Keresés

Részletes keresés

sheldi Creative Commons License 2007.12.06 0 0 1673

Cukorfalat, a kicsik anyukája.

Félix, öt hónapos.

Félix és lent Dixi. Öt hónaposak, és már egyedül vadásznak.

Előzmény: Xexis (1662)
Xexis Creative Commons License 2007.12.06 0 0 1672
Szép napot mindenkinek :))
Tényleg Picike merre jársz ?
Leiah Creative Commons License 2007.12.06 0 0 1671

Sziasztok, itt is!

 

Pici gazdi, merre vagy? :S Hiányolunk!

Xexis Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1670
Ezek nagyon szomorú történetek... Lelketlen emberek tehették velük.... :((((
Próbálj b elenyugodni.... Sajnálom... :((
Jó éjt Neked is.... :))
Előzmény: Leiah (1667)
Xexis Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1669
Hát ilyet !!!! :)DDDDDDDDDDDDDDDD
Na ez aztán a póz, nagyon tetszik nekem is, és nagyon jót nevettem, ahogy megláttam... mint egy kis balerina...hogy mást nem is mondjak..... :)DDDD
Előzmény: Zsolt 0128 (1666)
Xexis Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1668
Igen mondtad .... de én azt még nem, hogy én is horkolok, mert hogy én nem horkolok.... De Nózika... na azon nehéz lenne túltenni.. :)))DDDD
Előzmény: Zsolt 0128 (1665)
Leiah Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1667

Igen, sajnos ő is kinti cica volt, és egyike volt annak a négy házicicámnak, akik valami rejtélyes módon pár napon belül, egyszerre pusztultak el mérgezéses tünetekkel... Őt nem találtuk meg, valószínűleg elbújt. :'( Még csak 8 éves volt, és jó egészségnek örvendett, a mamája pedig (egy ezüstszürke gyönyörűség, Süti) 10, de rajta sem látszott a kora... Akkoriban nagyon sokat sírtam.

 

Jó éjszakát neked is, és mindenkinek!

Előzmény: Xexis (1661)
Zsolt 0128 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1666

Pózolni azt tud! :) Ez az egyik kedvenc képem :)

Előzmény: Xexis (1663)
Zsolt 0128 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1665
Gondolom ő is panaszkodik, hogy néha horkolsz ;-) Mert már mondtam hogy a Cilike is horkol :)
Előzmény: Xexis (1662)
Xexis Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1664
Látom elfogytatok,, szép álmokat kivánok mindenkinek:)))
Xexis Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1663
Jajj de meg tudnám simizni azt a vöröses pociját.... Ő is nagyon tud pózolni...:))))DDD
Előzmény: Zsolt 0128 (1660)
Xexis Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1662
Ó ők nagyon értenek az emberek manipulálásához :)))))
De akkor is imádom őkelmét, aki férfi volt valaha, most viszont egy áldott jó és nagyon kedves cica.... Itt fekszik a gépem mellett és képzld , horkol.... :))DDDDDDD
Egyszer majd mutasd meg őket is kérlek...:))
Előzmény: sheldi (1659)
Xexis Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1661
Nagyon szép cica.... :))))
És csak volt .... ? :((
Előzmény: Leiah (1656)
Zsolt 0128 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1660

Milyen szép nevük van a cicáidnak! A képen CirmosCilike(Gömbike)

Előzmény: sheldi (1659)
sheldi Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1659

Nagyon tetszik! Uralkodónak látszik. Szerintem rendesen "kihasznál" a cicád.

Engem, jelenleg három cica ugráltat. Ha éhesek, ha ki akarnak menni, stb.

Van egy félperzsa Cukorfalat, és két kölyke, Dixi és Félix.

Előzmény: Xexis (1654)
sheldi Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1658

Én nem is ilyesmire gondoltam. De valóban gyönyörű a csöppség. Az alomból érdemes kiemelni egy ilyen szépséget, hogy ez a vérvonal regisztrálva legyen.

Egyébként igazad van, a kiállításokkal kapcsolatban. Sokan a pénz miatt csinálják, és nem azért mert büszkék a kedvenceikre.

 

Előzmény: Leiah (1652)
Leiah Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1657

Hát, most cáfolhatom magam, mert pont most találkoztam a másik topicon egy olyan perzsás tenyésztővel, aki kellemes csalódást okozott! Ilyen is van! :)))))

Most nagyon boldog vagyok!!!

Előzmény: Leiah (1652)
Leiah Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1656

A szeretet nem is pedigré-függő, az tény.

 

Ő volt az én kedvenc "félperzsám":

 

Szisza.
Előzmény: Xexis (1655)
Xexis Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1655
Ő nem fajtiszta.... csak perzsa és házi cica keverék lehet.... De nála szebb cica nekem nem is kellene.... A jósága és a kedvessége mindennél többet jelent.... :)))
Előzmény: Leiah (1653)
Xexis Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1654




Nos ő az...... Tetszik ? :)))
Előzmény: sheldi (1651)
Leiah Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1653
Talán egyszer majd veszek egy igazán jó minőségű cicát, és akkor majd én is tenyésztővé válok... De amíg Yoda és Dorina a világon van, addig ők nekem a legfontosabbak, és kettőjük mellé nem fér a szívembe más macsek...
Előzmény: Leiah (1652)
Leiah Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1652

Nem megyünk kiállításra, mivel sajnos rosszak a tapasztalataim... Már volt itt a perzsás fórumon egy hatalmas vitám egy híres cicákkal dolgozó tenyésztővel, azóta én inkább gazdinak tartom magam, tenyésztő semmiképp nem vagyok. (Nem tudok havonta annyit áldozni rájuk, az én cicáim nem híresek, csak "névtelen" vidékiek, és amúgy sem szeretném őket egész napra ketrecbe zárni...)

