Keresés

Részletes keresés

Jokeva Creative Commons License 2009.03.03 0 0 1618

Én is már gyerekkoromban is hallottam róla (lévén volt egy perzsám, és olvasgattam róla), és szerintem igen, kialakult fajta. Törzskönyvezhető, tenyészthető. Azt nem tudom, hogy elfogadják-e egy sziámi és egy perzsa keresztezését, vagy csak himalája-himalája szülőpároktól lehet új alom, de tuti önálló fajta lett :))

 

De asszem most kicsit jobban utána olvasok, felcsigáztál :)))

Előzmény: shine_adonis (1617)
shine_adonis Creative Commons License 2009.03.02 0 0 1617
Köszi a választ, az sosem kotnyeleskedés:)
Én is valahogy így gondoltam. Kiskoromban sokat forgattam a búvárzsebkönyveket, szerintem ott láttam az akkor még sziámi és perzsa hibridet, amit himalájának neveztek. Előfordulhat, hogy azóta ez egy kialakult fajta?
Előzmény: Jokeva (1615)
gollam75 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 1616

Én is prémium tápokat adok csak nekik, mégis hánynak egyiktől-másiktól, pedig keverem is... Most kipróbálom nekik az Orijent, mert a RC-t sajnos drasztikusan megemelték:-( 9 macskánál meg nem mindegy a mennyiség-ár arány (persze minőség is kell), így is a fizetésem nagy részét rájuk költöm...Macska eladóóóó!!!;-)))

 

shine adonisz én úgy tudom, hogy hivatalosan csak akkor lehet tenyészteni a thai-perzsákat és más már meglévő elfogadott fajtát, ha valamilyen tenyésztésben kívánatos célt akar vele elérni a tenyésztő.Mivel mindkettő már kialakult fajta csak vérfrissítésként lehet kersztezni és azt is be kell jelenteni a kívánt fajta létrehozására.A kettő nem ad jelen esetben önálló fajtát, a himalája szín eléréséhez alkalmazták perzsáknál és más ilyen színűnél a thaiokat,de gondolom ezt te is tudod. Itt mo-n meg elég kevés, mondhatni 0 új fajta alakult ki, szerintem az egyesületek nem is tudnák hirtelen mit kezdjenek egy ilyen bejelentéssel.

(Remélem nem tapostam senki lelkébe...)

Előzmény: sky86 (1613)
Jokeva Creative Commons License 2009.03.02 0 0 1615
Bocsi hogy belekotnyeleskedek ismeretlenként, a sziámi és a perzsa keresztezéséről már hallottam, hátha erre gondolsz:

http://www.haziallat.hu/cikkek/macska/himalaja-macska/
Előzmény: shine_adonis (1614)
shine_adonis Creative Commons License 2009.03.02 0 0 1614
Tudja-e valaki, hogy a thai és a perzsa macskát lehet-e keresztezni, ha igen, akkor mi a neve a kiscicáknak? Törzskönyvet kapnak-e?
Én mintha úgy emlékeznék, hogy lehet.
(Nekem egyik fajta sincs,csak kíváncsiskodom)
sky86 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1613

Nekem nagy szerencsém van, mert szinte mindent szeret a drágám, a lényeg, hogy száraz legyen. Eddig egyedül a Hill's-t nem volt hajlandó megenni, de szerintem annak sem az ízét hanem a méretét utálja.

Mondjuk nagy vakmerőség volt tőlem 16kg szárazat rendelni úgy, hogy előtte sosem kóstolta, de szerencsére bejött! Én számítottam a kezdeti emésztési gondokra is, mivel mi év elején a Whiskas és társai minőségről tértünk át a prémiumra, de abszolút nem viselte meg a gyomrát szerencsére. Most is van itthon vagy 5 féle kaja, kap mindegyikből, szereti mindet, de azért a top befutó az Acana. :) 

Előzmény: gollam75 (1609)
shine_adonis Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1612
Van Leonardo nevű kaja MC-oknak, meg más macskáknak is, azt hiszem az is drágább, mint a RC.
Előzmény: CyberCat (1610)
gollam75 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1611
Profilum, legalább is ahonnan a tápokat szoktam rendelni ott drágább ugyanaz a kiszerelés. Az Euro Dog Show-n a macskakiállításon sikerült beszereznem 20 kilót tök olcsón és mivel szerették a maccsok gondoltam áttérünk, aztán mikor megláttam a valódi árát a neten rögtön visszatértem az RC-hez...
Előzmény: CyberCat (1610)
CyberCat Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1610
Mi az, ami még az RC-nél is drágább?
Előzmény: gollam75 (1609)
gollam75 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1609
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én nagyon nehezen tudok tápot váltani és mindíg vissza kellett térnem az RC-re. Nagyon válogatnak és ha meg is esznek egy új tápot, akkor sokszor előfordult, hogy hánytak tőle.Egy olyan táppal találkoztam ami ok. volt nekik, de az drágább még az RC-nél is...
Előzmény: sky86 (1607)
CyberCat Creative Commons License 2009.02.28 0 0 1608
Az se rossz táp. Nem annyira prémium, mint az RC, de elég magas színvonalú.
Előzmény: sky86 (1607)
sky86 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 1607

Akkor azt hiszem megerősítettetek az elhatározásomban, hogy ezután is maradunk az Acana/Orijennél. Persze azért nézem az akciókat, mert pl most is nagyon megérné Iams-et venni, valamelyik oldalon tök jó akció van. De ugye mi most kb fél évre bevásároltunk. :)

Ha már a tápoknál tartunk, a HappyCat-ről mi a véleményetek? A Freshiben nagyon ajánlották, és még annak is viszonylag baráti az ára.

