Egy Thai macskákkal foglalkozó oldalon felvetettem a fórum lehetőségét. Ime! Várom a macskabarátokat hasznos tanácsokkal, természetesen képekkel és gazdira váró kiscicákkal.
Én is már gyerekkoromban is hallottam róla (lévén volt egy perzsám, és olvasgattam róla), és szerintem igen, kialakult fajta. Törzskönyvezhető, tenyészthető. Azt nem tudom, hogy elfogadják-e egy sziámi és egy perzsa keresztezését, vagy csak himalája-himalája szülőpároktól lehet új alom, de tuti önálló fajta lett :))
De asszem most kicsit jobban utána olvasok, felcsigáztál :)))
Köszi a választ, az sosem kotnyeleskedés:) Én is valahogy így gondoltam. Kiskoromban sokat forgattam a búvárzsebkönyveket, szerintem ott láttam az akkor még sziámi és perzsa hibridet, amit himalájának neveztek. Előfordulhat, hogy azóta ez egy kialakult fajta?
Én is prémium tápokat adok csak nekik, mégis hánynak egyiktől-másiktól, pedig keverem is... Most kipróbálom nekik az Orijent, mert a RC-t sajnos drasztikusan megemelték:-( 9 macskánál meg nem mindegy a mennyiség-ár arány (persze minőség is kell), így is a fizetésem nagy részét rájuk költöm...Macska eladóóóó!!!;-)))
shine adonisz én úgy tudom, hogy hivatalosan csak akkor lehet tenyészteni a thai-perzsákat és más már meglévő elfogadott fajtát, ha valamilyen tenyésztésben kívánatos célt akar vele elérni a tenyésztő.Mivel mindkettő már kialakult fajta csak vérfrissítésként lehet kersztezni és azt is be kell jelenteni a kívánt fajta létrehozására.A kettő nem ad jelen esetben önálló fajtát, a himalája szín eléréséhez alkalmazták perzsáknál és más ilyen színűnél a thaiokat,de gondolom ezt te is tudod. Itt mo-n meg elég kevés, mondhatni 0 új fajta alakult ki, szerintem az egyesületek nem is tudnák hirtelen mit kezdjenek egy ilyen bejelentéssel.
Tudja-e valaki, hogy a thai és a perzsa macskát lehet-e keresztezni, ha igen, akkor mi a neve a kiscicáknak? Törzskönyvet kapnak-e? Én mintha úgy emlékeznék, hogy lehet. (Nekem egyik fajta sincs,csak kíváncsiskodom)
Nekem nagy szerencsém van, mert szinte mindent szeret a drágám, a lényeg, hogy száraz legyen. Eddig egyedül a Hill's-t nem volt hajlandó megenni, de szerintem annak sem az ízét hanem a méretét utálja.
Mondjuk nagy vakmerőség volt tőlem 16kg szárazat rendelni úgy, hogy előtte sosem kóstolta, de szerencsére bejött! Én számítottam a kezdeti emésztési gondokra is, mivel mi év elején a Whiskas és társai minőségről tértünk át a prémiumra, de abszolút nem viselte meg a gyomrát szerencsére. Most is van itthon vagy 5 féle kaja, kap mindegyikből, szereti mindet, de azért a top befutó az Acana. :)
Profilum, legalább is ahonnan a tápokat szoktam rendelni ott drágább ugyanaz a kiszerelés. Az Euro Dog Show-n a macskakiállításon sikerült beszereznem 20 kilót tök olcsón és mivel szerették a maccsok gondoltam áttérünk, aztán mikor megláttam a valódi árát a neten rögtön visszatértem az RC-hez...
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én nagyon nehezen tudok tápot váltani és mindíg vissza kellett térnem az RC-re. Nagyon válogatnak és ha meg is esznek egy új tápot, akkor sokszor előfordult, hogy hánytak tőle.Egy olyan táppal találkoztam ami ok. volt nekik, de az drágább még az RC-nél is...
