Keresés

Részletes keresés

Tartós Béka Creative Commons License 2010.12.17 0 0 715

Gyurma73: nem érdemes nagykerrel meg ilyenekkel bajlódni, Ebay-ről sokkal egyszerűbb és olcsóbb. Próbálkozz ezzel például:

http://cgi.ebay.com/45W-5500K-Studio-Light-Bulb-x2-Daylight-E27-Socket-/110534356031

 

4100 forint a 2 db égő, a hülyének is megéri (annak biztos...)

 

Cserébe kérdezném: nem tudja valaki, hogy hol lehet [b]hidegkatódos[/b] kompakt fénycsövet (CCFL) kapni, ami legalább 18 wattos?

rabi Creative Commons License 2010.12.02 0 0 714

Erre sajnos nem tudom a választ :(

 

Előzmény: Gyurma73 (713)
Gyurma73 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 713

mert ha kisebb a fénycső akkor elöbb kiég??

vagy nem is fog égni??

van egy szerelőlámpám 58 Watt van ráírva ,de itthon csak 55Wattosat lehet kapni maximum akkor az nem jó??

vagy 3 Watt különbség még elmegy?

Előzmény: rabi (712)
rabi Creative Commons License 2010.12.01 0 0 712

Hali,

 

A hagyományos előtét a vasmagos fojtótekercs+gyújtó. Felkapcsoláskor villogva indul, meg még hőveszteség is van rendesen a tekercsen, esetleg még zúg is, meg nehéz. Az elektronikussal egyből gyújt a cső, nincs vibrálás, nincs hőveszteség, gazdaságosabb. Ez 2500 Ft plusz volt.

 

Minden csőhöz a megfelelő előtét kell, a 38W-oshoz 38-as. Tehát ha más csövet akarsz bele, akkor más előtét kell.

 

 

Előzmény: Gyurma73 (708)
Gyurma73 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 711

http://www.orfeusz.hutira.hu/product_info.php/cPath/1_41/products_id/72

3600 lumenes fénye van

egy hagyományos 100Wattosnak kb 700.

faternak bevált.

Gyurma73 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 710

Fateromnál is ez volt a probléma-)))

23nm, -egy izzó,személyesen akarta látni:-))

fater itt vett valami 4000 forintért 105Wattosat ami kb 500Wattnak felel meg,neki bevált:

elég jó kis szakbolt:

http://www.hutira.hu/

Előzmény: Törölt nick (709)
Gyurma73 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 708

az mit jelent hogy a hagyományos előtétet kicserélted elektrónikusra?

az a kis kör az előtét?

én is láttam ilyet a boltban ott azt mondták hogy a 38Wattos helyére csak ugyanolyat lehet tenni?

ez igaz?

vagy lehet kisebbet is tenni?mondjuk méretben uganakkora 28 wattosat?

 

 

Előzmény: rabi (706)
Gyurma73 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 707

Faterom vett 105 Wattosat ultrabrutális..az izzót csak hegesztőszemüvegben lehet nézni:-))

Viszont nappali világoság van mindenhol...

.Azt mondja egy kicsit sok lett a 25 Nm -es nappaliban.:-))

A dolgozó szobába már csak 45Wattosat vett:-))

http://www.cixingeuro.com/products.asp?topage=2&sort=1&id=&sort1=

rabi Creative Commons License 2010.11.29 0 0 706

Szia,

 

Közben már bevásároltam, ilyen cuccot:

 

 

38W-osat vettem, a hagyományos előtétet kicseréltem benne elektronikusra. Rendkívül jól világít.

 

 

Előzmény: Teaway (691)
Gyurma73 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 705

http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=kompakt+f%E9nycs%F5+&c=0

valószínű Te 60Wattosat vettél az felel meg papír szerint 300Wattnak ,elvileg

5x5 ösben legalább 85 Wattosat tegyél de inkább 105 Wattosat azzal fogsz látni.

Gyurma73 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 704
Gyurma73 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 703
Gyurma73 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 702
Előzmény: Törölt nick (698)
Gyurma73 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 701

úgy kell érteni hogy a 180Wattos egy 900Wattos hagyományosnak felel meg így már érted??

180Wattot fogyaszt és 900Wattot világít!!

amit általában kapni lehet az 20wattot fogyaszt és 100Wattnak megfelelőt világít a régi szerint.

Most már érted miért olyan sok a 180Wattos egy kompakt fénycsőben??

de léteznek 200Wattosak is csak azok ipari méretben( E40es) léteznek ezeknek 1KWatt a fényteljesítményük ami már elég sok szerintem,csak épp nem tudom hol lehet kapni ezeket.

Előzmény: Törölt nick (699)
_nyunyuka Creative Commons License 2010.11.28 0 0 700

az milyen,nem ismerem

 

Nagyon príma :-).

 

A fémhalogén fényforrás csak vízszintes helyzetben használható, engedélyezett elhajlás maximum 45 fok.

 

Ez így, ebben a formában nem igaz. (© Dr. Torgyán)

 

Amit a gyártó előír. A kerámiacsövesek (lakásvilágításra értelmesen a 35 és 70W-os használható) égetési helyzete tetszőleges. (E27 és a G12 kiviteleké is.)

 

Az viszont igaz, nem a sűrűn kapcsolgatós helyekre valók.

Előzmény: Gyurma73 (697)
Gyurma73 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 697

azonkívül hogy drága elég sok minden miatt nem jó.

