Keresés

Részletes keresés

madar86 Creative Commons License 2018.04.02 0 1 22529
Előzmény: tuslaci (22523)
madar86 Creative Commons License 2018.04.02 0 0 22528

Nem nyitja meg jó a cím?

Előzmény: tuslaci (22524)
madar86 Creative Commons License 2018.04.02 0 0 22527

Dehogy is.Csak biztosítéknak ne h tűz legyen pl.

Vegűl hőbiztosítékot vettem 99°C kioldás

Előzmény: tuslaci (22523)
tuslaci Creative Commons License 2018.04.02 0 0 22526

Megkezdtük :-)

tuslaci Creative Commons License 2018.04.01 0 0 22525

www.aliexpress.com/item/Incubator-Accessories-Turn-Egg-Motor-60ktyz-Claw-Pole-Permanent-Magnet-Synchronous-Motor-110V-And-220V-Can/32811033292.html?spm=2114.search0104.3.190.c2aa1bb9Ua5Zpl&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_5722615_10696_10084_10083_10618_10304_10307_10302_5722715_10059_10534_100031_10103_441_10624_10623_10622_5722515_10621_10620,searchweb201603_50,ppcSwitch_4&algo_expid=468ee568-2875-4cd9-ad6f-8b8277181857-24&algo_pvid=468ee568-2875-4cd9-ad6f-8b8277181857&priceBeautifyAB=0

Szia ! Nekem ez van beépítve, de én a tálcákat billentgetem vele. Eddig jól szuperál.

Előzmény: Hagrid1 (22520)
tuslaci Creative Commons License 2018.04.01 0 0 22524

ss.com/item/PETFORU-Full-automatic-egg-incubator-Controller-XM-18-Temperature-Humidity-Reproduction-Equipment-Black/32853652153.html?spm=2114.search0104.3.309.495359e6uHjPV4&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_5722615_10696_10084_10083_10618_10304_10307_10302_5722715_10059_10534_100031_10103_441_10624_10623_10622_5722515_10621_10620,searchweb201603_50,ppcSwitch_4&algo_expid=baad3551-7bef-404d-97f7-6b6fb5f6006c-35&algo_pvid=baad3551-7bef-404d-97f7-6b6fb5f6006c&priceBeautifyAB=0

Én ezt használom :-) mindent tud és nem is nagyon drága :-) persze kilehet hozni olcsóbban is aki ért hozzá,és megtudja épiteni magának.

Előzmény: madar86 (22522)
tuslaci Creative Commons License 2018.04.01 0 0 22523

Szia! Csirkét akarsz sütni? 55fok be 70 ki az biza sok ! :-) Mire kikapcsol a tojikat dobhatod ki :-) 

 

 

Előzmény: madar86 (22522)
madar86 Creative Commons License 2018.04.01 0 0 22522

Van itt valaki mostanság?

 

Hőbiztosíték helyett ezek nem jók?

 

https://www.hestore.hu/prod_10023748.html

 

Eljött az ideje végre az alkatrészek megrendelésének :-)

madar86 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 22521

Most látom a relét meg lehet könnyen építeni

Hagrid1 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 22520

Milyen fajta fűtőszálad van? Tudnál küldeni róla fényképeket a keltetődről?

Én keltetőm 30*30 zártszelvényből készül , keltetőből való ventillátór   70-cm magas és 71-cm széles , 130-cm hosszú. (Azért van fektetve mert így jobban dolgozok a ventillátór gondolom én) Ez a keret pedig beakarom burkolni 3-cm fehér szendvicspanellel.

Forgatómotornak milyen motort rakjak bele szerintetek? 

 

 

 

http://indafoto.hu/hagrid1/image/25745071-c06bf0ee/user

Előzmény: madar86 (22518)
keltetőtkeresek Creative Commons License 2018.03.20 0 0 22519

Az én célomnak pont megfelelne.

Előzmény: Ladybee (22517)
madar86 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 22518

En futoszalnal maradtam

Mar meg is van

Előzmény: Hagrid1 (22512)
Ladybee Creative Commons License 2018.03.20 0 0 22517

A 100 forintos boltban lehet kapni műanyag  mosdótálat. Kb. az a kategória, felejtős.

 

Előzmény: keltetőtkeresek (22516)
keltetőtkeresek Creative Commons License 2018.03.19 0 0 22516

Sziasztok! Nincs esetleg valakinek egy keltetőnek alkalmas doboza? Pl. egy működésképtelen román keltető? Nem ingyen gonodltam persze :) Köszi!

Istvan56 Creative Commons License 2018.03.19 0 2 22515

Ekkora alaptalan dumát ! A motorvédő kapcsoló az átfolyó TÚLÁRAMRA kapcsol le . Ne etesd azokat akik  nem ismerik az alapokat . Itt mindig feltűnnek nagy idők nagy okosai megértem fényezni kell a nemlétező családi ezüstöt de ne mások örömszerzőjével keljen csapkodni a csallányt.  Remélem diplomatikus de érthető voltam !!!!

