Keresés

Részletes keresés

Ahmet Creative Commons License 2005.11.25 0 0 219
Kissé alexpós raw-ból előbb lesz jó kép, mint a bemozdultból.
Ja, cserkeld be a madaraidat kitobival. : )
Előzmény: madgie (215)
hsoma Creative Commons License 2005.11.25 0 0 218

Ekét próbáld meggyőzni arról, hogy a MLU nem kell. Monnyuk az RT meg az 1NRS kivételével.

hsoma

Előzmény: madgie (215)
nikone Creative Commons License 2005.11.25 0 0 217
te is a normális kanonos fajtából való vagy. az ilyet meg kell becsülni.
Előzmény: karmatt (216)
karmatt Creative Commons License 2005.11.25 0 0 216

Nekem 300D-m van, de nemsokára 20D vagy inkább 350D-m lesz.

Már sok kanonos obim van ezért eléggé zárt téma ez nekem... de

 

Ha most kezdeném NIKON.

Ha a szervízelést nézem NIKON.

Ha a támogatást, szoftvereket nézem NIKON.

 

Volt már fagyásom, ERR99-em, indokolatlan lemerülésem jelzés nélkül (pedig az aksi jó)

 

Nikonnál ilyenről nemigazán hallottam.

 

 

Szóval én a nagy Canon-os a NIKONra szavazok! ;)

madgie Creative Commons License 2005.11.17 0 0 215
Nem kő gagyi állvány, meg 5 kilós obi, oszt nem mozdul be. Amúgy meg becsülgess csak spot nélkül, addig elszáll a madár ;)
Előzmény: Ahmet (213)
Pecarobi Creative Commons License 2005.11.17 0 0 214
De a tükörfelcsapás hiányában se áll meg az élet.....
Előzmény: Ahmet (212)
Ahmet Creative Commons License 2005.11.17 0 0 213
Nem szórend jó egészen.
Előzmény: Ahmet (212)
Ahmet Creative Commons License 2005.11.17 0 0 212
Egészen nektek őszintén, mi fontosabb? A spot, vagy a tükörfelcsapás? (Nekem a tükörfelcsapás fontosabb. A fénymérést lehet becsléssel korrigálni, expósort lőni, de ha a gép bemozdul, akkor mindegy, hogy milyen pontosan volt mérve)
madgie Creative Commons License 2005.11.17 0 0 211
És az már spot, nem csak partial???
Előzmény: simongab (210)
simongab Creative Commons License 2005.11.16 0 0 210
Állitolag nem annak számít. A képmező 5 % án kell mérni, és azt hiszem 15 százalékot mér a 350D
Előzmény: würthkiller (209)
würthkiller Creative Commons License 2005.11.16 0 0 209

van rajta

17mm átmérőjű körben mér   :-))

Előzmény: mechand (208)
mechand Creative Commons License 2005.11.16 0 0 208
én úgy tudom a 20D-n sincs spot. de nem biztos, majd a tulajok megmondják.
Előzmény: Pecarobi (207)
Pecarobi Creative Commons License 2005.11.16 0 0 207
Aszongyák a 350D nem tud pl spot fénymérést,a D50 igen,viszont tud tükörfelcsapást,amit a nyikony nem.De kanyonom nincs,ugyhogy a fénymérésbe bizonytalan vagyok...
Előzmény: Törölt nick (206)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.16 0 0 206
Van a két gyártmány között technikai különbség?pl.:fénymérési mód stb....?
Pecarobi Creative Commons License 2005.11.16 0 0 205
Halott ellenfél nem ellenfél(lásd lent)  ;o))
Előzmény: G_ArchAngel (204)
G_ArchAngel Creative Commons License 2005.11.16 0 0 204
Legfeljebb egy "futott még" szánalomversenyt...:P
Előzmény: Pecarobi (203)
Pecarobi Creative Commons License 2005.11.16 0 0 203

Ratatatatatatatatatatata...............

Höhöhö,nyert a nyikony  ;o))

Előzmény: Abrash (202)
Abrash Creative Commons License 2005.11.16 0 0 202
ahogy az ilyesmit szokás: ERŐSZAKKAL!
Előzmény: Törölt nick (201)
konaking Creative Commons License 2005.11.15 0 0 200
Mégis eladtad.
Előzmény: NJani (199)
NJani Creative Commons License 2005.11.15 0 0 199
No ez egy jó 5let. Én 500/F4P-t használtam 20D-n. Bazi jóóóó.
Előzmény: paller (196)
Abrash Creative Commons License 2005.11.15 0 0 198
fotodiox-nál ne vegyél, az enyém se jött meg
Előzmény: paller (196)
paller Creative Commons License 2005.11.15 0 0 197
Alhazen:
Nem jutottam még el a nagyvárosba! Nem akarlak hitegetni, így, ha valaki vinné az állványt, akkor fájó szívvel, de.....
Ha feljutok Pöstre, hívlak, hátha meg lesz még....
Azért köszi!!!

zs
Előzmény: Törölt nick (194)
paller Creative Commons License 2005.11.15 0 0 196
Nevetni fox, de már erősen gondolkozom, hogy veszek egy Canon- Nkon konvertert, a eBay tele van vele, és Nikon optikákat kezdek hasznjálni... :o)

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (160)
stgellert Creative Commons License 2005.11.14 0 0 195
Hát egen... mikromák:-D
Előzmény: Törölt nick (194)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.14 0 0 194
más szempontból egy tapasztalás. a tripontban véletlenül összefutottam abrashsal. ő gépet tapizni ment, én lámpát nézni. a d5-öt megfogtam fekvő és álló géphelyzettel és mindig NYIKORGOTT A FOGLALATTYA... nekem ennyi elég is volt. (valami műanyag fedél a markolat oldalán, abrashnak is nyikorgott pedig mindketten kis tenyérrel rendelkezünk. nem is mertem tovább kézben tartani, nehogy becsípje a bőrömet. ennyit egy kipróbálásról. mint amikor egy felsőkategóriás autóban menet közben nyikorog a műanyag műszerfal... ennyi pénzért ilyen gagyi részletmegoldást, no more comment.)
Előzmény: Százbolha (193)
Százbolha Creative Commons License 2005.11.14 0 0 193

várjál.....

 

Mondok jobbat!

 

Elöször vettem kanyont. mindig berázta a képeimet

Aztán vettem nyikont. Na az már nem annyira

Aztán megint vettem kanyont. Na.. ez se nagyon rázza

Aztán vettem még egy kanyont.  Most már nem a bárázás zavar, hanem hogy miért ilyen homalyos a kép?

Asszem megint veszek Nyikont és rákötöm a kanyon hátára.

 

hátha...

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (191)
NJani Creative Commons License 2005.11.14 0 0 192

És te elhiszed, hogy a képek között  különbség a rendszerek miatt volt? Nézd meg Frans Lanting és Michael Nick Nichols képeit. Az egyik Nikonnak fotózik, a másik Canonnal. Én mindkettőt bevállalnám.

A példádhoz visszatérve a különbséget a labor csinálta és nem a gépeid.

Előzmény: Törölt nick (190)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.11.13 0 0 191

Azannnya.

 

Újabban, már Nyikont is hínnak a laborokban.

 

:)))

Előzmény: Törölt nick (190)
Pecarobi Creative Commons License 2005.11.09 0 0 189
Na ugye,hogy egyik se tökéletes.
Előzmény: agent01 (188)
agent01 Creative Commons License 2005.11.09 0 0 188
 : ) Előfordul az ilyen, bár eddig csak autók visszahívásáról hallottam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!