:"A fémhalogén fényforrás csak vízszintes helyzetben használható, engedélyezett elhajlás maximum 45 fok. Ettől eltérő helyzetben történő üzemeltetés jelentősen csökkentheti a fémhalogén izzó élettartamát. A fémhalogén fényforrás élettartama akkor lesz a leghosszabb, ha egyhuzamban csak 10 órát működik. A fényforrás gyakori ki - be kapcsolgatása rövidíti a fényforrás élettartamát, emellett a lekapcsolást követően az újabb felkapcsolással legalább 10-15 percet várni kell

 

kompakt fénycsőben van 2700-6400Kelvinesig minden féle és kevesebbet fogyasz is.

Előzmény: _nyunyuka (695)
Gyurma73 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 696

az milyen,nem ismerem

Előzmény: _nyunyuka (695)
_nyunyuka Creative Commons License 2010.11.27 0 0 695

Üdv a topiknak! Véletlenül bukkantam rá.

 

Mindenképpen kompakt fénycső kéne? 35W-os melegfehér fémhalogénnek sokkal kellemesebb a fénye és jobb a fényhasznosítása.

Előzmény: Gyurma73 (692)
Gyurma73 Creative Commons License 2010.11.27 0 0 694

egy ilyenben van még 180Wattos is na az már egy csarnokot is bevilágít.

Gyurma73 Creative Commons License 2010.11.27 0 0 693

a nagykert már megtaláltam de boltot ahol venni lehet még nem:

http://www.cixingeuro.com/

Gyurma73 Creative Commons License 2010.11.27 0 0 692

Az a kérdésem ki tudja,hogy ilyen nagy teljesítményű kompakt izzót hol lehet kapni,mert a max 20Wattosak szart sem érnek egy nappali csillárjában.Most készülök az 5 ágút lecserélni egy ilyenre valahol láttam egy 105Wattosat eszméletlen brutálisan égett,tényleg tudott vagy 400Wattos régi izzót.

Nappali fényt csinált egyetlenegy izzó.

Teaway Creative Commons License 2010.11.27 0 0 691

A apróbb szerelési munkák az asztalon történnek? Mert akkor helyi világítás kell.

Előzmény: rabi (690)
rabi Creative Commons License 2010.11.23 0 0 690

Sziasztok!

 

Egy kb. 10m2-es informatikus dolgozószoba megvilágítására mit javasoltok? Jelenleg egy mennyezeti ufo lámpa van 14W-os kompakttal, de apróbb szerelési munkákra kevés. (persze az ufo is tejüveges, meg talán a kompakt cső sem az igazi már)

 

Néztem Baumaxos 4x18W T8 fénycsöves tükrös lámpát. Abban egy darab elektronikus előtét volt, így nem tudnám csillárkapcsolózni, gondolom egyben a 4x18W-ra nem mindig lenne szükség.

 

Vagy láttam valahol mennyezetre irodai 32W-os kanyargós kompaktcsöves (talán 2D a neve?) lámpát is, az is szimpatikus volt.

 

Valami olyat szeretnék, amit mostanság nem kell lecserélnem :)

 

 

janikaka Creative Commons License 2010.11.15 0 0 689

Üdv. Az lenne a kérdésem, van-e valakinek ötlete, hogyan lehetne megvalósítani egy ilyen „ébresztólámpát”/”hanal szimulátort” olcsóbban, mint a lenti megoldás:

http://www.philips.hu/c/light-therapy/hf3470_01/prd/

A lényege röviden annyi, hogy egy beállított időpontban felkapcsolja a lámpát és a fényerőt egy mondjuk 30 perc alatt 0-ról 100 százalékra növeli. Már annak is örülnék, ha egy asztali lámpát feltudnék így kapcsolni, de az igazi az lenne, ha a mennyezeti világítással is működne. Gondoltam már konnektorba dugható időzítőre vagy hallottam már időzíthető dimmerről, de hogy hogyan oldható meg, hogy időzítsen is és fokozatosan növelje a fényerőt...

Ötleteket előre is köszi.

 

quint Creative Commons License 2010.10.25 0 0 688
Nyugodtan belemehet. A hagyományos izzónak a legkisebb a hatásfoka, az melegszik a legjobban.
Előzmény: Pharaoh85 (683)
NeomatiK Creative Commons License 2010.10.24 0 0 687
Rá kéne keresni a halogén izzó hatásfokára. Abból már kikövetkeztethető, hogy mennyi része alakul hővé és az hogyan arányul a hagyományos izzó hőjéhez.
Előzmény: Pharaoh85 (686)
Pharaoh85 Creative Commons License 2010.10.24 0 0 686
Köszi, és a hőtermelés a felvett teljesítménnyel van összefüggésben? Kompakt fénycsőnél tudom hogy alig melegszik, gondolom mert max 20W-t a fogyasztása, de halogén az mennyire melegszik? A 40W-os halogén kb annyira, mint a 40 wattos sima izzó?
Előzmény: NeomatiK (685)
NeomatiK Creative Commons License 2010.10.24 0 0 685
A hagyományos izzó értékére vonatkozik a korlátozás, a hőleadása miatt. A műanyagfoglalata és/vagy az ernyője ennyi hőt bír. Én így tudom legalábbis.
Előzmény: Pharaoh85 (683)
NeomatiK Creative Commons License 2010.10.24 0 0 684
A kérdőív 5 perces! Teeeee! :D
Előzmény: Teaway (682)
Pharaoh85 Creative Commons License 2010.10.24 0 0 683
Hi!

Nem tudom mennyire ide vágó téma, de azt szeretném kérdezni, hogyha, egy lámpatestre az van írja, hogy max 60W-os égő mehet bele, akkor halogén lámpából mehet -e bele 52W-os, aminek a fényereje 75 W-os izzónak felel meg? Vagy ez a korlátozás csak a tényleges wattokra vonatkozik és nyugodtan mehet bele?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!