Keresés

Részletes keresés

D 3/5-ös ügynök Creative Commons License 2006.10.11 0 0 1789

Az előző kérdést Capueirahoz intéztem, de bárki megválaszolhatja.

köszi 

D 3/5-ös ügynök Creative Commons License 2006.10.11 0 0 1788

Helló!

 

Meg tudnád mondani a szabályzó típusát amit a fűrdőbe vettél

 

Előre is köszi

LEOH Creative Commons License 2006.10.10 0 0 1787

Szia,

 

Nekem ugyanezt mondták a boltban, hogy az kevés, hogy a radiátor Lux-Uni, a szelep típusa kell mert több féle van hozzá . Lehetséges, hogy amit adnak szabályzót, nem fogja elzárni a szelepet... Hurrá! Aki esetleg már megvette a szabályzót, meg tudná mondani, hogy milyen szelephez vette? Nem szeretnék feleslegesen olyat megvenni aminek semmi értelme :-))

 

Azért ez egy hihetetlen ország. Én ha egy csokit akarnék ellopni a Tescoból ezer biztonsági őr ugrana rám és meghurcolnának, ez az ember milliókat lopott el másoktól és simán kint járkál az utcán. Úgy látszik csak nagyban érdemes űzni az ipart :-))))

 

Köszi, üdv

Előzmény: Capueira (1785)
Zolcsa Creative Commons License 2006.10.10 0 0 1786
Honeywell thera-3 a típusa, ami jó a szobai radiátorokra. És kb. 2400 Ft az ára.
Előzmény: Capueira (1785)
Capueira Creative Commons License 2006.10.10 0 0 1785

Szia,

A radiátorokkal kapcsolatban lenne egy-két infora szükségem. Tudom a fórumról, hogy Lux Uni (vagy fordítva) termo fej kell a radiátorhoz. Azonban a szerelvényboltban így nem tudtak nekem segíteni. Ugyanis több fajta típus létezik, és nem mindegyik megfelelő.

Tudna vki segíteni, hogy pontosan milyen típusú kell?

 

ui: a fürdőszobai már megvan :))

Köszi
Előzmény: Törölt nick (1784)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.10 0 0 1784

Akkor tényleg be voltunk kapcsolva...de most tudtam meg, hogy problémák voltak a kazánházban, szóval nem véletlenül nem melegedtek a fűtőtestek. Remélem, sikerül megjavíttatni...már kezd azért hideg lenni reggelente, ami nem lendíti fel az ágyból kimászás sebességét...

doc777 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 1783
Köszi, de úgy döntöttem, hogy nem keresem, értelme csak akkor lesz, ha ő keres engem:-(
Azért köszi:-)

doc777
Előzmény: gz0101 (1781)
doc777 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 1782
Köszi, sajna most kaptam a hírt, hogy felszámolják a céget, úgyhogy nehezedik a dolog...:-( Marad az eddigi passzív ellenállás, aztán talán ki tudjátok hajtani az eladóból, hogy működjön a kapu és legyen rá garancia. Nem irigyellek Benneteket, ezért is építek vásárlás helyett.
Sok sikert

Üdv:

doc777
Előzmény: Zolcsa (1778)
gz0101 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 1781
Sajna Mi is hasonló cipőben járunk. Rajtatok kívül még egy sor alvállalkozó nincs kifizetve, és Mi sem tudunk elszámolni a beruházóval. Mi is csak állunk, és nézzük, hogy hülyére vesz mindenkit. Tehetetlenek vagyunk!! A jogi procedúrának szerintem nincs sok értelme, mert mire az ügyben döntés születik, már rég nem lesz kin behajtani az elmaradt pénzeket, sajnos.

Azért:

 

Beruházó:         Nádas Tamás

Tel:                  06/70-382-00-50 (csak kitartóan, mer nem szokta felvenni)

 

Ui: Léteznek pénzbehajtásra szakosodott orosz ajkú személyek, cégek, elég meggyőző módszerekkel rendelkeznek....
Előzmény: doc777 (1777)
resp Creative Commons License 2006.10.10 0 0 1780

Elvileg egy szelep, csap akkor van nyitva, ha az elzáró kar párhuzamos a csőszakasszal!