Előzmény: karolyia (22513)
karolyia Creative Commons License 2018.03.19 0 0 22514

Szerintem nem lesz jó, mert koncentrált hőt ad, aztán lehet hogy mindegy. Én 2db tök hagyomásnyos 60-as izzót raktam a fagyasztó részébe egy exhűtőnek, onnan húzom ki egy 20w-os 4 colos alulapátos ventivel a meleget, így egyből el is van osztva, alul-felül egyenletes a hőmérséklet. Persze az én hűtőm az épp csak egyel nagyobb, mint a szállodai bárhűtő. A párásító részt most építem. műanyag 1,5 literes doboz. beleépítve egy 45w-os akváriumfűtő, ráépítve egy asztali pc tápjából kimentett 12v-os venti.

 

Ezt az egészet pedig arduinoval vezérlem. Eddig pénzbe csak az arduino került, a többit sikerült összekukázni innen-onnan :)

Előzmény: Hagrid1 (22512)
karolyia Creative Commons License 2018.03.19 0 0 22513

Igen közé, hogy oldja ha a relé nem teszi a dolgát. A legmegbízhatóbb viszont a motorvédelmi kapcsoló. Annál be tudod állítani, hogy mekkora ellenállásváltozásnál oldjon le. Ilyet illik rakni házi vízművek elé is. Védi a berendezést és kéglit is, hogy ne égjen le :)

Előzmény: madar86 (22510)
Hagrid1 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 22512

Hali, és most építek egy keltetőt én ilyen lámpákban gondolkodom https://www.petnet.hu/termek/ExoTerra_Heat_Wave_Emitter_Ceramic_Lamp_40W-80-1642

esetleg valakinek valamilyen véleménye? Ebayon fele ennyibe kerül!

Előzmény: madar86 (22508)
Istvan56 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 22511

Ha esetleg kifejtenéd ezen mondatot sokan megköszönnénk

 

Előzmény: karolyia (22509)
madar86 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 22510

A termosztát és a relé közé be lehet építeni?

Előzmény: karolyia (22509)
karolyia Creative Commons License 2018.03.19 0 0 22509

Túlmelegedés védelem nélkül ne is kezdj bele. vannak hőbiztosítékok mindenféle értékkel, pár forintos tétel még itthon is (HESTORE).

Előzmény: madar86 (22508)
madar86 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 22508

Tenyleg elromolhat ugy,hogy futesben marad? Nehogy tüzet okozzon.

Előzmény: Istvan56 (22506)
tuslaci Creative Commons License 2018.03.18 0 0 22507
Istvan56 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 22506

Nyugalom ! Jó az ha van nyugodtan használd tuti biztos lesz kicsit túlméretezve  de az nem baj. Jelzem  5-8A  hazai kereskedőknél 2,3-2500Ft behozva  csoda csomagküldőkről  1500-2000 Ft csak vársz 3 hétet.

Előzmény: madar86 (22504)
karolyia Creative Commons License 2018.03.18 0 0 22505

Ha kell 25A és 5kW, akkor jó cucc. Szerintem, ha nem ipari méretben gondolkozol, akkor felesleges. Nekem az egész arduino rendszer nem került cakk-pakk ennyibe (kínából) :)

Előzmény: madar86 (22504)
madar86 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 22504
Előzmény: japipapi (22496)
madar86 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 22503

azt irja 1000w ig jo?

vagy nem biztos?

 

lattam lehet hozza + relet kotni venni

 

a rele birja a kikepzest?

azt olvastam nem itt felul futesnel nem kell ventilator igaz ez?

Előzmény: japipapi (22495)
madar86 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 22502

Sziasztok maradok a fűtőszálnál.

Azt olvastam nem kell ventilátor ha egy sikban van az osszes tojas egy polc vagy nem tudom minek nevezzem.Folso futesunel.

karolyia Creative Commons License 2018.03.17 0 0 22501

Aloha!

 

Ha valakit érdekel, akkor építettem egy izzós keltetőt. Arduino vezérléssel. Kimondottan fürjekhez. A vezérlés kész van teljesen, de kicsit elkadtam. A párásításra kellenének tippek.

 

Amire én goldoltam, hogy 12v ventilátor egy dobozra, amiben van a víz, plusz egy 25w-os fix akváriumfűtés. Ez így mennyire kivitelezhető? A "fűtést" 3db 60w-os izzó adja, és az egész egy kisebb hűtőbe van beleépítve. Tojásforgató is van. Próbáltam automatizálni, de a kézi, mechanikus megbízhatóbb lett végül.

 

Ha valakit érdekel az arduino sw része:

http://www23.zippyshare.com/v/ihsyANqP/file.html

 

A hw:

-arduino uno

-ds3231

-16x2

-am2302

-4 csatornás relépanel

 

Az am2302 nem igazán megbízhatóan méri a páratartalmat, illetve elég nagyokat téved. Most tesztelgetem, de valószínű GY21 szenzor lesz a megoldás. De várom, hátha valakinek van tapasztalata.

porszivoman Creative Commons License 2018.03.16 0 0 22500
Előzmény: porszivoman (22499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!