Előzmény: gollam75 (1606)
gollam75 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 1606
Minden tápról hallani jót is rosszat is, a gyártók már csak a saját érdekükben is szidják a másikat.A lényeg, hogy a prémium tápokban általában megbízhatunk, nem feltétlenül a legdrágább a legjobb. Én alapvetően RC-vel etetek, de ki bírja azt anyagilag hosszú távon (mikor elkezdtem a macskázást nem volt minden ennyire drága)? Keverem az olcsóbb tápokkal, de nem a kommersz tápokkal, így legalább változatos is amit esznek és főzni is szoktam nekik néha, de csak a csirke a menő...
Előzmény: sky86 (1601)
CyberCat Creative Commons License 2009.02.28 0 0 1605
Én annak idején a kutyámat etettem Acanával, jó volt. Azt hiszem talán egyszer volt botrányuk, mert amikor 10 éve felkapták a márkát, akkor persze elkezdett romlani a minőség a nagyobb haszon reményében, de utána rendbetették és azóta nincs ilyen gond vele.
Zafyr alapvetően RC-t kap, amihez hozzá van keverve egy kicsi Hill's (háromféle) és Iams. Ez is csak azért, hogy ha bármi miatt az RC-t nem eheti, akkor könnyebb legyen a váltás valami másra.
Lolamoon Creative Commons License 2009.02.28 0 0 1604
Hú, én most nem merek tápot váltani. Most RC kittent kap, imádja, az előző 3 fajtát azt hiszem, többé nem kell vennem.
shine_adonis Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1603
Most én is Acana kittent vettem a macskáknak. Én is sok jót olvastam róla. Szépen eszik, nem panaszkodnak, és a bundájuk is hasonlóan fényes, mint ahogy írtad.
Előzmény: sky86 (1601)
Bulsara1 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1602
Ha fénylik a bundája, akkor az csak jót jelenthet! :) Az Acana pedig szerintem is a legjobb minőségű tápok közé tartozik.
Előzmény: sky86 (1601)
sky86 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1601

Én pedig most még úgy gondolom, hogy ha naponta adok neki egy borsónyi adagot, akkor olcsóbban kijövök, mint a spec tápokkal. Persze majd használat közben kiderül mennyire fogy...

Most Acanát eszik, amiről sokat olvastam pro és kontra is, de sajnos ettől jobbat (mint talán a RC) sajnos nem engedhetek meg magamnak. Amúgy teljesen meg vagyok ezzel a táppal elégedve, a cica imádja, és a bundáján még a napfény is hason csúszik, olyan gyönyörűen fénylik. :) Gondolom ez jót jelent.

 

Ma megvettem amúgy a pasztát, 3085 Ft volt és az én kajára igen kényes macskuszomnak nagyon ízlik. :) Úgy kellett elvenni tőle.

Előzmény: Bulsara1 (1599)
gollam75 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1600
A perzsák miatt nem tudok nekik cél tápokat adni, inkább a fajtatápokat cserélgetem, de a perzsák nem nagyon csípázzák a sziámi tápot.Amúgy is nekik is adok táplálék kiegészítőket, úgyhogy sajnos erre rá kell szánni a lóvét...
Előzmény: Bulsara1 (1599)
Bulsara1 Creative Commons License 2009.02.26 0 0 1599
Én állatorvosi Royal Canin-nal etetem őket, kifejezetten ivartalanított macskák számára kifejlesztettel. Szárazzal és nedvessel is egyaránt, így nincs szükség a drága táplálék kiegészítőkre. Nálunk ez vált be.
gollam75 Creative Commons License 2009.02.26 0 0 1598

Köszi! Én is veszek mindkettőt, mert az enyémek is ivartalanítva vannak és Alien szinte csak szárazat eszik (meg lenyalja a szószt a tasakosról:-(), egyedüli kaja a pipihusi amit minden formában megeszik, de azt én sem eszek mindennap...

Az enyémek is fiatalok 2 és 1,5 évesek, de nem szeretném, ha bármilyen bajuk lenne.

Előzmény: sky86 (1597)
sky86 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1597

A paszta neve Uro-Pet és van a Fus-Sol Drops csepp, mindkettő vizeletsavanyító táplálékkiegészítő.

Mint mondtam, én nagyon félek a kövek kialakulásától (ivartalanított, szinte csak száraz tápon él, és még a fajtája miatt is fogékonyabb erre a betegségre) ezért fogok ilyet adni a cicusnak, plusz így nem kell spec. vesevédő táp, hanem eheti a normált.