Előzmény: Törölt nick (1779)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.10 0 0 1779

Csak egy kérdés: a vízóra szekrényben a fűtéshez a csapoknak függőlegesen kell állni ahhoz, hogy nyitva legyen?

 

Zolcsa Creative Commons License 2006.10.10 0 0 1778

Szia!

 

Ha addig nem kapnál érdemi segítséget, szerintem gyere el a közgyűlésre, ami 16-án, hétfőn 18 órakor lesz a ház melletti általános iskolában. Ott biztosan lesz olyan, aki tud segíteni.

 

Üdv, Zoli

Előzmény: doc777 (1777)
doc777 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 1777
Kedves Fórumlakók!

Kis segítséget szeretnék kérni, talán majd meg tudom hálálni. Mi követtünk el egy garázskaput a teremgarázsra, amelyet elfelejtett kifizetni a GOLD-BAU Kft. A minap egy lakó távirányítókat szeretett volna vásárolni hozzá, de el kellett utasítanunk, mert az ügykezelésünk úgy működik, hogy amíg egy kapu anyagilag nincs rendezve, addig nem foglalkozunk vele, azaz, nem javítjuk, nem adunk alkatrészt hozzá, stb. Ez gondolom a Ti számotokra sem megnyugtató, ezért arra gondoltam, hogy együttműködhetnénk az ügyben. A magunk részéről már elindítottuk a jogi procedúrát, de az lassú és nem mindíg jó a hatásfoka. Ha valaki tud egy illetékes elérhetőséget a beruházónál azt megköszönném, vagy bármi ötletre nyitott vagyok, ami a helyzetet rendezi.

Üdvözlettel:

doc777
Zolcsa Creative Commons License 2006.10.09 0 0 1776
A jövő hétfői közgyűlést el ne felejtsétek! :-)
Zolcsa Creative Commons License 2006.10.09 0 0 1775
Köszi az infókat! :-)
Előzmény: resp (1773)
resp Creative Commons License 2006.10.09 0 0 1774
Ma nem lesz fűtés!!
Előzmény: Törölt nick (1771)
resp Creative Commons License 2006.10.09 0 0 1773

Üdv.

 

Intézkedés megtörtént. Nemsokára indítható lesz a fűtés, szabályozott módon is!!!

 

Amennyiben minden rendben lesz, úgy a fűtési előremenő a külső hőmérséklet szerint lesz vezérelve. Elvileg +15°C külső hőmérsékletnél indul a fűtés, ekkor a szabályzó szerint +30°C-os előremenő vízzel kell számolni. A külső hőmérséklet csökkenésével az előremenő fűtővíz hőmérséklet egy beállított egyenesnek megfelelően fog emelkedni!

 

Jogos az észrevétel, mindenki ellenőrizze a stranglágazásoknál a szelepek helyzetét, valamint a radiátorok szelepeinek az állapotát.

 

A melegvízzel elvileg nincs gond. Lehet, hogy nagyobb volt az egyidejű elvétel.

 

Üdv.

Előzmény: Zolcsa (1772)
Zolcsa Creative Commons License 2006.10.09 0 0 1772

Majd nézd meg azt a két csövet, amibe a hőmennyiségmérő piros és kék érzékelője csatlakozik, azoknak sem szabad hidegnek lenniük, a pirosnak pláne.

 

Csak megint kérdés, hogy milyen idő lesz kint, este. Bár, túl nagy meleg biztosan nem. :-)

Előzmény: Törölt nick (1771)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.09 0 0 1771
Kijjebb tekertük őket, a fürdőszobai fehér doboz felülvizsgálatát az emberre bíztam, aki szerint ott minden OK volt, de szerintem ma este megnézem azért én is, mert nálunk egyik radiátor se működött.
Előzmény: Zolcsa (1770)
Zolcsa Creative Commons License 2006.10.09 0 0 1770

A radiátorokat is kinyitottátok? Lehet, hogy csak a fehér kupak van rajtuk, ha még nincs thermo szelepetek, de azt is kijjebb kell tekerni, hogy működjenek. (Gondolom, a vízóra melletti csapokat kinyitottátok. :-))

 

Nálunk este 7 körül működött, de össze-vissza. Megnéztem, nem volt levegős egyik radiátor sem, mégis csak kettő volt teljesen meleg, a másik kettő felső fele nagy nehezen bemelegedett, de az alja hideg maradt. Aztán elkezdett hűlni az összes, gondolom, annyi volt az egésznek. :-))

 

(De legalább a melegvíz igazán forró volt! :-))

Előzmény: Törölt nick (1769)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.09 0 0 1769

Nálunk a próbafűtés többi napján is hidegek voltak a radiátorok.

