volt ilyen "lilás" ?
Előzmény: Bobby75 (88)
Bobby75 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 88
Igen. Az E-10 nem cserélhető obis, viszont az alap jó fényerejü. Sokat fotózok én is minden vaku nélkül.. Másrészt a belső vakuja szerintem, és mások szerint is, kiemelkedően jó.. Harmadrészt valóban lehet a külsőt és a belsőt együtt használni.. negyedszer, azt mondják( Én nem tudom..), hogy az FL-40 nagyon álat..:)) Egy nagy bajom van ezzel a géppel vakuügyileg, hogy nem bír 1-et villanni, csak minimum 3-at...:( Így mér fényt, vagy mit... Mondjuk az eredmény tényleg jó szerintem... Itt egy kép.. Nagy teremben készült, nem túl jó fényviszonyokkal, vaku nélkül.. Szerintem egész jó lett.. Remélem nem haragszik meg, a modell...:) Nézek valami vakusat is, de kehet csak holnap...
Előzmény: DIE_ROBOTER (87)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.03.20 0 0 87
Ha jól tudom, az E-10, E-20 egyik különlegessége, hogy a belső vakut kombinálni tudja a külső vakuval, és így 2 fejes vakuként működik. Nagyon jó eredményt lehet vele elérni. A kép amit belinkeltem az első hozzászólásomban, az is vakuval készült, a fény egy részét a diffúzorlappal a témára közvetlenül juttatva, a fény nagyobb részét indirekten oldalról veretve.
Előzmény: toth-abri (86)
toth-abri Creative Commons License 2005.03.20 0 0 86

A külső vakutól egyébként ne várj sokat! Ha direktbe vakuzol, az tönkreteszi az árnyékokat, az árnyalatokat, és a téma mögött rendkívül csúnya, éles árnyékot produkál.

 

Így ha csak lehet, deríteni kell, de ahhoz meg nagy kulcsszámú vaku szükséges. Én ha csak tudom, kerülöm a vaku használatát, azonban beltérben kevés fénynél nagy fényerejű objektívre van szükség, ami szintén "lé" kérdése. Bár a te vázad, ha jól értettem nem cserélhető optikás.

 

Szóval végül is nem mondtam semmit. Mindenesetre a külső vaku azért tényleg jobb, mint a beépített.

Előzmény: Bobby75 (85)
Bobby75 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 85
Pro Archi díjkiosztó gálahangverseny. Elég gyengék lettek.. Még mindíg nincs meg a külső vakum(FL-40)...:( Kéne egy kis lé hozzá...
Előzmény: toth-abri (84)
toth-abri Creative Commons License 2005.03.20 0 0 84
Köszi és a koncerten te fotóztál? Ez milyen koncert volt?
Előzmény: Bobby75 (83)
Bobby75 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 83
http://www.indexkelet.hu/rovatkeret.php?r=3&cikk=16121
Előzmény: toth-abri (82)
toth-abri Creative Commons License 2005.03.20 0 0 82
Engem, érdekel a hangverseny is! 300eoss képei hol vannak a neten?
Előzmény: Bobby75 (81)
Bobby75 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 81
300eoss pénteken volt, én már láttam a képeket..:) Na, meg kint van a web-en is. (Ő ingyen jár ezekre...) Én ma a hangversenyen voltam, bár az gondolom annyira nem izgat senkit...:)
Előzmény: toth-abri (80)
toth-abri Creative Commons License 2005.03.20 0 0 80

Nekem inkább a hétvége lenne jó, bár mostanában még túl hamar megy le a nap, ezért munkanap estefelé még nem lenne jó.

 

Szóval legközelebb április 2-a, 3-a szabad.

 

Egyébként volt ma valaki a Buszacsában az autókiállításon? Nekem nem volt 1200 Ft-ért menni. Annyit nem ért.

Előzmény: Ogányó (79)
Ogányó Creative Commons License 2005.03.20 0 0 79

Sziasztok !

 

Nagyon megült a topic.

Csináljunk egy találkozót.

 

Pl írja be mindenki, hogy kb 2 héten belül mikor érne rá.

 

 

Ogányó

rács1 Creative Commons License 2005.03.19 0 0 78
Köszi szépen!
Előzmény: DIE_ROBOTER (77)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.03.19 0 0 77
Az egyik módszer:
Nagytisztaságú alkohol (95% feletti). Sokan esküsznek rá, én viszont nem szeretek festett felületek -főleg feliratok- közelében matatni vele. Lehet kapni szemüvegtisztító speciális pamut vagy mikroszálas kendőket. Ezt lehet alkohollal használni. Más vegyszer, pl. denaszesz szóba nem jöhet, mert agresszív!

Másik módszer:
Ajánlom az optikai boltokban kapható nedvesített szemüvegtisztító kendőt. A Rossmann nagyon olcsó, de nem szárad tökéletesen foltmentesen. A Swirl drágább (230 forint körül van 10 darab - szóval nem vészes), viszont tökéletesen foltmentesen szárad. Egyik sem hagy el magából darabokat.