Akkor azt hiszem megerősítettetek az elhatározásomban, hogy ezután is maradunk az Acana/Orijennél. Persze azért nézem az akciókat, mert pl most is nagyon megérné Iams-et venni, valamelyik oldalon tök jó akció van. De ugye mi most kb fél évre bevásároltunk. :)
Ha már a tápoknál tartunk, a HappyCat-ről mi a véleményetek? A Freshiben nagyon ajánlották, és még annak is viszonylag baráti az ára.
Minden tápról hallani jót is rosszat is, a gyártók már csak a saját érdekükben is szidják a másikat.A lényeg, hogy a prémium tápokban általában megbízhatunk, nem feltétlenül a legdrágább a legjobb. Én alapvetően RC-vel etetek, de ki bírja azt anyagilag hosszú távon (mikor elkezdtem a macskázást nem volt minden ennyire drága)? Keverem az olcsóbb tápokkal, de nem a kommersz tápokkal, így legalább változatos is amit esznek és főzni is szoktam nekik néha, de csak a csirke a menő...
Én annak idején a kutyámat etettem Acanával, jó volt. Azt hiszem talán egyszer volt botrányuk, mert amikor 10 éve felkapták a márkát, akkor persze elkezdett romlani a minőség a nagyobb haszon reményében, de utána rendbetették és azóta nincs ilyen gond vele. Zafyr alapvetően RC-t kap, amihez hozzá van keverve egy kicsi Hill's (háromféle) és Iams. Ez is csak azért, hogy ha bármi miatt az RC-t nem eheti, akkor könnyebb legyen a váltás valami másra.
Most én is Acana kittent vettem a macskáknak. Én is sok jót olvastam róla. Szépen eszik, nem panaszkodnak, és a bundájuk is hasonlóan fényes, mint ahogy írtad.
Én pedig most még úgy gondolom, hogy ha naponta adok neki egy borsónyi adagot, akkor olcsóbban kijövök, mint a spec tápokkal. Persze majd használat közben kiderül mennyire fogy...
Most Acanát eszik, amiről sokat olvastam pro és kontra is, de sajnos ettől jobbat (mint talán a RC) sajnos nem engedhetek meg magamnak. Amúgy teljesen meg vagyok ezzel a táppal elégedve, a cica imádja, és a bundáján még a napfény is hason csúszik, olyan gyönyörűen fénylik. :) Gondolom ez jót jelent.
Ma megvettem amúgy a pasztát, 3085 Ft volt és az én kajára igen kényes macskuszomnak nagyon ízlik. :) Úgy kellett elvenni tőle.
A perzsák miatt nem tudok nekik cél tápokat adni, inkább a fajtatápokat cserélgetem, de a perzsák nem nagyon csípázzák a sziámi tápot.Amúgy is nekik is adok táplálék kiegészítőket, úgyhogy sajnos erre rá kell szánni a lóvét...
Én állatorvosi Royal Canin-nal etetem őket, kifejezetten ivartalanított macskák számára kifejlesztettel. Szárazzal és nedvessel is egyaránt, így nincs szükség a drága táplálék kiegészítőkre. Nálunk ez vált be.
Köszi! Én is veszek mindkettőt, mert az enyémek is ivartalanítva vannak és Alien szinte csak szárazat eszik (meg lenyalja a szószt a tasakosról:-(), egyedüli kaja a pipihusi amit minden formában megeszik, de azt én sem eszek mindennap...
Az enyémek is fiatalok 2 és 1,5 évesek, de nem szeretném, ha bármilyen bajuk lenne.
A paszta neve Uro-Pet és van a Fus-Sol Drops csepp, mindkettő vizeletsavanyító táplálékkiegészítő.
Mint mondtam, én nagyon félek a kövek kialakulásától (ivartalanított, szinte csak száraz tápon él, és még a fajtája miatt is fogékonyabb erre a betegségre) ezért fogok ilyet adni a cicusnak, plusz így nem kell spec. vesevédő táp, hanem eheti a normált.