A megadott számot felhívva azt a tájékoztatást kaptuk, hogy nézzük meg este 10 körül, mivel külső termosztát van és lehet, hogy nem engedte beindulni a fűtést, mert nem volt elég hideg odakint. Este 11-kor ugyanolyan hidegek voltak a radiátorok.

Valakinél működött?

Előzmény: Zolcsa (1768)
Zolcsa Creative Commons License 2006.10.07 0 0 1768
Hát, a próbaf?tés els? napja nem volt az igazi! A radiátorok hidegek, és ráadásul a csapból is langyos víz folyik forró helyett...
D 3/5-ös ügynök Creative Commons License 2006.10.06 0 0 1767

Kedves Tóthné!

 

Mea maxima culpa!

Remélem nem kell lemondanom :-)

Igazad van, tényleg te voltál aki beszólt a szomszédhoz. akkor hálás is voltam, sajnos azóta kiment a fejemből.

Kellemes hétvégét!

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.06 0 0 1766

Szerintem meg azonosítsuk a falon a cipőnyomokat és a firkákat, és azok tulajdonosai kétszer annyit fizessenek a festésért. ;)

 

Ja, és köszi az ismeretlennek, aki a D lépcsőház bejáratánál visszaragasztotta a letört burkolatdarabot ill. ezügyben intézkedett.

 

 

Előzmény: Zolcsa (1764)
Zolcsa Creative Commons License 2006.10.06 0 0 1765

IGEN-

IGEN-IGEN! :-)))

 

(Hú, mennyire úúútálom ezt a ""dalt""!)

Előzmény: Tothnebk (1763)
Zolcsa Creative Commons License 2006.10.06 0 0 1764

Nem jó! Nekünk hibátlan szakemberre van szükségünk, olyanra, mint amilyen pl. Nedves úr. Nála nem adhatjuk lejjebb a színvonalat! :-))

 

Komolyra fordítva a szót: véleményem szerint kisebb faljavítás (ahol esetleg le lett verve), és a fehérre festés jöhetne szóba. Vagy kell még valami más is?

Előzmény: kardosB15 (1762)
Tothnebk Creative Commons License 2006.10.06 0 0 1763

Ugye, hogy ugye?

 

Köszike!

Előzmény: Zolcsa (1761)
kardosB15 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 1762

 

Sziasztok!

 

Nálunk most volt festés, javítás nemrég, a festő látta akkor a lépcsőházat és vállalná szivesen/naná!/, kérdés konkrétan mire és kinek készítsen és adjon le ajánlatot?

 

Nekem évek óta dolgozik lakás, nyaraló, cégnél, nem hibátlan persze az Ő munkájuk sem- de kis odafigyeléssel elég jó- próbálkoztunk mással is festetni, nem jött be!

 

 

Garai Imre 06/20-9162341

 

 

Előzmény: krinyó12 (1755)
Zolcsa Creative Commons License 2006.10.06 0 0 1761
Úgy látszik, D3/5-ös kolléga kicsit bepörgött. :-)) Nem tudom, miért Rád haragszik, mikor semmi oka nincs rá.
Előzmény: Tothnebk (1760)
Tothnebk Creative Commons License 2006.10.06 0 0 1760
Kedves Ügynök Úr!

 

Mit teszek a fórum életben tartásáért? Igaz nem sok hozzászólásom volt, de pl. éppen a minap osztottam meg Veletek, hogy – ellentétben Veled – becsöngettem a folyosóra szemetelő szomszédhoz. És örömmel közölhetem, hogy az udvarias felszólítás hatott, azóta nem csúfoskodik, bűzlik a lépcsőházban a szemete.

Egyébként pedig a „mit tudunk tenni” kérdésem az előző hozzászólásokban felvetett problémákra vonatkozott. Mint láthattad utána jöttek is az ötletek, javaslatok, felvetődtek kérdések –ezzel is pörgött egyet a fórum.

 

Üdv: Kati

Előzmény: D 3/5-ös ügynök (1756)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!