Egy valamit soha ne használj: papírzsebkendő.
Előzmény: rács1 (76)
rács1 Creative Commons License 2005.03.19 0 0 76
Meg tudná nekem valaki mondani, hogy a fényképezőgép lencséjét mivel lehet megtisztítani? Valahogyan ráfröccsent valami. Nem vészes, de zavaró.
toth-abri Creative Commons License 2005.03.18 0 0 75

Én valószínű, hogy elmegyek a kiállításra. Mindenesetre, ha valaki kint volt, mutasson egy-két képet!

Előzmény: Bobby75 (74)
Bobby75 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 74
Bár, lehet megkérem 300eoss-t, hogy ugorjon már ki.. Neki is jól jön egy kis kiegészítő lé.. Én meg ingyé' fotózok az Index-nek...:(
Előzmény: toth-abri (72)
Bobby75 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 73
Vasárnap én vagyok az ügyeletes, tehát ha valaki önszorgalomból nem megy szombaton, ott leszek. Sejtem, hogy én leszek a hunyó...
Előzmény: toth-abri (72)
toth-abri Creative Commons License 2005.03.18 0 0 72

Jobbulást! Akkor nyáron nem mész a Balcsira dolgozni?

 

Más: holnap-holnap után nem megy valaki a Buszacsába a veteránautókiállításra?

 

Bobby te hivatalból ott leszel? Vagy mást küldenek?

Előzmény: Ogányó (71)
Ogányó Creative Commons License 2005.03.18 0 0 71

Egyébként kutyául.

Ugatok. Tudod az a száraz köhögés.

De már jobban mint eddig voltam.

Köszi az érdeklődést. :-)

Előzmény: toth-abri (69)
Bobby75 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 70
Na ezért nem akartam, hogy az első tükrös gépem cserélhető obis legyen.... Már láttam magam előtt, amint havonta cserélgetem az objektiveket, meg folyamatosan ezt-azt veszek hozzá.... Nem mondom, hogy így tökéletes vásárt csináltam, de kezedetnek jó. Aztán, ha úgy hozza a sors, meg meg is fizeteik, veszek egy komolyabbat...:)
toth-abri Creative Commons License 2005.03.18 0 0 69
Aha. Egyébként hogy vagy?
Előzmény: Ogányó (68)
Ogányó Creative Commons License 2005.03.18 0 0 68

Ja igen !

 

Sigma 70-200 2.8

Előzmény: toth-abri (66)
Ogányó Creative Commons License 2005.03.18 0 0 67

SZia !

 

A 10D vázzal sokszor defókuszált lett a kép, vagy baromira mellé lőtt.

 

300D-vel és a 20D-vel pontos szép éles képeket készit.

 

 

Ogányó

Előzmény: toth-abri (66)
toth-abri Creative Commons License 2005.03.18 0 0 66
Milyen objektívről van szó, és mi a problémád vele Ogányó?
rács1 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 65
Közhírré tétetem, hogy a múltkori krokodilos természetfotóm egy sportos képpel együtt felkerült az alábbi internetes oldalra : www.gumicsizma.hu
Ogányó Creative Commons License 2005.03.18 0 0 64

300eoss !

 

 

Oké. Mikor lenne ez neked jó időben?

Én most ugyanis táppénzen vagyok és végülis bármikor ráérek.

 

 

Ogányó

300eoss Creative Commons License 2005.03.18 0 0 63
Lehet, majd lősz vele pár olyan képet, amin otthon le tudod a fókuszálást is ellenőrizni, meg a többit...
Előzmény: Ogányó (62)
Ogányó Creative Commons License 2005.03.18 0 0 62

Helló !

 

 

Huhh!

Mióta erre jártam, igencsak sokat írtatok.

A betegség ami ledöntött / hétfő estétől/ igencsak ragszkodó fajta. Vírusos.

 

Üdvözlöm az új topic társakat!

 

Egy beszélgetésre egy pohár izé mellett, én is benevezek. :-)

Sőt csapatos fotózásra is.

 

Majd lerohanunk valamilyen helyet.

 

EOS300 !

 

Szeretném megnézni az objektívedet, mert az enyém megveszik és szeretném látni, hogy milyen az amit majd meg akarok venni.

Ha lehet.

 

 

 

Ogányó

toth-abri Creative Commons License 2005.03.18 0 0 61

A Nyírséghez nincs, de a fotózáshoz igen, úgyhogy ez nem offtopic!

 

Igaz, hogy a D2X DX formátum, és az is igaz az APS-C méretű szenzoroknak van előnye az FF-fel szemben, de valami olyan pletykát olvastam a dpreview-n, hogy a D3-as FF lesz. Persze ez a teletartományban nem előny.

Előzmény: DIE_ROBOTER (58)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.03.18 0 0 60
Ezentúl ha azt hallod, hogy valaki egy vállról indítható rakétával járkál a városban... na az én leszek a telével :)

A tavakhoz szoktam kimenni (pontyos, báger), a vár, néha a Tiszához, Komoróba.
1-1 esküvő ha felkérnek, Kecskemét, repülőnap (idén is lesz)

+bekéreszkedek virágoskertekbe, ha meglátok valami szépet.

Előzmény: madgie (59)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!