A szabályzó hiba általában a hűtőszekrényes megoldásoknál jött ki.
Szoktam mondani a tojásokról lejövő hőt, kell mérni (tojás hőt).
Mert, hogy azt keltetünk. Erre a célra csak keltetőhöz gyártott érzékeny PWM. vagy P szabályzók alkalmasak.
Én nem szeretem a hűtős meg oldásokat. Hol lehet a tojás hőt megmérni egy hőmérővel egy hűtőszekrényből kialakított keltetőből?
Az érzékelőt oda kel tenni.
A keltetőnek van hő elosztása. Ha a mért helyen 38c van akkor máshol mért melegebb.
Ha a fűtést szabályozzuk stabil lesz a hő mennyiség. viszont szabályozatlan hatások is érhetik a keltetőt. Ezért a tojás ról mérem. És bár mi történik a tojás hő a lényeg. Ha ezt érzékeli a szabályzó, akkor jól működik.
Ha meg kérdem melyik tálcán lényeg a tojás hő több tálcáson?
Hát nem mindegyik tojásnak ugyan az a hő kell?
Van protekciós?
Ha egy termosztátot használok azt a tojás és a fűtés közé, kell tennem. Hogy véletlen se fűtsön túl.
Ha hideg a tojás hiába forró a levegő 2h, míg felmelegszik a tojás.
Az érzékelő 1p alatt melegszik fel.
Ha mindenütt egyforma a meleg akkor mitől van, az hogy egyes tálcák túlmelegszenek.
Melegebb az a tojás, ami közelebb van meleg áramláshoz.
Erre mondtam hangolni, kell a hő elosztást.
Pl. elég nagy a hő vesztesége egy keltetőnek. A kár milyen jó a szigetelése légzőnyílást, levegőzőt híztosítani kell.
A friss levegőt fel kell fűteni mielőtt a tojásokat, eléri.
Ez miatt ajánlatos 20-30c huzatmentes hely.
Minden típusnak más jellemzői vannak.
Ha jó a keverés Akkor az, sebaj ha a belépő részen van a szabályzó, de ha hőveszteség van, akkor a kilépő részen hidegebb lesz. Ha a kilépő rész mérjük. akkor a belépőnél megfő a tojás. Ezt a jelenséget a hő veszteség okozza.
Pl. Judit ezt úgy oldotta, meg cserélgeti a tálcát.
Meg keveri a tojásokat.
Nagy keltetőknél nagy lapátokat hasznénak a hőkevaredés tökéletesitésére.
Hoszúkás keltetőnél, ami egyterű figyelembe kell venni a meleg felfelé áramlik.
Ha keverést akarunk csinálni elég nehéz.
Keresztbe vannak a tálcák. nehéz elérni, hogy alul ugyan olyan legyen a meleg mind, fen.
Talán a legkisebb keverés a leghatásosabb.
Ha nekem volna. Úgy oldanám meg alulra Futés egy dobozba.