Persze lehet, hogy nélküle se lenne baja, de fő az óvatosság. :)
Lehet, hogy nem figyeltem eléggé az előzőekben de milyen pasztát lehet nekik adni (mármint neve, fajtája)?
A másik dolog a fogkövesség, sajnos a sziámik arra is hajlamosak, speciális tápokkal, étrend kiegészítőkkel lehet talán megelőzni. Kinek van ebben tapasztalata?
Én a cicmókom étkezési szokásait bírom: az alutasakos kaját (naponta kb. 1 teáskanálnyit sikerül belediktálni) úgy eszi, hogy mikor megkapja lenyalogatja róla a szaftot, majd a husidarabokat teljesen kiszárítja és akkor eszi meg. :D
A zuhanyzós sztori nálunk is van, kiegészítve azzal, hogy nem csak a zuhanytálcából lefetyeli a vizet, hanem törölközés előtt várnom kell pár percet, amíg őnagysága lenyalogatja a lábamról a vizet.
Ja, voltunk doktorbácsinál, aki megjegyezte, hogy "nagyon jól néz ki!!!" Ezen röhögünk azóta... Mármint, hogy vajon arra gondolt-e, hogy jó húsban van a drága, vagy tényleg csak szép egészséges cicus. Habár szerintünk nem kövér, de mások mondták már ezt rá...
Ha esetleg érdekel valakit a téma, rákérdeztem a húgykövességre, és ő is azt javasolta, hogy adjunk neki vizeletsavanyító cseppeket vagy pasztát megelőzés képpen. Pláne, hogy ő szinte csak szárazat hajlandó enni.
Ha már sztorizgatunk:-) az én Armandomnak be nem áll a szája.Az köztudott, hogy a sziámik dumálosak, de Armi mindent kommentál hangos nyányá nyááááá-val és a másik, hogy ő mindenhez szószerint odaveri az orrát és még nyalogat is, de mindent.Kaját, kutyát, engem, játékait stb. Csapos téma nálam is van, csak nem a vízért folyik a harc (azt az 2 perzsám is csinálja), hanem leszedegeti az összes hajgumimat a polcról.Már megőrjít, hogy sosem találok hajgumit, mert folyton eljátsza :-). Van egy plüss motkánya (Jégkorszak mókusa, v, mi) és azt meg feldobálja a plafonig úgy játszik vel.Gondolhatjátok szétröhögöm rajta magam...:-)))
A tusolós lefetyelés nálunk is mindennapos, de mellette iszik a tálkájából is. Nem tudom az a víz miért ízlik neki, de akkor még az se nagyon zavarja, hogy a tappancsa vizes lesz. Múltkor bele is csúszott a kádba, amikor fürödtem, lett egy adag ázott macskám. ;-)
A csapban a tappancsnyomokat nem értem, nálunk is szokott Zafyr ott tartózkodni, de zéró tappancsnyom kerül rá.
A mekegést én nemrég hallottam először, egy szőrös egérszerű játék váltotta ki.
Érdekeseket írtatok! A mi Mézink nem volt még fürdetve, igazából eszembe sem jutott még, csak most hogy olvastam...de minden este ott van mikor a fiúk pancsolnak! :) Kizavarni sem lehet és bemegy a tusolóba vizet lefetyelni-mintha nem lenne neki mindig friss víz! Újabban meg azt a hülye szokást vette fel, hogy felugrik a csapba és ott szaglászik meg nyalakodik, na gondolhatjátok naponta hányszor takarítom! Mindig csupa tappancsnyom! :) És képzeljétek nagyon vicces dolog történt ma! Bejött egy légy! Na azt a vadászatot amit rendezett!!!! És mikor a légy nyugton maradt a függönyön, akkor Mézike életében először előadta a nyekegős, mekegős magánszámot! Biztosan tudjátok miről beszélek! Hát ilyen hangok hogy jönnek ki egy ilyen pici macsekból??? Nagyon röhögtem! Üdv: DuliRita