Persze lehet, hogy nélküle se lenne baja, de fő az óvatosság. :)

Előzmény: gollam75 (1596)
gollam75 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1596

Lehet, hogy nem figyeltem eléggé az előzőekben de milyen pasztát lehet nekik adni (mármint neve, fajtája)?

A másik dolog a fogkövesség, sajnos a sziámik arra is hajlamosak, speciális tápokkal, étrend kiegészítőkkel lehet talán megelőzni. Kinek van ebben tapasztalata?

Előzmény: sky86 (1595)
sky86 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1595

Sziasztok!

A mekegés haláli, nálunk is szokott lenni. :)

Én a cicmókom étkezési szokásait bírom: az alutasakos kaját (naponta kb. 1 teáskanálnyit sikerül belediktálni) úgy eszi, hogy mikor megkapja lenyalogatja róla a szaftot, majd a husidarabokat teljesen kiszárítja és akkor eszi meg. :D

A zuhanyzós sztori nálunk is van, kiegészítve azzal, hogy nem csak a zuhanytálcából lefetyeli a vizet, hanem törölközés előtt várnom kell pár percet, amíg őnagysága lenyalogatja a lábamról a vizet.

 

Ja, voltunk doktorbácsinál, aki megjegyezte, hogy "nagyon jól néz ki!!!" Ezen röhögünk azóta... Mármint, hogy vajon arra gondolt-e, hogy jó húsban van a drága, vagy tényleg csak szép egészséges cicus. Habár szerintünk nem kövér, de mások mondták már ezt rá...

 

Ha esetleg érdekel valakit a téma, rákérdeztem a húgykövességre, és ő is azt javasolta, hogy adjunk neki vizeletsavanyító cseppeket vagy pasztát megelőzés képpen. Pláne, hogy ő szinte csak szárazat hajlandó enni.

gollam75 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1594
Ha már sztorizgatunk:-) az én Armandomnak be nem áll a szája.Az köztudott, hogy a sziámik dumálosak, de Armi mindent kommentál hangos nyányá nyááááá-val és a másik, hogy ő mindenhez szószerint odaveri az orrát és még nyalogat is, de mindent.Kaját, kutyát, engem, játékait stb. Csapos téma nálam is van, csak nem a vízért folyik a harc (azt az 2 perzsám is csinálja), hanem leszedegeti az összes hajgumimat a polcról.Már megőrjít, hogy sosem találok hajgumit, mert folyton eljátsza :-). Van egy plüss motkánya (Jégkorszak mókusa, v, mi) és azt meg feldobálja a plafonig úgy játszik vel.Gondolhatjátok szétröhögöm rajta magam...:-)))
Előzmény: CyberCat (1593)
CyberCat Creative Commons License 2009.02.24 0 0 1593
A tusolós lefetyelés nálunk is mindennapos, de mellette iszik a tálkájából is. Nem tudom az a víz miért ízlik neki, de akkor még az se nagyon zavarja, hogy a tappancsa vizes lesz.
Múltkor bele is csúszott a kádba, amikor fürödtem, lett egy adag ázott macskám. ;-)

A csapban a tappancsnyomokat nem értem, nálunk is szokott Zafyr ott tartózkodni, de zéró tappancsnyom kerül rá.

A mekegést én nemrég hallottam először, egy szőrös egérszerű játék váltotta ki.
Előzmény: dulirita (1591)
Lolamoon Creative Commons License 2009.02.24 0 0 1592
Nem, nekem thai cicám van, de mivel neki is hullik a szőre (szép világos), így gondoltuk, néha megfésülnénk. Bezzeg a cica nem értett egyet ezzel. :-)
Előzmény: gollam75 (1590)
dulirita Creative Commons License 2009.02.24 0 0 1591
Sziasztok!

Érdekeseket írtatok! A mi Mézink nem volt még fürdetve, igazából eszembe sem jutott még, csak most hogy olvastam...de minden este ott van mikor a fiúk pancsolnak! :) Kizavarni sem lehet és bemegy a tusolóba vizet lefetyelni-mintha nem lenne neki mindig friss víz! Újabban meg azt a hülye szokást vette fel, hogy felugrik a csapba és ott szaglászik meg nyalakodik, na gondolhatjátok naponta hányszor takarítom! Mindig csupa tappancsnyom! :) És képzeljétek nagyon vicces dolog történt ma! Bejött egy légy! Na azt a vadászatot amit rendezett!!!! És mikor a légy nyugton maradt a függönyön, akkor Mézike életében először előadta a nyekegős, mekegős magánszámot! Biztosan tudjátok miről beszélek! Hát ilyen hangok hogy jönnek ki egy ilyen pici macsekból??? Nagyon röhögtem!
Üdv:
DuliRita
gollam75 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 1590
Az is perzsa?
Előzmény: Lolamoon (1589)
Lolamoon Creative Commons License 2009.02.24 0 0 1589
Az én cicámat sem lehet fésülni. Megtámadja a fésűt. Esetleg akkor lehetséges, ha valaki segít lefogni, amúgy teljesen reménytelen a dolog.
Előzmény: gollam75 (1588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!