Keresés

Részletes keresés

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.03.17 0 0 87147

Vas megyei (rozsdás) :-)))))))

Csimpolya Creative Commons License 2019.03.16 0 1 87146

Jártam a macskakiállításon, sok újdonságról nem tudok beszámolni. Ezúttal is a Maine coon fajtából volt a legtöbb, egyik szebb, mint a másik. A legnagyobb sikere a kölyköknek volt, holott ezúttal inkább csak festői pózokban szundikáltak. Bezzeg a két american curl kölyök! Igaz, főleg az egyik akart állandóan a testvérével játszani, az inkább a világ hívságain elmélkedett volna. Na de ha nem hagyták...Őket elnézve csak nagy erőfeszítéssel tudtam elfojtani, hogy undok, gügyögő hangokat ne hallassak.

Csöndes derűmre egy abesszin macska is sztár volt, egy asztalon vadászta le a játékot. Tulajdonosa szerint annyira emberszerető, hogy a zsűri elnökének a nyakába mászott, és ott kényelembe helyezte magát. Szerintem ez megvesztegetés! Volt egy-két szomáli is.

Jó sok bengáli is volt, érdekes színekben. Csak egy karthauzi macska, de ő méltón képviselte a fajtáját.

A Devon rexek is barátságosak voltak, egymást váltva sétálgattak a ketrec tetején, nem húzódtak el, ha valaki hozzájuk akart érni. Ott is volt egy kölyök, sokan megcsodálták.

Jó néhány brit rövidszőrű, illetve skót lógófülű is szerepelt.

Ezúttal csak pár nyúl volt, igaz, nagyon szépek. Hiányoltam a törpesünöket, nagyon tetszenek nekem. Talán legközelebb.

CBNora Creative Commons License 2019.03.14 0 0 87145

Az egész csatorna zseniális, érdemes megnézni a többit is. De ez a kedvencem, és talán még az evolúcióról szóló sorozat.

Előzmény: BENTA (87144)
BENTA Creative Commons License 2019.03.14 0 0 87144

Köszönöm, remek ez a videó.

Előzmény: CBNora (87142)
QQ Creative Commons License 2019.03.12 0 0 87143

koszi ezen kinyultam :)

Előzmény: CBNora (87142)
CBNora Creative Commons License 2019.03.12 0 0 87142

Lehet, hogy már szerepelt itt a fórumon, de nem lehet elégszer megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=2Ak9Cd4JW_k

Ha rossz kedvem van, azért nézem meg, hogy felvidítson, ha meg jó, csak dob rajta. Zseniális.

Nem biztos, hogy erről van szó, de ha igen, a stressz csak ront rajta...

Rakjatok be plusz alomtálat, a mi drága Hugyosunknak három is volt. Így sokkal ritkábban ment rossz helyre. Egyébként nála tényleg előfordult ez a nyavalya, voltak véres pisilőrohamai és érzékeny lelke volt.

Előzmény: QQ (87141)
QQ Creative Commons License 2019.03.11 0 0 87141

Ha mar vizelet a tema. A multkori mindenbol ivo cica, ivartalanitott nosteny, fogta magat es ket hete a draga ikea kanapera pisilt ,nemakartuk elhinni mivel alig volt szaga azt hittuk a gyerkoc kulacsvize omlott oda. 3 napja megint ugyan oda, de most el is probalta kaparni, gyonyoruen nez ki. masfel eves, kinti benti cica volt. Most egesz telen bent volt. Semmi nem valtozott ami indokolna. 3 napja mar csak kinti cica. Szegeny nehezen fogja fel, mar a teto ablakon is be akar jonni.

Csimpolya Creative Commons License 2019.03.11 0 0 87140

Érdemes komolyan fontóra venni az ivartalanítást. Lehet, hogy steril, de a hormonjai működnek, ezért aztán a vizelete is átható szagú lesz, és fröcsköl is, legalábbis általában. 

Előzmény: BENTA (87137)
CBNora Creative Commons License 2019.03.11 0 0 87139

Mindenesetre ha a "tenyésztő" nősténynek adta el, akkor az idézőjel nagyon is érvényes.

Előzmény: CBNora (87138)
CBNora Creative Commons License 2019.03.11 0 0 87138

Ha nem lakásban tartanátok, akkor meg pláne ivartalanítani kellene. Nem csavarogna olyan messzire - kevésbé ütné el autó. Kevesebbet verekedne - kisebb valószínűséggel fertőződne meg macska aids-sel. A lakásban meg persze nem hugyoz le mindent jó büdösre.

Ha nem kimondottan tenyésztésre vettétek, nem is etikus tenyészteni vele.

Előzmény: BENTA (87137)
BENTA Creative Commons License 2019.03.11 0 0 87137

Sziasztok!

 A múlt héten úgy jártunk, mint az ember, aki a dombra ment fel és a hegyről jött le. Leányom elvitte az új leány cicust Shivát az állatorvoshoz oltásra. Az alapos vizsgálat után fiú cicával távozott. Mint kiderült, kisfiú a szentem, így most Shirkán a neve a kis drágának. Gyanúsak is voltak a méretei, leginkább a hatalmas mancsa. Most vagyunk a gondban, hogy mi legyen (ivartalanítás, vagy sem, illetve ha igen, akkor mikor). Egyelőre nincsenek lent a herék. Ha rejtett heréjű lesz, akkor mindenképpen ivartalanítás, mert azt kockázatos úgy hagyni, értelme sincs, hisz a hasüreg melegétől valószínűleg meddő lenne a cica. Mivel lakásban tartjuk, valószínűleg az ivartalanítás lesz a megoldás.