Almunk sem biztos, hogy lesz több, attól függ, van-e genetikai szívbaja a kandúromnak. Most lesz kivizsgálva.

Én kedvencnek adtam el a cicákat (Az áruk is aszerint alakult), még ezt a szépséget is, és szerintem sokkal jobb nekik egy szerető családban (ahol azért megkapnak mindent), mint valahol, ahol aszerint alakulhat a sorsuk, hogy mennyire jó tenyészcicák, vagy hogy hogy teljesítenek a kiállításon.

Előzmény: sheldi (1650)
sheldi Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1651
Nem, még nem láttam a cicádat. Nem túl régen járok ide az állatokhoz. De örülök, hogy ennyi igazi állatbarát van. Talán, előbb utóbb az emberek szemlélete is megváltozik ezáltal. Hiszen annyi a tévhit, és főleg a cicákkal kapcsolatban.
Előzmény: Xexis (1646)
sheldi Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1650

Tudom, hogy szinte lehetetlen a teknőctarka fiú, ezért is szerettem volna. Valójában, csak hallottam egy cicakiállításon, hogy ötöt bejegyeztek, és valójában nem felelnek meg a követelményeknek. Ennek ellenére, az én alomom sem volt túl színes: kék, fekete, fehér és krémszinűek voltak.

Én sosem tartottam semmilyen veszélytől. A fiam, három éves korától él együtt a cicákkal. Ma már felnőtt, de egyszer sem volt kórházban.

A picikéd valóban gyönyörű, és azok a nagy szemek. Már évek óta nincs perzsám, de szerintem az ő arcuk a legkifejezőbb. Ahogy a nagykönyvben meg van írva. Szerintem simán lehet vinni kiállításra. Szabályos orr, megfelelően ülő szemek, csodaszép fejforma.

Előzmény: Leiah (1649)
Leiah Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1649

Sziasztok!

 

Yoda valóban vörös, Dorinám viszont fókabarna! (Csak rossz a kép, mert telefonos.) Én úgy tudom, genetikailag gyakorlatilag a lehetetlennel határos, hogy teknőc fiú szülessen, mivel 3 színű csak kislány lehet... (Legalábbis én így tudom.)

Én a vörös szín miatt szenvedek rendesen, mivel gyengébb az immunrendszere, és nagyon háklis, viszont hatalmas egyéniség! Kölyök eddig csak fóka és kék-teknőc colourpoint született, a vörösre elég kicsi esélyünk van.

Ami a történetedet illeti a babát váró kislánnyal, a toxoplazmával sajnos nagyon szívesen riogatják a kismamákat, és aki nincs napi kapcsolatban cicákkal, annál valóban fennáll egy minimális esély rá. De nem egy szobacica esetén, és kijárós cicánál is csak akkor, ha a macskaalommal kerül kapcsolatba a kismama... Szóval tiszta butaság az egész.

 

 Eddig egy almom volt, ő a legszebb kölyköm volt, Adnan.
Előzmény: sheldi (1641)
Zsolt 0128 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1648
Most nagyon sok dolgom van! Majd megyek hozzád is! Azon gondolkodik, hogyan lehet újra megszökni, ahogy mindig csinálni szokta. ;-)
Előzmény: Xexis (1647)
Xexis Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1647
De azt is láthatod, hogy mi igen.... :))
És örülök, hogy Te is... Én tudod továbbra is járok mindenhova, ahova eddig is... Tégy igy Te is.... gyere "mindenhova", mert mindenhonnan hiányzol.... Tőlem is nagyon...:)))
Ahogy már mondtam a cicásba is, ha itt nem, akkor ott igen, ha ott sem, akkor máshol lehet beszélgetni.... Valahol biztosan... :)))
Gyönyörü szép a cica... vajon mire gondolhat éppen ? De jó lenne tudni ...:))
Előzmény: Zsolt 0128 (1645)
Xexis Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1646
Azért persze, hogy nem mindegy... a baj nagyon hamar megvan.... De azért az is túlzás, hogy mindentől félünk már... Ez a sok szörnyűség, amit az ember lát.....hall....:(
Örülök, hogy továbbra is nyugodtan szerethetem a cicámat.... Te láttad már őt ?
Előzmény: sheldi (1644)
Zsolt 0128 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1645

Sziasztok! De rég jártam itt! De ahogy nézem Pici gazdi sem jön. :(

sheldi Creative Commons License 2007.12.05 0 0 1644
Én is egy állatorvostól tudom. Éppen ott voltunk, amikor baj történt, és a kismamát elküldte vérvizsgálatra. Később megtudtam, hogy nem lett semmi gond.
Előzmény: Xexis (1643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!