Egészen nektek őszintén, mi fontosabb? A spot, vagy a tükörfelcsapás? (Nekem a tükörfelcsapás fontosabb. A fénymérést lehet becsléssel korrigálni, expósort lőni, de ha a gép bemozdul, akkor mindegy, hogy milyen pontosan volt mérve)
Aszongyák a 350D nem tud pl spot fénymérést,a D50 igen,viszont tud tükörfelcsapást,amit a nyikony nem.De kanyonom nincs,ugyhogy a fénymérésbe bizonytalan vagyok...
Alhazen: Nem jutottam még el a nagyvárosba! Nem akarlak hitegetni, így, ha valaki vinné az állványt, akkor fájó szívvel, de..... Ha feljutok Pöstre, hívlak, hátha meg lesz még.... Azért köszi!!!
más szempontból egy tapasztalás. a tripontban véletlenül összefutottam abrashsal. ő gépet tapizni ment, én lámpát nézni. a d5-öt megfogtam fekvő és álló géphelyzettel és mindig NYIKORGOTT A FOGLALATTYA... nekem ennyi elég is volt. (valami műanyag fedél a markolat oldalán, abrashnak is nyikorgott pedig mindketten kis tenyérrel rendelkezünk. nem is mertem tovább kézben tartani, nehogy becsípje a bőrömet. ennyit egy kipróbálásról. mint amikor egy felsőkategóriás autóban menet közben nyikorog a műanyag műszerfal... ennyi pénzért ilyen gagyi részletmegoldást, no more comment.)
És te elhiszed, hogy a képek között különbség a rendszerek miatt volt? Nézd meg Frans Lanting és Michael Nick Nichols képeit. Az egyik Nikonnak fotózik, a másik Canonnal. Én mindkettőt bevállalnám.
A példádhoz visszatérve a különbséget a labor csinálta és nem a gépeid.