Csimpolya Creative Commons License 2019.03.10 0 0 87136

Jóképű legény!

Előzmény: p21-feri-tb2 (87135)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.03.10 0 0 87135

falusi Vöröske.

Csimpolya Creative Commons License 2019.03.10 0 0 87134

Azt hittem, hogy az együtt töltött 14 év alatt megismertem Silvert, tegnap mégis meglepetés ért. Az ágyban fekve olvastam, méghozzá egy olyan könyvet, amiben egy textil könyvjelező volt, ami egyre ritkább. Nos, cicus egyből nekilátott levadászni! Van egy dobozra való műegér, macskajáték, lézerfény, satöbbi itthon, és ez mind nem érdekelte minden macskák legkedvesebbjét. Erre tessék, mi történik! Talán megpróbálkozom egy szál madzaggal vagy cipőfűzővel.

Csimpolya Creative Commons License 2019.03.10 0 0 87133

Boldog születésnapot, topic!

trizs77 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 87132

 

 

 

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2019.02.28 0 0 87131

Ma reggel lebukott Silver! Rajtakaptam, amint egy kis agyagedényből kortyolgat. Ezt az orchideák mellé tettem, hogy kissé párásítsam a környezetüket. Egészségére! Ezek után ezt a vizet is naponta cserélem.

Csimpolya Creative Commons License 2019.02.27 0 0 87130

Ívás terén nincsenek ilyen tapasztalataim, de Bársony legjobban a csapból szeretett inni. Enyhén csöpögősre állítottam, ő meg a csap alá dugta a fejét, és a nyelvével fogta el a cseppeket.

Vacak rajongott a főtt krumpliért, de csak a héjáért! Kópé pedig a penészes kenyeret kultiválta. Lehet, hogy penicillinre szorult?

Előzmény: QQ (87128)
trizs77 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 87129

Többedik szomszéd német juhász kutyája szokott kapni fél üveg sört,  amikor gazdija a kertben sörözik, mert szereti.

 

(most az állatvédők szörnyűlködhetnek)

 

Macskájuk egyszer odament inni, a kutya meg hagyta.

A cicc lefetyelt pár centiliter sört majd tovább állt.

Baja nem lett tőle, később se kért, pedig azóta is ihatott volna a kutyáéból.

 

Akkor egyszer kipróbálta.

Elég volt.

QQ Creative Commons License 2019.02.27 0 0 87128

Ma meg a hasznalt alott felmosovizett itta hiaba van neki friss viz... lehet valami pszihologushoz kene vinni

szepi Creative Commons License 2019.02.26 0 0 87127

Az én macskám ugyanezt csinálja, pedig valaha fiu volt...

Előzmény: QQ (87126)
QQ Creative Commons License 2019.02.26 0 0 87126

Meg a multkori vizes temahoz. Van ket plüss játék egere, ezeket állandóan beledobálja a vizebe. En úgy fordítottam ezt le hogy azt hiszi a kölykei es vizet ad nekik. másfél éves ivartalanított lánycica

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 87125
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 87124

netről

trizs77 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 87123

 

 

 Élni tudni kell !

 

 

 

 

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2019.02.17 0 0 87122

Egyetértek, minden macska egyéniség, van amelyik nyíltan kimutatja, mit érez, van, amelyik tartózkodóbb. én mindegyik megnyilvánulást méltányolom.

Előzmény: trizs77 (87121)
trizs77 Creative Commons License 2019.02.17 0 0 87121
QQ Creative Commons License 2019.02.16 0 0 87120

koszi a hozzaszolasokat. most telen bent volt ugyhogy nem jart el. zseles tapot heha adunk nek neki de kb haromszorra eszi meg a kis egyenzacskot. a macska egyebkent eleg nagy meg pocakos ahhoz kepest amenyit eszik. mondjuk alszik reggel is meg este is.

BENTA Creative Commons License 2019.02.16 0 0 87119

Szia!

Nálam nem volt semmi gond az ivással. Aztán elkezdtek átjárni anyukámékhoz, ők kezdték ásványvízzel itatni a macsekokat ( el nem tudom képzelni, hogy milyen megfontolásból). Na azóta nálam is elkezdték a beleszagolok, belepancsikálok, szétspiccelem, játszom vele, de nem és nem iszom meg. Persze közben szemrehányóan nézek mélyen a gazdi szemébe, had eméssze a bűntudat. Nekem mondjuk könnyű, mert tudom, hogy a szomszédban isznak eleget, de azért demoralizáló tud lenni. Kitartást a cica mutatványaihoz! (Se éhen, se szomjan nem fog halni egyébként, hidd el.)

Előzmény: QQ (87113)
szepi Creative Commons License 2019.02.16 0 0 87118

A macskák általában nem szivesen isznak. Ha már ez fél éve tart biztosan nem lehet baj vele. Valahol beviszi a neki kellö folyadékot az biztos. Igen, szeretnek pocsolyábol lefetyelni, ha látják öket nem szivesen isznak. Findust nagyon ritkán látom inni, pedig csak szárazat eszik, igaz minden nap kap nyers hust is. Tegyél le több helyre vizet ahol nincs szem elött. Szerintem nem kell nyugtalankodni e miatt. A macskákat egyébként sem lehet kiismerni teljesen.

Előzmény: QQ (87116)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!